Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Και το δικό μου έκανε το ίδιο αλλά περισσότερες φορές, δηλαδή περίπου 1 στα 5 κλικ έμενε κολλημένο από τη δεξιά πλευρά κι έπρεπε να το πατήσω από την αριστερή για να επανέλθει. Επίσης στο δεκαήμερο που το κράτησα μου είχε κάνει περίπου 10 τυχαία restart μετά που κόλλημα σε browsing και τέλος αποσυνδεόταν χωρίς λόγω από το αυτοκίνητο χωρίς να χαθεί η κλίση και μετά από 15 περίπου δευτερόλεπτα επανερχόταν. Όπως καταλαβαίνετε μου είχε κάνει τα νεύρα τσατάλια και το επέστρεψα doa στο public. Αυτοί αφού τους είπα όλα αυτά μου έδωσαν άμεσα καινούριο που εδώ και μια βδομάδα που το έχω δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός από το θέμα με το Bluetooth αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό και πιο σπάνια από την προηγούμενη συσκευή. Πάντως να παρατηρήσω γενικά ότι το θέμα με το touch (ευαισθησία) είναι το ίδιο και στις δύο συσκευές και για μένα είναι πολύ εκνευριστικό, αλλά θεωρώ ότι είναι επιλογή της Samsung και όχι πρόβλημα.

Γενικά θα έλεγα ότι είμαι ψιλοαπογοητευμένος από μια συσκευή τόσο ακριβή και σε καμία περίπτωση η συσκευή δε φτάνει την πρωτοπορία και την εμπειρία χρήσης του Note 3 που έχω παροπλίσει λόγω βραχυκυκλώματος στη θύρα φόρτισης που φορτίζει όποτε θέλει.

Μου κάνει εντύπωση το πρόβλημα με το Bluetooth. Το συνδέω και με το SBH52 ακουστικό της Sony αλλά και με του αυτοκινήτου το Pioneer AVH-8400BT και δε μου κάνει κανένα πρόβλημα ( ειδικά στο ηχοσύστημα της Pioneer στο αυτοκίνητο, ούτε μία φορά το παραμικρό εδώ και 20 μέρες περίπου που το χρησιμοποιώ για περίπου 3 με 4 ώρες κάθε μέρα ( σύνδεση εννοώ όχι ομιλία, που αυτή είναι περίπου 20 λεπτά ).

Επίσης μια χαρά και το θέμα του touch ( ευαισθησίας ) , κανένα πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι το έχω και με τη θήκη τη Led view της samsung και ίσως παίζει ρόλο το πως πρέπει να το κρατώ, αλλά όμως δεν έχω κανένα θέμα με την ευαισθησία, θα έλεγα μάλιστα ότι σε κάποιες σπάνιες φορές, θα το ήθελα και πιο ευαίσθητο, αλλά ας μη γίνομαι υπερβολικός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια. μπραβο για τις πληροφοριες που παρεχετε γυρο απο το κινητο ωστε να μαθουμε και εμεις οι ασχετοι 5 πραγματα.

αποφασισα να προβω στην αγορα του s7 edge σε μαυρο χρωμα αλλα το μοντελο με τις 2 καρτες sim. θα ηθελα να σας ρωτησω απο που μπορω να το αγορασω σε καλη τιμη εστω και απο εξωτερικο απο καποιο αξιοπιστο site με γρηγορη παραδοση?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mfragi είμαι και εγώ κάτοχος note 3 και σκέφτομαι αν θα αναβαθμιστώ σε S7 edge. Το μήνυμά σου με άγγιξε :)

Σχετικά με το πρόβλημά σου γιατί δεν αγοράζεις ένα adaptor ασύρματης φόρτισης; Είναι εξαιρετικά χρήσιμος και πλέον δεν θα πήγαινα σε κινητό που δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

 

Καλησπέρα nitse1 και Leonid111

Όσον αφορά την πρώτη συσκευή νομίζω ότι είχε τα θέματα της. Οπότε την άλλαξα και τώρα κανένα πρόβλημα. Το Bluetooth μόνο μου έχει κάνει 2-3 αποσυνδέσεις στο αυτοκίνητο αλλά καμία σχέση με την πρώτη συσκευή που το έκανε σε κάθε κλίση. Ίσως με το firmware που πιστεύω ότι θα έρθει αυτή τη βδομάδα να λυθεί το πρόβλημα.

Από την άλλη στο θέμα του touch νομίζω ότι είναι καθαρά επιλογή της Samsung οπότε δεν είναι πρόβλημα αλλά θέλει χρόνο για να το συνηθίσουμε.

Τώρα όσον αφορά τη συσκευή θεωρώ ότι είναι κορυφαία επιλογή για τώρα, αλλά όχι τόσο όσο ηταν το Note3 στην εποχή του.

Γιαυτό εξάλλου κρατάω το Note σαν δεύτερη συσκευή παρόλο που με δυσκολεύει στη φόρτιση.

 

Σε ευχαριστώ βέβαια για την ιδέα με την ασύρματη φόρτιση αλλά ούτως ή άλλως είχα το Note από day one οπότε ήθελα να πάρω κάτι καινούριο οπότε δεν έψαξα κάτι εναλλακτικό. Έτσι κι αλλιώς με δυσκολία τελικά καταφέρνω και το φορτίζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που πήρατε το τελευταίο update βρήκατε καμία λύση με το δαχτυλικο αποτύπωμα που δεν μπορείς να βάλεις πρόγραμμα να κλειδώνει το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.

Στη συσκευή μου το home button πατώντας από τη δεξιά του μεριά κάνει ένα λίγο πιο έντονο "κλικ" και 1-2 φορές έχει κολλήσει μέσα για κλάσματα του δευτερολέπτου πριν επανέλθει.

Φυσικά και το θεωρώ ελαττωματικό αλλά ηθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και "έστρωσε" μετά από λίγες μέρες μιας και είναι καινούρια η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν είναι φυσιολογικό σε καμία περίπτωση. Δεν υπάρχει αυτό που αναφέρεις σε μια σωστή συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρημαδα η τελευταία αναβάθμιση για unbranded συσκευές κοκκαλα έχει? Η cosmote την έχει πάρει εδώ και 5 ημέρες....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρημαδα η τελευταία αναβάθμιση για unbranded συσκευές κοκκαλα έχει? Η cosmote την έχει πάρει εδώ και 5 ημέρες....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως έχει αργήσει πολύ για τα ελληνικά, αντε να δούμε μήπως βγει μέσα στην εβδομάδα...
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει αργήσει πολύ για τα ελληνικά, αντε να δούμε μήπως βγει μέσα στην εβδομάδα...

 

Ούτε και στο δικό μου (Πολωνικό) έχει εμφανιστεί ακόμη. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα φλασαρω αγγλικη να τελειωνουμε, παιρνει παντα πρωτη και ηδη εχει παρει και το προχθεσινο Update.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δε βιάζομαι... Ναι τη περιμένω, αλλά δε καίγομαι κιόλας, αφού πρόβλημα δεν έχω κανένα ή τουλάχιστον κάτι που να μου δημιουργεί ορατό θέμα. Οπότε έχω να λαμβάνω.

Εσείς από περιέργεια τώρα, έχετε κάποιο θέμα που σας προβληματίζει και υπάρχει τόση αγωνία για να έρθει το update;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δε βιάζομαι... Ναι τη περιμένω, αλλά δε καίγομαι κιόλας, αφού πρόβλημα δεν έχω κανένα ή τουλάχιστον κάτι που να μου δημιουργεί ορατό θέμα. Οπότε έχω να λαμβάνω.

Εσείς από περιέργεια τώρα, έχετε κάποιο θέμα που σας προβληματίζει και υπάρχει τόση αγωνία για να έρθει το update;

 

εγω θα τη βαλω καθαρα γιατι εχω θεμα με το sbh54 το bluetooth που πηρα, το οποιο το πηρα για το χειρισμο της λιστας κλησεων απο αυτο και ειναι το μονο feature που δεν λειτουργει σωστα, και μονο στο s7 edge! το δοκιμασα σε Ζ3 και σε απλο S6 Και επαιξε.. Οποτε λεω να φλασαρω μια αλλη ρομ και γιαυτο θα ριξω αγγλικη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μόλις έκανα το unboxing ,από Κωτσόβολο ,Ελληνικό ,με ημ. κατασκευής 08.04.16, φρεσκότατο :p

Το επεξεργάζομαι ακόμα ,εντυπώσεις πιο μετα :D

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μόλις έκανα το unboxing ,από Κωτσόβολο ,Ελληνικό ,με ημ. κατασκευής 08.04.16, φρεσκότατο :p

Το επεξεργάζομαι ακόμα ,εντυπώσεις πιο μετα :D

 

Καλησπερα.Καλοριζικο.Την ημερομηνια κατασκευης πως την ειδες;Απο καποιο site η απο καποια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Καλοριζικο.Την ημερομηνια κατασκευης πως την ειδες;Απο καποιο site η απο καποια εφαρμογη;

 

Με το Phone info.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το Phone info.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εχω ειδη αλλα δεν το ειχα προσεξει.Επιπλεον αφαιρεσαν τον μετρητη ακουστικων και φορτιστη.Μονο στην full εκδοση υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα nitse1 και Leonid111

Όσον αφορά την πρώτη συσκευή νομίζω ότι είχε τα θέματα της. Οπότε την άλλαξα και τώρα κανένα πρόβλημα. Το Bluetooth μόνο μου έχει κάνει 2-3 αποσυνδέσεις στο αυτοκίνητο αλλά καμία σχέση με την πρώτη συσκευή που το έκανε σε κάθε κλίση. Ίσως με το firmware που πιστεύω ότι θα έρθει αυτή τη βδομάδα να λυθεί το πρόβλημα.

Από την άλλη στο θέμα του touch νομίζω ότι είναι καθαρά επιλογή της Samsung οπότε δεν είναι πρόβλημα αλλά θέλει χρόνο για να το συνηθίσουμε.

Τώρα όσον αφορά τη συσκευή θεωρώ ότι είναι κορυφαία επιλογή για τώρα, αλλά όχι τόσο όσο ηταν το Note3 στην εποχή του.

Γιαυτό εξάλλου κρατάω το Note σαν δεύτερη συσκευή παρόλο που με δυσκολεύει στη φόρτιση.

 

Σε ευχαριστώ βέβαια για την ιδέα με την ασύρματη φόρτιση αλλά ούτως ή άλλως είχα το Note από day one οπότε ήθελα να πάρω κάτι καινούριο οπότε δεν έψαξα κάτι εναλλακτικό. Έτσι κι αλλιώς με δυσκολία τελικά καταφέρνω και το φορτίζω

 

Ίσως είναι και θέμα ΒΤ αυτοκινήτου. Εγώ στο ΒΤ του Peugeot 208 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Κάνω μεγάλη χρήση, και δεν έχω χάσει την σύνδεση ούτε μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, με πια εφαρμογή βλέπουμε τον αισθητήρα καμερας γιατί δεν μπορώ να την βρω;

Το κιν φορούσε και το τελευταίο update που έχει κυκλοφορήσει για την Ελληνική έκδοση

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πλέον όταν βγάζω μια φωτογραφία για ποιον λόγο μου πετάει σε μικρογραφία το σηματάκι από το Google photo ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160419/adc7903632e9dc2a19a7418ddd825a09.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι και θέμα ΒΤ αυτοκινήτου. Εγώ στο ΒΤ του Peugeot 208 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Κάνω μεγάλη χρήση, και δεν έχω χάσει την σύνδεση ούτε μια φορά.

 

Δέ νομίζω να φταίει το αυτοκίνητο γιατί με note 3,Huawei P8 lumia 640 και galaxy A3 ποτέ κανένα πρόβλημα. Το αυτοκίνητο είναι Citroën C4 gran Picasso 2014 και όπως καταλαβαίνεις έχει τα ίδια ηλεκτρονικά με τα Peugeot.

Η πλάκα είναι ότι χτες έγραφα ότι στην πρώτη συσκευή μου συνέβαινε σε κάθε κλίση αλλά σε αυτή που πήρα πριν μια βδομάδα ακριβώς όλα καλά και σήμερα το πρωί το πήρε και το σήκωσε!!! Μου έκοβε μετά από λίγο τη σύνδεση με το αμάξι χωρις να κλείσει η γραμμη και δεν επανερχόταν ποτέ.

Ελπίζω με το update όταν το πάρουμε να στρώσει. Έχω το τελευταίο EUR.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όταν βγάζω μια φωτογραφία για ποιον λόγο μου πετάει σε μικρογραφία το σηματάκι από το Google photo ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι το έχεις ενεργοποιήσει απο το Google Photos :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που πήρατε το τελευταίο update βρήκατε καμία λύση με το δαχτυλικο αποτύπωμα που δεν μπορείς να βάλεις πρόγραμμα να κλειδώνει το κινητο;

 

Ελα ντε τι βλακεια αυτη ξαφνικα... Και να σκεφτεις οτι πριν δεν το εκανε κλειδωνε και δουλευε κανονικα το δαχτυλικο με

οποιοδηποτε προγραμμα... :wacko: Πρεπει να το φτιαξουν αμεσα αυτο το θεμα...Δεν φτανει που για να δουλευει το δαχτυλικο

πρεπει να παταμε καποια κουμπι για να ξεκλειδωνει ενο σε αρκετα κινεζικα δεν χρειαζεται εχουμε κιαυτο τωρα...Ελεος... :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα και εγω μετα το iphone 6s plus και πραγματικα το edge ειναι παρα πολυ ανωτερο απο το μηλο,παρολαυτα βρηκα και ενα bug οταν ειναι κλειστη η οθονη οταν στην edge πλευρα το χαιδεψεις για να βγαλεις τις ειδοποιησεις κτλ σου βγαζει και ενα εικονοδιο σαν τικαρισμα και αμα το πατησεις ξεκλειδωνει κατευθειαν το κινητο παρολο που του εχεις βαλει ξεκλειδωμα με το αποτυπωμα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα και εγω μετα το iphone 6s plus και πραγματικα το edge ειναι παρα πολυ ανωτερο απο το μηλο,παρολαυτα βρηκα και ενα bug οταν ειναι κλειστη η οθονη οταν στην edge πλευρα το χαιδεψεις για να βγαλεις τις ειδοποιησεις κτλ σου βγαζει και ενα εικονοδιο σαν τικαρισμα και αμα το πατησεις ξεκλειδωνει κατευθειαν το κινητο παρολο που του εχεις βαλει ξεκλειδωμα με το αποτυπωμα

 

Στο δικό μου αν κάνω αυτή την διαδικασία ζητάει μοτίβο η αποτύπωμα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...