Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου 505 είναι, το έχω κάνει ότι αναβάθμιση μέχρι 20d, το έχω τεντώσει και δεν έχει κάνει κιχ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου 505 είναι, το έχω κάνει ότι αναβάθμιση μέχρι 20d, το έχω τεντώσει και δεν έχει κάνει κιχ..

 

Μια από τα ίδια...ενάμιση μήνα το έχω λιώσει τίποτα ακομα, ιδωμεν!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παρακαλάω, να το παθη, αλλα το ατιμο αρνειται.

 

το εχω 1 μηνα στην 6. παρτιδα 505..το ελιωσα πραγματικα αλλα στιφος..συνεχίζει να είναι οκ.

 

Και το δικό μου 505 είναι, το έχω κάνει ότι αναβάθμιση μέχρι 20d, το έχω τεντώσει και δεν έχει κάνει κιχ..

 

Μια από τα ίδια...ενάμιση μήνα το έχω λιώσει τίποτα ακομα, ιδωμεν!

χαχαχαχαχα. Μάλλον έχετε βρει την λύση να μην παθαίνει τίποτα η πλακέτα.

 

Θέλει ........ ΛΙΩΣΙΜΟ. Όσο πιο πολύ δουλεύει τόσο καλύτερο θα γίνεται.

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και η δική μου σειρά. 508 κατασκευής Αύγουστος 2015 Ολλανδίας. έκανε επανεκκίνηση και κόλλησε στο ' η ζωή είναι ωραία'.....αύριο τηλέφωνο στη procordia να έρθουν να παραλάβουν....περαστικά μας
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι πάνω στο όριο. Δεν ξερω σίγουρα να Σου πω.

Αν έβρισκα 511 Θα την επερνα Πιο ανετα

Εψαξα παντα για μετα/νο λεω,αλλα δε βρηκα κατι καλο με 300 ευρω που διαθετω.Μονο αυτο με ικανοποιει διοτι ηταν σφραγισμενο πολυ καιρο με λιγο χρονο χρησης.Αφου η οθονη εχει ακομα την μαμα ζελατινα.Το εκλεισα τελικα.Εαν ειναι να το παρουσιασει υπαρχει η εγγυηση.Εχει ακομα 19 μηνες.Για την οθονη προστασια να παρω μεμβρανη η τζαμι;Απο το Σαββατο ερχομαι στην παρεα σας.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και η δική μου σειρά. 508 κατασκευής Αύγουστος 2015 Ολλανδίας. έκανε επανεκκίνηση και κόλλησε στο ' η ζωή είναι ωραία'.....αύριο τηλέφωνο στη procordia να έρθουν να παραλάβουν....περαστικά μας

Έχω ακριβώς το ίδιο.... Μέχρι τώρα όλα καλά.... Για να δούμε

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

alanon... επιβεβαιωνομαι οτι και στην 508 υπαρχει προβλημα!!!

Σωστά.... Μάλιστα η τελευταία ενημέρωση που έχω λέει και πολύ μέτα δυστυχώς... Ίσως και 511!!!

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου να μην ειναι,εδωσα τοσα λεφτα να το παρω το ατιμο πριν πεσει η τιμη του να το κανω δωρο στην κοπελα μου και προβληματιζομαι λιγο αλλα αφου υπαρχει η εγγυση ειμαι ηρεμος!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου να μην ειναι,εδωσα τοσα λεφτα να το παρω το ατιμο πριν πεσει η τιμη του να το κανω δωρο στην κοπελα μου και προβληματιζομαι λιγο αλλα αφου υπαρχει η εγγυση ειμαι ηρεμος!!!

Εντάξει και να κάτσει η στραβή θα μας το φτιάξουν.... Μόνο η ταλαιπωρία....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω βρε παιδια κατι: σε ποσο καιρο μπορει να το παρουσιασει το προβλημα;Υπαρχει περιπτωση να το κανει κ μετα την εγγυηση των 2 χρονων; Η τους πρωτους μηνες θα δειξει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.πηρα το κινητο πριν 2 βδομαδες με το που το ανοιξα εκανε την ενημερωση στην 6 ολα καλα σημερα ομως μου εχει σβησει 4-5φορες σε διαστημα 2 ωρων του εκανα επαναφορα εργοστ.ρυθμ κ παλι το ιδιο σβηνει κ πρεπει να βγαλω την μπαταρια κ να την ξαναβαλω για να ανοιξει ειναι παρτιδα 507 να εχω το γνωστο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο σε ένα skroutzoμαγαζο να ρωτήσω για imei και παρτίδα και μου είπαν οτι είναι αδύνατο να μου δώσουν αυτή την πληροφορία από το eshop. Πρέπει να περάσω από το κατάστημα. Δηλαδή εμείς απο επαρχεία είμαστε υποχρεωμένοι να αγοράζουμε γουρούνι στο σακί?

Και σε εμενα φιλε μου αυτο ακριβως μου ειπαν απο μαγαζι.Δεν δινουν το imei.Δε μπορω να το καταλαβω αυτο.Τι φοβουνται...Να παρω το καραβι να περασω στερια για να παω να δω το imei...Και τελικα βρηκα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.Αυτοι χασανε και γλυτωσα εγω 50 ευρω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και σε εμενα φιλε μου αυτο ακριβως μου ειπαν απο μαγαζι.Δεν δινουν το imei.Δε μπορω να το καταλαβω αυτο.Τι φοβουνται...Να παρω το καραβι να περασω στερια για να παω να δω το imei...Και τελικα βρηκα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.Αυτοι χασανε και γλυτωσα εγω 50 ευρω.

 

Στα μεταχειρισμένα... καλό είναι πριν την αγορά να ρωτάτε αν έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader, γιατί αν ναι... είναι εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα τελικα υπαρχει μονο στην 6? Αν γυρισω σε λολλιποπ?

Ειμαι με 508 nld και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας....παναθεμασε lg!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα τελικα υπαρχει μονο στην 6? Αν γυρισω σε λολλιποπ?

Ειμαι με 508 nld και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας....παναθεμασε lg!

 

Εξ όσων έχω καταλάβει, είναι πρόβλημα hardware. Κανείς δε ξέρει πότε θα συμβεί. Εγώ παρακολουθούσα το νήμα πέντε μήνες, χωρίς καμία ένδειξη για παρόμοιο πρόβλημα. Ξαφνικά λίγο μετά την Πρωτοχρονιά, αφού το είχα προμηθευτεί, άρχισαν οι αναφορές για bootloop. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι θα το πάθουν όλες οι συσκευές. Μέχρι τώρα είναι μικρό ποσοστό... Το οποίο όμως είναι αρκετά σημαντικό. Το πρόβλημα μεγαλώνει. Ίσως τελικά είναι καλύτερα να το πάθεις για να τελειώνει και το άγχος
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακομα 19 μηνες.Για την οθονη προστασια να παρω μεμβρανη η τζαμι;Απο το Σαββατο ερχομαι στην παρεα σας.

 

tempered glass εννοείται.

επίσης σιγουρέψου οτι ο προηγούμενος δεν είχε ξεκλείδωτο bootloader γιατί θα έισαι εκτος εγγύησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας κ απο μενα.πηρα το κινητο πριν 2 βδομαδες με το που το ανοιξα εκανε την ενημερωση στην 6 ολα καλα σημερα ομως μου εχει σβησει 4-5φορες σε διαστημα 2 ωρων του εκανα επαναφορα εργοστ.ρυθμ κ παλι το ιδιο σβηνει κ πρεπει να βγαλω την μπαταρια κ να την ξαναβαλω για να ανοιξει ειναι παρτιδα 507 να εχω το γνωστο προβλημα;

 

ναι. εφυγες για σερβις, για πιο γρήγορα το πας εσυ. αν δεν έχεις χρόνο πάρε την lg και σου στέλνει δωρεάν κούριερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προβλημα τελικα υπαρχει μονο στην 6? Αν γυρισω σε λολλιποπ?

Ειμαι με 508 nld και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας....παναθεμασε lg!

 

το επαθα και εγώ στην 6.0. Μέχρι τότε το κινητό πήγενε τάπα. μετά το γυρισα πίσω στην 5.1 και δεν φτιάχτηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το προβλημα τελικα υπαρχει μονο στην 6? Αν γυρισω σε λολλιποπ?

Ειμαι με 508 nld και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας....παναθεμασε lg!

 

Όπως ειπώθηκε πρόκειται για hardware πρόβλημα και δεν έχει να κάνει με την έκδοση. Απλά πολλοί το έχουν συνδυάσει έτσι επειδή κάποια στιγμή όπως είναι λογικό αναβαθμίζεις, αλλά το πρόβλημα εμφανίζεται όταν είναι να εμφανιστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα μεταχειρισμένα... καλό είναι πριν την αγορά να ρωτάτε αν έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader, γιατί αν ναι... είναι εκτός εγγύησης.

Αυτο δεν το ηξερα...Και εαν γινει παραπλανηση στην ερωτηση τι γινεται;Μπορει να γινει επαναφορα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ηξερα...Και εαν γινει παραπλανηση στην ερωτηση τι γινεται;Μπορει να γινει επαναφορα;

 

Προς το παρόν δεν έχει βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώσει ο bootloader. Αν δεις το κινητό live φαίνεται αν είναι unlocked καθώς με το που ανοίξει και πάει να κάνει boot το τηλέφωνο γράφει πάνω αριστέρα απο το logo της LG "bootloader is unlocked"

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 509 πιστεύω να μην έχω πρόβλημα χεχε.

Είναι και hardware revision 1.1 όπως γράφει στο κουτί..

Ούτως ή άλλως έχω έτοιμο το Back up κινητό σε περίπτωση "ατυχίας"

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα.. μην ανχωνεσται...!! βγαινει κ το g5 σε μια βδομαδα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

....παραδόθηκε πρωί πρωί στη procordia. ανταλλακτικό δεν υπάρχει και όταν ζήτησα μια χρονική εκτίμηση μου είπαν κανά δυο βδομάδες. :w00t::w00t::w00t:

και κλασικά μου είπαν ότι αν ήταν ελληνικό θα γινόταν αντικατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...