Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το ειχα στειλει με ενα φιλο μου και του ειχα δωσει και την αποδειξη.

Δεν καλύπτει λέει η εγγύηση διότι είναι σπασμένη η θύρα USB,άρα δικό μου λάθος

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηθελα να παρω το cardboard αλλα ειδα οτι το τηλεφωνο δεν εχει gyroscope ..

Δυστυχώς ναι...το μόνο που με έχει "χαλάσει" στη συσκευή...

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία κολλάει το πληκτρολόγιο και δεν μπορώ να πατήσω δύο κουμπιά μαζί..έχει τύχει σε κανέναν?μπορείτε να βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα στην παρέα. Κατέβασα από το playstore μια εφαρμογή για theme για να αλλάξει το περιβάλλον του κινητού, και επειδή δεν με βολεύει θέλω να το επαναφέρω στην αρχική ρύθμιση. όμως δεν μπορώ να το βρω από που μπορώ να το επαναφέρω. Πάνω αριστερά μου εμφανίζει το εικονίδιο cm launcher (πριν δεν το είχε). Ξέρει κανείς? Πως πχ γίνεται επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων αλλά χωρίς να χάσω τα πάντα στο κινητό μου

 

ευχαριστώ:p

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα. Κατέβασα από το playstore μια εφαρμογή για theme για να αλλάξει το περιβάλλον του κινητού, και επειδή δεν με βολεύει θέλω να το επαναφέρω στην αρχική ρύθμιση. όμως δεν μπορώ να το βρω από που μπορώ να το επαναφέρω. Πάνω αριστερά μου εμφανίζει το εικονίδιο cm launcher (πριν δεν το είχε). Ξέρει κανείς? Πως πχ γίνεται επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων αλλά χωρίς να χάσω τα πάντα στο κινητό μου

 

ευχαριστώ:p

Ρυθμισεις --> Αρχικη Οθονη λογικα και εκει επιλεγεις το αναλογο θεμα που θες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις --> Αρχικη Οθονη λογικα και εκει επιλεγεις το αναλογο θεμα που θες.

 

Και το cm launcher πως απενεργοποιείτε? Ξέρει κανείς? Όλο διαφημίσεις μου πετάει

Link to comment
Share on other sites

Και το cm launcher πως απενεργοποιείτε? Ξέρει κανείς? Όλο διαφημίσεις μου πετάει

 

https://www.howtogeek.com/202397/ask-htg-how-do-i-reset-my-android-devices-application-launcher-to-the-default/

 

Ναι ρυθμισεις --> Εφαρμογες --> Εμφανισει ΟΛΩΝ ---> Βρησκεις το ονομα της εφαρμογης πατας πανω της και μετα καταργηση εγκαταστασης.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.howtogeek.com/202397/ask-htg-how-do-i-reset-my-android-devices-application-launcher-to-the-default/

 

Ναι ρυθμισεις --> Εφαρμογες --> Εμφανισει ΟΛΩΝ ---> Βρησκεις το ονομα της εφαρμογης πατας πανω της και μετα καταργηση εγκαταστασης.

 

Ευτυχώς το βρήκα, βγήκε δύσκολα, πρώτα το κάνεις disable και μετά κατάργηση εφαρμογής. Μιλάμε για εμένα απαράδεκτο το launcher, πολλές πολλές πολλές διαφημήσεις, δεν με άφηνε ούτε να σώσω σελίδα στο desktop, και σίγουρα κατανάλωνε πολύ μπαταρια π ότι πρόσεξα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει δει κανενας καποιο προβλημα μετα την αναβαθμιση?

Εγω προσωπικα κανενα απολυτος γιατι τι θεμα εχεις ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα κανενα απολυτος γιατι τι θεμα εχεις ;

 

δεν την εχω βαλει ακομα,για αυτο ρωταω μην εχω θεμα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό είναι έρωτας...Το βρήκα σε καλή τιμή και το πήρα με σκοπό να το κρατήσω λίγες μέρες μέχρι να πάρω κάτι άλλο που ηθελα...Τελικα με βλέπω να κάθομαι εδώ...Μέγεθος..Αν και ειναι σχετικό για τον καθένα,αν και συνεχώς ήμουν πάνω απο 5,2 οθόνες μεχρι 6 το βρήκα υπέροχο βολικό και μια χαρά κανεις την δουλειά σου σε όλα...Αν και παντα πίστευα οτι δεν υπάρχει επιστροφή προς λιγότερες ίντσες αναθεωρησα.Ποιότητα κατασκευής...Ότι και να πουμε ειναι λίγο...Απλα και σβηστη οταν ειναι η οθόνη το κρατάω στο χέρι μου για την τέλεια αίσθηση που δίνει..Δεν έχω θήκη..Ταχύτητα παει σφαίρα σε ολα και του έχω φορτώσει ολες τις sosial εφαρμογές και αρκετές άλλες...Η ταχύτητα και ο τρόπος που κυλάνε όλα ξεφτιλίζει ενα σωρό συσκευές που ειχα δώσει ενα κάρο παραπάνω λεφτά για να πάρω...Μόνο μείον η ραμ...Αλλα εξηγώ οχι μείον στο να κολλήσει η να μην τρεχει γρήγορα απλα στο μουλτιτασκινγκ συνήθως ξαναφορτωνει τις εφαρμογές αλλα και παλι ταχύτατα..Μπαταρία...τι να πω ρε Παιδιά ειναι δυνατο 2300 και κρατάει τοσες ώρες...Βλέπω οθόνη κατι οκταωρα..Οθόνη φοβερα χρώματα και ανετη κατω απο τον ήλιο..Κάμερα την μερα υπέροχες το βράδυ ο γνωστός θόρυβος αλλά όσοι δεν έχετε δοκιμάσει όταν βγάζετε σε χαμηλό φωτισμό φωτογραφία βάλτε την λειτουργία νύχτα πραγματικά βγαίνει πολυ καθαρή..Επίσης εχει πάρα πολυ δυνατό φλας..Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλα πραγματικά νομίζω ειναι αδικημένο κινητό..Μόνο οταν το δουλέψει κάποιος καταλαβαίνει ποσο καλό ειναι τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα όσα είπες. Είναι υπέροχο κινητό. Θα ήθελα το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά έχω βολευτεί με το Direction lock.

Επίσης κάπου άκουσα ότι θα πάρει την 7άρα αλλά δεν το πολύ πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις τον κερνελ που ξεκλειδωνει και ρους 8 πυρηνες ?

Το κινητο το εζω 3 μηνες περιπου και το κουμπι ηδη μαζεψε μιλρες γρατζουνιες

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εισερχόμενη κλήση, το παράθυρο της επαφής καλύπτει όλη την οθόνη ή μόνο πάνω ψηλά κοντά στην μπάρα ειδοποιήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που νομίζω πως δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα είναι ότι το A3 είναι μία από τις φθηνότερες συσκευές (αν όχι η απολύτως φθηνότερη) που υποστηρίζουν Mirrorlink, οπότε παίζει με τα Infotainment συστήματα αυτοκινήτων που υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη δυνατότητα (βλέπε Aygo/C1/108). Δοκίμασα τις προάλλες στα πολύ βιαστικά το Α3 φίλου μου και καταφέραμε mirroring της οθόνης του κινητού στην οθόνη του αυτοκινήτου, λειτουργία Sygic Drive κλπ. :D

 

H Microsoft ήταν για πολλά χρόνια partner του Car Connectivity Consortium αλλά δεν υλοποίησε ποτέ το Mirrorlink στα κινητά της, οπότε τα Lumia που έχω στα χέρια μου δε συνεργάζονται με το σύστημα του Aygo... οπότε ψήνομαι να πάρω το Galaxy Α3 για να κάνει παρέα με το Aygo μου :rolleyes:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εισερχόμενη κλήση, το παράθυρο της επαφής καλύπτει όλη την οθόνη ή μόνο πάνω ψηλά κοντά στην μπάρα ειδοποιήσεων;

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε αυτό;

Σε εισερχόμενη κλήση, η οθόνη καλύπτεται ολόκληρη ή η κλήση εμφανίζεται μόνο στο πάνω μέρος της οθόνης;

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπήκα στον πειρασμό και αγόρασα χθες το Α3 στα €170,65 από το Drele. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές, παρότι το έχω μόλις λίγες ώρες. Έστησα τα βασικά (λογαριασμούς), εγκατέστησα ορισμένες εφαρμογές και έφτιαξα μερικές ρυθμίσεις στα μέτρα μου. Στα χαρακτηριστικά μοιάζει πολύ με το Lumia 735 που είχα ήδη, αλλά οι διαφορές στο UI και το λειτουργικό είναι σημαντικές, οπότε πρέπει να μάθω κάποια πράγματα για το Android.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα να το κάνω να παίξει μέσω Mirrorlink με το infotainment system του Aygo μου (ακολουθώντας τις οδηγίες που βρήκα

αλλά θα το παλέψω και πιστεύω ότι στο τέλος θα παίξει σωστά - για αυτόν τον λόγο το πήρα άλλωστε. Αλλιώς θα βρεθώ με ένα συμπαθητικό κινητό για δεύτερη συσκευή :D
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στον πειρασμό και το πήρα σε προσφορά στα 169. Πολύ θετικές εντυπώσεις, σε αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλή επιλογή. Προερχόμενος από iphone 5s λάτρεψα την μεγαλύτερη και super amoled οθόνη, καθώς και την ποιότητα κατασκευής του (δεν έχει να ζηλέψει κάτι από ένα iphone τελικά). Τρέχει μια χαρά τα πάντα, δεν έχω παρατηρήσει κάποια κολλήματα παρά τα 1.5gb ram που η αλήθεια με προβλημάτισαν στην αρχή. Επίσης έχει κάνει καλή δουλειά η samsung με το UI όπως έχει αφαιρέσει αρκετό bloatware, παρατήρησα, είναι σε καλό δρόμο άμα συνεχίσει έτσι.

 

Κάπου διάβασα οτι θα πάρει και αναβάθμιση σε 7.1.1 κάποια στιγμή :up:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την αναβάθμιση: η έκδοση Android παραμένει 6.0.1. Δεν ξέρω τι άλλαξε.
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...