Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα το μεσημέρι μου έκανε πάνω από 10 απανωτά restart. Τις δύο φορές μάλιστα δεν άνοιξε καν. Κράτησα πατημένα power button +volume down Για να ξεκινήσει.

Δεν πέρασα ακόμα την 7.

 

1 το χρόνο να το πεις φυσιολογικό, 2 να πεις OK, 10 σε μία μέρα φίλε μου είναι πρόβλημα, και αν βάλεις και το soft reset νομίζω ότι πρέπει να επισκεφτείς το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου έκανε πάνω από 10 απανωτά restart. Τις δύο φορές μάλιστα δεν άνοιξε καν. Κράτησα πατημένα power button +volume down Για να ξεκινήσει.

Δεν πέρασα ακόμα την 7.

Τι σου είχα πει πριν λίγο καιρό θυμάσαι? :(

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες, επειδή πολλοί λέτε ότι τα 2κ είναι must και ότι σε fhd έχει διαφορά και άλλα τέτοια..έχω τώρα 2 s7 μαζί μου με την ίδια φώτο και με HD το ένα και 2κ το άλλο δεν βλέπουμε καμία διαφορά 4 άτομα.. Πώς μερικοί βλέπετε και στο μενού διάφορες απορώ..

Προσωπικά πιστεύω ότι από τη στιγμή που το πάνελ είναι 2κ η μείωση της ανάλυσης στο μενού είναι μόνο για το ψυχολογικό...και δε θεωρώ ότι έχει καμία διαφορά εδώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα διαφορά ούτε στο hd

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο εννοω και εγω.

Απλα περιμενα σημερα να βρεθω με ενα παιδι που εχει επισης s7 και με κανα 2 ιδιες φωτο που βγαλαμε απο το ενα και στειλαμε στο αλλο, τα βαλαμε διπλα διπλα..

Το ενα κινητο σε hd αναλυση το αλλο σε 2κ..

το αποτελεσμα ηταν να βλεπουμε ακριβως το ιδιο πραγμα ειτε με ζουμ ειτε χωρις, ολοι μας..

Και εφοσον εκανα αυτο το πειραμα που ηθελα τοσο καιρο, πως γινεται μερικοι να κραζουν την hd αναλυση εδω μεσα και να λενε οτι ακομα και σε fhd βλεπουνε διαφορα??? Δεν ειχα μιλησει τοσο καιρο για να κανω δοκιμη, μιας και προσωπικα δεν εβλεπα καμια διαφορα με την αλλαγη στη ρυθμιση ουτε καμια βελτιωση στην αυτονομια, μαλλον η ιδεα μου ηταν..

οποτε ειπα να γραψω τα συμπερασματα μου, τοσο για να ακουσω τις αλλες γνωμες οσο και για να επισημανω οτι οπως ηταν αναμενομενο το πανελ 2κ μαλλον δεν πεφτει ή απλα δεν υπαρχει διαφορα στο ματι σε αυτα τα μεγεθη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε hd έπρεπε να βλέπουμε pixel, αυτό είναι δεδομένο/αδιαμφισβήτητο.

Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο & συνυπογράφω τα συμπεράσματα του Νίκου.

 

Εξίσου διαφορά δεν είδα και σε αυτονομία.

Το γύρισα σε 2k & δεν ασχολούμαι πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Σε hd έπρεπε να βλέπουμε pixel, αυτό είναι δεδομένο/αδιαμφισβήτητο.

Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο & συνυπογράφω τα συμπεράσματα του Νίκου.

 

Εξίσου διαφορά δεν είδα και σε αυτονομία.

Το γύρισα σε 2k & δεν ασχολούμαι πλεον.

Αυτό ακριβώς θα ρωτουσα και 'γω!!

Άντε, να πούμε πως δεν υπάρχει οπτική διαφορά FHD και 2Κ! Στην αυτονομία υπάρχει διαφορά; Ή κ' αυτό στην ιδέα μας είναι; :p

Εγώ πάντως το 'χω απ' την αρχή στο 2Κ....... έτσι κι αλλιώς δεν έχω πρόβλημα αυτονομίας!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει μια διαφορά μικρή βέβαια αλλά τείνω να πιστεύω πως είναι από την πτώση της φωτεινότητας επειδή το δουλεύω πάντα στο αυτόματο,όταν ρίχνεις την ανάλυση εγώ κατάλαβα ότι ρίχνει την φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το αλλάζουμε σε HD;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις ρυθμίσεις στην έκδοση 7 (nougat)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω δει μια διαφορά μικρή βέβαια αλλά τείνω να πιστεύω πως είναι από την πτώση της φωτεινότητας επειδή το δουλεύω πάντα στο αυτόματο,όταν ρίχνεις την ανάλυση εγώ κατάλαβα ότι ρίχνει την φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αυτό ίσως να έχεις δίκιο..νομίζω ότι μόνο αυτό είδα αλλά επειδή είχαμε τέρμα τις φωτεινότητες και στα 2 δεν καταλάβαμε και καμιά σπουδαία διαφορά. Όμως ίσως παίζει να πέφτει λίγο η φωτεινότητα. Θα το αφήσω μια εβδομάδα σε HD να δω πως θα πάει από αυτονομία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς θα ρωτουσα και 'γω!!

Άντε, να πούμε πως δεν υπάρχει οπτική διαφορά FHD και 2Κ! Στην αυτονομία υπάρχει διαφορά; Ή κ' αυτό στην ιδέα μας είναι; :p

Εγώ πάντως το 'χω απ' την αρχή στο 2Κ....... έτσι κι αλλιώς δεν έχω πρόβλημα αυτονομίας!!

Γιατί να πούμε ? Κάνε μια δοκιμή να πεις... Τόσο για την οπτική όσο και για αυτονομία αν σε ενδιαφέρει...

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θα ρωτουσα και 'γω!!

Άντε, να πούμε πως δεν υπάρχει οπτική διαφορά FHD και 2Κ! Στην αυτονομία υπάρχει διαφορά; Ή κ' αυτό στην ιδέα μας είναι; :p

Εγώ πάντως το 'χω απ' την αρχή στο 2Κ....... έτσι κι αλλιώς δεν έχω πρόβλημα αυτονομίας!!

 

Εγώ δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά, αλλά δεν έκανα και τόσο ασφαλές τεστ. (Το δούλεψα από 1h στην εκάστοτε ανάλυση(2k & fhd), κάνοντας τα ίδια πράγματα και είδα ίδια κατανάλωση) Δεν ξέρω κατά πόσο ακριβές είναι ένα τέτοιο τεστ.

 

Η ένσταση μου είναι αν όντως πέφτει η ανάλυση, γιατί σε hd, θα έπρεπε να βλέπουμε pixel.

Έχω μπροστά μου ένα j3 (hd στις 5'') & διακρίνονται pixel, εν αντιθέσει με το s7 που στην αντίστοιχη ανάλυση είναι πεντακάθαρη η εικόνα & με 0.5'' παραπάνω οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είχα πει πριν λίγο καιρό θυμάσαι? :(

 

Αυτο στριφογυριζει στο μυαλό μου....... Γκρρρρρρ

Ειναι που είχε στρώσει κάνα δυο μέρες και νόμισα πως ξέφυγα. Θα περιμένω λίγο μπας και ήταν όλα ένα κακό όνειρο. Μετά θα κάνω ένα Hard reset και μετα service (δεν έχω στη πόλη μου όποτε θα μείνω χωρίς συσκευή για άγνωστο πόσες ημερες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1 το χρόνο να το πεις φυσιολογικό, 2 να πεις OK, 10 σε μία μέρα φίλε μου είναι πρόβλημα, και αν βάλεις και το soft reset νομίζω ότι πρέπει να επισκεφτείς το σέρβις.

 

Αυτο τρέμω........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στην έκδοση 7 (nougat)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ Nick

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μιλούσα στο τηλέφωνο και δεν ακουγα καθόλου τον συνομιλητή μου. Έκλεισα και πηρα από αλλο κινητό και ακουγα κανονικα.

 

Δεν νομίζω να το αποφύγω το σέρβις για το ακουστικό. Και περισσότερο φοβάμαι μην αλλάξουν απλά το ακουστικό και φταίει τπτ αλλο και ταλαιπωρηθω πέρα δώθε στο Χαϊδάρι..

 

Επίσης, μου ξανά παρουσίασε το θέμα με τη θολούρα που είχα αναφέρει και παλαιότερα στην κάμερα.

 

Έβγαλε το s7 όσα προβλήματα δεν μου είχαν βγάλει όλα τα προηγούμενα κινητά μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεων συνέχεια....

Μου έκανε και σήμερα (4 φορες) και διαπίστωσα ότι τις κάνει όταν κάνουν update διάφορες εφαρμογές του Store. Το ίδιο έκανε και χθες. Όσες περισσότερες εφαρμογές παίρνουν update τόσο περισσότερα restarts έχω. Τι φταίει?

Επίσης, ενώ έχω επιλέξει να κάνει αυτόματα τα updates, όταν ανοίγω το Play Store βρίσκω εφαρμογές πο δεν ενημερώθηκαν και πατάω εγώ το "ενημέρωση ολων".

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεων συνέχεια....

Μου έκανε και σήμερα (4 φορες) και διαπίστωσα ότι τις κάνει όταν κάνουν update διάφορες εφαρμογές του Store. Το ίδιο έκανε και χθες. Όσες περισσότερες εφαρμογές παίρνουν update τόσο περισσότερα restarts έχω. Τι φταίει?

Επίσης, ενώ έχω επιλέξει να κάνει αυτόματα τα updates, όταν ανοίγω το Play Store βρίσκω εφαρμογές πο δεν ενημερώθηκαν και πατάω εγώ το "ενημέρωση ολων".

 

Αφού πρώτα τσεκάρεις μήπως έχεις ανοικτό το autorestart και έχει φάει κόλλημα! (setting - backup & reset - autorestart)

 

αυτό που περιγράφεις είναι hardware πρόβλημα και όχι software (μητρική) αν θες να εξαντλήσεις τις οποίες πιθανότητες να οφείλεται σε κάποιο κόλλημα μετά από update η software μπορείς να κάνεις factory reset αλλά πολύ αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεων συνέχεια....

Μου έκανε και σήμερα (4 φορες) και διαπίστωσα ότι τις κάνει όταν κάνουν update διάφορες εφαρμογές του Store. Το ίδιο έκανε και χθες. Όσες περισσότερες εφαρμογές παίρνουν update τόσο περισσότερα restarts έχω. Τι φταίει?

Επίσης, ενώ έχω επιλέξει να κάνει αυτόματα τα updates, όταν ανοίγω το Play Store βρίσκω εφαρμογές πο δεν ενημερώθηκαν και πατάω εγώ το "ενημέρωση ολων".

 

Κάνεις πρώτα επαναφορά εργοστασιακων για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να φταίει κάποια εφαρμογή ή γενικά να είναι πρόβλημα λογισμικού και μετά αν συνεχίζονται τα restarts πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Λέω να περιμένω την 7 για να κάνω ένα Hard reset (πόσο θα αργήσει πια....) κι αν δεν στρώσει να το στείλω στο service (πόσες μέρες θα μου το κρατήσουν?)

Να πω ότι το έβαλα για φόρτιση (είχε 50%) και το βρήκα σβηστό μετά από κανένα 20λεπτο. Ούτε άνοιγε πάρα μόνο με soft reset (είχε πάει 70%)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Λέω να περιμένω την 7 για να κάνω ένα Hard reset (πόσο θα αργήσει πια....) κι αν δεν στρώσει να το στείλω στο service (πόσες μέρες θα μου το κρατήσουν?)

Να πω ότι το έβαλα για φόρτιση (είχε 50%) και το βρήκα σβηστό μετά από κανένα 20λεπτο. Ούτε άνοιγε πάρα μόνο με soft reset (είχε πάει 70%)

μην περιμένεις καν η συσκευή έχει πρόβλημα κανε το hard reset κρατα το μέχρι την δευτερα και αν στο έχει ξανά κάνει πήγαινε το στο service με την 7 δεν θα αλλάξει κάτι η συσκευή πρέπει να δουλεύει σωστά και με την 6

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μην περιμένεις καν η συσκευή έχει πρόβλημα κανε το hard reset κρατα το μέχρι την δευτερα και αν στο έχει ξανά κάνει πήγαινε το στο service με την 7 δεν θα αλλάξει κάτι η συσκευή πρέπει να δουλεύει σωστά και με την 6

 

Ναι, δεν περιμένω να αλλάξει κάτι με την 7. Απλά για να κάνω τότε το Hard reset....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με τοσα που ακουω φοβαμαι να μην βαλω στο S7 Edge μου παρολο που μ ηρθε η αναβαθμιση. Την εκανα στο απλο μου το S7 και ολα καλα εδω και 3 μερες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ενα hard reset που ειπε και ο Μιχσλης.εγω του κανω σχεδον 40 εφαρμογες update .με τιποτα δεν κλεινει.δεν μου εχει κανει ποτε!μηπως δεν εχει γρφτει καποια εφαρμογη σωστα.δοκιμασε.hard reset και περνα με odin την ρομ σου παλι
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...