Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτό έχει την Pro έκδοση κάτω από 1e στο store. Ορίζεις τις εφαρμογές για να απενεργοποιείται αυτόματα..

 

Γενικά η free έκδοση δεν είναι καθόλου πρακτική.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βρε παιδιά για να καταλάβω ετσι κι αλλιως το home button δεν το πατάω απλα το αγγίζω και ξεκλειδώνει με το fingerprint το μαμίσιο,αρα για ποιό λογο να βάλω αυτή την εφαρμογή; Με ποιόν τρόπο ξεχαρβαλώνετε το home button αφού δεν το πατάω αλλα αρκεί και μονο να το ακουμπήσω για να ξεκλειδώσει;
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά για να καταλάβω ετσι κι αλλιως το home button δεν το πατάω απλα το αγγίζω και ξεκλειδώνει με το fingerprint το μαμίσιο,αρα για ποιό λογο να βάλω αυτή την εφαρμογή; Με ποιόν τρόπο ξεχαρβαλώνετε το home button αφού δεν το πατάω αλλα αρκεί και μονο να το ακουμπήσω για να ξεκλειδώσει;

Παιζει να εισαι ο μονος που συμβαινει αυτο.. μονο το Α5 2017 το εχω δει να ξεκλειδώνει με αποτυπωμα χωρις πατημα.. Μας διαφευγει καποια ρυθμιση?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εισαι ο μονος που συμβαινει αυτο.. μονο το Α5 2017 το εχω δει να ξεκλειδώνει με αποτυπωμα χωρις πατημα.. Μας διαφευγει καποια ρυθμιση?

 

Φίλε μου γιατί να πω ψέματα; Να συναντηθούμε αν θέλεις να το δείς κι απο κοντά. Το αγόρασα πριν 1 μήνα απο Γερμανό με cosmote branded.

Φίλε μιλάμε πάντα για ξεκλείδωμα οθόνης ΟΧΙ για ενεργοποίηση οθόνης ετσί;

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί να πω ψέματα; Να συναντηθούμε αν θέλεις να το δείς κι απο κοντά. Το αγόρασα πριν 1 μήνα απο Γερμανό με cosmote branded.

 

Προφανώς πρώτα ανοίγεις την οθόνη με το power button και μετά απλά ακουμπάς και όχι πατάς το home button έτσι?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρώτα ανοίγεις την οθόνη με το power button και μετά απλά ακουμπάς και όχι πατάς το home button έτσι?

 

Οχι γιατί εχω την θήκη πορτοφόλι της samsung και ετσι οταν ανοίγω την θήκη ενεργοποιείται η οθόνη αυτόματα.:O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί να πω ψέματα; Να συναντηθούμε αν θέλεις να το δείς κι απο κοντά. Το αγόρασα πριν 1 μήνα απο Γερμανό με cosmote branded.

Φίλε μιλάμε πάντα για ξεκλείδωμα οθόνης ΟΧΙ για ενεργοποίηση οθόνης ετσί;

Η τελευταία σου ερώτηση απαντα στην δικια μου..

Εγω εννοουσα ενεργοποιηση κ ξεκλείδωμα μαζι..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατί εχω την θήκη πορτοφόλι της samsung και ετσι οταν ανοίγω την θήκη ενεργοποιείται η οθόνη αυτόματα.:O

 

Έτσι.

Ανοίγεις την θήκη ενεργοποιητε η οθόνη.

Πρέπει να είναι ενεργοποιηνενη η οθόνη για να δουλέψει όπως μας γράφεις.

Αν βγάλεις την θήκη, η βάλεις μια θήκη πλάτης όπως έχουν οι περισσότεροι, πρέπει να πατάς το home button.

H πρώτα να ενεργοποιείς την οθόνη με το power button.

Αν δεν ενεργοποιεί πρώτα η οθόνη θέλει πάτημα. (αν δεν έχεις κάποια από τις σχετικές εφαρμογές του play store.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα αυτήν την εφαρμογή κ να είναι καλά το παιδί γιατί με κάποιες άλλες μ είχαν σπάσει τα νεύρα το χρησιμοποιώ για να γυρίζει στην κεντρική σελίδα μόνο επειδή ακουμπώ το κουμπι και δεν το πατάω μέσα για να επιστρέψει στο κεντρικό μενού.. Τι άλλη χρήση έχει για εσάς; οκ για να άναψω το κινητό έχω βάλει το double tap με το always on πατάω 2 φορές να άναψω η να σβήσω την οθόνη κ ξεκλειδώνει με. Το δαχτυλικο όταν απλά βάζω το δάχτυλο πάνω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά για να καταλάβω ετσι κι αλλιως το home button δεν το πατάω απλα το αγγίζω και ξεκλειδώνει με το fingerprint το μαμίσιο,αρα για ποιό λογο να βάλω αυτή την εφαρμογή; Με ποιόν τρόπο ξεχαρβαλώνετε το home button αφού δεν το πατάω αλλα αρκεί και μονο να το ακουμπήσω για να ξεκλειδώσει;

Αυτή η εφαρμογή είναι για να γυρίζει στην αρχική οθόνη με απλό άγγιγμα του home button και όχι με πατημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Κατοπιν επισταμενου ελεγχου διαπιστωσα πως με 2g/3g καθως και με μονο 3g σημα εχω χαμενες κλισεις.

Με 2g/3g/4g και 2g επιλογη το τηλεφωνο δουλευει ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ χωρις χαμενες κλισεις χωρις κανενα προβλημα

Ειναι ελληνικο vod.Ειδε κανενας διαφορα με την τελευταια αναβαθμιση??Εγω δεν την εχω παρει ακομα.Ευχαριστω!!

 

Με την ευκαιρία, υπάρχει εφαρμογή να αλλάζουμε εύκολα και γρήγορα την παραπάνω επιλογή (2g, 3g, 4g)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, υπάρχει εφαρμογή να αλλάζουμε εύκολα και γρήγορα την παραπάνω επιλογή (2g, 3g, 4g)?

Δεν υπάρχει. Περιορισμός του android. Γίνεται μόνο αν είσαι root.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Περιορισμός του android. Γίνεται μόνο αν είσαι root.

 

 

 

Εγώ την αλλάζω με το switch network απτό playstore εκτός και αν εννοείται κάτι άλλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας,

Μια ερώτηση- ενημέρωση από μένα.

Μετά την αναβάθμιση σε νούγκατ δεν δουλεύει στην οθόνη edge η πυξίδα.Όσες φορές κιαν έκανα βαθμονόμιση τίποτα!!

Το έκανα και μέσα απο το μενού και πάλι δεν έφτιαξε. Τελικά πήρα την σάμσουγκ ελλάς, μου έιπαν θα το κάνουμε με απομακρισμένη βοήθεια, αλλά όταν με πήρε κάποιος τηλ. μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι φτάει το widget και όχι το τηλέφωνο.Τέλος μου είπε ότι θα το αναλάβει το θέμα η μητρική εταιρεία της σάμσουγκ (Κορέα;) μάλλον με κάποια αναβάθμιση.

Το έχει δει κανένας άλλος απο σας αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω αγορασει την συσκευή εδω και ενα μήνα ακριβώς. Μεσα σε ενα μήνα κατάφερα να καταναλωσω το 1.5 GB που εχω στο πρόγραμμα μου.. Δεν μου εχει συμβεί ποτε ξανα μετα απο πολλά χρόνια που χρησιμοποιώ internet στο κινητό να κάνω τόσο μεγάλη κατανάλωση. Δεν ξεπερνουσα με την προηγούμενη συσκευή ουτε το 1GB (galaxy S4). Η χρήση που κάνω με το edge είναι ιδια με αυτη που εκανα με το s4, η διαφορά είναι οτι πλεον εχω μονιμα ανοιχτο το location και τον καιρό. Δεν μπορει ομως να γίνεται εκεί η καταναλωση. Επισης εχω προσέξει οτι ενω εγω απενεργοποιήσει την αυτοματη αναβάθμιση των εφαρμογών απο το playstore κάποιες φορες μου βγαζει το μήνυμα οτι κάποια εφαρμογή (κυριως το Facebook) αναβαθμίστηκε.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω αγορασει την συσκευή εδω και ενα μήνα ακριβώς. Μεσα σε ενα μήνα κατάφερα να καταναλωσω το 1.5 GB που εχω στο πρόγραμμα μου.. Δεν μου εχει συμβεί ποτε ξανα μετα απο πολλά χρόνια που χρησιμοποιώ internet στο κινητό να κάνω τόσο μεγάλη κατανάλωση. Δεν ξεπερνουσα με την προηγούμενη συσκευή ουτε το 1GB (galaxy S4). Η χρήση που κάνω με το edge είναι ιδια με αυτη που εκανα με το s4, η διαφορά είναι οτι πλεον εχω μονιμα ανοιχτο το location και τον καιρό. Δεν μπορει ομως να γίνεται εκεί η καταναλωση. Επισης εχω προσέξει οτι ενω εγω απενεργοποιήσει την αυτοματη αναβάθμιση των εφαρμογών απο το playstore κάποιες φορες μου βγαζει το μήνυμα οτι κάποια εφαρμογή (κυριως το Facebook) αναβαθμίστηκε.

 

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-χρήση δεδομένων-χρήση δεδομένων κινητής.

Είδες ποια/ποιες εφαρμογές έχουν τη μεγαλύτερη κατανάλωση data?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νέος πανευτιχής κάτοχος! Ερώτηση, αναβαθμίζω σε Nougat?

Κάποια καλή πρόταση για θήκη; με ενδιαφέρει κάτι minimal και κομψό, σε καμία περίπτωση rugged ή θήκη που να δίνει όγκο. Σκέφτομαι την samsung leather cover, αξίζει; Υπάρχουν άλλες προτάσεις για θήκες που να μην "χαντακώνουν" την ομορφιά και λιτότητα του κινητού;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ ένα S7 Edge Duos 64GB, το ψάχνω ακόμη...

Ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι δε λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα SMS... Σε καμία από τις δύο SIM... Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Κλήσεις , data κλπ. όλα δουλεύουν κανονικά...

Ήρθε με Nougat από την αρχή.

Edited by zagoreos
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Νέος πανευτιχής κάτοχος! Ερώτηση, αναβαθμίζω σε Nougat?

Κάποια καλή πρόταση για θήκη; με ενδιαφέρει κάτι minimal και κομψό, σε καμία περίπτωση rugged ή θήκη που να δίνει όγκο. Σκέφτομαι την samsung leather cover, αξίζει; Υπάρχουν άλλες προτάσεις για θήκες που να μην "χαντακώνουν" την ομορφιά και λιτότητα του κινητού;

 

Αυτή πάντως δεν δίνει ιδιαίτερο όγκο και σε μαύρο ταιριάζει γάντι http://www.skroutz.gr/s/9507966/Spigen-Rugged-Armor-Galaxy-S7-Edge.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πάντως δεν δίνει ιδιαίτερο όγκο και σε μαύρο ταιριάζει γάντι http://www.skroutz.gr/s/9507966/Spigen-Rugged-Armor-Galaxy-S7-Edge.html

 

αγοράστηκε μόλις. Λογικά από δευτέρα θα την έχω, ελπίζω μην χαλάει το grip και feel της συσκευής.

ευχαριστώ για την πρόταση :)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

αγοράστηκε μόλις. Λογικά από δευτέρα θα την έχω, ελπίζω μην χαλάει το grip και feel της συσκευής.

ευχαριστώ για την πρόταση :)

 

Και εγω αυτη εχω και ειμαι ευχαριστημενος. Πολυ ωραια αισθηση στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας,

Μια ερώτηση- ενημέρωση από μένα.

Μετά την αναβάθμιση σε νούγκατ δεν δουλεύει στην οθόνη edge η πυξίδα.Όσες φορές κιαν έκανα βαθμονόμιση τίποτα!!

Το έκανα και μέσα απο το μενού και πάλι δεν έφτιαξε. Τελικά πήρα την σάμσουγκ ελλάς, μου έιπαν θα το κάνουμε με απομακρισμένη βοήθεια, αλλά όταν με πήρε κάποιος τηλ. μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι φτάει το widget και όχι το τηλέφωνο.Τέλος μου είπε ότι θα το αναλάβει το θέμα η μητρική εταιρεία της σάμσουγκ (Κορέα;) μάλλον με κάποια αναβάθμιση.

Το έχει δει κανένας άλλος απο σας αυτό;;

 

Δοκίμασε να είσαι σε ανοιχτό χώρο και κάνε την βαθμονόμηση από εφαρμογή όπως χάρτες ή από τα settings. Μετά θα παίξει κι εκεί η πυξίδα

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κ εγω αναβάθμιση για ελληνικό σήμερα το πρωί κ το μονο που παρατηρω είναι ενα εφε στο ξεκλείδωμα +ασφάλεια google Απριλίου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...