Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες χαίρετε. Συγχωρέστε με προκαταβολικά για την σίγουρα χιλιοαπαντημένη ερώτηση απλά δεν έχω χρόνο να ψάχνω το τεράστιο πλέον Thread. Θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό για φίλο που δεν θέλει να πολύ ασχοληθεί μετά με Rom κλπ. Κοινώς να έχει ελληνικά και να είναι όσο πιο σταθερό γίνεται. Updates κλπ ούτε που τον νοιαζουν εάν δουλεύει σωστά η συσκευή. Από ποιό μαγαζί προτείνεται να το πάρουμε? Έλεγα για vickmall μιας και έχω ψωνίσει αρκετές φορές αλλά βλέπω ότι δεν το πολύ προτιμάμε πλέον. Από gearbest ή Banggood είμαστε οκ? Με τι Rom στέλνουν αυτοί multi? Και πόσο εύκολα αλλάζει σε ελληνική? Χρειάζεται να πάρουμε κωδικό ξεκλειδώματος από Xiaomi? Εάν κάποιος έχει όρεξη να μου στείλει ένα PM θα του είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αν δες λίγα Ελληνικά το παίρνεις με global developer.. Έχει playstore ,δεν έχει κινεζιές και λειτουργεί πολύ καλά..

Αν δεν σου αρέσει κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα , ξεκλειδω΄νεις και περνας Ελληνική.

Από μαγαζιά εγώ vickmall θα έλεγα που το δίνει με επιλογή global developer..

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ελληνική σε cm τη χρειάζεται για να πάω??

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει οδηγίες εκει που παίρνεις την CM;

Το πιο σωστό είναι να κάνεις full wipe μετά από ένα full backup και μετα install..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες, εβαλα κι εγω το νεο προγραμμα Snapdragon camera αλλα δεν καταφερα να κλικαρω με τα πλαινα κουμπια και με σελφι στικ. εψαξα, αλλα δε βρηκα πουθενα τετοια επιλογη.

μηπως δεν εχει τετοια επιλογη?

 

κανενας δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη σχετικά με την 800αρα και αναφέρεται πολύ έντονα τελευταία,μια και είχα συναντήσει κάτι ανάλογο σε προηγούμενη συσκευή.

Τα κινητά είναι ίδια απο την στιγμή που δεν παρουσιάζουν κάτι διαφορετικό απο θέμα hardware,αρα τι μονο που αλλάζει είναι οι ρυθμίσεις του modem.

Απλα το δικό μας ονοματίζεται kenzo ενώ το άλλο kate..

Ο ένας λογος που ίσως να μην μπορεί να δεχτεί την Ρομ ,απο την αλλη όταν με το καλό βγεί στο εμπόριο ίσως εύκολα κάποιοςdev μπορεί να φτιάξει ζιπ με το modem απο το international για installation στο δικο μας .

Ανάλογο θέμα ειχαμε παλιά σε άλλο κινητό όπου με απλή εγκατάσταση των ρυθμίσεων modem για EU μπορούσαμε να παίξουμε με οποιαδήποτε Ρομ που ηταν καθαρά για Κίνα.

Ο καθένας κρίνει τα λεγόμενα μου όπως πιστεύει....

Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη σχετικά με την 800αρα και αναφέρεται πολύ έντονα τελευταία,μια και είχα συναντήσει κάτι ανάλογο σε προηγούμενη συσκευή.

Τα κινητά είναι ίδια απο την στιγμή που δεν παρουσιάζουν κάτι διαφορετικό απο θέμα hardware,αρα τι μονο που αλλάζει είναι οι ρυθμίσεις του modem.

Απλα το δικό μας ονοματίζεται kenzo ενώ το άλλο kate..

Ο ένας λογος που ίσως να μην μπορεί να δεχτεί την Ρομ ,απο την αλλη όταν με το καλό βγεί στο εμπόριο ίσως εύκολα κάποιοςdev μπορεί να φτιάξει ζιπ με το modem απο το international για installation στο δικο μας .

Ανάλογο θέμα ειχαμε παλιά σε άλλο κινητό όπου με απλή εγκατάσταση των ρυθμίσεων modem για EU μπορούσαμε να παίξουμε με οποιαδήποτε Ρομ που ηταν καθαρά για Κίνα.

Ο καθένας κρίνει τα λεγόμενα μου όπως πιστεύει....

 

Φιλοσοφημένη η απάντησή σου φιλόσοφε....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη σχετικά με την 800αρα και αναφέρεται πολύ έντονα τελευταία,μια και είχα συναντήσει κάτι ανάλογο σε προηγούμενη συσκευή.

Τα κινητά είναι ίδια απο την στιγμή που δεν παρουσιάζουν κάτι διαφορετικό απο θέμα hardware,αρα τι μονο που αλλάζει είναι οι ρυθμίσεις του modem.

Απλα το δικό μας ονοματίζεται kenzo ενώ το άλλο kate..

Ο ένας λογος που ίσως να μην μπορεί να δεχτεί την Ρομ ,απο την αλλη όταν με το καλό βγεί στο εμπόριο ίσως εύκολα κάποιοςdev μπορεί να φτιάξει ζιπ με το modem απο το international για installation στο δικο μας .

Ανάλογο θέμα ειχαμε παλιά σε άλλο κινητό όπου με απλή εγκατάσταση των ρυθμίσεων modem για EU μπορούσαμε να παίξουμε με οποιαδήποτε Ρομ που ηταν καθαρά για Κίνα.

Ο καθένας κρίνει τα λεγόμενα μου όπως πιστεύει....

 

 

Θα ενισχύσω την άποψη σου γιατί με το Coolpad f1που είχα κάποτε ίσχυε αυτό που γράφεις... Φλασαροντας ένα zip γύριζες οποία rom ήθελες για το ευρωπαϊκό μοντέλο. Παρεμπιπτόντως o finger print sensor μου είναι ο FPC102x οπότε βουρ για cm13....

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-step-step-guide-flash-cm13-build-t3391839 Αν θες μετάφραση αναλαμβανω εγώ αλλά από Πέμπτη που ία, είμαι σε υπολογιστή δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως κάποιος από τα παιδιά που έχουν βάλει cm13 μπορεί να με βοηθήσει:

Πως κάνουμε απεγκατασταση system app;

Το titanium δεν δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως τραβηγμένες με flash και από κοντινή απόσταση.

Η φωτογραφία της snapdragon δείχνει λίγο καλύτερη, αλλά αυτό πιθανά να οφείλεται στην διαφορετική εστίαση των δύο φωτογραφιών. (οι τρίχες που βρίσκονται κάτω αριστερά φαίνονται καθαρότερα στη μαμά κάμερα, ενώ οι λεπτομέρειες στις παντόφλες φαίνονται πιο καθαρά στη snapdragon). Ενοείται με πλήρες zoom.

 

Αυτο που εχω παρατηρησει και με κανει στο να μην μαρεσει η snap ειναι οτι εκει που εστιαζει ειναι οκ και ολο το υπολοιπο τοποιο στα ακρα της φωτογραφιας το παραμορφωνει...η μαμα καμερα ui στην 7.2.2 που εχω εγω πιστευω τραβαει μακραν καλυτερα απο την snap ετισ πιστευω...Οσον αφορα τις φωτο απο πανω απλα ειναι out of focus στην μαμα καμερα εχει κουνηθει βασικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως κάποιος από τα παιδιά που έχουν βάλει cm13 μπορεί να με βοηθήσει:

Πως κάνουμε απεγκατασταση system app;

Το titanium δεν δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είσαι root δεν μπορείς να μπεις στο φάκελο system/app ή priv.app και να σβήσεις ότι δεν σου χρειάζεται;

Πάντα με backup όμως...

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root δεν μπορείς να μπεις στο φάκελο system/app ή priv.app και να σβήσεις ότι δεν σου χρειάζεται;

Πάντα με backup όμως...

Ναι, αλλά στο titanium έβλεπες κατευθείαν τα ονόματα των εφαρμογών και ποιες εφαρμογές είναι του συστήματος...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά στο titanium έβλεπες κατευθείαν τα ονόματα των εφαρμογών και ποιες εφαρμογές είναι του συστήματος...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν καταλαβαίνω αυτό το ναι αλλά ...αλλά δεν πειράζει.

Εσένα το πρόβλημά σου είναι να σβήσεις τις εφαρμογές ή γιατί δεν το κάνει το titanium;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αυτό το ναι αλλά ...αλλά δεν πειράζει.

Εσένα το πρόβλημά σου είναι να σβήσεις τις εφαρμογές ή γιατί δεν το κάνει το titanium;

Γιατί δεν το κάνει το titanium...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνει το titanium...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό θέλει λίγο ψάξιμο... Ίσως λόγο έκδοσης-ασυμβατότητας..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλει λίγο ψάξιμο... Ίσως λόγο έκδοσης-ασυμβατότητας..

Από ότι έχω καταλάβει, δεν δουλεύει γενικά σε cm το titanium.

 

Πάντως τη δουλειά μου την έκανα με es file Explorer (και "χειροκίνητο" backup των εφαρμογών, αφού μέσω του es δεν βρίσκω επιλογή για backup των εφαρμογών)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την ελληνική ρομ του gallen και είμαι ευχαριστημένος απλά από περιέργεια θα ήθελα να βάλω να δοκιμάσω και την cm13 μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχε στο νου οτι μπορει να σου κλειδωσει τον bootloader η cm13 εχει αναφερθει απο πολλους και απο εμενα(κλειδωθηκε) οταν ηταν σε unofficial φαση και ηθελα να γυρισω σε miui :!:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/32a172f2c53711aa979f985ad78664dc.jpg

 

Μετά από κάθε κλήση μου εμφανίζει αυτό.

Ποια εφαρμογή το προκαλεί;;;

Global 7.5.3

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια απλη ερωτηση απο εμενα,

εχω 7,5,3,0 και 5,1,1 lmy47v και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...

 

αλλα οταν γινεται το εβομαδιαιο on the fly [air] update,

 

χανω οτι εχω στησει.. weather widget, other widget, other default applications,

 

καποια προγραμματακια απο playstore δεν ξεκινανε κλπ...:thanks:

 

πως μπορω να το παρακαμπτω ή εστω να τα ξανασεταρω γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, δεν δουλεύει γενικά σε cm το titanium.

 

Πάντως τη δουλειά μου την έκανα με es file Explorer (και "χειροκίνητο" backup των εφαρμογών, αφού μέσω του es δεν βρίσκω επιλογή για backup των εφαρμογών)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το link2sd θα κανεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=331551&extra=page%3D1&page=1

 

FULLY WORKING LATEST MARSHMALLOW MIUI BASED ROM PORTED FROM "kate"

 

παιζει η μπαντα 20 με αυτη την εκδοση?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο με τις 21 (κρυφές ή σπάνιες) ρυθμίσεις της MIUI του RN3Pro για να καταλάβετε πόσο προχώ είναι η XIAOMI.

Καλό θα ήταν να μπει στο πρώτο post για τους νέους χρήστες.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιζει η μπαντα 20 με αυτη την εκδοση?

 

Δυστυχώς έχω μόνο cosmote και δεν μπορώ να σου απαντήσω. Εξάλλου πειραματίζομαι με cm. Κάποιος συμφορίτης που θα την βάλει θα μας δώσει απάντηση αργότερα....

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο με τις 21 (κρυφές ή σπάνιες) ρυθμίσεις της MIUI του RN3Pro για να καταλάβετε πόσο προχώ είναι η XIAOMI.

Καλό θα ήταν να μπει στο πρώτο post για τους νέους χρήστες.

 

Το MIUI είναι φοβερό... Εγώ το σκεφτόμουν να πάρω xiaomi ή όχι τώρα που ψάχνομαι για κινητό και μετά την παρουσίαση του Hugo Barra για το MIUI 8 έχω καταλήξει σίγουρα xiaomi. Ποιο xiaomi είναι το θέμα μόνο. MIUI 8 πάντως πολύ καλή έτσι όπως την είδα!! Ειδικά τώρα που άρχισαν να βγάζουν και Global Versions, ότι πρέπει!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν πάρω την International Edition θα παίζει με τις ROM που έχουν βγεί ως τώρα για τη συσκευή ή να πάω καλύτερα στο Dev Global του Vickmall?

 

Με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ το Root γιατί πάντα χρησιμοποιώ AdAway στις συσκευές μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, περνάω μία από τις official rom, ξεκλειδώνω bootloader και μετά περνάω όποια rom θέλω? Σωστά κατάλαβα ?

 

http://en.miui.com/download-301.html

 

Σόρυ που επαναφέρω την ερώτησή μου, αλλά για να αρχίσω τελικά τη διαδικασία, η δεύτερη από τις 2 ρομ είναι η σωστή για πέρασμα; Αυτή που έχω τώρα είναι η MIUI Global 7.1 Stable 7.1.9.0.0 (LHOCNCL)

Edited by catalan1992
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...