Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχασα επεισόδια, πως βάζουμε launcer από το s8; που το βρίσκουμε; αξίζει; από κατανάλωση μπαταρίας τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εδώ τσέκαρε.Απο μπαταρία μάλλον πανω κάτω δεν έχω δει καποια διαφορά.Σημειωτέων πρέπει να φοράς Nougat.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@Nikos_Mpl

@slk200gr

Εμείς οι μηλαράδες δεν τα πάμε και καλά με τις συντομεύσεις. :lol:

Εγώ όταν πήρα Android πρώτη φορά (πριν κάνα χρόνο) έπαθα σοκ με τις συντομεύσεις! Παντού και πάντα και όπως θές και όποτε τις θες...συντομεύσεις. Γενικά η συντόμευση υπήρχε στο Android. Δεν νομίζω ότι ήθελε ΚΑΙ την πλαϊνή οθόνη για να βάλεις ΠΑΛΙ συντομεύσεις.

Έτσι μου φαίνεται εμένα τουλάχιστον τώρα στην αρχή. Προς το παρόν, εγώ, δεν μπορώ να βρω χρησιμότητα στην καμπυλωτή οθόνη. Κάτι που να την κάνει πρακτική δηλαδή. Η ομορφιά οκ...είναι όμορφη όπως και να το κάνουμε. Δίνει άλλη "χάρη" στην συσκευή.

 

Υ.Γ Είμαι πραγματικά περίεργος να δώ πώς θα υλοποιήσει η Apple την edge οθόνη που υποτίθεται οτι θα βάλει στο 8άρι. Πολύ περίεργος...αν και εκεί...απλά και μόνο για συντομεύσεις να την χρησιμοποιήσει...θα κάνει μπάμ γιατί δεν παίζει αυτή η λέξη στο iOS μέχρι τώρα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για s8 look αυτό εδώ μου έκανε τη δουλειά...Ακόμα καί οι γωνιες είναι πλέον σαν το s8....https://youtu.be/IFyRBtaNy8A Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Εποχή και εγω προέρχομαι απο Apple απο το 3 έως και το 6 s δεν την θεωρώ και ιδιαίτερα χρήσιμη οσο και να προσπάθησα να την κάνω χρήσιμη :p απλα το edge το πηρα καθαρά για ομορφιά ,παντως έχει κάπου εντολή να γινει το περιβάλλον όπως τα iPhone (ετσι το εχω εγω βλεπεις η συνήθεια 8ετιας ) το συρτάρακι ποτε δεν μπόρεσα να το χωνεψο

 

Ποια εντολή εξαφανίζει το συρτάρι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την σύνδεση σε ασύρματα και μη δυνατότητα ίντερνετ στα καλά καθούμενα έχει λύση τελικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Στις πληροφορίες συσκευής στον αριθμό τηλεφώνου μου γράφει μη διαθέσιμο. Ξέρετε πως βάζουμε τον αριθμό μας να φαίνεται εκεί? Η αυτό εξαρτάται από το δίκτυο Η την sim?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Φίλοι μου κανείς δεν γνωρίζει να απαντήσει; Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Στις πληροφορίες συσκευής στον αριθμό τηλεφώνου μου γράφει μη διαθέσιμο. Ξέρετε πως βάζουμε τον αριθμό μας να φαίνεται εκεί? Η αυτό εξαρτάται από το δίκτυο Η την sim?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Επαφές -> πάνω-πάνω θα δεις την ενότητα "Το προφίλ μου" και ακριβός από κάτω έχει την επιλογή "Ορισμός του προφίλ μου", το επιλέγεις και στην επόμενη οθόνη, αν βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου, αυτό θα εμφανιστεί στις πληροφορίες συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εποχή και εγω προέρχομαι απο Apple απο το 3 έως και το 6 s δεν την θεωρώ και ιδιαίτερα χρήσιμη οσο και να προσπάθησα να την κάνω χρήσιμη :p απλα το edge το πηρα καθαρά για ομορφιά ,παντως έχει κάπου εντολή να γινει το περιβάλλον όπως τα iPhone (ετσι το εχω εγω βλεπεις η συνήθεια 8ετιας ) το συρτάρακι ποτε δεν μπόρεσα να το χωνεψο

 

Ποια εντολή εξαφανίζει το συρτάρι?

ουσιαστικα το κανει σαν το περιβαλλον του iphone,ρυθμισεις,επιλογεσ προγραμματιστη και καπου εκει ειχε πειραματικα προγραμματα της samsung (η καπως ετσι το ελεγε) η αληθεια ειναι οτι στην nougat δεν το βρισκω πια το ειχα κανει στην 6αρα ,ευτυχος ομως μου το κρατησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια κάνα νεο με τις χαμένες κλήσεις έχουμε; Να ενημερώσω οτι και εμένα ιταλικό είναι και είμαι με vodafone.

εκανες αυτο και χανεις ακομα κλησεις?

 

Settings -> Applications -> Reset app preferences

 

παντως εγω 11 μερα και δεν εχω χασει καμια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εβαλα την νουγκατ εκδοση . Παρατηρησα πολλες αλλαγες . Καποιες δεν μου αρεσαν οπτικα , οπως η μπαρα ειδοποιησεων και οι ρυθμισεις του μενου . Θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος επαναφορας των ρυθμισεων , ισως με κανεναν λαντσερ (αν το λεω καλα) .
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα το κανει σαν το περιβαλλον του iphone,ρυθμισεις,επιλογεσ προγραμματιστη και καπου εκει ειχε πειραματικα προγραμματα της samsung (η καπως ετσι το ελεγε) η αληθεια ειναι οτι στην nougat δεν το βρισκω πια το ειχα κανει στην 6αρα ,ευτυχος ομως μου το κρατησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανες αυτο και χανεις ακομα κλησεις?

 

Settings -> Applications -> Reset app preferences

 

παντως εγω 11 μερα και δεν εχω χασει καμια

 

Και'γω τα ίδια.. Επιμένω πως η λύση θα είναι (modem 6αρας σε Nougat),αν γίνεται και αν δεν γράψει knox.

Της γυναίκας μου το γυρισα 6 και δεν ξαναχασε,!

Link to comment
Share on other sites

Επαφές -> πάνω-πάνω θα δεις την ενότητα "Το προφίλ μου" και ακριβός από κάτω έχει την επιλογή "Ορισμός του προφίλ μου", το επιλέγεις και στην επόμενη οθόνη, αν βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου, αυτό θα εμφανιστεί στις πληροφορίες συσκευής.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλά δυστυχώς ακόμα δεν φαίνεται στις πληροφορίες συσκευής. Μάλλον εξαρτάται από την σιμ και τον πάροχο(cosmote) όπως είπε και ο φίλος SpyGlass. Σας ευχαριστώ φίλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις ρύθμισις του wifi->συνθετες->διατηρήστε ενεργοποιημένο το wifi κατά την κατάσταση αδράνειας το έχω πάντα άμα το βάλω ποτε τι θα αλλάξει? γιατί δεν βλέπω κάποια διαφορα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις ρύθμισις του wifi->συνθετες->διατηρήστε ενεργοποιημένο το wifi κατά την κατάσταση αδράνειας το έχω πάντα άμα το βάλω ποτε τι θα αλλάξει? γιατί δεν βλέπω κάποια διαφορα

Λογικά οταν μπαίνει σε deep sleep δεν θα σου στείλνει ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λογικά οταν μπαίνει σε deep sleep δεν θα σου στείλνει ειδοποιήσεις

το έβαλα ποτε και κλείδωσα το κινητό και έρχονται κανονικά ειδοποίησης από τις εφαρμογές

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα ποτε και κλείδωσα το κινητό και έρχονται κανονικά ειδοποίησης από τις εφαρμογές

 

Αναλόγως την ειδοποίηση.

Υπάρχουν ειδοποιήσεις χρονικές.

Π.χ. όταν όταν γεμίσουν οι ζωές σου σε ένα παιχνίδι.

Υπάρχει και η ειδοποίηση για λήψη email.

Αυτή δε θα έρθει, μιας και το wifi είναι στην ουσία κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την ειδοποίηση.

Υπάρχουν ειδοποιήσεις χρονικές.

Π.χ. όταν όταν γεμίσουν οι ζωές σου σε ένα παιχνίδι.

Υπάρχει και η ειδοποίηση για λήψη email.

Αυτή δε θα έρθει, μιας και το wifi είναι στην ουσία κλειστό.

Ναι και παίζει ρόλο και ποση ωρα το τσεκαρες.

 

Αν το αφήσεις μια ωρα και μπει σε deep sleep λογικά δεν θα στέλνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μιας και ηρθε η ωρα να αλλαξω το νοτε3 μου πειτε κανα ελληνικο ιντερνετ μαγαζι για την αγορα s7edge.ευχαριστω!

Νομίζω θα σου φανεί μικρή η οθόνη. Το έχεις πάρει απόφαση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα εγκατάσταση την 7.0.62 έκδοση της κάμερας αλλά κρασαρε συνέχεια. Πως μπορω να βάλω την προηγούμενη; δοκίμασα να την περάσω από πάνω αλλά δεν με αφήνει.... Πρέπει με κάποιο τρόπο να βγάλω αυτή αλλά δεν το βρίσκω. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα εγκατάσταση την 7.0.62 έκδοση της κάμερας αλλά κρασαρε συνέχεια. Πως μπορω να βάλω την προηγούμενη; δοκίμασα να την περάσω από πάνω αλλά δεν με αφήνει.... Πρέπει με κάποιο τρόπο να βγάλω αυτή αλλά δεν το βρίσκω. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανε απεγκατάσταση ενημερώσεων από τις εφαρμογές στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...