Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω το εξής θέμα. Ήμουν μέχρι προχθές με την 6.0.1 απείραχτη, Πολωνέζικη συσκευή, τελευταίο official update. Υπήρχαν φορές που ενώ πατούσα το home button ή και το power button για να ξυπνήσει η συσκευή, αργούσε 1-2 δευτέρα να ενεργοποιηθεί η οθόνη. Άλλες φορές γινόταν άμεσα. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το Always On, καμία διαφορά. Προχθές έκανα update στην 7 (BTU φυσικά, με Home csc, και wipe cache μετά το update) και βλέπω ότι και πάλι δεν άλλαξε κάτι. Άλλες φορές αργεί, άλλες όχι. Στην γενικότερη χρήση δεν έχω απολύτως κανένα θέμα, ούτε είχα και με την 6.0.1 (με την 7 λιγότερη διάρκεια μπαταρίας, αλλά μία φόρτιση έχω κάνει προς το παρών, το βλέπουμε). Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούμε το Odin που έχει μέσα το sammobile για την nougat (Odin v3.11.1) ;;;

Εγώ πέρασα την BTU Nougat μ' αυτό που έχει στο sammobile. Όλα καλά, είχα μόνο το "θεματάκι" που γράφω στα post's #8710 και #8726.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Ήμουν μέχρι προχθές με την 6.0.1 απείραχτη, Πολωνέζικη συσκευή, τελευταίο official update. Υπήρχαν φορές που ενώ πατούσα το home button ή και το power button για να ξυπνήσει η συσκευή, αργούσε 1-2 δευτέρα να ενεργοποιηθεί η οθόνη. Άλλες φορές γινόταν άμεσα. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το Always On, καμία διαφορά. Προχθές έκανα update στην 7 (BTU φυσικά, με Home csc, και wipe cache μετά το update) και βλέπω ότι και πάλι δεν άλλαξε κάτι. Άλλες φορές αργεί, άλλες όχι. Στην γενικότερη χρήση δεν έχω απολύτως κανένα θέμα, ούτε είχα και με την 6.0.1 (με την 7 λιγότερη διάρκεια μπαταρίας, αλλά μία φόρτιση έχω κάνει προς το παρών, το βλέπουμε). Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

wipe cache έκανες, wipe data? (σωστά έβαλες home csc αφού είχες xeo έτσι κι αλλιώς αλλά απλά έγινε update, χωρίς reset)

 

Χωρίς wipe data δε θα μάθεις αν οφείλεται σε software η hardware

 

Η απόκριση ήταν και είναι ακαριαία (με την 7 =ανοίγει πριν καν πατήσεις!)

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει σε ένα leagoo M5 αλλά δεν μου άρεσε. Άνοιγε μόνη της οπότε ήθελε, ακόμη και μέσα στην τσέπη.

Πρακτικά ήταν μη λειτουργικη και την πέταξα για να σωθω.

εχει καποιες ρυθμισεις αυτη η εφαρμογη αν το κινητο ειναι με θηκη η οχι, ας πουμε οταν εχεις τσεκαρισμενο με θηκη με το που κλεινεις την θηκη κλεινει η οθονη και το αντιθετο ανοιγεις ανοιγει κλπ χωρις θηκη τσεκαρισμενο δεν σου ανοιγει την οθονη ισως δεν δοκιμασες αυτες τις επιλογες..

Link to comment
Share on other sites

wipe cache έκανες, wipe data? (σωστά έβαλες home csc αφού είχες xeo έτσι κι αλλιώς αλλά απλά έγινε update, χωρίς reset)

 

Χωρίς wipe data δε θα μάθεις αν οφείλεται σε software η hardware

 

Η απόκριση ήταν και είναι ακαριαία (με την 7 =ανοίγει πριν καν πατήσεις!)

Σίγουρα πρέπει να κάνω wipe data για να είμαι σίγουρος για το τί φταίει, απλά επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι θα μείνω με την 7 ακόμα, θα το κάνω ητε μένοντας με την 7, ητε γυρνώντας στην 6.0.1.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση δεν μπορώ να ανεβάσω βίντεο .mov στη σελίδα μου στο facebook. Ούτε μέσω chrome όυτε μέσω της εφαρμογής pages manager.. Τι στο καλό;; :worry::worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα πρωην κάτοχος του s6 edge plus και νυν s7 edge. Μια ερώτηση και απορία δεν μπορώ να κάνω back up στο Samsung cloud μου βγάζει αποτυχία πρόβλημα σύνδεσης με τον διακομιστή. Το ίδιο είχα και με το s6edge + . Γνωρίζει κανείς τι παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλικαρεις την εφαρμογη απο το μενου σου,και στη δημιουργια προφιλ σου ζηταει να εισαγεις,φυλο,ηλικια,υψος και βαρος και μετα βαζεις την δραστηριοτητα που κανεις συνηθως σαν ασκηση περπατημα,ποδηλατο,τζονκιγκ κλπ.Και αυτο μετα μετραει αυτοματα σε ημερησια βαση τι προοδο εχεις κανει στην συγκεκριμενη δραστηριοτητα που εχεις επιλεξει!Επισης εχει επιλογη να μετρησεις τους καρδιακους σου παλμους και συνεργαζεται και με εξωτερικους δεκτες (gear fit) μετρησης δεδομενων εκγυμνασης...Αυτα τα ολιγα.Ελπιζω να βοηθησα...

 

Σε ευχαριστώ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα πρωην κάτοχος του s6 edge plus και νυν s7 edge. Μια ερώτηση και απορία δεν μπορώ να κάνω back up στο Samsung cloud μου βγάζει αποτυχία πρόβλημα σύνδεσης με τον διακομιστή. Το ίδιο είχα και με το s6edge + . Γνωρίζει κανείς τι παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα την τελευταία έκδοσή του cloud και ξανά δοκίμασε.

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-cloud/samsung-cloud-2-2-12-release/samsung-cloud-2-2-12-android-apk-download/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα την τελευταία έκδοσή του cloud και ξανά δοκίμασε.

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-cloud/samsung-cloud-2-2-12-release/samsung-cloud-2-2-12-android-apk-download/

Οκ φιλε μου σε ευχαριστώ. Ολα καλά δουλεύει μια χαρά τώρα. Περίεργο όμως δεν ια έπρεπε να ειχε αναβαθμιστεί αυτόματα απο μονο του?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...Εδώ και καιρό σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε s7 edge από iPhone 6s...Πείτε μου λίγο στο νέο χρωμα coral blue τα bezels τι χρωμα είναι;;;Μου φαίνονται rose gold...Ισχύει αυτό;;;Το έχει αγοράσει κάποιος ή το έχει δει από κοντά ;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ είχα στην 6 με το ελληνικό ρομ το ίδιο θέμα κ έκανα τα πάντα αλλά τίποτα. Με το που έβαλα την αγγλική btu nougat διορθώθηκε ελπίζω να βοήθησα. Μήπως έχει θέμα με την ελληνική έκδοση δεν ξέρω τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Το always on display το χρησιμοποιήται παιδιά? Υπάρχει κανένας κίνδυνος να δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη?Το ρολόι δεν αλλάζει θέση εάν παρατήρησα σωστά.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα ανοιχτό, και πολύ βολικό. Η θεση του ρολογιού αλλάζει, δεν είναι σταθερό. Και χωρίς άγχος να αφήσει burn in, σημάδι. Και ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος αλλάζει και η ένταση του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα ανοιχτό, και πολύ βολικό. Η θεση του ρολογιού αλλάζει, δεν είναι σταθερό. Και χωρίς άγχος να αφήσει burn in, σημάδι. Και ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος αλλάζει και η ένταση του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια απο τα ιδια κι εγω.

Ειδικα τωρα στην nugat ολη μερα το εχω ενεργοποιημενο.

Πολυ βολικο να πηγαινω στις ειδοποιησεις κατευθειαν απο σβηστη οθονη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στη nougat βγαλανε το edge panel με τις συντομευσεις που αλλαζαν αναλογως το μερος που ησουν? το χρησιμοποιουσα συνέχεια και τωρα δεν μπορω να το βρω. μηπως το αλλαξαν ονομα και δεν το βλεπω? επισης μπορουμε να βαλουμε δικο μας icon pack τωρα που στα θεματα αλλαζουν μονο τα εικονιδια?
Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο πραγμα σημερα βλεποντας το κουτι της συσκευης αγορασμενης προσφατα βλεπω εχει δυο ταινιες ασφαλειας εκεινες που γραφουν european sim card only ..γνωριζει κανεις τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο πραγμα σημερα βλεποντας το κουτι της συσκευης αγορασμενης προσφατα βλεπω εχει δυο ταινιες ασφαλειας εκεινες που γραφουν european sim card only ..γνωριζει κανεις τι μπορει να παιζει?

Πρέπει να γνωρίζουμε ότι οι ταινίες ασφαλείας στις περισσότερες συσκευές και στους περισσότερους κατασκευαστές δε μπαίνουν στο εργοστάσιο παραγωγής. Αυτές μπαίνουν είτε από τους χονδρέμπορους πριν κάνουν τη διανομή στα μαγαζιά ή από τα ίδια τα μαγαζιά (ναι, πολλά εκτυπώνουν τέτοιες ταινίες ασφαλείας).

Άρα γενικά δε πρέπει να μας απασχολεί αυτό γιατί ούτε μπορούμε να ξέρουμε, ούτε να κάνουμε κάτι.

Στη δική σου περίπτωση το 2πλοασφάλισαν, όποιος το έκανε τέλος πάντων...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, πιο πολύ από περιέργεια!

Είναι με BTU Nougat και ενώ έχω τη φωτεινότητα στο αυτόματο όταν μπω στο YouTube δυναμώνει περισσότερο, όταν ξαναβγω ξαναπεφτει. Είναι φυσιολογικό; Το κάνει και σε άλλους;

Έκανα factory reset μετά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, πιο πολύ από περιέργεια!

Είναι με BTU Nougat και ενώ έχω τη φωτεινότητα στο αυτόματο όταν μπω στο YouTube δυναμώνει περισσότερο, όταν ξαναβγω ξαναπεφτει. Είναι φυσιολογικό; Το κάνει και σε άλλους;

Έκανα factory reset μετά την εγκατάσταση.

Έχεις ενεργοποιήσει την βελτιωση οθονης και σε εφαρμογη οπως το youtube θ ειναι παντα full

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την βελτιωση οθονης και σε εφαρμογη οπως το youtube θ ειναι παντα full

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' ευχαριστώ φίλε μου, αυτό ήταν!

Δεν είχα προσέξει τι κάνει αυτή η "Βελτίωση βίντεο".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...