Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

δεν ξερω αν το προσεξες, αλλα εγω δεν ειπα ουτε οτι το συγκρινες με τα αλλα, ουτε και για συγκριση με iphone 7

 

τι δεν το καταδικαζεις απο τωρα? οταν γραφεις αυτα... H πλαστικοποιηση των χρωματων βλεπω οτι συνεχιζεται και στο S8.

Παντως με το software οτι εκαναν για φετος.

 

σου απαντησα σχετικα με το τελευταιο, καθως εσυ μπορει να τα βλεπεις πλαστικα τα χρωματα, (αλλος χαρτινα, αλλος γυαλινα και παει λεγωντας) οτι συμφωνα με το αρθρο εχουμε 2 νεους αισθητηρες επειδη αρχισες να ριχνεις λασπη χωρις να περιμενεις.

 

σχετικα με το σ7 εχω αναφερεθει αρκετες φορες σε αυτο το θεμα μην λεμε τα ιδια και τα ιδια

Ενα σοβαρο μειονεκτημα του S7 ηταν τα ψευτικα χρωματα,υπερτονισμενα για να φαινεται ωραιοποιημενο το αποτελεσμα, αυτο στα πρωτα δειγματα του S8 βλεπω δεν εχει βελτιωθει.

Δεν καταλαβαινω την διαφωνια σου.

 

Eιπα θα περιμενω τις βελτιωσεις μεσω των updates αλλα μεχρι τοτε θες να μην σχολιαζουμε τα δειγματα για το αγαπημενο σου τηλεφωνο?

Δυστηχως η ευτυχως οι αισθητηρες πλεον ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα σε ολες τις ναυρχιδες και ολο το παιχνιδι ειναι στο software κυριως.

Αν το σκεφτεις ολα τα μειονεκτηματα του S7 ειναι στο software.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα σοβαρο μειονεκτημα του S7 ηταν τα ψευτικα χρωματα,υπερτονισμενα για να φαινεται ωραιοποιημενο το αποτελεσμα, αυτο στα πρωτα δειγματα του S8 βλεπω δεν εχει βελτιωθει.

Δεν καταλαβαινω την διαφωνια σου.

 

Eιπα θα περιμενω τις βελτιωσεις μεσω των updates αλλα μεχρι τοτε θες να μην σχολιαζουμε τα δειγματα για το αγαπημενο σου τηλεφωνο?

Δυστηχως η ευτυχως οι αισθητηρες πλεον ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα σε ολες τις ναυρχιδες και ολο το παιχνιδι ειναι στο software κυριως.

Αν το σκεφτεις ολα τα μειονεκτηματα του S7 ειναι στο software.

 

τα ψευτικα, υπερτονισμενα κτλπ οπως θες πεστα εσυ με την αποψη σου, αλλλα μην προσπαθεις να την επιβαλεις και σε εμας με το να λες ξανα και ξανα τα ιδια πραγματα. Εκατομμυρια κοσμος διαλεγει τις συσκευες, του αρεσουν τα χρωματα, δηλωνει υπερευεχαριστημενος και κριτικες απο εμπειρα σιτε (dxomark) τοποθετουν την συσκευη στην 2 θεση μαζι με το htc10 (ναι ξερω, ο κοσμος δεν καταλαβαινει του αρεσουν τα ψευτικα χρωματα, ολοι οι δυτικοι ειναι καταναλωτες προβατα και το dxomark ειναι πληρωμενο απο την samsung)

 

Δεν ειπα να μην σχολιαζεις δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις, αλλα οπως εκανα και σε αλλες περιπτωσεις οταν γραφονται μηδενιστικες κριτικες, και εμπρηστικες απο μελη τα οποια ειναι γνωστα για τις αντι samsung αποψεις τους, αναγκαζομαι να απαντησω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το προσεξες, αλλα εγω δεν ειπα ουτε οτι το συγκρινες με τα αλλα, ουτε και για συγκριση με iphone 7

 

τι δεν το καταδικαζεις απο τωρα? οταν γραφεις αυτα... H πλαστικοποιηση των χρωματων βλεπω οτι συνεχιζεται και στο S8.

Παντως με το software οτι εκαναν για φετος.

 

σου απαντησα σχετικα με το τελευταιο, καθως εσυ μπορει να τα βλεπεις πλαστικα τα χρωματα, (αλλος χαρτινα, αλλος γυαλινα και παει λεγωντας) οτι συμφωνα με το αρθρο εχουμε 2 νεους αισθητηρες επειδη αρχισες να ριχνεις λασπη χωρις να περιμενεις.

 

σχετικα με το σ7 εχω αναφερεθει αρκετες φορες σε αυτο το θεμα μην λεμε τα ιδια και τα ιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1ον γιατί θα ήταν ένα μεγάλο άλμα από τον imx 270 του s7, εισαι λαθος τον 260 φοραει το σ7

 

2ον Γιατί αν τον φορούσε θα το έλεγαν στην παρουσίαση, εχεις μια σωστη σκεψη εδω, αλλα ουτε περυσι και προπερσι απο οσο θυμαμαι αναφερθηκαν σε αισθητηρες με συγκεκριμενα ονοματα αλλα πχ στην dual pixel τεχνολογια. (εδω φετος δεν αναφεραν καν τα ονοματα των επεξεργαστων) αντιθετως η νεα τεχνολογια multi-frame processing που παρουσιασαν ισως μαρτυρα την χρησιμοποιηση νεων αισθητηρων

 

και 3ον γιατί αν είχε τον imx 333 θα είχε και το super slow motion με τα 960fps, σε αυτο το κομματι δεν εχω αποψη γιατι δεν ασχολουμε σχεδον καθολου με το βιντεο

 

παρολαυτα αν και οπαδικο σιτε το sammobile σπανια πεφτει εξω σε αυτα που αναφερει σε αρθρα του

 

Για τον 260 που λες, λάθος μου, αλλά αυτό κάνει ακόμη μεγαλύτερο το άλμα (από τον 260 στον 333).

Πέρσι, τι να πούν στην παρουσίαση? να διαφημίσουν τον ήδη ξεπερασμένο 260? (όταν το παλαιότερο z5 είχε ήδη τον 300 ?). Ενώ φέτος, με καμάρι θα έλεγαν για τον 333 , αν τον είχαν.

 

Δεν ξέρω, σκέψεις κάνω. Νομίζω ότι έχουν λογική αυτά που λέω. Αλλά μένει να το δούμε.

Μακάρι να έχει τον 333 , αν θέλεις τη γνώμη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τον 260 που λες, λάθος μου, αλλά αυτό κάνει ακόμη μεγαλύτερο το άλμα (από τον 260 στον 333).

Πέρσι, τι να πούν στην παρουσίαση? να διαφημίσουν τον ήδη ξεπερασμένο 260? (όταν το παλαιότερο z5 είχε ήδη τον 300 ?). Ενώ φέτος, με καμάρι θα έλεγαν για τον 333 , αν τον είχαν.

 

Δεν ξέρω, σκέψεις κάνω. Νομίζω ότι έχουν λογική αυτά που λέω. Αλλά μένει να το δούμε.

Μακάρι να έχει τον 333 , αν θέλεις τη γνώμη μου.

 

Διαφωνω σε αυτο Ενώ φέτος, με καμάρι θα έλεγαν για τον 333 , αν τον είχαν. εδω δεν αναφερθηκαν ονομαστικα στους νεους επεξεργαστες, που θα ειχαν λογο να το κανουν και αρκεστηκαν απλα σε στατιστικα

 

παμε παρακατω θα δειξει τις επομενες μερες τι γινεται ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω σε αυτο Ενώ φέτος, με καμάρι θα έλεγαν για τον 333 , αν τον είχαν. εδω δεν αναφερθηκαν ονομαστικα στους νεους επεξεργαστες, που θα ειχαν λογο να το κανουν και αρκεστηκαν απλα σε στατιστικα

 

παμε παρακατω θα δειξει τις επομενες μερες τι γινεται ακριβως

 

Οκ, εγώ αν ήμουν στη θέση τους, θα το έλεγα. Ή θα έλεγα για το super slow motion video.

Πάμε παρακάτω. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκριτικό πάντως, μου άρεσαν περισσότερο του P10, να την πω την αμαρτία μου. :)
Link to comment
Share on other sites

Οκ, εγώ αν ήμουν στη θέση τους, θα το έλεγα. Ή θα έλεγα για το super slow motion video.

Πάμε παρακάτω. :)

 

επιβεβαιωση και απο το phonearena http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-and-S8-come-with-new-Samsung-and-Sony-IMX333-camera-sensors_id92623

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι πολύ καλό!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκριτικό πάντως, μου άρεσαν περισσότερο του P10, να την πω την αμαρτία μου. :)

 

νομιζω το π10 εχει μια ταση να υπερεκθετει τις φωτο στο συγκριτικο, κυριως στο πισω κομματι των φωτο. η βραδινη με τις ραγες ομως ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

τα ψευτικα, υπερτονισμενα κτλπ οπως θες πεστα εσυ με την αποψη σου, αλλλα μην προσπαθεις να την επιβαλεις και σε εμας με το να λες ξανα και ξανα τα ιδια πραγματα. Εκατομμυρια κοσμος διαλεγει τις συσκευες, του αρεσουν τα χρωματα, δηλωνει υπερευεχαριστημενος και κριτικες απο εμπειρα σιτε (dxomark) τοποθετουν την συσκευη στην 2 θεση μαζι με το htc10 (ναι ξερω, ο κοσμος δεν καταλαβαινει του αρεσουν τα ψευτικα χρωματα, ολοι οι δυτικοι ειναι καταναλωτες προβατα και το dxomark ειναι πληρωμενο απο την samsung)

 

Δεν ειπα να μην σχολιαζεις δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις, αλλα οπως εκανα και σε αλλες περιπτωσεις οταν γραφονται μηδενιστικες κριτικες, και εμπρηστικες απο μελη τα οποια ειναι γνωστα για τις αντι samsung αποψεις τους, αναγκαζομαι να απαντησω

Επειδη βλεπω οτι εχεις προθεση απλα και μονο να μου την πεις και το πας μακρια το θεμα με γενικοτητες και προκαλωντας με, θα σε ρωτησω συγκεκριμενα.

Για να καταλαβω δηλαδη αν εχει νοημα η αντιπαραθεση μαζι σου, απαντησε μου μονολεκτικα.

 

Στα μειονεκτηματα του S7 που εχουν αναφερθει και πιο πισω απο χρηστες και μη του S7 συγκαταλεγονται και τα "ψευτικα",υπερτονισμενα χρωματα απο το φυσιολογικο; Ναι ή Οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι εχεις προθεση απλα και μονο να μου την πεις και το πας μακρια το θεμα με γενικοτητες και προκαλωντας με, θα σε ρωτησω συγκεκριμενα.

Για να καταλαβω δηλαδη αν εχει νοημα η αντιπαραθεση μαζι σου, απαντησε μου μονολεκτικα.

 

Στα μειονεκτηματα του S7 που εχουν αναφερθει και πιο πισω απο χρηστες και μη του S7 συγκαταλεγονται και τα "ψευτικα",υπερτονισμενα χρωματα απο το φυσιολογικο; Ναι ή Οχι?

 

οπως ειχες κανει πριν 3 4 μερες ετσι και χτες εσυ ο ιδιος ξεκινησες το ζητημα με προκλητικο ποστ, δεν εχω ορεξη να ασχολουμε μαζι σου καθε λιγο

 

δεν λεω γενικοτητες, αναφερω στοιχεια απο τις πωλησεις, ερευνες σε σιτε και review εμπειρων φωτογραφικων σιτε, εσυ απο την αλλη εχεις μονο την αποψη σου και επιμενεις να μας πεισεις

 

''ψευτικα'' και ''υπερτονισμενα'' ειναι διαφορετικες εννοιες δεν ξερω αν το καταλαβαινεις αυτο

 

οταν μας απαντησεις εσυ για το ζητημα που εθιξα για τα ατονα χρωματα του htc10 θα σου απαντησω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται ότι έτσι είναι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450257

Αλλά ρε παιδιά, μόνο εμένα μου φαίνονται αίσχος τα δείγματα φωτογραφιών και από τα 4 κινητά? :(:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται ότι έτσι είναι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450257

Αλλά ρε παιδιά, μόνο εμένα μου φαίνονται αίσχος τα δείγματα φωτογραφιών και από τα 4 κινητά? :(:(

 

ναι το εγραψε και το android authority

 

μαλλον η συγκεκριμενη σκηνη δυσκολεψε 4 κινητα δεν εξηγειται αλλιως, αναμενουμε φυσικα και αλλα δειγματα

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχες κανει πριν 3 4 μερες ετσι και χτες εσυ ο ιδιος ξεκινησες το ζητημα με προκλητικο ποστ, δεν εχω ορεξη να ασχολουμε μαζι σου καθε λιγο

 

δεν λεω γενικοτητες, αναφερω στοιχεια απο τις πωλησεις, ερευνες σε σιτε και review εμπειρων φωτογραφικων σιτε, εσυ απο την αλλη εχεις μονο την αποψη σου και επιμενεις να μας πεισεις

 

''ψευτικα'' και ''υπερτονισμενα'' ειναι διαφορετικες εννοιες δεν ξερω αν το καταλαβαινεις αυτο

 

οταν μας απαντησεις εσυ για το ζητημα που εθιξα για τα ατονα χρωματα του htc10 θα σου απαντησω και εγω

Προσπαθεις να κανεις προσωπικη επιθεση. Αυτο καταλαβαινω.

Μιλησα πολυ συγκεκριμενα απο την αρχη,για χρωματα και ευκρινεια και μου απαντησες αμεσως με αοριστιες οτι εσυ ειδες οτι βελτιωθηκε στα σημεια που πονουσε το S7 χωρις να εξηγησεις ή να αναφερεις αυτα τα σημεια οπως λες.:rolleyes:

 

Εγραψα για το S8 με αυτα που ειδα οτι εχει το ιδιο μειονεκτημα με το S7, τα ψευτικα,υπερτονισμενα,πλαστικοποιημενα εννοω το ιδιο πραγμα,μη φυσικα χρωματα που ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα.

Δεν το καταδικασα οπως λες καθως προειπα οτι θα περιμενω updates καθως ειναι software προβλημα και οχι αισθητηρα.

 

 

Για το HTC 10 νομιζω το εχουμε αναλυσει οτι μεχρι και τωρα ενα απο τα πλεονεκτηματα του ειναι οτι εχει οσο πιο πιστα χρωματα με την πραγματικοτητα. Θεωρειται κορυφαιο σε αυτο.

 

Περιμενω απαντηση να ξερω τουλαχιστον

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεις να κανεις προσωπικη επιθεση. Αυτο καταλαβαινω.

Μιλησα πολυ συγκεκριμενα απο την αρχη,για χρωματα και ευκρινεια και μου απαντησες αμεσως με αοριστιες οτι εσυ ειδες οτι βελτιωθηκε στα σημεια που πονουσε το S7 χωρις να εξηγησεις ή να αναφερεις αυτα τα σημεια οπως λες.:rolleyes:

 

Εγραψα για το S8 με αυτα που ειδα οτι εχει το ιδιο μειονεκτημα με το S7, τα ψευτικα,υπερτονισμενα,πλαστικοποιημενα εννοω το ιδιο πραγμα,μη φυσικα χρωματα που ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα.

Δεν το καταδικασα οπως λες καθως προειπα οτι θα περιμενω updates καθως ειναι software προβλημα και οχι αισθητηρα.

 

 

Για το HTC 10 νομιζω το εχουμε αναλυσει οτι μεχρι και τωρα ενα απο τα πλεονεκτηματα του ειναι οτι εχει οσο πιο πιστα χρωματα με την πραγματικοτητα. Θεωρειται κορυφαιο σε αυτο.

 

Περιμενω απαντηση να ξερω τουλαχιστον

 

δεν ειναι προσωπικη επιθεση ειναι ο προκλητικος σου τροπος που με αναγκαζει να σου απαντησω

 

ψευτικα,υπερτονισμενα,πλαστικοποιημενα, αυτα ειναι δαφορετικες εννοιες θα στο πω ξανα και αφου φαινεται οτι δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις καταλαβαινω γιατι επιμενεις να το λες

 

Για το HTC 10 νομιζω το εχουμε αναλυσει οτι μεχρι και τωρα ενα απο τα πλεονεκτηματα του ειναι οτι εχει οσο πιο πιστα χρωματα με την πραγματικοτητα. Θεωρειται κορυφαιο σε αυτο. ποιοι το εχουμε αναλυσει και ποιο το εχουμε πει αυτο? παλι μονος σου βγαζεις συμπερασματα γιατι στο παρων θεμα αρκετα μελη εχουν παρατηρησει ατονα χρωματα στις φωτο του htc10 και οχι μονο εγω

 

οσο εσυ λες οτι τα χρωματα του htc10 δεν ειναι ατονα, αλλο τοσο εγω θα λεω οτι και του σ7 ειναι φυσιολογικοτατα, παμε παρακατω βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια και φανταζομαι και ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω θέσω καμία αντιπαράθεση σε σύγκριση που έχω κάνει του htc τα χρώματα είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα σε σχέση με του s7.

Καθαρά δική μου άποψη.

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω ότι είναι το τι έχει συνηθίσει το μάτι, όπως και με τις amoled οθόνες πολύ νομίζουν ότι αυτές έχουν φυσικά χρώματα και οι LCD ξεθώριασμενα.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προσωπικη επιθεση ειναι ο προκλητικος σου τροπος που με αναγκαζει να σου απαντησω

 

ψευτικα,υπερτονισμενα,πλαστικοποιημενα, αυτα ειναι δαφορετικες εννοιες θα στο πω ξανα και αφου φαινεται οτι δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις καταλαβαινω γιατι επιμενεις να το λες

 

Για το HTC 10 νομιζω το εχουμε αναλυσει οτι μεχρι και τωρα ενα απο τα πλεονεκτηματα του ειναι οτι εχει οσο πιο πιστα χρωματα με την πραγματικοτητα. Θεωρειται κορυφαιο σε αυτο. ποιοι το εχουμε αναλυσει και ποιο το εχουμε πει αυτο? παλι μονος σου βγαζεις συμπερασματα γιατι στο παρων θεμα αρκετα μελη εχουν παρατηρησει ατονα χρωματα στις φωτο του htc10 και οχι μονο εγω

 

οσο εσυ λες οτι τα χρωματα του htc10 δεν ειναι ατονα, αλλο τοσο εγω θα λεω οτι και του σ7 ειναι φυσιολογικοτατα, παμε παρακατω βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια και φανταζομαι και ο κοσμος

Ναι καθολου προσωπικη επιθεση :lol:

Τα γραπτα μενουν και κρινουν οι υπολοιποι,

 

Οπως ειναι φυσικο δεν απαντησες κανενα ερωτημα μου ωστε να κανουμε ενα φυσιολογικο διαλογο..

Μετα απο τοσα ποστ και δεν μας ειπες που πονουσε το S7 και βελτιωθηκε στο S8 (?):rolleyes:

 

Οσο για το HTC 10 αν παρακολουθουσες το θεμα πιο πισω με συγκριτικα και αποψεις το εχουμε αναλυσει αν και το επιβεβαιωσε κιολας ενα μελος.:)

Επισης η σωστη συγκριση για μενα ειναι κατα ποσο τα σημερινα κινητα μπορουν να φτασουν μια DSLR και οχι καποιο αλλο κινητο.

Τελος απο μενα μιας και συζητηση με επιχειρηματα δεν μπορει να γινει απ οτι φαινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω θέσω καμία αντιπαράθεση σε σύγκριση που έχω κάνει του htc τα χρώματα είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα σε σχέση με του s7.

Καθαρά δική μου άποψη.

 

Htc 10 Matte Black Power

 

τζονι κανενα θεμα με το να εχεις την αποψη σου, να σου φερω ομως ενα παραδειγμα για τι θεμα μιλαω, στο ποστ 8894 στην φωτο του finn, το πρασινο του φρακτη σου φαινεται σωστο? ακομα και στο μπλε της θαλασσας φαινονται ενα κλικ πιο ατονα τα χρωματα

 

Τελικά νομίζω ότι είναι το τι έχει συνηθίσει το μάτι, όπως και με τις amoled οθόνες πολύ νομίζουν ότι αυτές έχουν φυσικά χρώματα και οι LCD ξεθώριασμενα.

 

τις φωτο συνηθως τις διπλοτσεκαρω απο κινητο αλλα και pc για να εχω σωστη αποψη οσον αφορα τα χρωματα, δεν αντιλεγω ομως οτι σε καποιους αρεσουν τα εντονα χρωματα ή συνηθισαν να τους αρεσουν

 

Ναι καθολου προσωπικη επιθεση :lol:

Τα γραπτα μενουν και κρινουν οι υπολοιποι,

 

Οπως ειναι φυσικο δεν απαντησες κανενα ερωτημα μου ωστε να κανουμε ενα φυσιολογικο διαλογο..

Μετα απο τοσα ποστ και δεν μας ειπες που πονουσε το S7 και βελτιωθηκε στο S8 (?):rolleyes:

 

Οσο για το HTC 10 αν παρακολουθουσες το θεμα πιο πισω με συγκριτικα και αποψεις το εχουμε αναλυσει αν και το επιβεβαιωσε κιολας ενα μελος.:)

Επισης η σωστη συγκριση για μενα ειναι κατα ποσο τα σημερινα κινητα μπορουν να φτασουν μια DSLR και οχι καποιο αλλο κινητο.

Τελος απο μενα μιας και συζητηση με επιχειρηματα δεν μπορει να γινει απ οτι φαινεται.

 

ΤΕΟ ΘΡΥΛΕ ή ΜΥΘΕ (πως το μεταφραζεις?) :) τι να κρινουν τα γραπτα που στα 10 σου ποστ τα 9 ειναι φαρμακι για την samsung με δουλευεις τωρα δηλαδη?

 

το θεμα το παρακολουθω ανειλλειπως το οτι επιβεβαιωσε κατι ενα μελος δεν μου λεει τιποτα

 

αν περιμενεις συγκριση με dslr προφανως θα περιμενεις για πολλα χρονια ακομα

 

τελος και απο μενα, εχω βαρεθει και μας βαρεθηκε και ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται ότι έτσι είναι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450257

Αλλά ρε παιδιά, μόνο εμένα μου φαίνονται αίσχος τα δείγματα φωτογραφιών και από τα 4 κινητά? :(:(

οχι και εμενα το ιδιο μου φαινονται, και γενικα βλεπω μια ταση για υπερεπεξεργασια απο ολες τις εταιριες με αποτελεσμα η φυσικοτητα να εχει παει περιπατο πλεον, δεν το κατακρινω αλλα δεν ειναι του γουστου μου, επισης πολυ επιθετικα noise reduction, χωρις να νοιαζει ποση λεπτομερεια θα εξαφανιστει αρκει να μην εχει θορυβο, βεβαια ολα αυτα ειναι λογικα λογω περιορισμου μεγεθους αισθητηρων οποτε το ριχνουν στο processing

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για χάρη της αντιπαράθεσης

33630240011_2da751daf9_k.jpg2017-03-31_09-11-32 by finn2k1, on Flickr

 

32786602504_2c68bfb56c_k.jpg2017-03-24_11-09-09 by finn2k1, on Flickr

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@finn εδω στον φρακτη τα βλεπω καλυτερα τα χρωματα, παρολαυτα στο δεντρο αριστερα τα μωβ λουλουδια αλλα και το γρασιδι φαινονται και παλι ατονα

 

στην 2 φωτο παρολο που βλεπω οτι χτυπαει αρκετος ηλιος το μπλε της θαλασσας ειναι πολυ ψυχρο

 

απαντησα γιατι ειχα συμμετοχη στην κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

HTC 10

 

33379266270_24c86754d1_c.jpgIMAG0145 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

33607236812_31aae008ff_c.jpgIMAG0113 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

32950852813_6efd2dbc99_c.jpgIMAG0089 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

Edited by Antonio27
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...