Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

HTC 10 auto

33595392901_d2d5b5cadc_k.jpg2017-03-29_10-08-13 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC 10 auto

33595392901_d2d5b5cadc_k.jpg2017-03-29_10-08-13 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΗΤC 10 μαγικο.:)

Πολυ ωραια, σωστη ευκρινεια και απιστευτο βαθος χρωματων.

Εχεις εστιασει χειροκινητα καπου ή μονο του εστιασε¨?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ΗΤC 10 μαγικο.:)

Πολυ ωραια, σωστη ευκρινεια και απιστευτο βαθος χρωματων.

Εχεις εστιασει χειροκινητα καπου ή μονο του εστιασε¨?

Point and shoot ή συγκεκριμένη

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο στελιο υπεροχη φωτο!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο στελιο υπεροχη φωτο!!!

Ευχαριστώ! Ειλικρινά νομίζω με nougat βελτιώθηκε κι άλλο η κάμερα!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 auto

 

32921513373_f241b40393_c.jpgIMAG1113 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον συγκριτικό http://andreagaleazzi.com/confronto-galaxy-s8-lg-g6-huawei-p10-iphone-7/

Απο κινητό που τα βλέπω δείχνει να ξεχωρίζει το σ8, θα τις δω και απο pc

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχετε ρίξει στα bokeh με τα λελούδια, πάρτε μια και από εμενα

SONY Z5 , manual

To λουλούδι είναι ψεύτικο....

32895947064_b126c2c6f2_n.jpg2017-03-30 09.57.53 by giannis Berdousis, on Flickr

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχετε ρίξει στα bokeh με τα λελούδια, πάρτε μια και από εμενα

SONY Z5 , manual

To λουλούδι είναι ψεύτικο....

32895947064_b126c2c6f2_n.jpg2017-03-30 09.57.53 by giannis Berdousis, on Flickr

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την ανέβασες αυτήν :(

 

Πολύ κακή. Έκανα κ crop να τα ανεβάσω αλλά άλλαξα γνώμη γιατί ειναι κραυγαλέα κακή φωτό..

Bokeh aside.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την ανέβασες αυτήν :(

 

Πολύ κακή. Έκανα κ crop να τα ανεβάσω αλλά άλλαξα γνώμη γιατί ειναι κραυγαλέα κακή φωτό..

Bokeh aside.

 

Τι δεν σου αρέσει δηλαδή? γιατί και στο pc που την είδα, μου φάνηκε καλή. :(:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έκανα tap to focus πάνω στο πιο μπροστινό άνθος.

Επίσης, έχω μειώσει την έκθεση στο -0,7

iso 50 και λήψη από κοντινή απόσταση

Προσωπικά, μου αρέσει που φαίνονται οι texture λεπτομέρειες του ψεύτικου λουλουδιού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3t μερικές και απο εμένα.. :)

 

32898404874_a0f11bf100_h.jpgIMG_20170318_172243 by Aris Sugar, on Flickr

 

32898427024_a050ad0be7_h.jpgIMG_20170320_154113 by Aris Sugar, on Flickr

 

33741614345_892fa3352e_h.jpgIMG_20170318_182204 by Aris Sugar, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον συγκριτικό http://andreagaleazzi.com/confronto-galaxy-s8-lg-g6-huawei-p10-iphone-7/

H πλαστικοποιηση των χρωματων βλεπω οτι συνεχιζεται και στο S8.

Εχω την εντυπωση οτι η υπερ οξυνση ειναι ενα τακ λιγοτερο απο S7 αλλα δεν ειμαι σιγουρος,θα περιμενω και αλλα δειγματα.

 

Βασικα σε κανα μηνα περιπου θα δειξει λιγο πολυ τι θα εχουν καταφερει με το S8 οταν θα παρει 2-3 updates η καμερα του.

Παντως με το software οτι εκαναν για φετος.

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4 HDR

33613312791_8be66159a7_c.jpgIMG_20170329_163015_HDR by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Μετά από 1 μήνα δηλώνω αρκετά ικανοποιημένος από την κάμερα σε αυτά τα λεφτά,βέβαια μου λείπει πολύ το manual mode.Πιστεύω θα ικανοποιήσει τον μέσο χρήστη.Προέρχομαι από lg v10-950xl-lg g5 οπότε έχω αυστηρά κριτήρια :p

Link to comment
Share on other sites

H πλαστικοποιηση των χρωματων βλεπω οτι συνεχιζεται και στο S8.

Εχω την εντυπωση οτι η υπερ οξυνση ειναι ενα τακ λιγοτερο απο S7 αλλα δεν ειμαι σιγουρος,θα περιμενω και αλλα δειγματα.

 

Βασικα σε κανα μηνα περιπου θα δειξει λιγο πολυ τι θα εχουν καταφερει με το S8 οταν θα παρει 2-3 updates η καμερα του.

Παντως με το software οτι εκαναν για φετος.

 

ας πουμε οτι το αποτελεσμα δεν σου αρεσει που ειναι υποκειμενικο το δεχομαι, εγω παντως βλεπω να υπερεχει το σ8 στις πιο πολλες φωτο και να εχει βελτιωθει στα σημεια που πονουσε (τις ειδα αρκετη ωρα στο pc)

 

οσον αφορα το οτι ''με το software οτι εκαναν για φετος'', εισαι λαθος και για ακομα μια φορα παραπληροφορεις εσκεμμενα

 

συμφωνα με το αρθρο απο το sammobile στο οποιο βλεπουμε και screenshot αλλα και φωτογραφια οι συσκευες φορανε νεους αισθητηρες.

 

τον S5K2L2 ISOCELL και τον IMX333 της Sony.

 

https://www.sammobile.com/2017/03/30/samsung-is-sourcing-camera-sensors-for-the-galaxy-s8-and-s8-from-two-vendors/

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον συγκριτικό http://andreagaleazzi.com/confronto-galaxy-s8-lg-g6-huawei-p10-iphone-7/

Του s8 μου άρεσαν πολύ στο pc που τις είδα.. Μαζί με του G6.. Απογοητεύση του iphone 7, όχι κάτι ιδιαίτερο το p10..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι το αποτελεσμα δεν σου αρεσει που ειναι υποκειμενικο το δεχομαι, εγω παντως βλεπω να υπερεχει το σ8 στις πιο πολλες φωτο και να εχει βελτιωθει στα σημεια που πονουσε (τις ειδα αρκετη ωρα στο pc)

 

οσον αφορα το οτι ''με το software οτι εκαναν για φετος'', εισαι λαθος και για ακομα μια φορα παραπληροφορεις εσκεμμενα

 

συμφωνα με το αρθρο απο το sammobile στο οποιο βλεπουμε και screenshot αλλα και φωτογραφια οι συσκευες φορανε νεους αισθητηρες.

 

τον S5K2L2 ISOCELL και τον IMX333 της Sony.

 

https://www.sammobile.com/2017/03/30/samsung-is-sourcing-camera-sensors-for-the-galaxy-s8-and-s8-from-two-vendors/

Δυσκολο να φοραει τον imx 333, αλλα θα το δουμε αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι το αποτελεσμα δεν σου αρεσει που ειναι υποκειμενικο το δεχομαι, εγω παντως βλεπω να υπερεχει το σ8 στις πιο πολλες φωτο και να εχει βελτιωθει στα σημεια που πονουσε (τις ειδα αρκετη ωρα στο pc)

 

οσον αφορα το οτι ''με το software οτι εκαναν για φετος'', εισαι λαθος και για ακομα μια φορα παραπληροφορεις εσκεμμενα

 

συμφωνα με το αρθρο απο το sammobile στο οποιο βλεπουμε και screenshot αλλα και φωτογραφια οι συσκευες φορανε νεους αισθητηρες.

 

τον S5K2L2 ISOCELL και τον IMX333 της Sony.

 

https://www.sammobile.com/2017/03/30/samsung-is-sourcing-camera-sensors-for-the-galaxy-s8-and-s8-from-two-vendors/

Δεν ξερω αν το προσεξες αλλα δεν το συγκρινα με κανενα αλλο παρα με τον προκατοχο του,το S7.

Το iphone δεν το θεωρω camera-killer οποτε δωρον αδωρον αν υπερεχει αυτου.

Τα σημεια που υστερουσε το s7 ηταν τα παστελ χρωματα και η υπερβολικη οξυτητα κυριως...

Μια πρωτη εικονα σχολιασα.

Δεν το καταδικαζω απο τωρα οπως εγραψα αλλα θα του δωσω ενα 2μηνο περιπου να παρει καποια σοβαρα updates η καμερα, οπως συμβαινει σε ολα τα τηλεφωνα στην αρχη εχουν τα θεματακια τους στην καμερα μεχρι να φτασουν το μεγιστο μερικα updates αργοτερα.

 

Κατα τη δικη σου γνωμη ποια ειναι τα σημεια που πονουσε το s7 δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι δύσκολο, θέλεις να μας εξηγήσεις?

1ον γιατί θα ήταν ένα μεγάλο άλμα από τον imx 270 του s7 (υπόψη ότι το παλιότερο sony Z5 φοράει τον imx 300 με το υβριδικό AF και τα νεότερα xperia X τον imx 318).

 

2ον Γιατί αν τον φορούσε θα το έλεγαν στην παρουσίαση, καθώς πρόκειται για state of the art σένσορα , ενώ αντίθετα, αν δεν κάνω λάθος, είπαν ότι οι βελτιώσεις θα είναι στο sw φέτος. (ίδια κάμερα, βελτιωμένο λογισμικό).

 

και 3ον γιατί αν είχε τον imx 333 θα είχε και το super slow motion με τα 960fps , το οποίο επίσης πιστεύω ότι θα το έλεγαν, γιατί αυτά δεν είναι για να τα κρύβεις.

Οι φήμες για χρήση του 333, είναι πριν από την παρουσίαση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το προσεξες αλλα δεν το συγκρινα με κανενα αλλο παρα με τον προκατοχο του,το S7.

Το iphone δεν το θεωρω camera-killer οποτε δωρον αδωρον αν υπερεχει αυτου.

Τα σημεια που υστερουσε το s7 ηταν τα παστελ χρωματα και η υπερβολικη οξυτητα κυριως...

Μια πρωτη εικονα σχολιασα.

Δεν το καταδικαζω απο τωρα οπως εγραψα αλλα θα του δωσω ενα 2μηνο περιπου να παρει καποια σοβαρα updates η καμερα, οπως συμβαινει σε ολα τα τηλεφωνα στην αρχη εχουν τα θεματακια τους στην καμερα μεχρι να φτασουν το μεγιστο μερικα updates αργοτερα.

 

Κατα τη δικη σου γνωμη ποια ειναι τα σημεια που πονουσε το s7 δηλαδη?

 

δεν ξερω αν το προσεξες, αλλα εγω δεν ειπα ουτε οτι το συγκρινες με τα αλλα, ουτε και για συγκριση με iphone 7

 

τι δεν το καταδικαζεις απο τωρα? οταν γραφεις αυτα... H πλαστικοποιηση των χρωματων βλεπω οτι συνεχιζεται και στο S8.

Παντως με το software οτι εκαναν για φετος.

 

σου απαντησα σχετικα με το τελευταιο, καθως εσυ μπορει να τα βλεπεις πλαστικα τα χρωματα, (αλλος χαρτινα, αλλος γυαλινα και παει λεγωντας) οτι συμφωνα με το αρθρο εχουμε 2 νεους αισθητηρες επειδη αρχισες να ριχνεις λασπη χωρις να περιμενεις.

 

σχετικα με το σ7 εχω αναφερεθει αρκετες φορες σε αυτο το θεμα μην λεμε τα ιδια και τα ιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1ον γιατί θα ήταν ένα μεγάλο άλμα από τον imx 270 του s7 (υπόψη ότι το παλιότερο sony Z5 φοράει τον imx 300 με το υβριδικό AF και τα νεότερα xperia X τον imx 318).

 

2ον Γιατί αν τον φορούσε θα το έλεγαν στην παρουσίαση, καθώς πρόκειται για state of the art σένσορα , ενώ αντίθετα, αν δεν κάνω λάθος, είπαν ότι οι βελτιώσεις θα είναι στο sw φέτος. (ίδια κάμερα, βελτιωμένο λογισμικό).

 

και 3ον γιατί αν είχε τον imx 333 θα είχε και το super slow motion με τα 960fps, το οποίο επίσης πιστεύω ότι θα το έλεγαν, γιατί αυτά δεν είναι για να τα κρύβεις.

Οι φήμες για χρήση του 333, είναι πριν από την παρουσίαση.

 

1ον γιατί θα ήταν ένα μεγάλο άλμα από τον imx 270 του s7, εισαι λαθος τον 260 φοραει το σ7

 

2ον Γιατί αν τον φορούσε θα το έλεγαν στην παρουσίαση, εχεις μια σωστη σκεψη εδω, αλλα ουτε περυσι και προπερσι απο οσο θυμαμαι αναφερθηκαν σε αισθητηρες με συγκεκριμενα ονοματα αλλα πχ στην dual pixel τεχνολογια. (εδω φετος δεν αναφεραν καν τα ονοματα των επεξεργαστων) αντιθετως η νεα τεχνολογια multi-frame processing που παρουσιασαν ισως μαρτυρα την χρησιμοποιηση νεων αισθητηρων

 

και 3ον γιατί αν είχε τον imx 333 θα είχε και το super slow motion με τα 960fps, σε αυτο το κομματι δεν εχω αποψη γιατι δεν ασχολουμε σχεδον καθολου με το βιντεο

 

παρολαυτα αν και οπαδικο σιτε το sammobile σπανια πεφτει εξω σε αυτα που αναφερει σε αρθρα του

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...