Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εδω και 6 μερες που εκανα αυτο

Settings -> Applications -> Reset app preferences

δεν εχω χασει κμια κληση ,εσεις που χανετε κλησεις το κανατε?

το μονο μου θεμα τωρα ειναι οτι οταν εχω αναπαντητη δεν μου το εμφανιζει στο εικονιδιο και οτι δεν με πηγαινει σε 4g

Εγώ το έκανα. Και οντως δεν εχω χασει ουτε εγω κληση απο εκεινη τη στιγμη και εως τωρα που μιλαμε.. Παραξενο..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ το έκανα. Και οντως δεν εχω χασει ουτε εγω κληση απο εκεινη τη στιγμη και εως τωρα που μιλαμε.. Παραξενο...

 

Μακάρι να είναι αυτή η λύση!

 

Άντε ρε παιδιά....βαράτε και οι υπόλοιποι...τί περιμένετε...να δούμε μπάς και βγεί άκρη!!! :worry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω και 6 μερες που εκανα αυτο

Settings -> Applications -> Reset app preferences

δεν εχω χασει κμια κληση ,εσεις που χανετε κλησεις το κανατε?

το μονο μου θεμα τωρα ειναι οτι οταν εχω αναπαντητη δεν μου το εμφανιζει στο εικονιδιο και οτι δεν με πηγαινει σε 4g

 

δυστυχώς ότι και να κάνεις δε λύνει μόνιμα το πρόβλημα και αν λυθεί το πρόβλημα των κλήσεων θα αποκτήσεις κάποιο άλλο!!! (οτι είναι linked στο system ui επηρεάζεται) = από τι στιγμή που η συσκευή μπαίνει σε idle (μπορεί την πρώτη φορά, μπορεί τη δέκατη) κάποιες από τις διεργασίες μπαίνουν σε λήθαργο με αποτέλεσμα να μη δουλεύει σωστά, το πιο γνωστό πρόβλημα είναι τα notifications ένα άλλο είναι το πάγωμα εφαρμογών πχ το δικό μου πρόβλημα ήταν ότι η εφαρμογή των email το βράδυ που έμπαινε σε idle η συσκευή δε λάμβανε τα email (εννοείται ότι ήταν σε εξαίρεση) και το πρωί μου έβγαζε και ειδοποίηση να την κάνω εξαίρεση!!! οτι Και να δοκίμασα δεν...

με hard reset λυνόταν μέχρι να μπει ξανά σε idle και ξανά το ίδιο.

 

 

Όλοι έχουν αποκτήσει κάποιο πρόβλημα και απλά δε το καταλαβαίνουν η δεν είναι τόσο ενοχλητικό στη δική τους περίπτωση, υπομονή μέχρι το επόμενο update η επιστροφή (downgrade)

Link to comment
Share on other sites

Και πλεον εκτος απο τις χαμενες κλησεις σημερα ειχα και τη δευτερη επανακινηση... επειδη παιδια δεν γνωριζω πως να επιστρεψω στο android 6 γνωριζετε αν to service μπορει; Υπαρχει τροπος να κανω επαναγκατασταση μεσω pc την 7αρα επισημα με προγραμμα της εταιριας οπως γινεται στην lg; Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή τα είχα και τα 2 ταυτόχρονα απο δύο φορές μάλιστα ,σε φωτογραφία θα σε υπερκαλύψει. Το κάνει αυτό που λες με τις πολλές λήψεις . Άλλωστε έχει καλύτερη κάμερα το s7. Τώρα από λαγκακια κάτι ελάχιστα έχει κάπου κάπου που δεν θα σε ενοχλήσουν . Σαφώς ρολαρει καλύτερα το iOS. Αξίζει να κάνεις τη μετάβαση πάντως .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω,οποτε ειναι καλυτερα ι αγορα s7 η iphone 7plus λεs?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Στις πληροφορίες συσκευής στον αριθμό τηλεφώνου μου γράφει μη διαθέσιμο. Ξέρετε πως βάζουμε τον αριθμό μας να φαίνεται εκεί? Η αυτό εξαρτάται από το δίκτυο Η την sim?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Φίλοι μου μπορεί κάποιος να απαντήσει αν γνωρίζει; Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω,οποτε ειναι καλυτερα ι αγορα s7 η iphone 7plus λεs?

Κοίταξε να δεις, πρώτον είναι θέμα χρημάτων. Το s7 είναι σχεδόν στη μισή τιμή . Δεύτερον είναι εσύ τι θέλεις σαν λειτουργικό . Πάντως το s7 στη τιμή αυτή είναι τέλειο. Έχει τα πάντα σαν πακέτο . Από κει κ πέρα είναι σε σένα . Εγώ κάποια στιγμή θα το δω το iPhone 7 plus γτ θέλω να κάνω ένα διάλειμμα από το android .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γραφω πρωτη φορα σε αυτο το θρεντ για να ρωτησω τους παλιους της συσκευης αν αξιζει η μεταβαση απο xiaomi redmi note 3 σε s7.

 

εχω καποιες ερωτησεις!

1.me 3600 μπαταρια ειναι δυνατον καποιος να βγαλει 7 ωρες σοτ?το xiaomi εβγαζε με λιωσιμο 6,5 ωρεςαλλα με 4000 μπαταρια.

2.το ηχειο ειναι δυνατο?ειμαι και κουφος.Σπάνια ακουω το τηλ :lol:

3.Mε ενδιαφερουν πολυ τα Themes.Υπαρχει κανα με τρισδιαστατα Toggles και οχι να εχει αλλαξει μονο το χρωμα?(ο λογος που ρουταρω τα κινητα ειναι οτι θελω τετοιου ειδους εικονιδια)

4.Tτροπος ο ηχος των ηχειων να γινει πιο δυνατος χωρις ρουτ υπαρχει ,η ειναι δυνατος και ολα οκ?

5.Eρωτηση κλειδι.Το πουλαει κανεις σε καλή τιμη?Με βολευει να εχει γραμμενo Knox για να το δωσει φτηνοτερα:lol:

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γραφω πρωτη φορα σε αυτο το θρεντ για να ρωτησω τους παλιους της συσκευης αν αξιζει η μεταβαση απο xiaomi redmi note 3 σε s7.

 

εχω καποιες ερωτησεις!

1.me 3600 μπαταρια ειναι δυνατον καποιος να βγαλει 7 ωρες σοτ?το xiaomi εβγαζε με λιωσιμο 6,5 ωρεςαλλα με 4000 μπαταρια.

2.το ηχειο ειναι δυνατο?ειμαι και κουφος.Σπάνια ακουω το τηλ :lol:

3.Mε ενδιαφερουν πολυ τα Themes.Υπαρχει κανα με τρισδιαστατα Toggles και οχι να εχει αλλαξει μονο το χρωμα?(ο λογος που ρουταρω τα κινητα ειναι οτι θελω τετοιου ειδους εικονιδια)

4.Tτροπος ο ηχος των ηχειων να γινει πιο δυνατος χωρις ρουτ υπαρχει ,η ειναι δυνατος και ολα οκ?

5.Eρωτηση κλειδι.Το πουλαει κανεις σε καλή τιμη?Με βολευει να εχει γραμμενo Knox για να το δωσει φτηνοτερα:lol:

1. Πολύ δύσκολο. Με wifi χρήση ίσως να δεις 6 ώρες. Και αναλογικά αν το δεις, αν με 4000mah μπαταρία βγάζεις 6,5 ώρες, πως θα βγάλεις 7 με 3600mah μπαταρια;;; :/

2. Πάνω απο τον μέσο όρο αλλά όχι και το κορυφαίο.

3. Έχει διάφορα θεματάκια, αρκετά θα έλεγα. Τα περισσότερα πολύχρωμα. Με 3σδιάστατα δεν έχω κάτι υπόψη.

4.Όχι

5.Στις αγγελίες αυτό, εκτός κι αν κάποιος σε διαβάσει και σου στείλει pm.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1. Πολύ δύσκολο. Με wifi χρήση ίσως να δεις 6 ώρες. Και αναλογικά αν το δεις, αν με 4000mah μπαταρία βγάζεις 6,5 ώρες, πως θα βγάλεις 7 με 3600mah μπαταρια;;; :/

2. Πάνω απο τον μέσο όρο αλλά όχι και το κορυφαίο.

3. Έχει διάφορα θεματάκια, αρκετά θα έλεγα. Τα περισσότερα πολύχρωμα. Με 3σδιάστατα δεν έχω κάτι υπόψη.

4.Όχι

5.Στις αγγελίες αυτό, εκτός κι αν κάποιος σε διαβάσει και σου στείλει pm.

 

1.ελα μου ντε,εγω διαβαζω για αλλους 8 ωρες σοτ.η για αλλα κινητα με 3000 μπαταρια 7 ωρες σοτ.πως το πετυχαν?:lol:

4.καταλαβα.παμε για ρουτ αν το παρω.

 

Ευχαριστω!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκατέστησε κανεις την καινούρια έκδοση του always on display να μας πει αν έχει τίποτα καινούριο?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκατέστησε κανεις την καινούρια έκδοση του always on display να μας πει αν έχει τίποτα καινούριο?

Δεν έχει μεγάλες διαφορές οπτικές. Λίγο διαφορετικές γραμματοσειρές έχει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.θα προχωρήσω αύριο σε αγορά του s7edje και θα ήθελα να ρωτήσω ,,1)τι παρελκόμενα να πάρω για να μην έχω θέμα,ένα wireless charger kai ena backpack (ας μου πει κάποιος αν είναι και θήκη παράλληλα αυτό)νομίζω φτάνουν από μια δικιά μου έρευνα,2)θα ήθελα να μου προτείνεται μια καλή θήκη και το κυριότερο 3)από ποιο skroutzomagazo να το αγοράσω,ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

1.ελα μου ντε,εγω διαβαζω για αλλους 8 ωρες σοτ.η για αλλα κινητα με 3000 μπαταρια 7 ωρες σοτ.πως το πετυχαν?:lol:
4 ώρες SOT και 45% υπόλοιπο μπαταρίας.

Το 8ωρο είναι πολύ κοντά...

https://1drv.ms/i/s!AuEoSC7fanMx11kPwHckUC0z4XmF

:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μεγάλες διαφορές οπτικές. Λίγο διαφορετικές γραμματοσειρές έχει.

Καλημέρα λειτουργεί σωστά να το βάλω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνετε οτι έχει ενημέρωση κάποια εφαρμογή της Samsung; Π.χ Always on Display...

Έρχεται ενημέρωση κάπου;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εβαλα το κινητο πρωτη φορα σε ενα ποτηρι νερο να δω την αδιαβροχοποιηση για καποια δευτερα!! μετα απο κανα τεταρτο που εβαλα να ακουσω το ηχειο παιζει με παρεμβολες σαν να θολωσε ο ηχος!! τι πρεπει να κανω? που να απευθηνθω??
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες SOT και 45% υπόλοιπο μπαταρίας.

Το 8ωρο είναι πολύ κοντά...

https://1drv.ms/i/s!AuEoSC7fanMx11kPwHckUC0z4XmF

:rolleyes:

Και εγω με 60% εχω 3,5 ώρες sot αλλα το ειπαμε αρκετές φορές ο καθένας με την χρήση του δεν είναι σε όλους ιδια.

8 ωρα όμως πιάνει ναι με συγκεκριμένο χρηση όπως βέβαια και συσκευές με 4000 mah.

Ας μην είμαστε αλλο οφφ τοπικ όμως υπάρχει το θέμα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εβαλα το κινητο πρωτη φορα σε ενα ποτηρι νερο να δω την αδιαβροχοποιηση για καποια δευτερα!! μετα απο κανα τεταρτο που εβαλα να ακουσω το ηχειο παιζει με παρεμβολες σαν να θολωσε ο ηχος!! τι πρεπει να κανω? που να απευθηνθω??

Φυσικά στο επίσημο service. Smartec αν είσαι Αθήνα. Και μη τους πεις ότι το έβαλες στο ποτήρι!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνετε οτι έχει ενημέρωση κάποια εφαρμογή της Samsung; Π.χ Always on Display...

Έρχεται ενημέρωση κάπου;

Δεν εχει βγει κατι επισημα, αυτό που λένε είναι apk ported απο την ρομ του s8.

Αυτο που λες γίνεται με το Update που έρχεται σε κάθε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες SOT και 45% υπόλοιπο μπαταρίας.

Το 8ωρο είναι πολύ κοντά...

https://1drv.ms/i/s!AuEoSC7fanMx11kPwHckUC0z4XmF

:rolleyes:

 

Αψογος.Την φωτεινότητα που την εχεις?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με 60% εχω 3,5 ώρες sot αλλα το ειπαμε αρκετές φορές ο καθένας με την χρήση του δεν είναι σε όλους ιδια.

8 ωρα όμως πιάνει ναι με συγκεκριμένο χρηση όπως βέβαια και συσκευές με 4000 mah.

Ας μην είμαστε αλλο οφφ τοπικ όμως υπάρχει το θέμα της μπαταρίας.

 

Καταρχήν...πόσο offtopic μπορεί να είμαι όταν μιλάω στο θέμα σου S7 edge...για την μπαταρία του S7 edge!!!!:confused:

 

Επίσης : εννοείται ότι παίζουν 2 δισεκατομμύρια λόγοι ρόλο για στο τελικό νούμερο του SOT. Συν οτι ο μόνος με τον οποίο μπορείς να συγκινήσεις αυτό το νούμερο είναι...ο ίδιος σου ο εαυτός :cool:

 

Ο φίλος είπε ότι "του είπαν κάποιοι" πως βγάζουν 8 ώρες SOT...ο τρόπος που το έγραψε φάνηκε σαν να νομίζει οτι τον κοροιδεύουν.

 

Ε απλά του λέω ότι ΔΕΝ τον κοροϊδεύουν. :!:

 

Δεν εχει βγει κατι επισημα, αυτό που λένε είναι apk ported απο την ρομ του s8.

Αυτο που λες γίνεται με το Update που έρχεται σε κάθε συσκευή

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση...γιατί ψαχνόμουν στα update αλλά γιοκ.

:-)

 

Αψογος.Την φωτεινότητα που την εχεις?

 

Αυτόματο.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εβαλα το κινητο πρωτη φορα σε ενα ποτηρι νερο να δω την αδιαβροχοποιηση για καποια δευτερα!! μετα απο κανα τεταρτο που εβαλα να ακουσω το ηχειο παιζει με παρεμβολες σαν να θολωσε ο ηχος!! τι πρεπει να κανω? που να απευθηνθω??

 

τιποτα. Θα περιμενεις να στεγνωσει η μεμβρανη και θα παιζει μια χαρα... Δεν ξερω αν εχεις μαθει στο σχολειο για το πως μεταδιδεται ο ηχος, αλλα ειναι απλο, μεσω του παλμου του μεσου, δηλαδη η μεμβρανη που υπαρχει μεσα παλλεται. Αμα βραχει, φυσικα και η δυνατοτητα της αυτη χανεται για μερικες ωρες.. οποτε περιμενε να στεγνωσει.

 

Φυσικά στο επίσημο service. Smartec αν είσαι Αθήνα. Και μη τους πεις ότι το έβαλες στο ποτήρι!

 

Φιλε μου πρωτα να το στεγνωσει και μετα να το δει αν λειτουργει. μην τον πανικοβαλλεις αδικα. μια χαρα θα ειναι σε λιγο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν...πόσο offtopic μπορεί να είμαι όταν μιλάω στο θέμα σου S7 edge...για την μπαταρία του S7 edge!!!!:confused:

 

Επίσης : εννοείται ότι παίζουν 2 δισεκατομμύρια λόγοι ρόλο για στο τελικό νούμερο του SOT. Συν οτι ο μόνος με τον οποίο μπορείς να συγκινήσεις αυτό το νούμερο είναι...ο ίδιος σου ο εαυτός :cool:

 

Ο φίλος είπε ότι "του είπαν κάποιοι" πως βγάζουν 8 ώρες SOT...ο τρόπος που το έγραψε φάνηκε σαν να νομίζει οτι τον κοροιδεύουν.

 

Ε απλά του λέω ότι ΔΕΝ τον κοροϊδεύουν. :!:

 

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση...γιατί ψαχνόμουν στα update αλλά γιοκ.

:-)

 

 

 

Αυτόματο.

 

Μπορείς να απαντήσεις μόνος σου στην πρώτη σου απορία :happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432872

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εβαλα το κινητο πρωτη φορα σε ενα ποτηρι νερο να δω την αδιαβροχοποιηση για καποια δευτερα!! μετα απο κανα τεταρτο που εβαλα να ακουσω το ηχειο παιζει με παρεμβολες σαν να θολωσε ο ηχος!! τι πρεπει να κανω? που να απευθηνθω??

 

Εγώ που το κολυμπησα στο σαπουνονερο για να βάλω την screenknight ,είχα λιγο γρεζι στο ακουστικό, το οποιο εφυγε μετα απο λιγες ώρες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...