Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εύκολη σίγαση στις έξυπνες λειτουργίες, μόλις αναποδογυρίζω το τηλέφωνο δεν λειτουργεί στο αθόρυβο εξακολουθεί να χτυπάει κανονικά. Είναι κάποιο bug του android nougat ξέρει κανείς ?

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την "εύκολη σίγαση". Εμένα λειτουργεί κανονικά

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tempered Glass Screen Protector Case Friendly 3D Curved Full Cover for Samsung Galaxy S7 Edge With Retail Package

http://s.aliexpress.com/bmYfym2M

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ κ κάποιο διάστημα που έχω παρατηρήσει πως στην οθόνη ειδικά στο λευκό που ξεχωρίζει μια γραμμή μια σταλιά λίγο πιο έντονη. Σε παλιότερα σαμσουνγκ είχα gost να μένει λίγη στάμπα απτό ανθρωπάκι και από κάποια σειρά του fb ευτυχώς τώρα ίσως επειδή δεν το δουλεύω σε τέρμα φωτεινότητα δεν έκανε αλλά επαναλαμβάνω στη μέση υπάρχει κ δεν ξέρω από τι μπορεί να έγινε.. Ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα μ είπε ότι τα περισσότερα s7 το έχουν αυτό. Έχω εγγύηση και έχω βάλει και νάνοτεχνολογια μπροστά και καλά να μην έχει γρατσουνιέςε δωρεάν αλλαγή οθόνης αλλά μ έκανε κάνα 2 γρατσουνιές ενώ το προσέχω πάρα πολύ. Σκέφτομαι πριν τελειώσουν οι εγγυήσεις να το στείλω για αλλαγή οθόνης τι λέτε αξίζει τον κόπο; η αδιαβροχοποιηση θα γίνει σωστά η θα έχω θέμα μετά το άνοιγμα αν είναι από σέρβις της σαμι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το beep n go σε λιγες μερες θα σταματησει...εχουμε κανενα αλλο προγραμμα για να σκαναρεις καρτες οπως σουπερ μαρκετ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι app χρειαζομαι για να μη χασω ολους τους κωδικους απο wifi?

 

θα αλλαξω συσκευη τωρα και με ενδιαφερει να τους ξανα εχω τους κωδικους..

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε στο κινητό μας Volte πρέπει να περάσουμε το firmware της cosmote? αλλιώς δεν γίνεται?

Ακριβώς...Μόνο έτσι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...Μόνο έτσι.

 

πχ εγώ που έχω btu δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιο update και να δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

πχ εγώ που έχω btu δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιο update και να δουλεύει?

Ναι, υπάρχει, αλλά προς το παρόν δουλεύει μόνο με cos. Άγνωστο το πότε σε άλλα firmware.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ κ κάποιο διάστημα που έχω παρατηρήσει πως στην οθόνη ειδικά στο λευκό που ξεχωρίζει μια γραμμή μια σταλιά λίγο πιο έντονη. Σε παλιότερα σαμσουνγκ είχα gost να μένει λίγη στάμπα απτό ανθρωπάκι και από κάποια σειρά του fb ευτυχώς τώρα ίσως επειδή δεν το δουλεύω σε τέρμα φωτεινότητα δεν έκανε αλλά επαναλαμβάνω στη μέση υπάρχει κ δεν ξέρω από τι μπορεί να έγινε.. Ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα μ είπε ότι τα περισσότερα s7 το έχουν αυτό. Έχω εγγύηση και έχω βάλει και νάνοτεχνολογια μπροστά και καλά να μην έχει γρατσουνιέςε δωρεάν αλλαγή οθόνης αλλά μ έκανε κάνα 2 γρατσουνιές ενώ το προσέχω πάρα πολύ. Σκέφτομαι πριν τελειώσουν οι εγγυήσεις να το στείλω για αλλαγή οθόνης τι λέτε αξίζει τον κόπο; η αδιαβροχοποιηση θα γίνει σωστά η θα έχω θέμα μετά το άνοιγμα αν είναι από σέρβις της σαμι;

 

 

 

Εγω εχω προσεξει στον ηλιο ειδικα και σε λευκο φοντο κανει κατι κοκκινες προς το μωβ οριζοντιες γραμμες και απ την μερια που ειναι το edge panel ενω στη σκια δεν εχω κανενα θεμα. Σκεφτομαι και εγω να το παω για service αν και δεν ξερω αν ειναι προβλημα η αν το κανει απ την αντανακλαση του ηλιου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Vangelakis4
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να κανω back up φωτός ετσι οπως τις εχω τωρα στην συσκευή και να τα περασω στο pc,να κανω επαναφορά εργοστασιακών και μετα να τα ξαναεπαναφερω! Γνωρίζετε κανένα προγραμματακι??
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Βρε παιδια παρατηρω οτι ενω το βραδυ κλεινω το wifi για να μην ερχονται ειδοποιησεις με ηχο (απο email-fb κτλ για να κοιμηθω...) αυτο που κ που χτυπαει τον ηχο...που εχω ρυθμισει. Τι συμβαινει,σας εχει τυχει και πως μπορω να το διορθωσω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 12-7 έχω ενεργοποιημένο το μην ενοχλείτε (εκτός από κλήσεις από αγαπημένες επαφές) και δεν χτυπάει καθόλου.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βάλε btu με είπαν παίρνει πρώτη η πιο γρήγορα αναβαθμίσεις.... Έχουν βγάλει 10 χώρες σε λίγο θα βγάλουν και οι ελληνικές branded και εμείς ακομα με την btu είμαστε με τα security patch Φεβρουαρίου. Μπράβο τους!

Αλλα κλασικά σαμμυ με το που έβγαλε το νεο μοντέλο το προηγούμενο αρχίζει το ψιλο ξεχνάει σιγά σιγά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! έχω πρόβλημα με το autofocus στην μπροστινή κάμερα από s7 edge. Εστιάζει στο πίσω μέρος και το πρόσωπο βγαίνει λίγο θολό αν δεν έχει απόσταση 1 μετρό για να εστιάσει ακριβώς στο πρόσωπο μου. τι μπορώ να κάνω? σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε btu με είπαν παίρνει πρώτη η πιο γρήγορα αναβαθμίσεις.... Έχουν βγάλει 10 χώρες σε λίγο θα βγάλουν και οι ελληνικές branded και εμείς ακομα με την btu είμαστε με τα security patch Φεβρουαρίου. Μπράβο τους!

Αλλα κλασικά σαμμυ με το που έβγαλε το νεο μοντέλο το προηγούμενο αρχίζει το ψιλο ξεχνάει σιγά σιγά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η BTU είναι από τις λίγες που είχε παρει αναβάθμιση μετά το μεγάλο Update της Nougat.

Δεν νομίζω να αργήσει να πάρει και το patch τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση δεν γινεται να εχω 2 διαφορετικες εφαρμογες ταυτοχρονα ανοιχτες (πανω και κατω).

Αλλαξε κατι στο πως γινεται ή δεν γινεται πλεον καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε btu με είπαν παίρνει πρώτη η πιο γρήγορα αναβαθμίσεις.... Έχουν βγάλει 10 χώρες σε λίγο θα βγάλουν και οι ελληνικές branded και εμείς ακομα με την btu είμαστε με τα security patch Φεβρουαρίου. Μπράβο τους!

Αλλα κλασικά σαμμυ με το που έβγαλε το νεο μοντέλο το προηγούμενο αρχίζει το ψιλο ξεχνάει σιγά σιγά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Security patch είναι έτσι και αλλιώς, δεν είναι κάτι σημαντικό.

Και για κάποιον που θέλει να βαζει τα τελευταία S8 apps πχ από το apkmirror, καλό θα είναι να μην το περάσει καν γιατί η samsung με κάθε νέο patch το κάνει πιο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! έχω πρόβλημα με το autofocus στην μπροστινή κάμερα από s7 edge. Εστιάζει στο πίσω μέρος και το πρόσωπο βγαίνει λίγο θολό αν δεν έχει απόσταση 1 μετρό για να εστιάσει ακριβώς στο πρόσωπο μου. τι μπορώ να κάνω? σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

εχω την εντύπωση ότι δεν έχει autofocus η μπροστά κάμερα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντύπωση ότι δεν έχει autofocus η μπροστά κάμερα

 

Το S7 και το S7 edge δεν έχουν auto focus στην μπροστινή, το έχει το νέο μοντέλο to S8

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ κ κάποιο διάστημα που έχω παρατηρήσει πως στην οθόνη ειδικά στο λευκό που ξεχωρίζει μια γραμμή μια σταλιά λίγο πιο έντονη. Σε παλιότερα σαμσουνγκ είχα gost να μένει λίγη στάμπα απτό ανθρωπάκι και από κάποια σειρά του fb ευτυχώς τώρα ίσως επειδή δεν το δουλεύω σε τέρμα φωτεινότητα δεν έκανε αλλά επαναλαμβάνω στη μέση υπάρχει κ δεν ξέρω από τι μπορεί να έγινε.. Ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα μ είπε ότι τα περισσότερα s7 το έχουν αυτό. Έχω εγγύηση και έχω βάλει και νάνοτεχνολογια μπροστά και καλά να μην έχει γρατσουνιέςε δωρεάν αλλαγή οθόνης αλλά μ έκανε κάνα 2 γρατσουνιές ενώ το προσέχω πάρα πολύ. Σκέφτομαι πριν τελειώσουν οι εγγυήσεις να το στείλω για αλλαγή οθόνης τι λέτε αξίζει τον κόπο; η αδιαβροχοποιηση θα γίνει σωστά η θα έχω θέμα μετά το άνοιγμα αν είναι από σέρβις της σαμι;

Αν εβαλες στυλ paintbulll δυστηχως την πατησες

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η BTU είναι από τις λίγες που είχε παρει αναβάθμιση μετά το μεγάλο Update της Nougat.

Δεν νομίζω να αργήσει να πάρει και το patch τώρα.

Μακαρι και εγω btu για να δουμε!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...