Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και μία εβδομάδα. όλα καλά αλλά δεν λαμβάνω push notification από το Google Inbox. Έχω δοκιμάσει τα πάντα από αυτά που έχω βρει στο ιντερνετ: έχω βάλει τα Google Services Framework & Google Play Services σε auto start στο security app, έχω βάλει Power Saving Modes->Off, έχω κλειδώσει το Inbox στις current tasks, έχω βάλει App Notifications->Show Notifications. Τίποτα από αυτά δεν έχει δουλέψει. Το πρόβλημα έχει να κάνει μόνο με αυτή την εφαρμογή. Τα notification από Whatsapp, Viber κτλ. έρχονται κανονικά. Είμαι νέος στα Xiaomi κινητά και την MIUI αλλά αυτό το θέμα έχει αρχίσει και με κουράζει.

Έβαλα την 7.1.20 και φαίνεται πως το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση νεας συσκευής και είναι στις υποψήφιες για αγορά. Βλέπω πως σε vick και minideal που κοίταξα πριν λίγο οι τιμές έπεσαν. Επειδή δεν βιαζομαι για άμεση αγορά αξίζει να περιμένω λίγο ακόμη, θα πέσουν και άλλο; Δεν έχω ξανααγορασει απο Κίνα. Τι τιμολογιακή πολιτική ακολουθούν τα καταστήματα; Αξίζει το ρίσκο της αναμονής η θα το μετανιωσω; Επίσεις επειδή δεν είμαι απαιτητικός χρήστης σκέφτομαι για τι 16αρι με 2 gb ram.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγώ σαν fastboot ROM και δεν είχε Ελληνικά. Μόνο τα gapps είχε περασμένα.

 

Πέρα από τα gapps είχε τίποτα παραπάνω pre-installed ή έχουν βγάλει κινέζικες εφαρμογές που είναι στην china? (Δεν αναφέρομαι στις κινέζικες που μπορείς να τις αφαιρέσεις και εσύ από την κινέζικη αλλά αυτές που δεν μπορείς να τις βγάλεις)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα gapps είχε τίποτα παραπάνω pre-installed ή έχουν βγάλει κινέζικες εφαρμογές που είναι στην china? (Δεν αναφέρομαι στις κινέζικες που μπορείς να τις αφαιρέσεις και εσύ από την κινέζικη αλλά αυτές που δεν μπορείς να τις βγάλεις)

 

Να σου πω την αλήθεια, μόλις είδα ότι δεν είχε Ελληνικά, έφαγε πέταμα αμέσως. Αλλά από ότι θυμάμαι κάποιες βασικές κινέζικες τις είχε. Άλλωστε δεν δουλεύει το λειτουργικό αλλιώς,χωρίς αυτές.

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εμείς τα πληρώνουμε κανα 100άρικο παραπάνω...!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε κι από μένα η παραγγελία στο vickmall! Ζήτησα και μια hard case για δώρο εκτός από το tempered και τη silicone.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο με το ξεκλειδωμα της bootloader?δεν καιγομαι να αλλαξω αμεσα την ρομ απλα σε μια δοκιμη που εκανα κολλαει κ εμενα στο 50%
Link to comment
Share on other sites

Μπα περιμενετε για dev rom.

Απο κει και περα,ξεκλειδωνετε και σε 10 λεπτα εχετε περασει twrp και ελληνικη ρομ και το κινητο ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κανείς root να μας πει;

Εγώ έκανα αίτηση και περιμένω κωδικό για ξεκλείδωμα bootloader αφού το Mi Unlock μου είπε ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα ακομα μια fastboot rom η οποια λεει οτι ειναι ρουταρισμενη και εγκαταστημενα τα gapps.

Ειναι βασισμενη στην σταθερη 7.1.9.0.

Τι γινεται ρε....εχουμε χασει τον μπουσουλα.

Η ρομ.. https://drive.google.com/file/d/0B-Tn160dsUHmeUwtLXF3c1NKWWM/view?pref=2&pli=1

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς τα πληρώνουμε κανα 100άρικο παραπάνω...!!!

 

160.70 EUR αλλα ειναι το PRO??? :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα ακομα μια fastboot rom η οποια λεει οτι ειναι ρουταρισμενη και εγκαταστημενα τα gapps.

Ειναι βασισμενη στην σταθερη 7.1.9.0.

Τι γινεται ρε....εχουμε χασει τον μπουσουλα.

Η ρομ.. https://drive.google.com/file/d/0B-Tn160dsUHmeUwtLXF3c1NKWWM/view?pref=2&pli=1

 

Μη official roms υπάρχουν πολλές. Αυτή που δίνεις σίγουρα θα έχει πρόβλημα αναγνώρισης των sim. Οπότε και κακή επιλογή από κάποιον! Γενικά καλό είναι να περιμένετε να ξεκλειδώσετε τον bootloader και να περάσετε την Ελληνική. ή αν βγει Ελληνική που να περνιέται και χωρίς ξεκλείδωμα ακόμα καλύτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα γνήσιο; επίσης στέλνουν Ελλάδα και αν στέλνουν τη διαφορά στο πόσο μη πάει σε τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα γνήσιο; επίσης στέλνουν Ελλάδα και αν στέλνουν τη διαφορά στο πόσο μη πάει σε τελωνείο;

 

παιδιά ένα λινκ έβαλε ο άνθρωπος για να δείτε την τιμή

φυσικά και όχι δεν θα παραγγείλεις τίποτα από το amazon ινδίας

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη που ανακοινωθηκε στην ινδια αυτη ειναι.

Τωρα το εαν στελνουν Ελλαδα η εκτος ινδιας ειναι αλλη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παίδες κάποιο ινδικό e-shop θα ξετρυπώσουμε που να κάνει μπίζνες με ελλάδα, τώρα που σιγά-σιγά θα αρχίσει να γίνεται διαθέσιμο. Η διαφορά είναι όντως μεγάλη αλλά δεν εμπεριέχει και τα μεταφορικά για αποστολές εκτός ινδιάς.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, θα αγοράζουμε Κινέζικο κινητό από Ινδικό site? ... όλο αυτό με ξεπερνάει... :lol: :rotfl: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, θα αγοράζουμε Κινέζικο κινητό από Ινδικό site? ... όλο αυτό με ξεπερνάει... :lol: :rotfl: :lol:

 

προφανώς και δεν κατάλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν κατάλαβες ότι καταλαβα αλλά έκανα ότι δεν κατάλαβα!!! :lol: :p :lol:

 

ναι αλλά προφανώς κατάλαβες ότι συνεχίζουμε επί 6-7 ποστ να λέμε ανούσια πράγματα γιατί οι λοιποί δεν θα καταλάβουν αυτό που κατάλαβες εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω απ'τα γέλια με το πολύ καταλαβα.......αλλα καταλάβετε εσείς οτι μόλις χάλασε το κινητό μου και καίγομαι να το παραγγείλω από ευρωπαική αποθήκη για να ερθει γρήγορα.....καμιά πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω απ'τα γέλια με το πολύ καταλαβα.......αλλα καταλάβετε εσείς οτι μόλις χάλασε το κινητό μου και καίγομαι να το παραγγείλω από ευρωπαική αποθήκη για να ερθει γρήγορα.....καμιά πρόταση;

Εδώ που τα λέμε αν "βρίσκεις" μια Ινδή ή Κινέζα και σου κάνει δώρο με άμεση αποστολή...

 

Εναλακτικά:

http://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

δεν ξέρω αν είναι συνεπείς στους χρόνους αποστολής.

 

Υπάρχει και η λύση αυτή: (Αν και δεν τους ξέρω)

http://www.igogo.es/product405754.html?utm_campaign=kimovil_affiliated_traffic&utm_medium=referral&utm_source=kimovil.com&utm_content=xiaomi-redmi-note-3-pro

 

Το καλύτερο είναι ότι κάνεις υπομονή το παραγγέλνεις από τα γνωστά κινεζομάγαζα και περίπου 12 μέρες το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...