Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια sos ειμαι με dev MIUI 8 6.7.28|Beta και θέλω να περασω την global stable μπορει καποιος να μου δώσει κάποιον οδηγό?? Μετα απο πολλές προσπάθεις για ξεκελιδωμα bootloader και πέρασμα της ελληνηκης απελπηστικα και θέλω να περασω την global χωρίς να χρειαστει να ξεκλειδωσω bootloader

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

Σίγουρος τρόπος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστω.Μονο την ποιοτητα υψηλη;

 

Ναι .. εγώ δεν έχω κάνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

Σίγουρος τρόπος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι .. εγώ δεν έχω κάνει κάτι άλλο.

 

Η λύση να περασω το zip αρχειο (stable rom) στο κινητο και να κανω update θα το briκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα απο πολύ σκεψη αποφασισα να μπω και εγω στην παρέα σας

Ενω αρχικά προσανατολιζόμουν για το Redmi 3s κατεληξα και πήρα το Redmi Note 3 Pro 2GB 16GB σε gold χρώμα (δωρο για την κορη μου)

Το παρειγγειλα απο Geekbuying και με ενα κουπονι μου στοιχησε EUR 131.36

Για την διαθεσιμότητα τους ρωτησα στο chat και μου επιβεβαιωαν 2 φορες οτι υπαρχει σε stocκ σε πολλα κοματια

Ελπιζω να πάνε ολα καλα

 

Υγ το κουπόνι ειναι το 4AndroidPhones 4% =5 euro

Link to comment
Share on other sites

Η λύση να περασω το zip αρχειο (stable rom) στο κινητο και να κανω update θα το briκαρω?

 

όχι δεν θα μπρικάρει.. απλά δεν θα γίνει πιστεύω.

Γενικά μέσω updater αν δεν έχεις official κινέζικη είναι δύσκολα τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις-

Γραμματοσειρές συστήματος και κατέβασε την

 

είμαι με την English Stable 7.5.3.0 και δεν βλέπω να έχω κάτι σχετικό με : Settings -> System Fonts εάν το μεταφράζω σωστά για να τη κατεβάσω... Μήπως γνωρίζεις πως/που είναι στο Αγγλικό μενού;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προσπαθησα μεσω miflash να περασω ρομ miui 8 marsmallow και το μπρικαρα εντελως το κινητο. :(

Εντελως νεκρο. Ουτε σε fastboot μπαινει ουτε πουθενα. Το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει το κοκκινο led οταν το συνδεω με το pc. Στο device manager το αναγνωριζει ως "qualcomm hs-usb diagnostics 900e". Ειναι το test point η μονη λυση; Ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος με unofficial μεθοδο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προσπαθησα μεσω miflash να περασω ρομ miui 8 marsmallow και το μπρικαρα εντελως το κινητο. :(

Εντελως νεκρο. Ουτε σε fastboot μπαινει ουτε πουθενα. Το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει το κοκκινο led οταν το συνδεω με το pc. Στο device manager το αναγνωριζει ως "qualcomm hs-usb diagnostics 900e". Ειναι το test point η μονη λυση; Ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος με unofficial μεθοδο.

Ευχαριστω

 

Αυτό το unofficial στο τέλος δεν μου άρεσε καθόλου.

Το κόκκινο led δηλώνει edl.. Βάλε miflash και δοκίμασε να δεις αν το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, το παρηγγειλα και εγω και μου ειπαν οτι "ερχεται" με multi rom. εχω διαβασει τους οδηγους και εχω κατανοησει τον τροπο αλλαγης. θελω να βαλω μια που να εχει ελληνικα, δεν με ενδιαφερουν οι ota αναβαθμισεις, θα τις περναω μονος μου μετα. ποια ειναι πιο καλη rom σε αυτην την περιπτωση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Ρε παιδες εχει αρχισει και με εκνευριζει σιγα σιγα το κινητο. Εκει που το ειχα πολυ ψηλα με κατι ψιλο βλακειες που μου κανει ξενερωνω! Τωρα μου κανει κατι περιεργα το viber. Εκει που δεν ειχα κανενα προβλημα τοσο καιρο και χωρις να αλλαξω τιποτα, οταν στελνω μηνυμα κατα ενα περιεργο τροπο ξαφνικα αλλαζει ο ηχος που ακουγεται οταν στελνεις καθε μηνυμα. Δεν κανει αυτον τον κλασσικο ηχο του viber.. Οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετα φυσιολογικα. Οταν στελνω κανει ενα σαπιο ηχο λες και ειναι χαλασμενο να πουμε.. Τη πρωτη φορα ποθ μου το εκανε, εκανα ενα ρεσταρτ και εφτιαξε. Τωρα τιποτα.. Δεν μπορω να καταλαβω τι το πιανει στο ακυρο και χωρις να εχω πειραξει τιποτα απο εφαρμογες κτλπ. Να πεις δηλαδη οτι κατεβασα κατι και δημιουργησε προβλημα.. Δεν ξερω τι να πω.. Αν εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο ας βοηθησει!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, το παρηγγειλα και εγω και μου ειπαν οτι "ερχεται" με multi rom. εχω διαβασει τους οδηγους και εχω κατανοησει τον τροπο αλλαγης. θελω να βαλω μια που να εχει ελληνικα, δεν με ενδιαφερουν οι ota αναβαθμισεις, θα τις περναω μονος μου μετα. ποια ειναι πιο καλη rom σε αυτην την περιπτωση? ευχαριστω

Ελληνικη stable με miui 7

Ή ελληνικη dev με miui 8

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και παλι! Ρε παιδες εχει αρχισει και με εκνευριζει σιγα σιγα το κινητο. Εκει που το ειχα πολυ ψηλα με κατι ψιλο βλακειες που μου κανει ξενερωνω! Τωρα μου κανει κατι περιεργα το viber. Εκει που δεν ειχα κανενα προβλημα τοσο καιρο και χωρις να αλλαξω τιποτα, οταν στελνω μηνυμα κατα ενα περιεργο τροπο ξαφνικα αλλαζει ο ηχος που ακουγεται οταν στελνεις καθε μηνυμα. Δεν κανει αυτον τον κλασσικο ηχο του viber.. Οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετα φυσιολογικα. Οταν στελνω κανει ενα σαπιο ηχο λες και ειναι χαλασμενο να πουμε.. Τη πρωτη φορα ποθ μου το εκανε, εκανα ενα ρεσταρτ και εφτιαξε. Τωρα τιποτα.. Δεν μπορω να καταλαβω τι το πιανει στο ακυρο και χωρις να εχω πειραξει τιποτα απο εφαρμογες κτλπ. Να πεις δηλαδη οτι κατεβασα κατι και δημιουργησε προβλημα.. Δεν ξερω τι να πω.. Αν εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο ας βοηθησει!

Ευχαριστω

Ποια ρομ εχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ξέρει κανείς πόσο χρόνο κάνει το sms για έγκριση ξεκλειδώματος? Πριν κάνα μήνα που είχα στείλει μου ήρθε απάντηση σε 36 ώρες περίπου.

Έπεσε και άλλο ο χρόνος αναμονής?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχαστηκα σορυ. Global Stable 7.5.3.0 . Ξαναλεω οτι λειτουργουσε κανονικα και ξαφνικα το κανει αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ξέρει κανείς πόσο χρόνο κάνει το sms για έγκριση ξεκλειδώματος? Πριν κάνα μήνα που είχα στείλει μου ήρθε απάντηση σε 36 ώρες περίπου.

Έπεσε και άλλο ο χρόνος αναμονής?

 

Μπα // εκει 2-4 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Μπα // εκει 2-4 μέρες..

 

Μόλις πήρα το δικό μου και ξέχασα να βάλω το account του γιου μου για να ξεκλειδώσω. Αλλάζει το account τώρα; Είμαι με αγγλοκινέζικη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το δικό μου και ξέχασα να βάλω το account του γιου μου για να ξεκλειδώσω. Αλλάζει το account τώρα; Είμαι με αγγλοκινέζικη.

Μπες και κάνε διαγραφή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Ρε παιδες εχει αρχισει και με εκνευριζει σιγα σιγα το κινητο. Εκει που το ειχα πολυ ψηλα με κατι ψιλο βλακειες που μου κανει ξενερωνω! Τωρα μου κανει κατι περιεργα το viber. Εκει που δεν ειχα κανενα προβλημα τοσο καιρο και χωρις να αλλαξω τιποτα, οταν στελνω μηνυμα κατα ενα περιεργο τροπο ξαφνικα αλλαζει ο ηχος που ακουγεται οταν στελνεις καθε μηνυμα. Δεν κανει αυτον τον κλασσικο ηχο του viber.. Οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετα φυσιολογικα. Οταν στελνω κανει ενα σαπιο ηχο λες και ειναι χαλασμενο να πουμε.. Τη πρωτη φορα ποθ μου το εκανε, εκανα ενα ρεσταρτ και εφτιαξε. Τωρα τιποτα.. Δεν μπορω να καταλαβω τι το πιανει στο ακυρο και χωρις να εχω πειραξει τιποτα απο εφαρμογες κτλπ. Να πεις δηλαδη οτι κατεβασα κατι και δημιουργησε προβλημα.. Δεν ξερω τι να πω.. Αν εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο ας βοηθησει!

Ευχαριστω

 

Επισης εκανα restore default settigns μεσα απο το viber και καταργηση της εφαρμογης και επανεγκατασταση! Τιποτα ομως :dizzy::dizzy: Χαχαχα θα το σπασω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες και κάνε διαγραφή..

 

που κανω διαγραφή? δεν είδα τέτοια επιλογή!!! στο τηλέφωνο η στο pc?

αστο το βρηκα στο τηλεφωνο ειναι. ευχαριστώ

Edited by maik6600
Link to comment
Share on other sites

που κανω διαγραφή? δεν είδα τέτοια επιλογή!!! στο τηλέφωνο η στο pc?

 

Θέλεις να διαγράψεις το miaccount ; Πας ρυθμίσεις mi account αποσύνδεση-διαγραφή. Στο κινητό πάντα..

Ο υπολογιστής τι σχέση έχει;

Link to comment
Share on other sites

Επισης εκανα restore default settigns μεσα απο το viber και καταργηση της εφαρμογης και επανεγκατασταση! Τιποτα ομως :dizzy::dizzy: Χαχαχα θα το σπασω!!!!

Οταν το απεγκατεστησες εκανες clear cache?

Link to comment
Share on other sites

Οταν το απεγκατεστησες εκανες clear cache?

 

Οχι.. Κατσε να δοικμασω και αυτο

Edit. Τιποτα. Παλι τα ιδια..

Edited by nikosboost
Link to comment
Share on other sites

Οχι.. Κατσε να δοικμασω και αυτο

Edit. Τιποτα. Παλι τα ιδια..

Ετσι ξαφνικα ειπες αρχισε ε;

 

Δεν αλλαξες κατι

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξαφνικα ειπες αρχισε ε;

 

Δεν αλλαξες κατι

 

Οχι ρε τιποτα. Γι αυτο με τρελαινει τωρα. Και δεν εχει και επιλογη κι ολας να αλλαξεις τον ηχο στα μηνυματα που στελνεις εσυ στο viber. Μονο ενεργοποιηση-απνεργοποιηση εχει..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε τιποτα. Γι αυτο με τρελαινει τωρα. Και δεν εχει και επιλογη κι ολας να αλλαξεις τον ηχο στα μηνυματα που στελνεις εσυ στο viber. Μονο ενεργοποιηση-απνεργοποιηση εχει..

 

Σβήσε το από ρυθμίσεις και κατέβασε αυτό και βάλτο χειροκίνητα..

Αρχικά δες ποια έκδοση έχεις βασικά...

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το από ρυθμίσεις και κατέβασε αυτό και βάλτο χειροκίνητα..

Αρχικά δες ποια έκδοση έχεις βασικά...

 

Την 6.2.0.1251 εχω.. Δοκιμαζω και αυτο ρε μαγκες! Θενκς για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...