Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Htc 10 Auto

 

32832282223_c0786121fa_c.jpgIMAG0998 by Guardian, on Flickr

 

32832296943_d17f832746_c.jpgIMAG1001 by Guardian, on Flickr

 

32832319123_25a2f254bc_c.jpgIMAG1005 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Panasonic CM1. Από μια σύντομη βόλτα ηρεμίας και χαλάρωσης, ένα πέρασμα από την γαλήνια λίμνη είναι ό,τι πρέπει.

 

33527913871_72970664c9_b.jpgP1010923 by Mivas Collections, on Flickr

 

33273169730_a00a34239e_b.jpgP1010922 by Mivas Collections, on Flickr

 

33500333262_9f3ef5583f_b.jpgP1010924 by Mivas Collections, on Flickr

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 auto

 

32816245174_a7b90fc576_c.jpgIMAG1022 by Guardian, on Flickr

33275184980_947a9ffb1e_c.jpgIMAG1021 by Guardian, on Flickr

 

32816248104_a37b5fd4b9_c.jpgIMAG1027 by Guardian, on Flickr

 

32816263164_9fa01fa521_c.jpgIMAG1032 by Guardian, on Flickr

 

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25 εξαιρετικες,νομιζω δειχνει τα δοντια του το htc 10 σε συγκριση με τις αποκατω φωτογραφιες απο s7. Εκπληκτικη φυσικοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25 εξαιρετικες,νομιζω δειχνει τα δοντια του το htc 10 σε συγκριση με τις αποκατω φωτογραφιες απο s7. Εκπληκτικη φυσικοτητα.

 

που ακριβως δειχνει τα δοντια του? εγω βλεπω και στις 2 με το σ7 ιδανικη ισορροπια στο φωτισμο κατι που δεν βλεπω στην 1 με το htc

 

και τις βλεπω μαλιστα απο pc, στην 1 φωτο του φιλου το λευκο του λουλουδιου ειναι σχεδον καμενο ενω στην δικια μου ειναι πολυ πιο καθαρο το λευκο.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε και nfeel φοβερές φωτογραφίες, πολύ καλύτερη λεπτομέρεια σε σχέση με το htc 10 παρατηρώ

 

θενκς φιλε, αυτο μολις ειπα πιο πανω και καλυτερη διαχειριση φωτος θα ελεγα σε συγκριση με την 1

επισης στη φωτο του nfeel βλεπω και πιο σωστα χρωματα σε σχεση με αυτη με το λεμονι πιο πανω

 

ο φιλος theo legend ειναι γνωστο οτι εχει την ιδια ματια - αντιληψη με το μελος παοκ, δηλαδη αντι samsung και οτι θελει ας γραψει

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως δειχνει τα δοντια του? εγω βλεπω και στις 2 με το σ7 ιδανικη ισορροπια στο φωτισμο κατι που δεν βλεπω στην 1 με το htc

 

και τις βλεπω μαλιστα απο pc, στην 1 φωτο του φιλου το λευκο του λουλουδιου ειναι σχεδον καμενο ενω στην δικια μου ειναι πολυ πιο καθαρο το λευκο.

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το ριξατε όλοι στις ανοιξιάτικες. Εγώ στις εκπαιδευτικες.....

S7 edge auto

33511058152_5f353f872d_z.jpg2017-03-26_11-44-27 by ΚΩΣΤΑΣ ΑΛ, on Flickr

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως δειχνει τα δοντια του? εγω βλεπω και στις 2 με το σ7 ιδανικη ισορροπια στο φωτισμο κατι που δεν βλεπω στην 1 με το htc

 

και τις βλεπω μαλιστα απο pc, στην 1 φωτο του φιλου το λευκο του λουλουδιου ειναι σχεδον καμενο ενω στην δικια μου ειναι πολυ πιο καθαρο το λευκο.

 

ο φιλος theo legend ειναι γνωστο οτι εχει την ιδια ματια - αντιληψη με το μελος παοκ, δηλαδη αντι samsung και οτι θελει ας γραψει

Αφου με εχεις παρατηρησει και ξερεις και τη "ματια"-αντιληψη μου οπως λες θα ξερεις πολυ καλα οτι προσεχω τις λεξεις που χρησιμοποιω οταν εκφραζω μια αποψη. :)

 

Μιλησα για φυσικοτητα, αυτο εχει να κανει με τα χρωματα κυριως και την αποτυπωση της λεπτομερειας. Στο S7 τοσο στη δικη σου οσο και στο αλλο μελος δειχνουν λες και τα χρωματα εχουν υποστει επεξεργασια απο προγραμμα να φαινονται πιο φανταχτερα. Εμενα προσωπικα αυτο δεν με καλυπτει.

 

Ακομα και το επιχειρημα σου περι καμμενου λευκου δεν υφισταται για συγκριση καθως η δικη σου φωτο ειναι υπο σκια ενω του htc 10 το χτυπαει ο ηλιος.

Ναι ηθελε να κατεβασει λιγο την εκθεση για να μην καει αλλα δεν μπορεις να εξισωσεις την διαχειριση που εκανε το auto με τη δικη σου. Ειναι σα να συγκρινεις πορτοκαλια με καρυδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μάριε οι δύο φωτογραφίες που λες δεν είναι συγκρισιμες για το λόγο που είπε ο Legend, η μια υπό σκιά και η άλλη ο ήλιος πάνω στο λουλούδι άσε που μάλλον το 10 έχει εστίαση αλλού. Είχα το S7 και και έχω το HTC 10 το μόνο που χάνει είναι στην ταχύτητα focus, σε όλα τα άλλα υπερέχει ξεκάθαρα. Στην αρχή σαστισα γιατί είχα συνηθίσει το s7 αλλά την επεξεργασία που κάνει το s7 στα πρόσωπα χωρίς να έχεις επιλέξει ο ίδιος κάποιο φίλτρο είναι απαράδεκτο, με το HTC 10 όλα έχουν φυσικότητα χρώματα και λεπτομέρειες. Προτιμώ λίγο κόκκο στα μακρινα παρά φουλ noise reduction.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Αφου με εχεις παρατηρησει και ξερεις και τη "ματια"-αντιληψη μου οπως λες θα ξερεις πολυ καλα οτι προσεχω τις λεξεις που χρησιμοποιω οταν εκφραζω μια αποψη. :)

 

Μιλησα για φυσικοτητα, αυτο εχει να κανει με τα χρωματα κυριως και την αποτυπωση της λεπτομερειας. Στο S7 τοσο στη δικη σου οσο και στο αλλο μελος δειχνουν λες και τα χρωματα εχουν υποστει επεξεργασια απο προγραμμα να φαινονται πιο φανταχτερα. Εμενα προσωπικα αυτο δεν με καλυπτει.

 

Ακομα και το επιχειρημα σου περι καμμενου λευκου δεν υφισταται για συγκριση καθως η δικη σου φωτο ειναι υπο σκια ενω του htc 10 το χτυπαει ο ηλιος.

Ναι ηθελε να κατεβασει λιγο την εκθεση για να μην καει αλλα δεν μπορεις να εξισωσεις την διαχειριση που εκανε το auto με τη δικη σου. Ειναι σα να συγκρινεις πορτοκαλια με καρυδες.

 

1) και στις 2 φωτο με το σ7 υπαρχει καλυτερη λεπτομερεια εναντι του htc

 

2) εγω θα ελεγα οτι τα χρωματα του htc ειναι ατονα, σιγουρα ενα κλικ πιο κατω απο το φυσικο οποτε ουτε εμενα με καλυπτει

 

3) οσον αφορα το επιχειρημα περι καμενου λευκου, ειναι η μονο φωτο που συγκρινεται σαν θεμα γι αυτο σου απαντησα συγκρινωντας με αυτη, μην ξεχνας ομως οτι εσυ συγκρινες πρωτος τις φωτο οποτε τι περιμενες

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάριε οι δύο φωτογραφίες που λες δεν είναι συγκρισιμες για το λόγο που είπε ο Legend, η μια υπό σκιά και η άλλη ο ήλιος πάνω στο λουλούδι άσε που μάλλον το 10 έχει εστίαση αλλού. Είχα το S7 και και έχω το HTC 10 το μόνο που χάνει είναι στην ταχύτητα focus, σε όλα τα άλλα υπερέχει ξεκάθαρα. Στην αρχή σαστισα γιατί είχα συνηθίσει το s7 αλλά την επεξεργασία που κάνει το s7 στα πρόσωπα χωρίς να έχεις επιλέξει ο ίδιος κάποιο φίλτρο είναι απαράδεκτο, με το HTC 10 όλα έχουν φυσικότητα χρώματα και λεπτομέρειες. Προτιμώ λίγο κόκκο στα μακρινα παρά φουλ noise reduction.

 

ισχουν οι απαντησεις που εδωσα πιο πανω

 

δεν θα ελεγα οτι σε ολα τα αλλα υπερεχει ξεκαθαρα, καπου χανει το ενα καπου το αλλο εξ ου και η ιδια βαθμολογια στο dxomark

Link to comment
Share on other sites

Για μένα και οι 2 συσκευές είναι πολύ κοντά αλλά τα htc έχει πολύ καλύτερα και φυσικά χρώματα.

 

Άλλες 2 σε auto

 

32854691343_34745f9c92_c.jpgIMAG1020 by Guardian, on Flickr

 

33548394761_ddb7b54001_c.jpg2017-03-27_12-47-38 by Guardian, on Flickr

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@johnyman25 (χωρις καμια διαθεση κοντρας, αλλωστε το ειπα και σε ποστ που διαγραφηκε δεν εχω κατι να χωρισω) βλεπω σε pc τις τελευταιες σου φωτο και θα ελεγα παλι οτι εμενα μου φαινονται ενα κλικ πιο ατονα απο την πραγματικοτητα

 

δηλαδη για να γινω συγκεκριμενος, στην 1 φωτο το κιτρινο αλλα και στην 2 φωτο το μαρουλι εστω και αν ειναι εκτος εστιασης εχει ενα κλικ πιο ατονο πρασινο απο οτι ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

Αντιπαραθεση δεν θελω και ουτε θα ηθελα με κανεναν!! :) Και ομως τα ατονο χρωμα που λες ετσι ακριβως ηταν και στην πραγματικοτητα!Επισης παιζει ρολο και σε τι μονιτορ τις βλεπεις τις φωτος.

Αμα ειναι καλιμπραρισμενο η οχι!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...