Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εκδοση βασικου φασματος: G935FXXU1DQB1

Aριθμος Κατασκευης: NRD60M.G935FXXU1DQB3

Αυτα εχω αλλα δεν ξερω απο που ειναι. Στο google μου λεει btu αγγλιας οτι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Οσοι περασατε nougat τελευταια (εκτος btu) και εχετε αρκετες φωτο στην συλλογη , εχετε παρατηρησει lagakia στο scrolling μεταξυ των αρχικων thumbnails ?

 

Ναι είναι γνωστό το θέμα με τη stock gallery, την οποία με κάθε αναβάθμιση η samsung την χειροτερεύει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, η περιγραφή οδηγεί σε custom rom!!! (σε software δηλαδή) αλλά εφόσον έχεις κάνει όλες τις ενέργειες που αναφέρεις τότε το πρόβλημα είναι αρκετά σοβαρό πχ δε δουλεύει σωστά η εσωτερική μνήμη της συσκευής!

 

θα σου πρότεινα (αν έχεις χρόνο και θες να δοκιμάσεις πριν το πας ξανά στο σέρβις, αφούαπό ότι κατάλαβα έχεις γνώσεις) να κάνεις ανάκτηση της αρχικής ρομ που προοριζόταν η συσκευή (region - csc) μπορεί να γίνει μέσα από το smartswitch = μέσα από το emergency recovery menu (χρειάζεσαι το serial number της συσκευής =αν δεν έχεις το κουτί μπορείς να το βρεις στις πληροφορίες στα settings)

 

*στο σέρβις απλά πέρασαν το ελληνικό firmware άρα ίσως δεν έκατσε καλά!

 

Απ' ό,τι φαίνεται θα το ψάξω λίγο μόνος μου, αν το ξαναπάω άμεσα μπορεί να κάνουν απλώς reset. παρ ότι είχα πει αρκετά πράγματα και νόμιζα ότι τα καταγράφανε, στο χαρτί γράψανε απλώς κλειδώνει και δεν ξεκλειδώνει. Ο τεχνικός πίσω μετά μπορεί να μην είχε εικόνα. Ξέχασα να πω ότι δεν του έχω πειράξει κάτι, όπως ήτανε η ελληνική ρομ, 2 μήνες το έχω και δεν το έχω δουλέψει αρκετά. Θα δείξει, αν είναι τελικά κάτι στο υλικό θα επιδεινωθεί αργότερα, τώρα κάθε 2-4 μέρες το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες 4η μέρα με την 7 και έπιασε σχεδόν 5μιση ώρες sot κάτι που δεν είχα ξαναδεί ως τώρα. Την πρώτη και την δεύτερη μέρα είχα απογοητευτεί με την αυτονομία αλλά όπως φαίνεται στρώνει όλο και καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Back up θα κάνω μέσω του smart switch. To wipe cache μέσω recovery πως γίνεται? Πρώτη φορά έχω andoind μετά από μια 10ετια σχεδόν iOS....οποτε καταλαβαίνεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι νέος χρήστης του edge το πήρα με 7ρα δεν ξέρω πως ήταν πριν αλλά δεν μπορώ να πω ότι η μπαταρία του μου βγάζει 24ωρο βέβαια τα έχω όλα ανοιχτά και βαράει μπαταρία μετά από 4,5 5 ώρες sot

Ίσως είχα μεγάλες προσδοκίες...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχουν διαθέσιμες οθόνες για edge? Κι αν η απάντηση αφορά το χρυσό ακόμα καλύτερα.

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο αλλά αν ήξερα από σήμερα..

ευχαριστώ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχουν διαθέσιμες οθόνες για edge? Κι αν η απάντηση αφορά το χρυσό ακόμα καλύτερα.

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο αλλά αν ήξερα από σήμερα..

ευχαριστώ

Για μαύρη συσκευή μέχρι τη Τρίτη (28/2) που πήγε φίλος στη smartech στο Χαϊδάρι είχε και του την άλλαξαν εντός μιας ώρας και από ότι του είπε, γενικώς υπάρχουν οθόνες. Τώρα αν έχει έλλειψη σε κάποιο χρώμα μεμονωμένα, δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγραψα και χθες βράδυ.....απι τη στιγμή που πέρασα την 7 το κινητό στα ξαφνικά κάνει καμία επανεκκίνηση τι μετά. Χθες μιλούσα στο τηλ και ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση....επισης στη διάρκεια της μέρας μου βγάζει ότι το Google play σταμάτησε τη λειτουργία σου. Καμία ιδέα? Κάποιος μου έγραψε αρχικά να κάνω wipe chache μέσω recovery αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται...μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγραψα και χθες βράδυ.....απι τη στιγμή που πέρασα την 7 το κινητό στα ξαφνικά κάνει καμία επανεκκίνηση τι μετά. Χθες μιλούσα στο τηλ και ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση....επισης στη διάρκεια της μέρας μου βγάζει ότι το Google play σταμάτησε τη λειτουργία σου. Καμία ιδέα? Κάποιος μου έγραψε αρχικά να κάνω wipe chache μέσω recovery αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται...μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

wipe cache https://support.t-mobile.com/docs/DOC-28028

Δεν νομίζω οτι αυτό θα λύσει τα προβλήματα σου ,πάρε ένα backup και κανε μια επαναφορά εργoστασιακων ρυθμίσεων ωστε να κάτσει καλά το update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φαντάζομαι απλά λέω να το δοκιμάσω μήπως γλυτώσω το reset. Άμα πάρω back up και κάνω επαναφορά εργοστασιακών μετά περνάω πάλι το back up και το τηλέφωνο είναι στημένο όπως ήταν πριν Έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω smart Switch ΝΑΙ

Ναι μέσω smart switch λέω. Να σε καλά φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει το εξης οταν εχω data πχ 4g και με παιρνει καποιος τηλ με γυρναει σε hspa απο μονο του και μετα την κληση με ξαναπαει σε 4g ειναι φυσιολογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Nougat. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω το Viber όταν έχω νέο μήνυμα να μην εμφανίζεται πάνω πάνω σαν αναδυόμενο ? Έχω απενεργοποιήσει απ'τις ρυθμίσεις του τα αναδυόμενα μνμτα και την προεπισκόπηση μηνυμάτων αλλά παρ'όλα αυτά συνεχίζει. Μήπως είναι bug που θα φτιαχτεί ? :D
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει το εξης οταν εχω data πχ 4g και με παιρνει καποιος τηλ με γυρναει σε hspa απο μονο του και μετα την κληση με ξαναπαει σε 4g ειναι φυσιολογικο αυτο?

Φυσιολογικότατο. Το 4g δεν υποστηρίζει φωνητικές κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Nougat. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω το Viber όταν έχω νέο μήνυμα να μην εμφανίζεται πάνω πάνω σαν αναδυόμενο ? Έχω απενεργοποιήσει απ'τις ρυθμίσεις του τα αναδυόμενα μνμτα και την προεπισκόπηση μηνυμάτων αλλά παρ'όλα αυτά συνεχίζει. Μήπως είναι bug που θα φτιαχτεί ? :D

 

τ ξανασυζητησαμε σε προηγούμενη σελίδα φίλε.απο την εφαρμογή μέσα απενεργοποιείτε να μην εμφανίζεται μπροστά από παντού.και μετά να μην φαίνεται τι γραφει το μυνημα.αλλα αν μπεις στις ρυθμίσεις του κινητού μετα ειδοποιησεις και μπεις στου viber δεν υπάρχει πλέον επιλογή να μην εμφανίζεται παράθυρο όπως ήταν ξεχωριστή επιλογή στην 6.τωρα έχει μια επιλογή που απενεργοποιεί τον ηχο την δόνηση και τ παράθυρο που κατεβαίνει.δλδ ή το χεις με το να κατεβαίνει παράθυρο και να μην δείχνει τι γραφει.αλλα δείχνει ποιος σου στείλε η τα απενεργοποιείς όλα και δεν έχεις καθόλου ειδοποίηση.δυστυχως δεν υπάρχει άλλη επιλογή προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγραψα και χθες βράδυ.....απι τη στιγμή που πέρασα την 7 το κινητό στα ξαφνικά κάνει καμία επανεκκίνηση τι μετά. Χθες μιλούσα στο τηλ και ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση....επισης στη διάρκεια της μέρας μου βγάζει ότι το Google play σταμάτησε τη λειτουργία σου. Καμία ιδέα? Κάποιος μου έγραψε αρχικά να κάνω wipe chache μέσω recovery αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται...μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και δεν θέλω να κάνω reset. Φοβάμαι ότι αν το κάνω μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή τελικά και να έχω κάνει τη διαδικασία τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε στο δικο μου s7 edge που ειναι unbranded ελληνικο

Επιβεβαιώνω :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τη σειρά μου ελληνικό unbranded 2fa5101472b6281d63b9a744f6b2b743.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα μολις την κατέβασα , αμέσως επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει :p

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το ελληνικο unbranded nougat 7.0 :)

και προς το παρον κολλαει και εχει ζεσταθει πολυ η συσκευη.

Edited by theopanatha
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...