Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλέφωνο lg

 

Ελλάδα: 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Θα πάρεις τηλέφωνο και θα σου κανονίσουν ραντεβού με κουριερ να έρθει να το πάρει από το σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιρνεις τηλ στην lg και αν εισαι εντος εγγύησης στελνουν αυτοι κουριερ δωρεαν και το παίρνουν δεν μιλας καθολου με προκορτνια πρεπει να γινει μεσο lg την προηγούμενη βδομαδα το εκανα

 

Το ίδιο ήθελα να πω.

Ναι, είχα διαβάσει που το έστειλες για αλλαγή πλακέτας.. Και γω θέλω να πάρω μια μπαταρία γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ήθελα να πω.

Ναι, είχα διαβάσει που το έστειλες για αλλαγή πλακέτας.. Και γω θέλω να πάρω μια μπαταρία γμτ!

 

τελικα ειχε θεμα όντως τωρα κραταει μια μερα και κατι ακομα sot εχει περιπου 2,30 ωρες και απο τι ξερω θελει λιγο καιρο ακομα να καλυτερέψει αυτο που λιγο με μπερδεψε ειναι η πλακετα το χαρτι που εστειλαν σαν αναφορα λεει ΕW.AHUNLD που ειναι ολλανδική εκδοση

αλλα η εφαρμογη λεει ελληνικη και μαλιστα και η παλια που μου βαλαν ελεγε ακριβως τα ιδια το κλασσικό LGABCD δεν παιζει να ειναι καινουριες επισκευασμενες πιστευω ειναι δεν ξερω και τι γινεται με τα ΙΜΕΙ αν εχουν την δυνατοτητα απλα να το αλλαζουν !

http://i68.tinypic.com/wv3ck5.jpg

http://i64.tinypic.com/2cmqbr6.png

http://i67.tinypic.com/bff61d.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η lg θα μου το παρει και θα το επισκευασει αυτη η θα το στειλει αλλου?

 

Η LG θα επικοινωνήσει με το επίσημο service, αυτό της procordia, ώστε να το παραλάβει κούριερ για να το επισκευάσει.

Link to comment
Share on other sites

Η lg θα μου το παρει και θα το επισκευασει αυτη η θα το στειλει αλλου?

 

Αν δεν είσαι από Αθήνα, θα έρθει κουριερ να το πάρει και θα το στείλουν στη Procordia όπου και θα στο επισκευάσουν.

 

Edit:Με πρόλαβε ο Tommy :)

Link to comment
Share on other sites

Η lg θα μου το παρει και θα το επισκευασει αυτη η θα το στειλει αλλου?

 

o αντιπρόσωπος σερβις της lg ειναι μια εταιρια στη αθηνα που λεγεται προκορντια https://www.procordia.gr/ παιρνεις τηλ την Lg να τσεκαρει την συσκευη στο συστημα ,να μαθει αν εχεις ακομα εγγύηση και αν εχεις στελνει η lg κουριερ μετα απο ραντεβου που σε βολευει εσενα ερχεται ο κουριερ παιρνει τζαμπα την συσκευη και την παει σε αυτη την εταιρια την φτιάχνουν και την στελνουν παλι τζαμπε πισω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η lg θα μου το παρει και θα το επισκευασει αυτη η θα το στειλει αλλου?
Με την lg θα μιλήσεις και θα έρθει να το πάρει κουριερ για να το πάει στην procordia που είναι το επίσημο σέρβις της lg.

Edit:τώρα είδα ότι απάντησαν κ άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα στην lg το πρωι και επειδη ειμαι επαρχια ειπαν θα ερθουν να το παραλαβουν αυριο.Μετα με ποιον θα εποικοινωνισω για να δω εαν το παρελαβαν και εαν φτιαχτηκε?Στην lg η στην procordia..
Link to comment
Share on other sites

Σε καλούν από Procordia, τουλάχιστον σε εμένα μια φορά με το g3 έτσι είχε γίνει
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 3 φορές το έχω στείλει, καμία δεν με ειδοποίησαν..

Πάρε καλού κακού εσύ τηλέφωνο στη Procordia.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το πάρουν μπαίνεις στην σελιδα ποθ σου εδωσα παραπανω και πας εκει που λεει truck it http://www.procordia.gr/service/trackit.php

Και βαζεις να δεις σε τι φαση ειναι η συσκευη σου μολις γραψει η συσκευη τιμολογηθηκε σημαινει πως την εχει παρει η κουριερ και ερχεται αναλογα το μερος 2-3 εργασιμες

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο εχω ασχοληθει υπαρχει αλλα σε επιπεδο που δεν προκειται να ασχοληθεις.

 

Ενημερωτικά πάντως δεν ήταν και τόσο δύσκολο, ακολούθησα αυτό

η συσκευή λειτούργησε και ευτυχώς κατάφερα να σώσω τα αρχεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μυνημα απο την procordia οτι δεν υπαρχει το ανταλλακτικο και το περιμενουν.

Θα με ξαναειδοποιησουν αλλα ποτε???

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πάντως δεν ήταν και τόσο δύσκολο, ακολούθησα αυτό

η συσκευή λειτούργησε και ευτυχώς κατάφερα να σώσω τα αρχεία μου.

 

Φαίνεται λοιπόν να ήταν θέμα των κολλήσεων του τσιπ πάνω στη μητρική. Και σε φορητούς υπολογιστές είναι σχετικά σύνηθες πρόβλημα, αλλά και εκεί τέτοιες επισκευές δεν είναι πάντα μόνιμες, οπότε παίρνε και κανένα backup στο μέλλον :).

Αν το έκανες με σίδερο, μπράβο στο κουράγιο σου, είναι αρκετά δύσκολο να ρυθμίσεις θερμοκρασία έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω τους παντες 2ρη φορα σε bootloop αυτη τη φορα αλλαγη πλακετας και οθονης σε 1 μερα ευχαριστω πολυ την procordia και την πανεμορφη κοπελα που καθετε δεξια λογο βιασυνης δεν τις αφησα λελουδα την επομενη φορα επιφυλλλασομαι.....Κανω επαναφορα απο backup λετε να εχω προβλημα να εχει σκουπιδακια μεσα?Πρεπει να κανω hard reset και να το στησω απο την αρχη ευχαριστω για τις συμβουλες σας.... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω τους παντες 2ρη φορα σε bootloop αυτη τη φορα αλλαγη πλακετας και οθονης σε 1 μερα ευχαριστω πολυ την procordia και την πανεμορφη κοπελα που καθετε δεξια λογο βιασυνης δεν τις αφησα λελουδα την επομενη φορα επιφυλλλασομαι.....Κανω επαναφορα απο backup λετε να εχω προβλημα να εχει σκουπιδακια μεσα?Πρεπει να κανω hard reset και να το στησω απο την αρχη ευχαριστω για τις συμβουλες σας....

 

Όμορφη κοπέλα, με ένα ιδιαίτερα ψεύτικο χαμόγελο όμως :p

Link to comment
Share on other sites

20/12/2015.... εως σήμερα :(

 

Μαύρη οθόνη και δεν ανοίγει καν.....καλά ήταν όσο κράτησε

Καλή τύχη στα εναπομείναντα 505!!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι bootloop καλό θα είναι να το πας στην procordia να δεις αν θα σε καλύψουν(έστω και αν είσαι εκτός εγγύησης), μιας και είναι γνωστό πρόβλημα που έβγαζαν οι παλιές παρτίδες.
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι bootloop καλό θα είναι να το πας στην procordia να δεις αν θα σε καλύψουν(έστω και αν είσαι εκτός εγγύησης), μιας και είναι γνωστό πρόβλημα που έβγαζαν οι παλιές παρτίδες.

 

τον καλυπτουν εχει ειδη αλλαγμένη πλακετα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια! (λεμε τωρα!:lol: με το τηλεφωνο που μπλεξαμε). το αγορασα πριν 3 μηνες μεταχειρ. ημερομηνια αγορας 26/11/15.. οποτε η εγγυηση γιοκ! πηρα τηλ την lg και την procordia και μου το επιβεβαιωσαν.:( μηπως να βαλω το σιδερο πανω στην πλακετα κι οτι γινει??
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια! (λεμε τωρα!:lol: με το τηλεφωνο που μπλεξαμε). το αγορασα πριν 3 μηνες μεταχειρ. ημερομηνια αγορας 26/11/15.. οποτε η εγγυηση γιοκ! πηρα τηλ την lg και την procordia και μου το επιβεβαιωσαν.:( μηπως να βαλω το σιδερο πανω στην πλακετα κι οτι γινει??

 

Καλα για να πηρες G4 χωρις εγγυηση πριν τρεις μηνες πρεπει να εδωσες το πολυ 100€, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

τον καλυπτουν εχει ειδη αλλαγμένη πλακετα

 

Δεν εχω αλλαξει πλακετα και βγηκα εκτος εγγυησης, θα κανω ενα τηλ στο εξουσιοδοτημενο στην Θεσσαλονικη.... Bootloop δεν μου εκανε....δεν ανοιγει καν...εκτος και αμα ειμαι τυχερος και απλα τα επαιξε η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...