Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μην βάζετε σε διπλό κόπο τον κόσμο.

Το παιδι που ρώτησε παραπάνω για να φλασαρει 7αρα btu.. Ενώ είναι σε xeh Ουγγαρίας. Δεν χρειάζεται για κανέναν λόγο η ελληνική έκδοση πρώτα.

Ούτε η btu έχει csc xeh ούτε η xeh εχει csc btu. Οπότε οποία και αν φλασαρεις θα περαστεί και το σωστό csc.

Με πάντα πριν και μετα το φλασαρισμα factory reset.

Προσφατα το εκανα που αλλα το χρυσό s7 edge σε blue coral και ηταν Ουγγαρίας xeh.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά μην βάζετε σε διπλό κόπο τον κόσμο.

Το παιδι που ρώτησε παραπάνω για να φλασαρει 7αρα btu.. Ενώ είναι σε xeh Ουγγαρίας. Δεν χρειάζεται για κανέναν λόγο η ελληνική έκδοση πρώτα.

Ούτε η btu έχει csc xeh ούτε η xeh εχει csc btu. Οπότε οποία και αν φλασαρεις θα περαστεί και το σωστό csc.

Με πάντα πριν και μετα το φλασαρισμα factory reset.

Προσφατα το εκανα που αλλα το χρυσό s7 edge σε blue coral και ηταν Ουγγαρίας xeh.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, νομίζω έχεις δίκιο!!

Χίλια συγγνώμη στο φίλο :(

Μπέρδεψα εγώ το XEH που έχει το παιδί με τα XEF, XEO και XEU που έχει η Αγγλική BTU.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα στήσιμο του τηλ από την αρχή δεν λειτουργεί το Samsung backup. Δεν μπόρεσα να κάνω restore, αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν μπόρεσα να κάνω και backup ξανά. Καμία ιδέα κανείς;
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Και σε DBT κατεβαινει τωρα ΟΤΑ

 

Μολις τελειωσε η εγκατασταση. Πολυ ωραια εμφανιση.

 

Ερωτηση σε οσους εχουν 7. Εκτος απο την αναλυση οθονης που την ξαναγυρισα στο κανονικο αλλαζει κατι αλλο στο default? Κοινως πειραξανε κατι αλλο στην βελτιστοποιηση για να υο ξαναγυρισω οπως πριν ή μονο την οθονη ;

 

Επισης το χρωμα που γινεται ροζ στον dialer οταν καλεις ή σε καλουνε αλλαζει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα στήσιμο του τηλ από την αρχή δεν λειτουργεί το Samsung backup. Δεν μπόρεσα να κάνω restore, αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν μπόρεσα να κάνω και backup ξανά. Καμία ιδέα κανείς;

 

 

Απαντάω μόνος μου μια και βρήκα τη λύση (την ποστάρρω για όποιον μπορεί να ενδιαφερθεί):

Μέσω galaxy apps κατέβασα κάποιο update του samsung cloud:http://apps.samsung.com/earth/appquery/appDetail.as?COUNTRY_CODE=GRC&&appId=com.samsung.android.scloud

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω απαγοητευτει παλεύω εδώ και μέρες να κάνω να δουλεψει το dolphin emulator για games του Wii και game cube και όλα οδηγούν σε μόνιμα lag lag lag! Ααννν ξέρει κανας χριστιανός ας βοηθήσει !

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Καλημέρα, καλό μήνα,

Εχθές έλεγα πως ήθελα να περάσω την 7 γιατί βαρέθηκα να περιμένω και μετά απο την βοήθεια των φίλων παραπάνω το έκανα :D (τελικά πέρασα μόνο την BTU αφού διάβασα πως δεν χρειαζόταν η Ελληνική, με επαναφορά πριν και μετά ) και μόλις διάβασα πως ήρθε και για το XEH Hungary, ας ελπίσω πως το κέρδος μου απ όλο αυτό είναι πως πέρασα την BTU...;) για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι το αφήνω μπαταρία μέχρι 20 και μετά το φορτίζω μέχρι 100%100 όλες τις φορές εδω κ ένα μήνα που το έχω χωρίς γρήγορη φόρτιση μου φορτιζε μέσα σε δύο ώρες σε 100%100 κ δυο φορές όπως σήμερα το έχω τώρα στην πρίζα από της 12:30 κ έχει φορτίσει μέχρι 60%100 ξέρει κάνεις τι μπορεί να παίζει?? Μου το έχει κάνει δυο φορές εντομεταξυ με την μπαταρία δεν έχω πρόβλημα μου κρατάει αρκετά!:(:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κανω συνεχεια χειροκινητη ενημερωση λογισμικου και δε βρισκει κατι καινουριο...

Αυτη την στιγμη φοραω την G935FXXU1BPJJ, μπορει να με κατευθυνει καποιος τι να κανω;

Αξιζει να παω σε Nougat ή οχι; Μπορω μελλοντικα να γυρισω παλι σε 6.0.1 αν το θελησω ή απαξ και αναβαθμισω, μετα παπαλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κανω συνεχεια χειροκινητη ενημερωση λογισμικου και δε βρισκει κατι καινουριο...

Αυτη την στιγμη φοραω την G935FXXU1BPJJ, μπορει να με κατευθυνει καποιος τι να κανω;

Αξιζει να παω σε Nougat ή οχι; Μπορω μελλοντικα να γυρισω παλι σε 6.0.1 αν το θελησω ή απαξ και αναβαθμισω, μετα παπαλα;

 

Όσον αφορά την αναβάθμιση μάλλον έχεις ελληνικό unbranded και δεν έχει έρθει ακόμα οπότε χρειάζεται να κάνεις λίγη υπομονή (όπως και εγω) . Αν θέλεις να γυρίσεις πίσω στην 6.0.1 πρέπει να το κάνεις μέσω pc από ότι ξέρω.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αναβάθμιση μάλλον έχεις ελληνικό unbranded και δεν έχει έρθει ακόμα οπότε χρειάζεται να κάνεις λίγη υπομονή (όπως και εγω) . Αν θέλεις να γυρίσεις πίσω στην 6.0.1 πρέπει να το κάνεις μέσω pc από ότι ξέρω.

 

Μπορω να περασω χειροκινητα μεσω odin κατι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι το αφήνω μπαταρία μέχρι 20 και μετά το φορτίζω μέχρι 100%100 όλες τις φορές εδω κ ένα μήνα που το έχω χωρίς γρήγορη φόρτιση μου φορτιζε μέσα σε δύο ώρες σε 100%100 κ δυο φορές όπως σήμερα το έχω τώρα στην πρίζα από της 12:30 κ έχει φορτίσει μέχρι 60%100 ξέρει κάνεις τι μπορεί να παίζει?? Μου το έχει κάνει δυο φορές εντομεταξυ με την μπαταρία δεν έχω πρόβλημα μου κρατάει αρκετά!:(:O:O:O

Ο φορτιστής σου είναι συνέχεια στο ρεύμα ?για βγάλε μια φορά και φορτίσε μετα μου το έκανε παλιά που ήταν πάντα στην πρίζα.

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής σου είναι συνέχεια στο ρεύμα ?για βγάλε μια φορά και φορτίσε μετα μου το έκανε παλιά που ήταν πάντα στην πρίζα.

 

Ναι τον έχω συνέχεια στο ρεύμα κ είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει τις άλλες φορές φορτίζεται μέσα σε δύο ώρες στο φουλ σήμερα το έχω στο ρεύμα να το φορτίσω από τις 12:40 κ τώρα είναι 90%100 :):lol:

Link to comment
Share on other sites

Η λήψη αρχείων μεσω υπολογιστή για την nougat διέρκησε κ σε εσας πολλες ώρες ; ειναι φυσιολογικό; εχει σχεδον 2 ωρες που κατεβάζει κ ειναι μολις 39%:wacko:
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μου εχει ερθει ενημερωση μεσω ΟΤΑ για την 7 αλλα να μην μου βγαζει ενημερωση μεσω Smart Switch?
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μου εχει ερθει ενημερωση μεσω ΟΤΑ για την 7 αλλα να μην μου βγαζει ενημερωση μεσω Smart Switch?

πρωτα βγαινει ΟΤΑ και μετα στο smartswitch φυσιολογικο . Στο smart switch μπορει να φανει και σε 2 μερες το πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω χειροκινητα μεσω odin κατι;

Μόνο για downgrade ή αν θέλεις να πας στην 7 με firmware άλλης χώρας που έχει βγει ήδη . Αλλά τη διαδικασία δεν την ξέρω.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον έχω συνέχεια στο ρεύμα κ είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει τις άλλες φορές φορτίζεται μέσα σε δύο ώρες στο φουλ σήμερα το έχω στο ρεύμα να το φορτίσω από τις 12:40 κ τώρα είναι 90%100 :):lol:

Βγάλε για λίγο από την πρίζα και επανέλαβε...κανε και που και που restart στο κινητό

:)

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Και στο Βιλαμπαχο (ελληνικό unbranded) ακόμα τρίβουν... Είναι τραγικό η πρώτη χωρα που θα την πάρει να έχει πανω απο 2 μήνες διαφορά με την τελευταία.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...