Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την multi δεν παιζει να βαλεις rom με updater.

παντως στο vickmall επιλεγεις αν θες multi ή οfficial. αν εχετε σκοπο να το ξεκλειδωσετε δεν υπαρχει λογος να το παιρνετε με μουλτι. οχι οτι ειναι τιποτα να περασετε official αλλα λεμε

 

 

Όχι μόνο αυτό, μπορείς να επιλέξεις εάν μιλήσεις στο live chat και global και official developer .Εγώ συνεννοήθηκα και για έναν συγγενή μου που παρήγγειλα θα μου το στείλει με official dev και google play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες,τελικά ποια από τις δυο πρέπει να έχουμε στη συσκευή μας,όταν έρθει το πολυπόθητο μνμ ξεκλειδώματος?Την Official stable η την Official developer?Εγώ έχω την Official stable,αλλά είναι πανεύκολο-μέσω update-να περάσω τη developer.Oπότε τι να κάνω?Να μείνω όπως είμαι η όχι?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,τελικά ποια από τις δυο πρέπει να έχουμε στη συσκευή μας,όταν έρθει το πολυπόθητο μνμ ξεκλειδώματος?Την Official stable η την Official developer?Εγώ έχω την Official stable,αλλά είναι πανεύκολο-μέσω update-να περάσω τη developer.Oπότε τι να κάνω?Να μείνω όπως είμαι η όχι?

 

Official developer.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με global stable 7.1.9.0.0.αυτή είναι η multi που λέμε??άρα για να περάσω την ελληνική θα πρέπει να περάσω την official,μετά την dev,μετά να ξεκλειδώσω τον boot κ μετά να περάσω την ελληνική,σωστα????η ελληνική πως παίρνει updates μετά??κ τέλος τι καλύτερο έχει η ελληνική?
Link to comment
Share on other sites

Official developer.

 

Ευχαριστω!Παντως καπου ειδα οτι και με τη stable γινετε.Οχι τιποτα,απλα μου αρεσε περισσοτερο-τελευταια εκδοση 7.2-απο τη developer,την οποια δοκιμασα!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με global stable 7.1.9.0.0.αυτή είναι η multi που λέμε??άρα για να περάσω την ελληνική θα πρέπει να περάσω την official,μετά την dev,μετά να ξεκλειδώσω τον boot κ μετά να περάσω την ελληνική,σωστα????η ελληνική πως παίρνει updates μετά??κ τέλος τι καλύτερο έχει η ελληνική?

 

Μπορείς απευθείας να περάσεις την dev με MIFlash (δίνω τον οδηγό 1-2σελίδες πίσω), ξεκλειδωμα μετά και μετά Ελληνική!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Παντως καπου ειδα οτι και με τη stable γινετε.Οχι τιποτα,απλα μου αρεσε περισσοτερο-τελευταια εκδοση 7.2-απο τη developer,την οποια δοκιμασα!

 

Έτσι γράφουν αλλά δεν νομίζω να τα κατάφεραν πολλοί να το ξεκλειδώσουν με stable.

Νομίζω στο φόρουμ μόνο ένας.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα από το γνωστό κινεζομάγαζο. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

http://s17.postimg.org/pb74ydqdr/Screenshot_1.png

 

Με κουπονι το αγορασες 175€;;:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την οfficial Αγγλοκινεζικη.

το Μιaunlock κολλαει στο 50% οσες φορες και αν το δοκιμασα...

 

μπορω να φλασαρω την dev και να δοκιμασω μετα ξεκλειδωμα του bootloader? Εχει νοημα?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την οfficial Αγγλοκινεζικη.

το Μιaunlock κολλαει στο 50% οσες φορες και αν το δοκιμασα...

 

μπορω να φλασαρω την dev και να δοκιμασω μετα ξεκλειδωμα του bootloader? Εχει νοημα?

 

Εννοείται ότι έχει νόημα. Μα μόνο με dev ξεκλειδώνει ο bootloader..Το λένε όλοι οι οδηγοί!! :)

 

Μπορείς να την περάσεις είτε μέσω του updater του κινητού είτε με το MI Flash/Mi PC Suite :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχει νόημα. Μα μόνο με dev ξεκλειδώνει ο bootloader..Το λένε όλοι οι οδηγοί!! :)

 

Μπορείς να την περάσεις είτε μέσω του updater του κινητού είτε με το MI Flash/Mi PC Suite :)

 

το εκανα, περασε το 50%, αλλα βγαζει αυτο...

 

http://oi67.tinypic.com/ynfhc.jpg

 

αγνοηστε το παραπανω, μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες ξεκλειδωσε...

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το εκανα, περασε το 50%, αλλα βγαζει αυτο...

 

http://oi67.tinypic.com/ynfhc.jpg

 

αγνοηστε το παραπανω, μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες ξεκλειδωσε...

 

Δοκίμασε από αλλη θύρα usb.

Δεν σε προλαβα.. όλα καλάα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα κι εγώ. Πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το iphone 4 που είχα είναι ανούσιο πιστεύω. Δύο μόνο ερωτήσεις έχω μόνο.

1)Έχω multi κι ενώ επέλεξα ελληνικά στην αρχική οθόνη την ημερομηνία την εχει στα αγγλικά. Δε συμβαίνει το ίδιο όμως στη lock screen.

2)Παίζει η μαμά εταιρεία να βγάλει global με όλες τις γλώσσες όπως οι γνωστές εταιρείες; Ρωτώ γιατί ένας φίλος που το παρήγγειλε κι αυτός μου είπε αυτή την φημολογία .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα κι εγώ. Πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το iphone 4 που είχα είναι ανούσιο πιστεύω. Δύο μόνο ερωτήσεις έχω μόνο.

1)Έχω multi κι ενώ επέλεξα ελληνικά στην αρχική οθόνη την ημερομηνία την εχει στα αγγλικά. Δε συμβαίνει το ίδιο όμως στη lock screen.

2)Παίζει η μαμά εταιρεία να βγάλει global με όλες τις γλώσσες όπως οι γνωστές εταιρείες; Ρωτώ γιατί ένας φίλος που το παρήγγειλε κι αυτός μου είπε αυτή την φημολογία .

 

Δύσκολο φίλε μου. Τίποτα βέβαια δεν αποκλείεται αλλά δεν νομίζω ότι θα δούμε σύντομα επίσημα Ελληνικά στο κινητό! Αν βέβαια ασχοληθείς και περάσεις την Ελληνική rom θα γνωρίσεις ένα τελείως διαφορετικό τηλέφωνο!! :)

 

Για να περάσεις Ελληνική ρομ θα χρειαστεί να κάνεις τη διαδικασία για unlock bootloader και αφού ξεκλειδώσει μετά προχωράς για αλλαγή rom!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γράφουν αλλά δεν νομίζω να τα κατάφεραν πολλοί να το ξεκλειδώσουν με stable.

Νομίζω στο φόρουμ μόνο ένας.

 

Οκ.Ευχαριστω και παλι!:) Επομενως,μενω με την stable προς το παρον και σε κανα-δυο μερες,περνω τη developer για να μαι ετοιμος για ξεκλειδωμα!;) (Τριτη μου ηρθε ο κωδικος και στη συνεχεια οτι σε 10 μερες λογικα,θα μου ερθει η επιβεβαίωση!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με κουπονι το αγορασες 175€;;:

 

Καλησπέρα,

 

Μάζευα πόντους πολύ καιρό τώρα και τους αξιοποίησα με τον βέλτιστο τρόπο:rolleyes::rolleyes:

 

Και είναι 175$ δηλαδή το πήρα ακριβώς 155€

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μάζευα πόντους πολύ καιρό τώρα και τους αξιοποίησα με τον βέλτιστο τρόπο:rolleyes::rolleyes:

 

Και είναι 175$ δηλαδή το πήρα ακριβώς 155€

 

πως μαζευες ποντους ? και απο ποιο site ειναι ? λιγο offtopic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...