Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια λογική μου ρε μάστορα; Τόσοι πήραν το χαρτί της LG και γράφει refurbished, δική μου λογική είναι; Φυσικό επακόλουθο λέει... Κλαίω ρε γμτ... Ποιο φυσικό επακόλουθο; Ίδιο κόστος έχει το refurbished ακόμη και αν χαλάσει ταχύτερα; Ή ο άλλος θα κρατάει το LG για όλη του τη ζωή; Πραγματική τρέλα...

 

Όχι η LG είναι ακόμη πιο χαζή και βγάζει καινούριες πλακέτες. Ευφυέστατη η σκέψη σου

 

Μάστορα δεν αμφισβήτησα ότι μετά από κάποια χρονική περίοδο η lg άρχισε να βάζει refurbished πλακέτες, αυτό που είπα είναι ότι σε κάθε περίπτωση είναι διορθωμένες σε επίπεδο hardware.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι που είμαστε 5-6 και λέμε τη γνώμη μας , όχι για να κράξουμε κάποια εταιρία , ή άτομα, αλλά απλώς για να ενημερώσουμε - προστατεύσουμε , όποιους διαβάζουν το φόρουμ και ενδιαφέρονται.

Τώρα αν κάποιοι θέλουν να κάνουν block σε αλλά μελη, είναι δικαίωμα τους , και καλά κάνουν. Το θέμα είναι για για bootloop. Εδώ γράφουμε για πρόβλημα της εταιριας. Μπορούν κάλλιστα κάποιοι να μην μπαίνουν στο συγκεκριμένο θεμα. Υπάρχουν πολλές υποκατηγορίες , που μπορεί να τους ενδιαφερει. Εδώ θα γράφουμε για το ΑΊΣΧΟΣ της εταιρίας , που δικό της πρόβλημα δεν το αναγνωρίζει εκτός εγγύησης , και αν είναι κλειδωμένο ή όχι το κινητό.

Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ με τη γνώμη του φίλου για ανάκληση που έπρεπε να είχε ΉΔΗ γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που είμαστε 5-6 και λέμε τη γνώμη μας , όχι για να κράξουμε κάποια εταιρία , ή άτομα, αλλά απλώς για να ενημερώσουμε - προστατεύσουμε , όποιους διαβάζουν το φόρουμ και ενδιαφέρονται.

Τώρα αν κάποιοι θέλουν να κάνουν block σε αλλά μελη, είναι δικαίωμα τους , και καλά κάνουν. Το θέμα είναι για για bootloop. Εδώ γράφουμε για πρόβλημα της εταιριας. Μπορούν κάλλιστα κάποιοι να μην μπαίνουν στο συγκεκριμένο θεμα. Υπάρχουν πολλές υποκατηγορίες , που μπορεί να τους ενδιαφερει. Εδώ θα γράφουμε για το ΑΊΣΧΟΣ της εταιρίας , που δικό της πρόβλημα δεν το αναγνωρίζει εκτός εγγύησης , και αν είναι κλειδωμένο ή όχι το κινητό.

Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ με τη γνώμη του φίλου για ανάκληση που έπρεπε να είχε ΉΔΗ γίνει!

Εξυπακούεται ότι συμφωνώ κι εγώ για την ανάκληση για την οποία λέγεται από συμφορουμιτες.

 

Είμαστε και για να λέμε τα σύκα σύκα εδώ βασικά :) Κάποια πράγματα είναι πέρα από γνώμες , είναι ντε φάκτο που λέμε :) Δεν αλλαζουν ανεξάρτητα με την ατυχία ή την τύχη που είχε ο καθένας μας.

Πχ. Εγώ ούτε ir ,ούτε bootloop είχα αλλά παρόλα αυτά η lg θέλει ξύλο ... Δεν αλλάζει αυτό ! Όπως δεν αλλάζει το ότι το κινητό όταν δουλεύει, στέκεται αξιοπρεπεστατα.

Από κει και ύστερα ο καθένας είναι λίγο περισσότερο πικραμένος από την στάση της εταιρείας συνολικά και από την κακή του τύχη. Δεκτό και απόλυτα σεβαστό !!!

 

Το θέμα όπως είπες είναι να προστατευθεί ο καταναλωτής . Το κινητό είναι εδώ και καιρό εκτός αγοράς (κάτι παλιά στοκ μπορεί να μείνανε ). Για τα 100-120€ που πωλείται μεταχειρισμένο είναι αξιόλογο θεωρώ. Λίγοι ρομαντικοί μείναμε με αυτό :p να λέμε το μακρύ και το κοντό μας :lol:

 

Η κόντρα μου με 1-2 άτομα ας πάει στην ευχή. Για το καλό όλων ήταν αλλά ζητώ συγγνώμη αν παραφερθηκα. Peace

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οβερ 12.5 hard reset παιξτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που είμαστε 5-6 και λέμε τη γνώμη μας , όχι για να κράξουμε κάποια εταιρία , ή άτομα, αλλά απλώς για να ενημερώσουμε - προστατεύσουμε , όποιους διαβάζουν το φόρουμ και ενδιαφέρονται.

Τώρα αν κάποιοι θέλουν να κάνουν block σε αλλά μελη, είναι δικαίωμα τους , και καλά κάνουν. Το θέμα είναι για για bootloop. Εδώ γράφουμε για πρόβλημα της εταιριας. Μπορούν κάλλιστα κάποιοι να μην μπαίνουν στο συγκεκριμένο θεμα. Υπάρχουν πολλές υποκατηγορίες , που μπορεί να τους ενδιαφερει. Εδώ θα γράφουμε για το ΑΊΣΧΟΣ της εταιρίας , που δικό της πρόβλημα δεν το αναγνωρίζει εκτός εγγύησης , και αν είναι κλειδωμένο ή όχι το κινητό.

Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ με τη γνώμη του φίλου για ανάκληση που έπρεπε να είχε ΉΔΗ γίνει!

 

Oλοι λενε τη γνωμη τους. Εκτος αν θεωρεις πως μπαινουν τιποτα δαιμονια μεσα στους αλλους 5-6 και γραφουν αυτα αντι αυτοι.

Τωρα για το block ειναι προσωπικο ζητημα, και ειναι ταμαμ που υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και δεν πεφτει "ξυλο" εδω μεσα καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ που είμαι μεγάλος fan της εταιρίας και έχω πάρει σχεδόν τα πάντα από ναυαρχίδες που έχει κυκλοφορήσει δύσκολα θα γυρίσω πάλι γιατί έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου. Το μόνο τηλέφωνο που δεν έχω πάρει είναι το g6 παρόλο που το θεωρώ ένα εξαιρετικό τηλέφωνο. Η LG πληρώνει τις βλακειες της στο παρελθόν με αποκορύφωμα το g4 και πάει χάλια στις πωλήσεις όχι γιατί δεν βγάζει καλές συσκευές αλλά γιατί δεν υπάρχει πλέον εμπιστοσύνη. Σε κάθε post της εταιρείας στο ίντερνετ για κάποιο κινητό από κάτω γράφουν θσε ότι γλώσσα μπορεί να φανταστεί ο καθένας μας "θα πάθει bootloop?" μέχρι και στις τηλεοράσεις τρολαρουν λόγω αυτού του πρόβληματος που δυστυχώς δεν το αντιμετωπίσε έτσι όπως έπρεπε.

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Ενδιαφέρομαι να αγοράσω lg g4 γιατί ακόμη και σήμερα στα 250 € είναι κορυφή.Προφανώς γνωρίζω για το bootloop αλλά έχω ακούσει ότι στην παρτίδα 815 του κανονικού g4 όπως και στην dual sim έκδοση του g4 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα τελείως.Τι γνωριζετε και πιστεύετε επ'αυτού του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Ενδιαφέρομαι να αγοράσω lg g4 γιατί ακόμη και σήμερα στα 250 € είναι κορυφή.Προφανώς γνωρίζω για το bootloop αλλά έχω ακούσει ότι στην παρτίδα 815 του κανονικού g4 όπως και στην dual sim έκδοση του g4 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα τελείως.Τι γνωριζετε και πιστεύετε επ'αυτού του θέματος;

 

Μην αγγιξεις G4. Το G4 ηταν καλη αγορα για οσους το πηραν πριν αρχισουν να σκασουν τα προβληματα που ειχε. Στατιστικα , εχει λυθει το ζητημα, η LG δεν εχει πει κατι ομως. Κοντευει τα 2.5 του χρονια , επομενως εχει παλιωσει.Αν ειναι να πας σε G, να πας στο G5. Αν και γενικα, το καλυτερο θα ηταν να μην επιλεξεις LG .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Ενδιαφέρομαι να αγοράσω lg g4 γιατί ακόμη και σήμερα στα 250 € είναι κορυφή.Προφανώς γνωρίζω για το bootloop αλλά έχω ακούσει ότι στην παρτίδα 815 του κανονικού g4 όπως και στην dual sim έκδοση του g4 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα τελείως.Τι γνωριζετε και πιστεύετε επ'αυτού του θέματος;

 

Το πρόβλημα του bootloop έχει εξαλειφθεί, για να είσαι όσο πιο σίγουρος γίνεται αγόρασε από παρτίδα 604 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του bootloop έχει εξαλειφθεί, για να είσαι όσο πιο σίγουρος γίνεται αγόρασε από παρτίδα 604 και μετά.

 

Εννοειται πως αυτο δεν το ξερεις, ασχετα με αναφορες που εχω διαβασει μεχρι 608 παρτιδα..ακομα και στο δικο μου σε 612 μου ειχε συμβει το ιδιο.

Καλο ειναι να μην ειμαστε απολυτοι .

Link to comment
Share on other sites

Για το Lg V10 τι άποψη έχετε; Είναι και αυτό υποψήφιο για αγορά για αυτό ρωτάω

 

Η αληθεια ειναι οτι το v10, ενω ειναι σχεδον το ιδιο, το θεωρω πολυ καλυτερο. Ασχετα που εχουν ακουστει και λιγοτερα προβληματα.

Κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα τηλεφωνα που εχουν βγει.

-Δυνατο σασι

-4 ραμ

-Δακτυλικο αποτυπωμα

-ir

-radio

-Camera καταπληκτικη με υπερ-πλουσιο manual

-δευτερη οθονη

-αφαιρουμενη μπαταρια

-sd

-συνεχιζει η υποστηριξη του απο την Lg

κλπ

Δεν θες κατι παραπανω απο ενα τηλεφωνο.Αμα το βρεις σε σοβαρη τιμη παρτο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω είναι στα 300€ αυτή τη στιγμή και στην ίδια τιμή έχει ναυαρχίδες όπως το xperia z5 και το huawei p9 αλλά το lg v10 φαίνεται πιο πλήρες από τα άλλα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Διαθετω ενα LG G4 H815

Χθες ενω ηταν κανονικα στην λειτουργια εκανε επανεκκινηση και κολλαει στο λογοτυπο της LG

αλλαγη πλακετας η υπαρχει κανα κολπο να το ανοιξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Διαθετω ενα LG G4 H815

Χθες ενω ηταν κανονικα στην λειτουργια εκανε επανεκκινηση και κολλαει στο λογοτυπο της LG

αλλαγη πλακετας η υπαρχει κανα κολπο να το ανοιξω?

 

κολπο κανενα....πας για αλλαγη....απλα δωσε μας καμια πληροφορία ακομα ας πουμε τι σειρας ειναι η πλακετα αν εχεις ακομα εγγύηση το πήρες καινούριο μεταχειρισμενο?αν δεν ξερεις τι σειρα ειναι ανοιξε το απο πισω βγαλε μπαταρια και στην πλευρα του τηλ εκει που λεει S/N πες μας τα 3 πρωτα νουμερα τι γραφει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε περιπου ποσο θα κοστισει η αλλαγη?

Θα σας στειλω αργοτερα τον κωδικο γιατι το εχω σπιτι αραγμενο

Ευχαριστω

 

160 νομιζω εκτος εγγύησης εντος τζαμπα....παρε τηλ εδω https://www.procordia.gr/ να μαθεις τιμη αν εισαι εκτος αν εισαι εντος παρε lg τηλ πες να στο δωσω και ερχεται κουριερ δωρεάν το παίρνει και στο φέρνει τζάμπα αου το φτιάξουν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε περιπου ποσο θα κοστισει η αλλαγη?

Θα σας στειλω αργοτερα τον κωδικο γιατι το εχω σπιτι αραγμενο

Ευχαριστω

 

Αν δεν εισαι μεσα στην εγγυηση η πλακετα κοστιζει 230 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι μεσα στην εγγυηση η πλακετα κοστιζει 230 ευρω.

 

αααα ναι η μπερδεύτηκα με την οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

είμαι προς αναβάθμιση LG G4 H818P - S/N 603 Dual SIM σε v6.0 (Marshmallow)

διότι απρίλιο λήγει η εγγύηση, είμαι σε κάρβουνα αναμμένα για bootloop και ότι προλάβω.

τι εκτιμάτε για ανάλογες περιπτώσεις σε S/N 603 ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παίδες, εμένα η εγγύηση λήγει σε λιγότερο από ένα μήνα και ούτε κιχ δεν έχει βγάλει μέχρι σήμερα. Μάλλον παίζει να μην μου βγάλει ποτέ bootloop ή να μου το κάνει εκτός εγγύησης. Οπότε είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μου κλεψανε το G4!Αλλα το ειχα λατρεψει αυτο το κινητο.Κορυφαιες φωτο.Δουλεψα προσωρινα ενος φιλου το G5 και διαπιστωσα οτι οι φωτο εινα χειροτερες απο το G4 και απογοητευτηκα...Τωρα εχω παρει ενα xiaomi να κανω την δουλεια μου.Το ερωτημα ειναι...Σκεφτομαι να ξαναγορασω το G4.Παρ'οτι εχει τα θεματα με τα bootloop.Στο δικο μου ειχα αλλαξει μητρικη μια φορα.Τι να κανω??Απο την αλλη σκεφτομαι και το V10.Η καμερα του ειναι ολοιδια να φανταστω με το G4 ε??Η τιμη εχει πεσει στα 220 ευρω για το G4 και 290 για το V10.Τι μου προτεινετε??
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα καλό μεταχειρισμένο είτε v10 είτε g4 (με αλλαγμένη πλακέτα) εκεί γύρω στο 150αρη εφόσον δίνεις ιδιαίτερη έμφαση στην κάμερα. Διαφορετικά πρέπει να δώσεις αρκετά παραπάνω για να πας σε ισάξια ή καλύτερη κάμερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...