Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μετά την αναβάθμιση δεν έχω κανένα θέμα με το touch.οπου πατάω ακούει κανονικά.επισης θα συμφωνήσω με τον Πανο ότι αν υπήρχε ένα μοντέλο στις διαστάσεις του edge με φλατ οθόνη θα ήταν ότι καλύτερο.το έχω 20 ημέρες περίπου και δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου την edge λειτουργία του.αλλα σαν μέγεθος ταχύτητα μπαταρία οθόνη και φωτογραφίες είναι απλά τέλειο.

Πιστεύω Κωστή να μην το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμενα ειναι πολυ ενοχλητικη η καθυστερηση γιατι κανει 9 με 10 δευτερα να ανοιξουν απο τη στιγμη που τα κλεισω απο τον τασκ μανατζερ.Δηλαδη ειναι οντως bug για μενα.

 

Α έτσι ναι.

Εγώ αναφέρομαι σε καθυστέρηση 2 δευτερόλεπτων..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Α έτσι ναι.

Εγώ αναφέρομαι σε καθυστέρηση 2 δευτερόλεπτων..

 

Κατι θελει τωρα να στρωσει? Οκ εστρωσε ολα οκ!

Edited by bolek76
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τη διαδικασία που γράφει στο ίντερνετ για να ενεργοποιήσω το adaptive storage για να βλέπει την κάρτα SD (την 64gb μου) σαν εσωτερική αλλά δεν ξέρω αν είναι εντάξει. Κάτι έγινε λάθος?

http://i68.tinypic.com/bf2m91.png

 

Στον υπολογιστή βλέπει μόνο την εσωτερική μνήμη όταν το συνδεω το κινητο στον υπολογιστή...

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι edge οθονες..τοσα χρονια βλεπαμε τα απλα..το ματι παει κατευθειαν εκει και δεν θελεις να το αποχωριστεις!!και οι πωλησεις μιλανε για το s7 edge!!κα εγω ξεκινησα με το απλο s6 και ελεγα δεν θα παω σε edge αλλα μολις το επιασα στο χερι μου τρελαθηκα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ναυαρχίδα με flat οθόνη ή τον κουράζει η edge οθόνη...πάει απλά σε note5 ή περιμένει το note6 που βέβαια η τιμή του (στην αρχή τουλάχιστον) θα είναι ψηλή..!..

Και γώ από S6 edge plus (που παρεπιπτόντως το θεωρώ πιό όμορφο απο το s7edge) πήγα μέσα σε 3μήνες σε Note5...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι edge οθονες..τοσα χρονια βλεπαμε τα απλα..το ματι παει κατευθειαν εκει και δεν θελεις να το αποχωριστεις!!και οι πωλησεις μιλανε για το s7 edge!!κα εγω ξεκινησα με το απλο s6 και ελεγα δεν θα παω σε edge αλλα μολις το επιασα στο χερι μου τρελαθηκα..

 

Και η δική μου μετάβαση ήταν από το φλατ s6.

Ένα κίνητρο για να πάω φέτος στο edge ήταν η κατά 600 μλα μεγαλύτερη μπαταρία.

Και η μεγαλύτερη οθόνη το δεύτερο.

Εγώ δεν την πολύ χρησιμοποιώ την edge αλλά δεν χορταίνω να την βλέπω. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου μετάβαση ήταν από το φλατ s6.

Ένα κίνητρο για να πάω φέτος στο edge ήταν η κατά 600 μλα μεγαλύτερη μπαταρία.

Και η μεγαλύτερη οθόνη το δεύτερο.

Εγώ δεν την πολύ χρησιμοποιώ την edge αλλά δεν χορταίνω να την βλέπω. :lol:

 

Μα λογικό είναι να μην χρησιμοποιείς την edge...σαχλαμάρα μεγάλη είναι....αλλά όντως είναι όμορφη και μοναδική και δίνει άλλη χάρη στο κινητό. Αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω τις εντυπωσεις σου...

 

με θηκη φανταζομαι ε;

 

 

 

χωρις θηκη προσωπικα το βρηκα λιγο δυσκολο στην χρηση.

 

 

 

τι χρωμα;

 

 

Μαύρο κλασσικά.

Θήκη θα βάλω έτσι κι αλλιώς, αλλα mini.

Μάλλον την δερμάτινη της Samsung που ίδιας ποιότητας με του iPhone.

Έχω πει ότι χωρίς θήκη μ εκνευρίζει ότι η χρήση του κινητού μετατρέπεται σε ιεροτελεστία. Θέλω να το πετάω στο τραπέζι, να μην ψάχνω που θα το ακουμπήσω η πως θα το πιάσω.

 

@Ηλια δεν υπάρχει περίπτωση να το μετανιώσω γιατί ξέρω ότι ειναι καλύτερο απο το Note5 που είχα πριν και επίσης ότι στην δίκη μου χρήση το android με βολεύει περισσοτερο.

 

Σήμερα δεν ειναι αμερόληπτος οποίος ισχυρίζεται ότι το android δεν στέκεται άνετα δίπλα στο iOS. Απλά υπάρχει διαφορετική φιλοσοφία. Αυτά τα έλεγα και πριν όχι τωρα που αποφάσισα να αγοράσω παλι Samsung.

 

Ηθελα να ειμαι σίγουρος για κάποια πράγματα όπως η καμερα επειδή έρχεται καλοκαίρι.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μαύρο κλασσικά.

Θήκη θα βάλω έτσι κι αλλιώς, αλλα mini.

Μάλλον την δερμάτινη της Samsung που ίδιας ποιότητας με του iPhone.

Έχω πει ότι χωρίς θήκη μ εκνευρίζει ότι η χρήση του κινητού μετατρέπεται σε ιεροτελεστία. Θέλω να το πετάω στο τραπέζι, να μην ψάχνω που θα το ακουμπήσω η πως θα το πιάσω.

 

@Ηλια δεν υπάρχει περίπτωση να το μετανιώσω γιατί ξέρω ότι ειναι καλύτερο απο το Note5 που είχα πριν και επίσης ότι στην δίκη μου χρήση το android με βολεύει περισσοτερο.

 

Σήμερα δεν ειναι αμερόληπτος οποίος ισχυρίζεται ότι το android δεν στέκεται άνετα δίπλα στο iOS. Απλά υπάρχει διαφορετική φιλοσοφία. Αυτά τα έλεγα και πριν όχι τωρα που αποφάσισα να αγοράσω παλι Samsung.

 

Ηθελα να ειμαι σίγουρος για κάποια πράγματα όπως η καμερα επειδή έρχεται καλοκαίρι.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το 6 s plus το έδωσες ή το έχεις κρατήσει παράλληλα με το s7edge ?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα

Τώρα που σκάλιζα λίγο τα μενού ,είδα στο μενού επιλογές προγραμματιστή μια επιλογή που είναι απενεργοποιημένη ,ξεκλείδωμα ΟΕΜ.

Η οποία λέει επιτρέπει το ξεκλείδωμα της συσκευής απο ΟΕΜ .

Μπορεί να λέω βλακεία ,αλλά μήπως αν το ενεργοποιήσετε θα σας βοηθήσει ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Θα το δώσω σε κάποιον φίλο που κάνουμε μεταξύ μας ανταλλαγές :)

Έτσι κι αλλιώς πλέον θα αρχίσουμε να ακούμε για το νέο iPhone.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισης θα συμφωνήσω με τον Πανο ότι αν υπήρχε ένα μοντέλο στις διαστάσεις του edge με φλατ οθόνη θα ήταν ότι καλύτερο.το έχω 20 ημέρες περίπου και δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου την edge λειτουργία του.αλλα σαν μέγεθος ταχύτητα μπαταρία οθόνη και φωτογραφίες είναι απλά τέλειο.

Τόσα χρόνια ζητούσαμε κάτι διαφορετικό στο design. Αυτό το διαφορετικό το έδωσε το edge και ας μη χρησιμοποιούμε τις λειτουργίες. Βέβαια όλα μια συνήθεια είναι, απλά δεν έχουμε μάθει. Πάντως κάθε μέρα και εντυπωσιάζομαι περισσότερο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά σε ιταλικό τηλέφωνο έβαλα πρώτα την γερμανική APD1 δεν έμεινα ικανοποιημένος όμως και μόλις βγήκε η Αγγλική APD3 XEU όχι ΒΤU την έβαλα και είναι άλλο τηλέφωνο..... Και την καθυστέρηση που λεν τα παιδιά στα μηνύματα και στις κλήσεις δεν το κάνει... Ανοίγουν όλα αστραπιαία........
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα

Τώρα που σκάλιζα λίγο τα μενού ,είδα στο μενού επιλογές προγραμματιστή μια επιλογή που είναι απενεργοποιημένη ,ξεκλείδωμα ΟΕΜ.

Η οποία λέει επιτρέπει το ξεκλείδωμα της συσκευής απο ΟΕΜ .

Μπορεί να λέω βλακεία ,αλλά μήπως αν το ενεργοποιήσετε θα σας βοηθήσει ;

 

Όχι,μην ασχολείσαι μ'αυτό. Είναι για root και custom roms!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ειμαι σίγουρος για κάποια πράγματα όπως η καμερα επειδή έρχεται καλοκαίρι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα πω τα ίδια που έλεγα και ως κάτοχος του s7 edge.

To s7 έχει συνολικά καλύτερη κάμερα από το iPhone 6s Plus. Αυτό είναι δεδομένο.

Παρόλο αυτά υπάρχουν κάποια σενάρια συνθηκών φωτισμού που το iPhone 6s Plus εξακολουθεί να τραβάει σωστότερες φωτογραφίες αλλά και καλύτερο video, λόγω του σχεδόν τέλειου OIS που διαθέτει. Επίσης όπως είχα πει και παλαιότερα , στο iPhone ότι βλέπεις στην οθόνη, αυτό και αποτυπώνεται στην φωτογραφία. Αντίθετα σε όλα τα τελευταία Samsung που είχα (s6, note 5 , s7 edge) αυτό που βλέπεις στην οθόνη, δεν έχει σχέση με το τελικό αποτέλεσμα. Δεν λέω ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο ...απλά διαφορετικό και αυτό για μένα αποτελεί μειονέκτημα. Γενικα αποτελεί άθλο, ότι το iPhone παραμένει ανταγωνιστικο με μια κάμερα που διαθέτει aperture 2.2 . Γι αυτό και περίμενα μεγαλύτερες διάφορες υπέρ το s7 edge (ακόμη και σε low light) και είναι κάτι που φανερώνει την αξία που έχει το καλό software στο θέμα φωτογραφία.

 

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχουν πολλές επιλογές πλην του s7 edge αν θες κάτι κορυφαίο. Όποτε είτε πας στο edge, είτε το προσπερνάς. Μακάρι να με βόλευε η edge οθόνη γιατί ήταν ένα σχεδόν ολοκληρωμένο τηλέφωνο. Το note 5 το οποίο αναφέρθηκε ως ενναλακτική επιλογή, κατά την γνώμη μου δεν είναι ανταγωνιστικό πλέον λαμβάνοντας υπόψη ότι υστερεί σε επεξεργαστή, κάμερα ,δεν διαθέτει microsd (με την 64αρα έκδοση να είναι δυσεύρετη ), δεν διαθέτει εγγύηση εντός Ευρώπης και η τιμή του είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα με το s7 edge .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πάνο ελπίζω να μην μας πουν ότι κάνουμε vs.

Πιστεύω ειναι χρήσιμα αυτά που γράφουμε.

 

Όντως το iPhone σε κάποια σενάρια μπορεί να βγάλει καλύτερη φωτο αλλα αφορούν μόνο την ημέρα. Όλα εξαρτώνται απο το πια σενάρια χρησιμοποιείς περισσοτερο.

 

Μολις πέφτει το φως το iPhone ειναι off, εκτός αν υπάρχουν δυνατές πηγές φωτισμού αλλα και παλι βγάζει θόρυβο που φαίνεται αν ζουμαρεις.

Το ξέρω γιατί μου έχει συμβεί σε χώρο όπου γίνονταν έκθεση ζωγραφικής και ο φωτισμός ήταν επαγγελματικός.

Όπου υπήρχαν σκιές υπήρχε και θόρυβος.

Πριν λίγες μέρες σε γενέθλια με απογοήτευσε εντελώς.

 

Φέτος η καμερα του S7 ειναι πολύ κοντά στο στιλ του iPhone.

Στα βίντεο πράγματι ειναι καλύτερο το iPhone και όντως έχει καλύτερο ois κάτι που φαίνεται οταν σε χαμηλό φωτισμό επιλέγει αυτόματα κλείστρο 1/4 ενώ το Galaxy 1/8.

 

Θα τα δω όλα αυτά σε λίγες μέρες και θα πω την γνώμη μου. Έχω κρατήσει πολλές φωτο απο το iPhone και θα κρίνω.

Το παράπονο μου απο την καμερα του iPhone το έγραφα απο την πρώτη μέρα που το αγόρασα και το είχα δείξει με δείγματα σε συγκριτικό που είχα κανει μεταξύ i6s plus και Note 5.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλα οι φωτο που έβγαζα με το Note 5 στην οθόνη του υπολογιστή φαίνονταν πάντα καλύτερες απ ότι στο κινητό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τις απόψεις μας λέμε ...τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο . Άλλωστε αφού τα σκάμε τακτικά και στα δυο στρατόπεδα έχουμε ενα μικρό δικαίωμα στην κριτική . :)

Πάντως την στιγμή που μιλάμε, για μένα δυστυχώς δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο . Η Samsung το άγγιξε, αλλά τα χαλάσαμε στο edge . Πιστεύω ενα 5.5/5.7" flat s7 θα με κρατούσε συντροφιά στον επόμενο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η εργασία και το ανταλλακτικό για την αλλαγή του περιμετρικού μετάλλου; Μετά από μία πτώση απέκτησα μία γρατζουνιά.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η εργασία και το ανταλλακτικό για την αλλαγή του περιμετρικού μετάλλου; Μετά από μία πτώση απέκτησα μία γρατζουνιά.

 

 

Χωρίς να ειμαι σίγουρος γύρω στα 100 ευρω μου ειχαν πει για το note 5 στην Αίγυπτο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ειμαι σίγουρος γύρω στα 100 ευρω μου ειχαν πει για το note 5 στην Αίγυπτο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να υπολογίζω τότε κανά 150€ εδώ :(. Θα δω αν θα μπορέσω να το χωνέψω και να δω αν θα πάψει να με απασχολεί το σημαδάκι αλλιώς με βλέπω να περνάω από το service :(.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η εργασία και το ανταλλακτικό για την αλλαγή του περιμετρικού μετάλλου; Μετά από μία πτώση απέκτησα μία γρατζουνιά.

 

Αν είναι μόνο για να μη το βλέπεις και μικρή η γρατζουνια μήπως να χρησιμοποιήσεις κάποιο σχέδιο της slickwraps?

Σήμερα έχει και έκπτωση 42%.

https://www.slickwraps.com/devices/phones/android/samsung-galaxy-s7-edge.html

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο για να μη το βλέπεις και μικρή η γρατζουνια μήπως να χρησιμοποιήσεις κάποιο σχέδιο της slickwraps?

Σήμερα έχει και έκπτωση 42%.

https://www.slickwraps.com/devices/phones/android/samsung-galaxy-s7-edge.html

 

Είναι στην κορυφή του τηλεφώνου ακριβώς δίπλα στην δεξιά ένωση-γραμμούλα. Γνωρίζουμε αν το περιμετρικό πλαίσιο είναι κολλημένο με την οθόνη η με το πίσω γυαλί;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην κορυφή του τηλεφώνου ακριβώς δίπλα στην δεξιά ένωση-γραμμούλα. Γνωρίζουμε αν το περιμετρικό πλαίσιο είναι κολλημένο με την οθόνη η με το πίσω γυαλί;

Το περιμετρικό πλαίσιο είναι μέρος του σασί αν δεν κάνω λάθος.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζω τότε κανά 150€ εδώ :(. Θα δω αν θα μπορέσω να το χωνέψω και να δω αν θα πάψει να με απασχολεί το σημαδάκι αλλιώς με βλέπω να περνάω από το service :(.

 

Ειναι προτιμοτερο να το πουλησεις και να παρεις καινουριο, παρα να το επισκευασεις Βασιλη. Κριμα παντως, αλλα συμβαινουν αυτα, ενταξει, κινητα ειναι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...