Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά, λύστε μου μια απορία. Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του Facebook και δεν τη βρίσκει στο τηλέφωνο, παρότι είναι εγκατεστημένη. Όταν πάω στο Play Store και τη βρίσκω μου δείχνει ότι είναι εγκατεστημένη, αλλά disabled. Πατάω να γίνει enabled και δεν κάνει τίποτα. Η δεύτερη επιλογή (να γίνει uninstalled) δουλεύει, αλλά ουσιαστικά μου λέει ότι θα γίνουν απεγκατάσταση οι όποιες αναβαθμίσεις έχει λάβει η εφαρμογή, αφού φαίνεται ότι ήταν προεγκατεστημένη στη συσκευή. Τί στο καλό συμβαίνει; Μηπως φταίει το ότι έχω εγκατεστημένο και το Facebook Lite (το οποίο λειτουργεί κανονικά);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Εγώ χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που λέγεται Mobile pocket και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πέραν του ότι έχω όλες τις κάρτες στο κινητό συγχρονίζει και με άλλα κινητά ή τάμπλετ ακόμη και με iPhone ή ipad.

 

Sent from my SM-N9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, λύστε μου μια απορία. Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του Facebook και δεν τη βρίσκει στο τηλέφωνο, παρότι είναι εγκατεστημένη. Όταν πάω στο Play Store και τη βρίσκω μου δείχνει ότι είναι εγκατεστημένη, αλλά disabled. Πατάω να γίνει enabled και δεν κάνει τίποτα. Η δεύτερη επιλογή (να γίνει uninstalled) δουλεύει, αλλά ουσιαστικά μου λέει ότι θα γίνουν απεγκατάσταση οι όποιες αναβαθμίσεις έχει λάβει η εφαρμογή, αφού φαίνεται ότι ήταν προεγκατεστημένη στη συσκευή. Τί στο καλό συμβαίνει; Μηπως φταίει το ότι έχω εγκατεστημένο και το Facebook Lite (το οποίο λειτουργεί κανονικά);

 

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχειριστής εφαρμογών > Βρίσκεις την εφαρμογή και την ενεργοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου εκανε αναβάθμιση μια υπηρεσια beaming απο οτι διαβασα στο Google play ειναι ενδιαφερουσα υπηρεσια .Το προβλημα μου ειναι ομως οτι δεν βρηκα στην συσκευη εφαρμογη για να την δουλέψω .Μπορει βα με βοηθήσει καποιος;

 

Είναι αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobeam.beepngo&hl=el

Αυτή μου πρότεινε όταν έκανα την αναβάθμιση. Έχω βάλει την κάρτα του carrefour αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, λύστε μου μια απορία. Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του Facebook και δεν τη βρίσκει στο τηλέφωνο, παρότι είναι εγκατεστημένη. Όταν πάω στο Play Store και τη βρίσκω μου δείχνει ότι είναι εγκατεστημένη, αλλά disabled. Πατάω να γίνει enabled και δεν κάνει τίποτα. Η δεύτερη επιλογή (να γίνει uninstalled) δουλεύει, αλλά ουσιαστικά μου λέει ότι θα γίνουν απεγκατάσταση οι όποιες αναβαθμίσεις έχει λάβει η εφαρμογή, αφού φαίνεται ότι ήταν προεγκατεστημένη στη συσκευή. Τί στο καλό συμβαίνει; Μηπως φταίει το ότι έχω εγκατεστημένο και το Facebook Lite (το οποίο λειτουργεί κανονικά);

 

Δεν μπορεις να βρεις την εφαρμογή ή την βρήκες και δεν μπορεις να την ανοίξεις...αν δεν μπορεις να την βρεις είναι μέσα σε έναν από αυτούς τους φακέλους του τηλεφώνου μαζί με τις άλλες εφαρμογές.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobeam.beepngo&hl=el

Αυτή μου πρότεινε όταν έκανα την αναβάθμιση. Έχω βάλει την κάρτα του carrefour αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Την χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια στο note 3. Σκανάρεις τις κάρτες και τις διαβάζει αμέσως στο ταμείο. Κάρτες δεν έχω ποτέ μαζί μου πλέον.Εννοώ τις κάρτες μέλους. Βασιλόπουλο και Μαρινόπουλο παίζει μια χαρά. Υποστηρίζονται μόνο τα κινητά Samsung. (πιθανολογώ έχει να κάνει με τεχνολογία αισθητήρα εγγύτητας/εκτός και αν υπάρχει κάποια τεχνολογία στο digitizer)

Link to comment
Share on other sites

G935FXXU1APER κιαλλο νεο firmware...

αντε πάλι ..... πολύ μπέρδεμα.... να δούμε ποιο θα δώσουν σε Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως καμία δεν δίνεται σε wide μορφή...Μόνο σε κάποιες χώρες μετρημένες στα δάχτυλα λες και είναι beta εκδόσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν την παλευω με το battery drain, στην τελευταια ROM. Λεω να γυρισω στην APC8 να τελειωνω. Η συσκευη ειναι ελληνικη. Ποια χωρας ROM προτεινετε να κατεβασω? Αγγλικη, ελληνικη η καποια αλλη ? Υπαρχουν πχ περισσοτερες πιθανοτητες να γραψει ο knox αν δε βαλω ελληνικη ? Τρεχει καλυτερα η μια απ την αλλη?

Ευχαριστω προκαταβολικα. :-)

 

Καμμια βοηθεια κανεις ?... :O

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοηθεια κανεις ?... :O

Προσωπική μου άποψη να μείνεις εκεί που είσαι και να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες εδω με κάποιες προτάσεις που σταματάνε εν μέρη το battery drain.

Το να πας πιο πίσω, δεξιά και αριστερά, δε θα αλλάξει και πολύ τα πράγματα. Στις μελλοντικές αναβαθμίσεις (και της συσκευής και του android) ευελπιστούμε να υπάρχει βελτίωση, μιας και η ίδια συμπεριφορά υπάρχει και σε άλλες συσκευές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοηθεια κανεις ?... :O

 

Καλημέρα!

Έχεις κάνει καμία από τις "ρυθμίσεις" που έχουν αναφερθεί?

Πέρασες την ρομ με Hard reset πριν και μετά?

Αν δεν έχεις κανένα παράξενο app, αναφέρω ξανά τι έχω κάνει εγώ.

Αφαίρεση δικαιωμάτων τοποθεσίας από άσχετες εφαρμογές.

Κλείσιμο τα backup samsung account και Google.

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσιών Google play.

Αν έχεις κάνει τα παραπάνω και δεν είδες προκοπή,

Εγω λέω να περάσεις την αγγλική btu (αυτή έχω) και να κάνεις αυτές τις "ρυθμίσεις".

 

*πάντα υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να γράψει ο knox

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχεις κάνει καμία από τις "ρυθμίσεις" που έχουν αναφερθεί?

Πέρασες την ρομ με Hard reset πριν και μετά?

Αν δεν έχεις κανένα παράξενο app, αναφέρω ξανά τι έχω κάνει εγώ.

Αφαίρεση δικαιωμάτων τοποθεσίας από άσχετες εφαρμογές.

Κλείσιμο τα backup samsung account και Google.

Εργοστασιακή έκδοση υπηρεσιών Google play.

Αν έχεις κάνει τα παραπάνω και δεν είδες προκοπή,

Εγω λέω να περάσεις την αγγλική btu (αυτή έχω) και να κάνεις αυτές τις "ρυθμίσεις".

 

*πάντα υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να γράψει ο knox

 

 

Σας ευχαριστω πολυ elthis και kountoura.

Εχω κανει ολα τα παραπανω εκτος απο hard reset και το android system εχει παει απο 50% στο 23-24% απο χθες. Πιστευεις Νικο οτι με hard reset θα βελτιωθει κι αλλο ?

 

**Νικο οταν λες αγγλικη BTU εννοεις την C8 η την τελευταια ?

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα μηνυματα απο το google maps : εκτιμωμενος χρονος αφιξης στο πχ τυροπιταδικο της γειτονιας μπορει καποιος να μου πει πως τα απενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ elthis και kountoura.

Εχω κανει ολα τα παραπανω εκτος απο hard reset και το android system εχει παει απο 50% στο 23-24% απο χθες. Πιστευεις Νικο οτι με hard reset θα βελτιωθει κι αλλο ?

 

Ναι εγώ νομίζω θα είναι καλύτερα να κάνεις Hard reset και να το στήσεις από την αρχή μια μια εφαρμογή όχι επαναφορά από backup.

Και να κάνεις πάλι τις ρυθμίσεις που είπαμε.

Σε εμένα με btu και τα παραπάνω οι μπαταρία είναι σε πάνω από ικανοποιητικα επίπεδα.

Δες στο αντίστοιχο θέμα έχω γράψει μην γεμίσουμε αυτό με θέματα μπαταρίας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ elthis και kountoura.

Εχω κανει ολα τα παραπανω εκτος απο hard reset και το android system εχει παει απο 50% στο 23-24% απο χθες. Πιστευεις Νικο οτι με hard reset θα βελτιωθει κι αλλο ?

 

**Νικο οταν λες αγγλικη BTU εννοεις την C8 η την τελευταια ?

 

για μενα αν δεν εχεις κανει επαναφορα και την αναβαθμιση την εχεις βαλει απο πανω, αξιζει να κανεις μια προσπαθεια να το στησεις απο την αρχη.

Εμενα μου δουλευει αψογα η μπαταρια χωρις να εχω κανει τιποτα απο ολα αυτα, και μετα που τα εκανα δεν ειδα διαφορα (απλα τα εκανα να δω τι θα αλλαξει)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς επειδή θέλω να αγοράσω το δίκαρτο απο Κίνα/Hong Kong αν έχει Ελληνική γλώσσα ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς επειδή θέλω να αγοράσω το δίκαρτο απο Κίνα/Hong Kong αν έχει Ελληνική γλώσσα ?

 

Αν είναι το FD έχει σίγουρα. Αν είναι κάποιο άλλο μοντέλο και πάλι το πιθανότερο είναι να έχει.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, εχετε παρακολουθησει καθολου καταναλωση ΜΒ?

ξεμεινα τον προηγουμενο με 1500 που εχω και επαθα πλακα καθως ποτε δεν περνουσα τα 500 σε χρηση, και μου εφαγε 1500 σε 20 μερες.

Οταν πηγα στη χρηση δεδομενων ειχε πολυ μικρα νουμερα σε ολα, και τωρα πηγα και αλλαξα ημερομηνιες, αντι για 1-30 του μηνα που εχει, εβαλα απο 25 που ανανεωνεται το συμβολαιο μου, και ξαφνικα ολες οι εφαρμογες που εχει εκει εδειξαν πολυ μεγαλυτερη καναταλωση ΜΒ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι πρωτο ερχεται το λειτουργικο συστημα με 101ΜΒ σε 8-9 μερες..

Οι ρυθμισεις που εχω δεν το δικαιολογουν και γενικα δεν δικαιολογειται που ξεμεινα. Καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βρεις την εφαρμογή ή την βρήκες και δεν μπορεις να την ανοίξεις...αν δεν μπορεις να την βρεις είναι μέσα σε έναν από αυτούς τους φακέλους του τηλεφώνου μαζί με τις άλλες εφαρμογές.

Δεν μπορώ να τη βρω. Το Play Store μου τη δείχνει εγκατεστημένη, αλλά disabled και δεν μπορεί να την κάνει enabled (όσο και να πατάω το πλήκτρο enable, δεν κάνει τίποτα). Απότι φαίνεται η εφαρμογή ήταν προεγκατεστημένη στη συσκευή. Πού όμως; Ποιούς φακέλους εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το FD έχει σίγουρα. Αν είναι κάποιο άλλο μοντέλο και πάλι το πιθανότερο είναι να έχει.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Είναι το G935FD unlocked. Να προχωρήσω δηλ στην αγορά ? Είμαστε σίγουροι ότι εχει ελληνικά ?

Ρωτάω γιατί ενα note 5 που είχα πάρει δεν έιχε ελληνικά παρά μόνο Αγγλικα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τη βρω. Το Play Store μου τη δείχνει εγκατεστημένη, αλλά disabled και δεν μπορεί να την κάνει enabled (όσο και να πατάω το πλήκτρο enable, δεν κάνει τίποτα). Απότι φαίνεται η εφαρμογή ήταν προεγκατεστημένη στη συσκευή. Πού όμως; Ποιούς φακέλους εννοείς;

 

απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες -fb την εκανες εκκαθαριση κτλ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι το G935FD unlocked. Να προχωρήσω δηλ στην αγορά ? Είμαστε σίγουροι ότι εχει ελληνικά ?

Ρωτάω γιατί ενα note 5 που είχα πάρει δεν έιχε ελληνικά παρά μόνο Αγγλικα.

 

Το 935FD είναι ΑΚΡΙΒΏΣ το ίδιο σε όλα του με αυτό που κυκλοφορεί εδώ (935F) απλά είναι δικαρτο.

Το ίδιο ίσχυε και για το Note 5 που είχες αλλά μάλλον είχες πάρει το 9208 και όχι το 9200CD που ήταν το πιο ευρέως γνωστό μοντέλο και ίδιο με το 920C που είναι μονοκαρτο.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το 935FD είναι ΑΚΡΙΒΏΣ το ίδιο σε όλα του με αυτό που κυκλοφορεί εδώ (935F) απλά είναι δικαρτο.

Το ίδιο ίσχυε και για το Note 5 που είχες αλλά μάλλον είχες πάρει το 9208 και όχι το 9200CD που ήταν το πιο ευρέως γνωστό μοντέλο και ίδιο με το 920C που είναι μονοκαρτο.

 

send from my Samsung s7 edge

 

To note 5 ήταν το Ν920i international model. Και μου έιχαν πει ότι έπρεπε να εχει ελληνικα αλλα δεν είχε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

To note 5 ήταν το Ν920i international model. Και μου έιχαν πει ότι έπρεπε να εχει ελληνικα αλλα δεν είχε.

 

Κάποιο λάθος είχε γίνει γιατί πέρασαν όλα τα μοντέλα από τα χέρια μου (Όχι μόνο μια φορά) και ισχύει ότι ανέφερα.

Τέλος πάντων, μη ξεφεύγουμε από το θέμα, το 935FD έχει Ελληνική γλώσσα. Προχώρησε άφοβα :)

 

send from my Samsung s7 edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδες, εχετε παρακολουθησει καθολου καταναλωση ΜΒ?

ξεμεινα τον προηγουμενο με 1500 που εχω και επαθα πλακα καθως ποτε δεν περνουσα τα 500 σε χρηση, και μου εφαγε 1500 σε 20 μερες.

Οταν πηγα στη χρηση δεδομενων ειχε πολυ μικρα νουμερα σε ολα, και τωρα πηγα και αλλαξα ημερομηνιες, αντι για 1-30 του μηνα που εχει, εβαλα απο 25 που ανανεωνεται το συμβολαιο μου, και ξαφνικα ολες οι εφαρμογες που εχει εκει εδειξαν πολυ μεγαλυτερη καναταλωση ΜΒ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι πρωτο ερχεται το λειτουργικο συστημα με 101ΜΒ σε 8-9 μερες..

Οι ρυθμισεις που εχω δεν το δικαιολογουν και γενικα δεν δικαιολογειται που ξεμεινα. Καμια ιδεα?

 

Εγώ αυτό που περιγράφεις το έχω παρατηρήσει κατά καιρούς και σε άλλες συσκευές που είχα το τελευταίο διάστημα, ιδίως όταν επιλέγω 4G.

Ίσως οι αναβαθμισμένες τελευταία εφαρμογές με νέα χαρακτηριστικά (πχ Facebook με δυνατότητα uploading full HD φωτογραφιών) να είναι το πρόβλημα.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...