Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην παρουσιαση ο Bara εδειξε πως βγαζει φωτογραφιες με τον σενσορα των δαχτυλικων αποτυπωματων.Που ειναι αυτη η ρυθμιση;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από ότι λέει και εδώ ο φίλτατος αυτό το future βρίσκεται σε αυτή τη φάση στην developer rom (αν και εγώ δεν το δοκίμασα όταν έβαλα την dev) αλλά σύντομα θα περαστεί και σε stable rom και θα το δούμε όλοι!! :)
Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέει και εδώ ο φίλτατος αυτό το future βρίσκεται σε αυτή τη φάση στην developer rom (αν και εγώ δεν το δοκίμασα όταν έβαλα την dev) αλλά σύντομα θα περαστεί και σε stable rom και θα το δούμε όλοι!! :)

 

Για την ακρίβεια λέει οτι ήταν σε dev rom όταν έγινε η εκδήλωση της παρουσίασης και σύντομα θα περαστεί σε stable όπως λες, δεν υπάρχει στις dev που κυκλοφορούν σε εμάς.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomidevice.co...dmi-3-pro.html

 

γιατί τόσο φθηνά; να το χτυπήσω ή θα κλάψω; μόνο από vick έχω ψωνίσει μέχρι τώρα.

 

edit: δεν είναι το note. μας έχει τρελάνει η xiaomi με τόσες εκδόσεις!

Edited by pan0s78
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σήμερα μου κάνει επαννεκινήσεις συνέχεια, βάζω pin ανοίγει το τηλ και μετα απο δευτερόλεπτα κλείνει πάλι. Τι να κάνω;

Και εγώ επαθα το ίδιο ακριβώς...

Δοκιμασα τα πάντα: ελληνική dev, κινεζική dev, κινεζική official, αλλά τίποτα...

 

Το πρόβλημα το ίδιο. Με το που μπουταρει (και ο χρόνος που κάνει να μπουταρει είχε αυξηθεί πολύ), μετά από λίγα δευτερόλεπτα επανεκκίνηση...

 

Τελικά το έστειλα πίσω στο vickmall για να το δει η xiaomi.

 

Με τόσες Ρομ που δοκιμασα και επειδή το παρουσίασε σε εμένα 2 μέρες μετά την αλλαγή της Ρομ, θεωρώ πως είναι θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

Δε προλαβαινεις να κανεις τιποτα, ανοιγει και μετα απο 3 δευτερόλεπτα κλείνει ξανά...Τους είπα να μου στείλουν καινούργιο γιατί το Σάββατο το πήρα, ούτε βδομάδα το έχω. Αν ειναι hardware τον ήπιαμε...Περιμένω να δώ τι θα μου πούνε..

Στο μεταξύ δε μπορώ και να το κλείσω πατάώ το κουμπί και τίποτα, μόνο reboot...

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον λετε για ελληνικη ,τοτε ειχε περαστει twrp.

Εκει μεσα εμπαινε και εκλεινε?

Γιατι απο εκει γινεται το wipe internal.και λυνει τα πιο πολλα προβληματα τετοιου τυπου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι επίσημη ελληνική αλλά αυτή που βάζει το vickmall που ειναι...:down: και δεν εχει twrp, δε προλαβαίνεις ουτε pin να βάλεις καλά καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον λετε για ελληνικη ,τοτε ειχε περαστει twrp.

Εκει μεσα εμπαινε και εκλεινε?

Γιατι απο εκει γινεται το wipe internal.και λυνει τα πιο πολλα προβληματα τετοιου τυπου.

Το δικό μου τουλάχιστον, twrp έμπαινε κανονικά, χωρίς να κολλάει σε αυτό.

Εννοείται πως πριν από κάθε εγκατάσταση γινόταν full wipe το κινητο μέσω του twrp (όλες οι επιλογές ενεργές εκτός από την sd card που είχε το zip της Ρομ).

 

Αυτό που με παραξένεψε είναι πως τα προβλήματα άρχισαν σε άσχετη στιγμή και όχι μετά από κάποια αναβάθμιση ή αλλαγή Ρομ. Και γι αυτό υποψιαζομαι πρόβλημα σε hardware

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τουλάχιστον, twrp έμπαινε κανονικά, χωρίς να κολλάει σε αυτό.

Εννοείται πως πριν από κάθε εγκατάσταση γινόταν full wipe το κινητο μέσω του twrp (όλες οι επιλογές ενεργές εκτός από την sd card που είχε το zip της Ρομ).

 

Αυτό που με παραξένεψε είναι πως τα προβλήματα άρχισαν σε άσχετη στιγμή και όχι μετά από κάποια αναβάθμιση ή αλλαγή Ρομ. Και γι αυτό υποψιαζομαι πρόβλημα σε hardware

 

Αλλο το full wipe,αλλο το internal storage wipe.

Το δευτερο σβηνει τα παντα στη μνημη και τις περισσοτερες φορες λυνει τετοια προβληματα.

Εφοσον τωρα το χεις στειλει,ειναι αργα.

Link to comment
Share on other sites

]

 

[/color]

 

μεσω windows γινεται η *δουλεια* :p

 

Ουσιαστικά σου στελνει το λινκ της σελίδας στην οποία μπήκες και έκανες την αίτηση και μετά πατώντας για συνεχεια σου βγαζει κουμπί που καταβάζεις την εφαρμογή

Oκ παιδια,ευχαριστω!Στην αναμονη λοιπον!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να το δοκιμάσω αν είναι έτσι. Τι πατάω για να μπω σε twrp;

 

Και να μην μπαινει σε TWRP μπορείς νομίζω με το εργαλείο miflash να φλασάρεις πχ την global rom . Δοκίμασε αν αναγνωρίζει το miflash το κινητό σου.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

μόλις παρέλαβα το κινητό απο ευρωπαική αποθήκη του vickmall.Συγχαρητηρια στο εν λογω σαιτ γτ εκανα μια μερα να το παραλαβα στην πορτα μου(αν κ μου το εστειλαν με κινεζικη γλωσσα κ εφαγα κανα 10λεπτο να αλλαξω την γλωσσα :p ).Θετικοτατες οι πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο.Εχουμε και λεμε λοιπον(και σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου Ζopo ZP998):

-Αριστη κ στιβαρη ποιοτητα κατασκευης εφαμιλλη ακριβοτερων μοντελων

-ταχυτατο χωρις ιχνος lag

-Smooth λειτουργεια

-Αξιοπρεπεστατες φωτο σε συνθηκες μερας και καλου φωτισμου

-Ενδιαφερον το MIUI

-Αρκετα δυνατο το εξωτερικο ηχειο

-Πολυ καλη ποιοτητα κλησεων

-Δυνατη ληψη WIfi

-Η μπαταρια δειχνει πολυ δυνατη για smartphone 5,5''

Κ τα κατα:

-Mετριες εως κακες φωτο σε συνθηκες μετριου κ χαμηλου φωτισμου με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ θορυβο θυμιζοντας καμερες φθηνων κινητων προηγουμενων ετων(ας ελπισουμε να διορθωθει με καποια ΡΟΜ)

-Το led ανεπαρκες σε σημειο που πιστευω οτι το εβαλαν μονο κ μονο επειδη επρεπε(ειναι κ dual παναθεμα το)

-Χαμηλη φωτεινοτητα οθονης στο full(η μιση σχεδον σε σχεση με το zp998) αν κ δεν δημιουργει προβλημα στο να δεις την οθονη στον ηλο

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τα λεφτα που εδωσα.δυσκολα βρισκεις τετοια ποιοτητα κατασκευης σε αυτα τα λεφτα.Moυ ηρθε με global stable 7.1.9.0.0.ποια εχετε οι περισσοτεροι??διαβαζω για την ελληνικη(κ απο οτι διαβασα πρεπει να περασω πρωτα σε official κ μετα να ξεκλειδωσω τον boot k να βαλω την ελληνικη).επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με το αθλημα,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες κ ψιλομπερδευτηκα αν σας ειναι ευκολο να μου δωσετε ολα τα λινκ με το τι ακριβως πρεπει να κανω βημα βημα,μην κανω καμια πατατα κ τρεχω.και αυτο που διαβασα για εβδομαδιαια update σε ποια αναφερεται?στην ελληνικη?ειναι OTA??

Σας ευχαριστω εκ των προτερων ,να εχετε μια καλη μερα

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τα λεφτα που εδωσα.δυσκολα βρισκεις τετοια ποιοτητα κατασκευης σε αυτα τα λεφτα.Moυ ηρθε με global stable 7.1.9.0.0.ποια εχετε οι περισσοτεροι??διαβαζω για την ελληνικη(κ απο οτι διαβασα πρεπει να περασω πρωτα σε official κ μετα να ξεκλειδωσω τον boot k να βαλω την ελληνικη).επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με το αθλημα,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες κ ψιλομπερδευτηκα αν σας ειναι ευκολο να μου δωσετε ολα τα λινκ με το τι ακριβως πρεπει να κανω βημα βημα,μην κανω καμια πατατα κ τρεχω.και αυτο που διαβασα για εβδομαδιαια update σε ποια αναφερεται?στην ελληνικη?ειναι OTA??

Σας ευχαριστω εκ των προτερων ,να εχετε μια καλη μερα

 

Περνάς official μετά dev http://en.miui.com/download-301.html#439

και μετά ακολουθείς αυτον τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO/?postID=112580#post112580 μήνυμα 35.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το full wipe,αλλο το internal storage wipe.

Το δευτερο σβηνει τα παντα στη μνημη και τις περισσοτερες φορες λυνει τετοια προβληματα.

Εφοσον τωρα το χεις στειλει,ειναι αργα.

Αυτό εννοώ λέγοντας full wipe: επιλογή wipe στο αρχικό menu του twrp, advanced wipe και μετά όλες οι επιλογές (ανάμεσα τους και το internal storage) εκτός από την τελευταία που αναφέρεται στην κάρτα sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάτσε να το δοκιμάσω αν είναι έτσι. Τι πατάω για να μπω σε twrp;

Για να έχεις twrp σημαίνει πως πρώτα έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader και στη συνέχεια πως το έχεις εγκαταστήσει.

Αν είσαι με μαμά Ρομ τότε δεν έχεις twrp.

Πάντως για να μπεις σε recovery mode (που και το twrp, recovery είναι) κρατάς πατημένο volume + και ταυτόχρονα power button μέχρι να ανοίξει το κινητό ( ή αν είναι ήδη ανοιχτό, μέχρι να δονηθει και να δεις το mi logo)

Link to comment
Share on other sites

Τα αράδιασες όλα τα σημαντικά σε 2 γραμμές.

Εύγε! :clap: :up:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ λέγοντας full wipe: επιλογή wipe στο αρχικό menu του twrp, advanced wipe και μετά όλες οι επιλογές (ανάμεσα τους και το internal storage) εκτός από την τελευταία που αναφέρεται στην κάρτα sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να έχεις twrp σημαίνει πως πρώτα έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader και στη συνέχεια πως το έχεις εγκαταστήσει.

Αν είσαι με μαμά Ρομ τότε δεν έχεις twrp.

Πάντως για να μπεις σε recovery mode (που και το twrp, recovery είναι) κρατάς πατημένο volume + και ταυτόχρονα power button μέχρι να ανοίξει το κινητό ( ή αν είναι ήδη ανοιχτό, μέχρι να δονηθει και να δεις το mi logo)

 

Το δοκίμασα δε μπαίνει σε twrp :mad: (λόγω του ότι είναι κλειδωμένο μαλλόν) μόνο σε fastboot

Link to comment
Share on other sites

Τα αράδιασες όλα τα σημαντικά σε 2 γραμμές.

Εύγε! :clap: :up:

Με προσοχή να τα κάνεις κ επίσης.

Επειδή δεν το γράφει στις οδηγίες.

Το πιο σωστό είναι να βάλεις την Ελληνικη ρομ (οταν έρθει η ώρα της) στην sd

και να κάνεις wipe internal cache dalvik κλπ.

Αν δεν έχεις sd με το που τελειώσεις το install κάνε ένα factory reset γτ δεν παίζει να δουλευει τίποτα στην ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία μου κι εγώ μαζί με την αίτηση για ξεκλείδωμα(Στα αγγλικά έγραψα το όνομά μου και τον λόγο για την αίτηση).

Μέχρι να έρθει απο την Κίνα μπορεί να έχω πάρει την έγκριση και να έχει βγει μια καλύτερη έκδοση της ελληνικής ROM ή έστω μια global με ελληνικά.

Περισσότερο πάντως με ενδιαφέρουν τα OTA updates κι γι αυτό μάλλον θα παραμείνω στην official με τα αγγλικά και θα αφήσω στην άκρη το ξεκλείδωμα.

3η συσκευή που παραγγέλνω απο το Vickmall μετά τα 2 coolpad F1s.

Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα τις προηγούμενες φορές.

Ελπίζω η 3η να μην είναι φαρμακερή. :D

 

Μόλις παραλάβω και το δοκιμάσω θα κάνω μια αναλυτική σύγκριση/κριτική ανάμεσα στο RN3P και το Coolpad F1 το οποίο την πρώτη φορά(Δεκέμβριο 2014) που το είχα αγοράσει γύρω στα 170$ περίπου με είχε αφήσει απολύτως ικανοποιημένος.

Σίγουρα κάτι τέτοιο δεν μοιάζει δίκαιο ανάμεσα σ αυτές τις συσκευές αλλά θα έχει ενδιαφέρον τουλάχιστον ως προς την κάμερα την οποία οι περισσότεροι παρουσιάζετε ως μέτρια σε χαμηλό φωτισμό ενώ εγώ ακόμη και απο τη "μέτρια" για πολλούς του Coolpad F1 είχα μείνει ικανοποιημένος όσον αφορά τις ανάγκες μου.

 

Η παρατηρήσεις ως προς την κάμερα του Redmi note 3 pro είναι ο μόνος λόγος για να σε κάνει να κοιτάξεις κάπου αλλού σε αυτό το εύρος τιμής. Σε κάποια φάση σκέφτηκα να δώσω το κάτι παραπάνω και να πάρω το LG G4 με ένα έτος έξτρα εγγύηση αλλά μόλις διάβασα για τις 3-4 ώρες οθόνη, αν είσαι τυχερός, έκανα πίσω παρά την εκπληκτική του κάμερα(τα τυχαία προβλήματα με τα bootloops έπαιξαν επίσης κι αυτά το ρόλο τους φυσικά :p ). Το κινητό είναι κάτι που χρησιμοποιείς συνέχεια και το άγχος για την μπαταρία νομίζω πρέπει να είναι ένα απο τα σημαντικότερα μειονεκτήματα για κάθε συσκευή. Θυμάμαι ένα βιντεάκι σύγκρισης του RN3P δίπλα ακριβώς στο LG G4 στο οποίο ο τύπος δοκίμαζε benchmarks και διάφορα παιχνίδια την ίδια χρονική στιγμή και στα 2 κινητά. Μετά απο 5-6 λεπτά, στο τέλος του βίντεο πρόσεξα πως το RN3P έπεσε στο 50% της μπαταρία του απο το 51% που άρχισε ενώ το LG G4 στο 53% απο το 60% που άρχισε. Άρα οποιαδήποτε εντύπωση μου άφησε το LG G4 ως καλύτερης ποιότητας συσκευή πήγε κατευθείαν στο κάδο..

 

Πρώτο μου Xiaomi γενικά. Ελπίζω να γίνω φαν της εταιρίας όπως κι οι περισσότεροι που τα δοκίμασαν για πρώτη φορά.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια λέει οτι ήταν σε dev rom όταν έγινε η εκδήλωση της παρουσίασης και σύντομα θα περαστεί σε stable όπως λες, δεν υπάρχει στις dev που κυκλοφορούν σε εμάς.

 

εγω εχω την ελληνικη dev κ κανονικα βγαζει φωτο με το fingerprint

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την ελληνικη dev κ κανονικα βγαζει φωτο με το fingerprint

Οντως τώρα το δοκίμασα και μάλιστα δουλεύει σαν απλός διακόπτης, δεν χρειάζεται να είναι ένα από τα δάχτυλα που "γνωρίζει"!!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...