Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι να αλλάξει δηλαδή, το εικονίδιο?

 

Εννοώ η μπαταρία του κινητού. Η SAMSUNG λέει πως όχι. Μήπως όμως κάποιος από αυτούς που επισκευάζουν το κάνει;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά διαψευδεται ο μύθος οτι οι unbranded συσκευές παίρνουν τα updates πρώτες.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/262596395005 λέτε να κάνει δουλειά για υπέρυθρες;[/QUOTτο περιμενω ειναι στο δρομο απο εβδομαδα λογικα θα το εχω στα χερια μου και θα δουμε αν κανει
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά διαψευδεται ο μύθος οτι οι unbranded συσκευές παίρνουν τα updates πρώτες.

Μα πάντα οι unbranded παίρνουν πρώτες τις αναβαθμίσεις, όπως η BTU με τη nougat. Πότε έγινε το αντίθετο;

Τώρα αν αναφέρεσαι στο ότι χθες κάποιος πάροχος έδωσε πριν από τις εναπομείναντες χώρες την αναβάθμιση, είναι η εξαίρεση του κανόνα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ιταλικό unbranded και αναβάθμιση δεν πήρα, βλέπω να παίρνουμε τελευταίοι εμείς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ η μπαταρία του κινητού. Η SAMSUNG λέει πως όχι. Μήπως όμως κάποιος από αυτούς που επισκευάζουν το κάνει;

Πιθανόν τη μπαταρία να μπορέσει να στην αλλάξει κάποιος, θα μπορέσει όμως να σου εγγυηθεί την αδιαβροχοποίηση;

Επίσης πιστεύω πως αν βάλει "χέρι" στο κινητό κάποιος άλλος πέραν του επίσημου service πιθανών να χάσεις και την εγγύηση!

 

το περιμενω ειναι στο δρομο απο εβδομαδα λογικα θα το εχω στα χερια μου και θα δουμε αν κανει

Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας........ ενδιαφέρον φαίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/262596395005 λέτε να κάνει δουλειά για υπέρυθρες;[/QUOTτο περιμενω ειναι στο δρομο απο εβδομαδα λογικα θα το εχω στα χερια μου και θα δουμε αν κανει

 

Είχα παραγγείλει και εγώ από το Amazon αλλά δεν ήρθε ποτέ τώρα θα το παραγγείλω από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το nougat ποτε υποτιθεται θα το παρουμε στην συσκευη?

Ακουγοταν οτι μεσα στο Φεβρουαριο θα ειχανε ολοκληρωθει οι αναβαθμισεις αλλα εμενα δεν μου εχει ερθει ακομη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε γερμανικο κινητό έχει έρθει σε κανέναν η αναβάθμιση;

Δεν έχει δοθεί ακόμα στα γερμανικά(DBT).

 

Sent from my s7 edge

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί ακόμα στα γερμανικά(DBT).

 

Sent from my s7 edge

 

 

 

Και μένα DBT είναι.Απλως επειδή είμαι καινούργιος σε android ,και διαβάζω ένα σωρό ακαταλαβίστικα για εμένα εδώ πέρα,αναρωτιέμαι εάν έχω κάποια ρύθμιση απενεργοποιημένη και δε μου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα DBT είναι.Απλως επειδή είμαι καινούργιος σε android ,και διαβάζω ένα σωρό ακαταλαβίστικα για εμένα εδώ πέρα,αναρωτιέμαι εάν έχω κάποια ρύθμιση απενεργοποιημένη και δε μου έρχεται.

Υπομονή πιστεύω ότι σύντομα θα την δώσουν.

 

Sent from my s7 edge

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είχα πει πριν λίγο καιρό θυμάσαι? :(

 

Τελικα το κινητο εσβησε για παντα..... ουτε soft ακουγε ούτε τιποτα. Πήγα σε τοπικό κατάστημα και το έδωσα για να το στείλουν Αθήνα για πλακέτα. Του πέρασαν ξανά το firmware και τώρα δουλεύει άψογα (μένει να δω στην πορεία).

Την γλύτωσα γκαντεμόσαυρα ......:lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S O S

Εκανα την αναβάθμιση σε 7 μέσω smart switch ενώ εκανα αντίγραφο ασφαλείας πρώτα....στο 90% της εγκατάστασης μου κλείνει το λάπτοπ από υπερθέρμανση. (Γκαντεμης)

Μετά έκανε ενακτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης και όταν ολοκληρώθηκε είχε περάσει η 7 κανονικά. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μία χαρά είσαι. Έχεις κανένα θέμα λειτουργίας? Δουλεύουν όλα σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα γράψει την αρνητική εμπειρία μου με το update που πέρασα μέσω Odin με την 7 BTU, και μάλιστα 2 φορές, πάντα με καθαρό install, την πρώτη φορά με επαναφορά backup από την 6.0.1 και την δεύτερη στήσιμο από το μηδέν, με καμία διαφορά όμως τελικά στην χρήση (με κολλήματα, κατανάλωση μπαταρίας, κλπ), πρέπει τώρα να αναφέρω και την άλλη πλευρά.

 

Ειχα φυσικά επιστρέψει στην πολωνική 6.0.1 του κινητού, και όλα πηγαίνανε σφαίρα, μπαταρία άψογη. Έκανα λοιπόν αναβάθμιση στην μαμά 7 προχθές που έγινε διαθέσιμη, και μάλιστα χωρίς επαναφορά εργοστασιακών, απλά μέσω smart switch, και τυπικά έκανα ένα wipe cache στην πρώτη επανεκκίνηση που του έκανα.

 

Έχω να πω ότι το κινητό δεν έχει καμία σχέση με την εικόνα που είχα δει με την BTU. Πάει σφαίρα, η μπαταρία είναι σαν την 6.0.1, και ακόμα είμαι με την πρώτη φόρτιση μετά το update. Παραθέτω και εικόνες σχετικά με την μπαταρία.

 

Έχω πάντα τα data ανοιχτά, κλειστό το 4G (δουλεύω 2G/3G), κλειστό GPS και NFC, ανοιχτό μόνιμα το wifi, συγχρονισμός πάντα ανοιχτός για email/fb messenger/καιρό/viber/επαφές από iCloud/κλπ, αυτόματη φωτεινότητα και απενεργοποιημένες όλες τις άχρηστες για μένα εφαρμογές από google/samsung.

 

863de31c30907d7a90e6f63cb6677a22.jpg

 

1619203e94792397bba56e2e19a56c48.jpg

 

d06db943755e110d2cf6abd5996c2c35.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

ραγισε η οθονη ενος φιλου κατω αριστερα και εχει κανει και μια γραμμη ,ποσο να κοστιζει η προσοψη με digitazer?6fc007ed6b1058c8580e0407bff0f83a.jpg

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και παλιότερα ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν δουλεύει καλά. Το ίδιο συμβαίνει και με την 7 (μετά από hard reset).

Τελικά διαπίστωσα πως όταν κλειδώνω την οθόνη με το διπλό χτύπημα του Nova τότε δεν πιάνει ενώ όταν κλειδώσω με το power button δουλεύει σωστά. Συμβαίνει και σε άλλους?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ραγισε η οθονη ενος φιλου κατω αριστερα και εχει κανει και μια γραμμη ,ποσο να κοστιζει η προσοψη με digitazer?

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γύρω στα 250€ μαζί με την εργασία.

 

Είχα γράψει και παλιότερα ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν δουλεύει καλά. Το ίδιο συμβαίνει και με την 7 (μετά από hard reset).

Τελικά διαπίστωσα πως όταν κλειδώνω την οθόνη με το διπλό χτύπημα του Nova τότε δεν πιάνει ενώ όταν κλειδώσω με το power button δουλεύει σωστά. Συμβαίνει και σε άλλους?

 

Ναι, συμβαίνει με Nova. Είναι κάποιος περιορισμός ασφαλείας απ ότι φαντάζομαι της συσκευής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 250€ μαζί με την εργασία.

 

 

 

Ναι, συμβαίνει με Nova. Είναι κάποιος περιορισμός ασφαλείας απ ότι φαντάζομαι της συσκευής.

ευχαριστω πολυ!!!

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και παλιότερα ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν δουλεύει καλά. Το ίδιο συμβαίνει και με την 7 (μετά από hard reset).

Τελικά διαπίστωσα πως όταν κλειδώνω την οθόνη με το διπλό χτύπημα του Nova τότε δεν πιάνει ενώ όταν κλειδώσω με το power button δουλεύει σωστά. Συμβαίνει και σε άλλους?

Αν κατάλαβα καλά, το δακτυλικό αποτύπωμά δουλεύει σωστά, απλά όταν κλειδωνες με double tap μετά σου ζητούσε κωδικό;

Αν είναι έτσι τότε είναι λογικό και είναι περιορισμός ασφαλείας της Google. Υπάρχει όμως λύση στον Nova. Στις ρυθμίσεις του nova θα πας τέρμα κάτω εκεί που λέει "Περισσότερες ρυθμίσεις" και θα επιλέξεις αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170226/2b0e7775e8d31bb52a7cd61b31c3fb12.jpg

Εκτός αν κατάλαβα λάθος το πρόβλημα σου.....:)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, το δακτυλικό αποτύπωμά δουλεύει σωστά, απλά όταν κλειδωνες με double tap μετά σου ζητούσε κωδικό;

Αν είναι έτσι τότε είναι λογικό και είναι περιορισμός ασφαλείας της Google. Υπάρχει όμως λύση στον Nova. Στις ρυθμίσεις του nova θα πας τέρμα κάτω εκεί που λέει "Περισσότερες ρυθμίσεις" και θα επιλέξεις αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170226/2b0e7775e8d31bb52a7cd61b31c3fb12.jpg

Εκτός αν κατάλαβα λάθος το πρόβλημα σου.....:)

 

Αυτό ακριβώς λέω. Θα το δοκιμάσω τώρα

Σωστοοοοοοος. Δουλεύει άψογα

Ευχαριστώ παααααρα πολύ

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ιταλική συσκευή ακόμα τίποτα για αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω. Θα το δοκιμάσω τώρα

Σωστοοοοοοος. Δουλεύει άψογα

Στην ουσία κάνει 5 δευτερόλεπτα να κλειδώσει την οθόνη και έτσι παρακάμπτει τον περιορισμό ασφάλειας. Με το double tab μόνο σβήνει την οθόνη και την κλειδώνει μετά από 5 sec. Μέσα στα 5 δευτερόλεπτα αυτά αν πατήσεις π.χ. το power button το τηλέφωνο ανοίγει χωρίς δακτυλικό ή κωδικό!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...