Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αν δεν ενοχλεί η ερώτηση μου, επειδή δεν βρίσκω κάτι στις τελευταίες σελίδες, έχει αναφερθεί άλλη περίπτωση για soft bootloop μετά την αναβάθμιση του μισού giga; Μόνο για μια περίπτωση έχω διαβάσει εδώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πίστευα ότι το τηλέφωνό μου δεν θα πάθει ποτέ bootloop και τελικά πριν 2 ώρες το έπαθα κι εγώ την στιγμή που περίμενα να ξεκινήσει η αναπαραγωγή ενός βίντεο στο youtube μέσω browser. Παρτίδα 506 ελληνικό αγορασμένο τα Χριστούγεννα από το Πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά κρίμα... Μας έχει σκίσει την ψυχολογία αυτή η συσκευή. Πολύ φοβάμαι ότι όντως θα βγει αργά ή γρήγορα στους περισσότερους. Πρέπει κάτι να κάνει η εταιρεία δεν γίνεται δουλειά με αλλαγή πλακετας και φτου και από την αρχή μετά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά κρίμα... Μας έχει σκίσει την ψυχολογία αυτή η συσκευή. Πολύ φοβάμαι ότι όντως θα βγει αργά ή γρήγορα στους περισσότερους. Πρέπει κάτι να κάνει η εταιρεία δεν γίνεται δουλειά με αλλαγή πλακετας και φτου και από την αρχή μετά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ φοβάμαι ότι τίποτα δεν θα κάνει, πραγματικά όσες φορές και αν τους μίλησα είτε τηλεφωνικά είτε με μειλ δεν φάνηκε να τους νοιάζει. Όσο και να μου άρεσε το έδωσα και μου έμειναν τα παρελκόμενα του.....:(

Όσο δούλευε όμως πραγματικά το γούσταρα απίστευτα. Δεν μπορούσα όμως να λέω ποτέ θα με αφήσεις γιατί το χρησιμοποιώ και πολύ στην δουλειά μου.... Κρίμα αντίο LG από μένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πίστευα ότι το τηλέφωνό μου δεν θα πάθει ποτέ bootloop και τελικά πριν 2 ώρες το έπαθα κι εγώ την στιγμή που περίμενα να ξεκινήσει η αναπαραγωγή ενός βίντεο στο youtube μέσω browser. Παρτίδα 506 ελληνικό αγορασμένο τα Χριστούγεννα από το Πλαίσιο.

 

Τουλάχιστον εσύ μπορεί να πάρεις άλλη συσκευή, αν αυτό σε παρηγορεί

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά κρίμα... Μας έχει σκίσει την ψυχολογία αυτή η συσκευή. Πολύ φοβάμαι ότι όντως θα βγει αργά ή γρήγορα στους περισσότερους. Πρέπει κάτι να κάνει η εταιρεία δεν γίνεται δουλειά με αλλαγή πλακετας και φτου και από την αρχή μετά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με βαρια καρδια το λες κι αυτο , για να μη πεις σε ολους. Εγω παντως το περιμενω, μου κλεινει το ματι σε λεω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με βαρια καρδια το λες κι αυτο , για να μη πεις σε ολους. Εγω παντως το περιμενω, μου κλεινει το ματι σε λεω :lol:

Στην αρχή πήγα να έγραψα σε όλους και μετά το ξανασκεφτηκα και είπα ότι είναι υπερβολή. Και βασικά ελπίζω να μην το πάθουν όλα τα παιδιά αλλά με φοβίζει ότι δεν ξέρουν από που προέρχεται το πρόβλημα και το λέω γιατι αν ήξεραν θα το διορθωναν.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ελπιζω να μη το παθει αλλος και να βρεθει λυση στο προβλημα... Αλλα πλεον εχω χασει καθε ελπιδα :\ Ενας φιλος μου το σκεφτοταν (εχει LG G2 ) και του ειπα να μη το παρει ουτε για αστειο. Μετα σκεφτηκε το V10 . Μετα με ολα αυτα που διαβαζει με το image retention και τα bootloop αποφασισε να παει σε s7 edge :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 μήνες, το έπαθα κι εγώ (509 σειρά) πριν μία βδομάδα ακριβώς. Πρωί μετά από φόρτιση (ευτυχώς!!!), πήγα να μπω twitter κι αυτό ήταν, bootloop. Το μόνο που ήθελα back up ήταν οι επαφές γιατί και το αμέσως προηγούμενο κινητό, που είχα για 2ο, πήρε νερά το καλοκαίρι (νόμος του Murphy). Μετά από ψάξιμο σε διάφορα βίντεο το μόνο που δούλεψε ήταν αυτό:

 

 

προφανώς, όπως γράφει κι ο τύπος, δεν το συστήνω. Σε μένα δούλεψε στην... κατάψυξη. Με τη ζέστη δεν έγινε τίποτα. 15-20 λεπτά στην κατάψυξη, πήρε μπροστά, και μετά από προσπάθειες, έστειλα τις επαφές με mail. Το χειριζόμουν μέσα στην κατάψυξη, όσο γινόταν. Με laptop το συνέδεσα, αλλά δεν κατάφερε ν' αντιγραφεί τίποτα κι έκλεινε. Η SD λόγω ψύχους, δεν λειτουργούσε και τη θεώρησε κατεστραμμένη. Ευτυχώς το wi-fi δούλεψε. Επίσης δεν έγινε τίποτα και με LG backup γιατί μέχρι να πάρει δεδομένα, να ρυθμιστεί κλπ, τρώει ΠΟΛΥ χρόνο και ξαναπέφτει σε loop.

 

Αν το δοκιμάσει κάποιος, πρέπει να γίνουν όλα γρήγορα να σώσει κάποια σημαντική πληροφορία. Όπως γράφεται και στα σχόλια, σε άλλους δουλεύει το "ψήσιμο" σε άλλους το πάγωμα σε άλλους λειτουργεί αρκετή ώρα και σε άλλους ελάχιστα. Τυχαίο γεγονός.

 

Από Δευτέρα στα γνωστά, αλλαγή πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 μήνες, το έπαθα κι εγώ (509 σειρά) πριν μία βδομάδα ακριβώς. Πρωί μετά από φόρτιση (ευτυχώς!!!), πήγα να μπω twitter κι αυτό ήταν, bootloop. Το μόνο που ήθελα back up ήταν οι επαφές γιατί και το αμέσως προηγούμενο κινητό, που είχα για 2ο, πήρε νερά το καλοκαίρι (νόμος του Murphy). Μετά από ψάξιμο σε διάφορα βίντεο το μόνο που δούλεψε ήταν αυτό:

 

 

προφανώς, όπως γράφει κι ο τύπος, δεν το συστήνω. Σε μένα δούλεψε στην... κατάψυξη. Με τη ζέστη δεν έγινε τίποτα. 15-20 λεπτά στην κατάψυξη, πήρε μπροστά, και μετά από προσπάθειες, έστειλα τις επαφές με mail. Το χειριζόμουν μέσα στην κατάψυξη, όσο γινόταν. Με laptop το συνέδεσα, αλλά δεν κατάφερε ν' αντιγραφεί τίποτα κι έκλεινε. Η SD λόγω ψύχους, δεν λειτουργούσε και τη θεώρησε κατεστραμμένη. Ευτυχώς το wi-fi δούλεψε. Επίσης δεν έγινε τίποτα και με LG backup γιατί μέχρι να πάρει δεδομένα, να ρυθμιστεί κλπ, τρώει ΠΟΛΥ χρόνο και ξαναπέφτει σε loop.

 

Αν το δοκιμάσει κάποιος, πρέπει να γίνουν όλα γρήγορα να σώσει κάποια σημαντική πληροφορία. Όπως γράφεται και στα σχόλια, σε άλλους δουλεύει το "ψήσιμο" σε άλλους το πάγωμα σε άλλους λειτουργεί αρκετή ώρα και σε άλλους ελάχιστα. Τυχαίο γεγονός.

 

Από Δευτέρα στα γνωστά, αλλαγή πλακέτας.

 

Κάτσε μη σε πει καμιά Procordia ότι έχει υγρασία..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλον αυτόν τον χαμό, ενα g4 που υπήρχε στην φαμίλια, έφυγε προς νεο ιδιοκτήτη. Σκοτωμένο βέβαια αλλά τουλάχιστον έφυγε.

Να θυμησω ήταν δώρο στον αδελφό μου και είχε παρουσιάσει κάτι ανάλογο με το bootloop αλλά ειμασταν τυχεροί και ήταν απλώς το κουμπί του power. Είχε βραχυκυκλωσει. Το είχα γράψει και στο νήμα.

Δεν είχε παρουσιάσει κάτι μέχρι τώρα αλλά για τον φόβο των Ιουδαίων δόθηκε.

Ένα samsung j7 κάνει τώρα την δουλειά του.

 

Ειλικρινά, ένα G2 είναι που με κρατάει ακόμη σ' αυτή την εταιρία. Απ' οτι φαίνεται ήταν και η τελευταία σοβαρή συσκευή που έβγαλε.

Γι' αυτό το τηλέφωνο τι να πω? Και αν δεν έχει δουλέψει και που δεν έχει πάει και τι δεν έχει τραβήξει. Μια μπαταρία ήταν το όλο "πρόβλημα" που μου έβγαλε.

Σίγουρα, αν δεν τα παίξει, είναι το μόνο τηλέφωνο που δεν πρόκειται να φύγει.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό το g2 αξέχαστη συσκευή. Το g4 φοβερή υλοποίηση με σάπια εντοσθια...κοινώς από έξω κούκλα και από μέσα πανουκλα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απ την προηγουμενη Παρασκευη στην Procordia. Απ οτι καταλαβα διαβαζοντας εδω το προβλημα εχει γινει κατακλυσμιαιο και η αλλαγή πλακετας δεν εξασφαλιζει τιποτα απολυτως. Να πω οτι το δικο μου δουλεψε απροβληματιστα για 15 μηνες περιπου και το ειχα λατρεψει κυριολεκτικα. Ημουν απ αυτους που το πηραν για την καμερα του και με αποζημιωσε. Πιθανο να κανω και εκθεση φωτογραφιας με αυτα που εχω τραβηξει.

Διαβασα κατι για ελλειψη ανταλλακτικού ειναι εδω καποιος που περιμενει περισσοτερο απο μια εβδομαδα?

Τωρα προσφατα εννοω. Ή ειναι τυχαιο. Δλδ αν εχουν παραλαβει πλακετες χθες μπορει αυριο να το παρει καποιος και αν δεν εχουν να περιμενει πανω απο 15 μερες ή κατι τετοιο?

 

Anyway μολις το παρω θα το δωσω σιγουρα πλεον και μιας και το G5 δεν μ αρεσει θα πω κι εγω αντίο στην LG μετα απ το Ε975 (που ηταν τηλεφωναρα οταν ειχε βγει στην τιμη που ειχε τοτε) και τωρα το G4.

 

Δραττομαι της ευκαιρίας για να πω την πικρη αλήθεια.

 

Νομιζω ότι καμια LG καμια Apple καμια Samsung και οποια αλλη υπερ εταιρεία μπορω να φανταστω εχει τους μηχανισμούς για να αντιδρασει σε κατι τετοιο. Στην απογοητευση ή στην χαρα που μπορει να προσφερει ενα προϊον της χωρις να κανει ΑΜΕΣΑ την αναγωγη σε χρημα.

 

Χ*** τα διαφημιστικα τους βιντεο και τις καμπανιες marketing και ξερω οτι το συμβόλαιο που πανω πανω γραφει ΕΤΑΙΡΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ το εχουν χεσμ*** (αν υπαρχει καν δλδ).

 

Για να μην χαλασω το μυαλο μου λοιπον και για να κερδίσω λίγο piece of mind ως ο Δαβιδ σ αυτη την περίπτωση δεν ξανα πλησιαζω προϊοντα LG.

 

(και μετα σκεφτομαι οτι αν ολοι καναμε το ιδιο θα εχαναν τις δουλειες τους πρωτα οι κατω κατω της τροφικης αλυσιδας και τελευταιος αυτος που πιθανοτατα να φταιει για το προβλημα μου)

 

και μετα κουραζομαι να κουβαλαω the weight of the world

 

και μετα αλλαζω πλευρο και ΔΕΝ κοιμαμαι...

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απ την προηγουμενη Παρασκευη στην Procordia. Απ οτι καταλαβα διαβαζοντας εδω το προβλημα εχει γινει κατακλυσμιαιο και η αλλαγή πλακετας δεν εξασφαλιζει τιποτα απολυτως. Να πω οτι το δικο μου δουλεψε απροβληματιστα για 15 μηνες περιπου και το ειχα λατρεψει κυριολεκτικα. Ημουν απ αυτους που το πηραν για την καμερα του και με αποζημιωσε. Πιθανο να κανω και εκθεση φωτογραφιας με αυτα που εχω τραβηξει.

Διαβασα κατι για ελλειψη ανταλλακτικού ειναι εδω καποιος που περιμενει περισσοτερο απο μια εβδομαδα?

Τωρα προσφατα εννοω. Ή ειναι τυχαιο. Δλδ αν εχουν παραλαβει πλακετες χθες μπορει αυριο να το παρει καποιος και αν δεν εχουν να περιμενει πανω απο 15 μερες ή κατι τετοιο?

 

Anyway μολις το παρω θα το δωσω σιγουρα πλεον και μιας και το G5 δεν μ αρεσει θα πω κι εγω αντίο στην LG μετα απ το Ε975 (που ηταν τηλεφωναρα οταν ειχε βγει στην τιμη που ειχε τοτε) και τωρα το G4.

 

Δραττομαι της ευκαιρίας για να πω την πικρη αλήθεια.

 

Νομιζω ότι καμια LG καμια Apple καμια Samsung και οποια αλλη υπερ εταιρεία μπορω να φανταστω εχει τους μηχανισμούς για να αντιδρασει σε κατι τετοιο. Στην απογοητευση ή στην χαρα που μπορει να προσφερει ενα προϊον της χωρις να κανει ΑΜΕΣΑ την αναγωγη σε χρημα.

 

Χ*** τα διαφημιστικα τους βιντεο και τις καμπανιες marketing και ξερω οτι το συμβόλαιο που πανω πανω γραφει ΕΤΑΙΡΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ το εχουν χεσμ*** (αν υπαρχει καν δλδ).

 

Για να μην χαλασω το μυαλο μου λοιπον και για να κερδίσω λίγο piece of mind ως ο Δαβιδ σ αυτη την περίπτωση δεν ξανα πλησιαζω προϊοντα LG.

 

(και μετα σκεφτομαι οτι αν ολοι καναμε το ιδιο θα εχαναν τις δουλειες τους πρωτα οι κατω κατω της τροφικης αλυσιδας και τελευταιος αυτος που πιθανοτατα να φταιει για το προβλημα μου)

 

και μετα κουραζομαι να κουβαλαω the weight of the world

 

και μετα αλλαζω πλευρο και ΔΕΝ κοιμαμαι...

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω και σε σένα απλά μπορεί να μην τύχη. Εγώ περίμενα ένα ολόκληρο μήνα , και κάποια στιγμή μίλησα με το σέρβις όταν φέραν πλακετες για το πότε θα είναι έτοιμο το δικό μου, μου απάντησαν ότι κάνουν ότι μπορούν γιατί με το που έρχεται μια φουρνιά εξαφανίζεται σχεδόν αμέσως μια που φτιάχνουν περίπου στα 50 g4 την ημέρα. Τραγικό νούμερο πραγματικά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

καλά δηλαδή τι αντιμετώπιση είναι αυτή από την LG?

 

πραγματικά δεν νομίζω να θυμάμαι άλλη τέτοια περίπτωση στο χώρο γενικά.

θα αλλάζουμε μητρικές συνέχεια από εδώ και πέρα πλάκα κάνουν? αφού δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

 

Μου κάνει εντύπωση πόσο μη έντιμη και ασόβαρη αντιμετώπιση κρατούν σε αυτό το θέμα, ας δώσουν στον καταναλωτή το επόμενο

ή ας έκαναν ανάκληση εφόσον μπορούσαν να ασχοληθούν με το πρόβλημα.

 

δηλαδή θα έχουμε συνέχεια μαζί μας και ένα 2ο και θα κάνουμε συνέχεια back up, αστεία πράγματα μέχρι το επόμενο bootloop.

 

εννοείται ότι αν το ήξεραν οι πρώτοι το πήραν δεν θα το αγόραζαν.

εννοείται ΜΗΝ το βγάζετε στις αγγελίες καν

και εννοείται δεν ξανά δίνω λεφτά σε οτιδήποτε LG.

 

Δεν είναι ότι έβγαλαν μια ελαττωματική συσκευή, αυτό το καταλαβαίνω

η αντιμετώπιση της LG προς αυτούς που την στήριξαν είναι άνευ προηγουμένου.

Στο χώρο της τεχνολογίας δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εσύ μπορεί να πάρεις άλλη συσκευή, αν αυτό σε παρηγορεί

 

Πως μπορεί να γίνει να πάρω άλλη συσκευή; πρέπει να τους το ζητήσω εγώ ή μόνο αν μου το προτείνουν οι ίδιοι;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να γίνει να πάρω άλλη συσκευή; πρέπει να τους το ζητήσω εγώ ή μόνο αν μου το προτείνουν οι ίδιοι;

Αν καθυστέρησει η επισκευή πάνω από δύο τρεις βδομάδες συνήθως κάνουν αίτημα για πιστωτικο εφόσον η συσκευή είναι αγορασμένη από "ελληνικό" κατάστημα. Έδωσαν την παρασκευή σε φίλο μου με g3 γιατί δεν είχαν οθόνες και sim slot

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να γίνει να πάρω άλλη συσκευή; πρέπει να τους το ζητήσω εγώ ή μόνο αν μου το προτείνουν οι ίδιοι;

 

Με το συγκεκριμένο πρόβλημα της συσκευής αν δεις ότι σου αργεί ή επισκευή το ψιλό απαιτείς για ελληνικο τηλέφωνο. Και δυο βδομάδες νομίζω ότι είναι αρκετές.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 βδομάδες περίμενα για αλλαγή πλακέτας. Όταν τους είχα πει για αντικατάσταση ή πιστωτικό με είπαν πως πρέπει να μην φτιάχνεται καθόλου η συσκευή ή να μην υπάρχει γενικά ανταλλακτικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 βδομάδες περίμενα για αλλαγή πλακέτας. Όταν τους είχα πει για αντικατάσταση ή πιστωτικό με είπαν πως πρέπει να μην φτιάχνεται καθόλου η συσκευή ή να μην υπάρχει γενικά ανταλλακτικό.

 

ελληνικό ?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Ξέρουμε αν έχουν τώρα πλακέτες και πότε παρέλαβαν τελευταία φορά;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να προτείνω κάτι: Όσοι/ες έχουν στείλει τα τηλέφωνα τους για επισκευή να το δηλώσουν εδώ ...μπορεί να μπει σαν ένθετο και μετά όλοι μαζί με τη βοήθεια κάποιου/ας που γνωρίζει λίγα ή πολλά πράγματα από νομικά να προσφύγουμε σε αρμόδιες υπηρεσίες της Ε.Ε η και στο ευρωπαϊκό δικαστήριο ...Αν στοιχειοθετήσουμε την υπόθεση τα έξοδα της δίκης τ αναλαμβάνει η Ε.Ε μέσω της αρμοδίας υπηρεσίας που θα κάνουμε την προσφυγή.

Αυτό που θα πρέπει να δούμε είναι αν μετά την επισκευή υπάρχει ξανά πρόβλημα.

Ακόμα η δημοσιοποιηση του θέματος σε site του εξωτερικού θα δημιουργήσει την αρνητική διαφήμιση και η lg θα το λάβει σοβαρά υπ όψη της

Ας ξεκινησουμε απο εδω:

National contact point - Greece

L. Alexandras 144

11471 Athens

Greece

+30 2106460284

+30 2106460784

info@eccgreece.gr

Edited by xagios
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.να ρωτησω κατι.επειδη την συσκευη την αγορασει πριν απο 8 μηνες περιπου απο το ινσομνια.αλλα ο τυπος δεν ειχε αποδειξει και με ειχε πεισει οτι και με το ιμει ισχει κανονικα η εγγύηση, πως καταλαβαινω οτι ειναι ελληνικη συσκευη και οχι ευρωπαικο? Ρωταω διοτι αν μου παθει κατι να τους ζητησω πιστωτικο τελος παντων να ξερω οτι ειναι ελληνικο.μεσα στο μενου του τηλ εχει τα apps της vodafone παιζει ρολο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...