Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, εχω ενα περιεργο θεματακι με την συσκευη μου που ξεκινησε τυχαια σημερα.

το κινητο δεν φορτιζει.

 

ο μονος τροπος να φορτισει ειναι να κανω επανεκκινηση εχοντας το συνδεδεμενο. αν για καποιο λογο το αποσυνδεσω και το ξανασυνδεσω δεν ξεκιναει την φορτιση. το σπαστικο ειναι οτι ακομα κ ετσι υπαρχουν τυχαιες στιγμες που σταματαει οποτε δεν μπορω να φυγω και να το ξεχασω.

αρχικα μου φαινοταν για θεμα του software (αφου το εχω ρουταρισμενο και με custom rom) αλλα ουτε η αλλαγη ρομ εκανε κατι, ουτε το φορματ. οποτε μαλλον παω για αλλαγη της θυρας. εχουμε καποιο λινκ για το ανταλλακτικο; κατα προτιμηση απο ελλαδα (για να ερθει πιο γρηγορα)

επισης ξερουμε αν ειναι ευκολο να κανω την επισκευη μονος; δεν εχω εμπειρια απο αυτα αλλα αν ειναι κατι το απλο, γιατι οχι;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τρενο το κινητο μετα το σημερινο update στην global!

και με split screen πλεον

 

Την 9.5.2 εννοείς; Έχει σίγουρα split screen με android 6; Εγώ έχω ακόμα την 8.5.3 θα μου έρθει κατευθείαν η τελευταία Global ή πρέπει να κάνω την 9. 2.3 που μου έχει βγάλει ειδοποίηση και δεν την κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τπτ. Είναι λογικό ? Επίσης η περιοχή είναι Κίνα και δεν μπορώ να την αλλάξω . Λέτε για αυτό να μην έχω πάρει την αναβάθμιση ακόμα ?83ea9bd71ae60e07948ba20abdb82df5.jpg08e33224d7520a50b98f6601c67c25ad.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 9.5.2 εννοείς; Έχει σίγουρα split screen με android 6; Εγώ έχω ακόμα την 8.5.3 θα μου έρθει κατευθείαν η τελευταία Global ή πρέπει να κάνω την 9. 2.3 που μου έχει βγάλει ειδοποίηση και δεν την κάνω;

 

κοίτα να δεις που θα ξαναγυρίσω σε Miui

http://www.fonearena.com/blog/239514/xiaomi-split-screen-marshmallow.html

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την άρωμα και gcam αλλά επειδή θέλω οπωσδήποτε το potrait mode και αυτό δουλεύει σε Android 7 και πάνω θέλω την γνώμη σας για ρομ όσο γίνεται απροβηλματιστη που να έχει gcam potrait Mode η να δέχεται.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση. Επιβεβαιώνω ότι δεν υπάρχουν spilt. Τωρα αν οφείλεται στο αντροιντ 6 δεν ξέρω e9388ed855cad6575cb7c808a56ddc87.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το spit screen το δώσανε μόνο στις developer Rom δεν είναι θέμα marshmallow εγώ το έχω με την 8.4.12

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

Το spit screen το δώσανε μόνο στις developer Rom δεν είναι θέμα marshmallow εγώ το έχω με την 8.4.12

 

Redmi n3pro

Α οκ. Δεν το ήξερα . αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος να πάω σε dev .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος άλλος μήπως τα plantronics explorer 10 και του βγάζουν ασυμβατότητα με αυτό το κινητό;

τι εννοώ.

τα παίρνω καινούρια,τα φορτίζω ,τα χρησιμοποιώ 2 μέρες όλα τέλεια την τρίτη μέρα πέφτει η ένταση του κινητού από μόνη της χωρίς να πειράξω-ακουμπήσω το κινητό.

Να πω εδώ ότι μου έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού στο κινητό αλλά όλο ξεχνάω να την κάνω.

αναβαθμίζονται και τα bluetooth?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος άλλος μήπως τα plantronics explorer 10 και του βγάζουν ασυμβατότητα με αυτό το κινητό;

τι εννοώ.

τα παίρνω καινούρια,τα φορτίζω ,τα χρησιμοποιώ 2 μέρες όλα τέλεια την τρίτη μέρα πέφτει η ένταση του κινητού από μόνη της χωρίς να πειράξω-ακουμπήσω το κινητό.

Να πω εδώ ότι μου έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού στο κινητό αλλά όλο ξεχνάω να την κάνω.

αναβαθμίζονται και τα bluetooth?

Δοκίμασέ τα σε άλλο κινητό για λίγο να δεις συμπεριφορά. Της Plantronics έχω κι εγώ, αλλά κάποια άλλα και 2 χρόνια δεν έχω θέμα, μόνο όταν το WiFi είναι ανοικτό και συνδεδεμένο, τότε έχω αλλοίωση του ήχου που ακούω. Ίσως φταίει η κεραία του κινητού για τα 2.4MHz... μου το έκανε πάντα, με όλα τα bluetooth που έχω δοκιμάσει και με πολλές ROMs.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ τα σε άλλο κινητό για λίγο να δεις συμπεριφορά. Της Plantronics έχω κι εγώ, αλλά κάποια άλλα και 2 χρόνια δεν έχω θέμα, μόνο όταν το WiFi είναι ανοικτό και συνδεδεμένο, τότε έχω αλλοίωση του ήχου που ακούω. Ίσως φταίει η κεραία του κινητού για τα 2.4MHz... μου το έκανε πάντα, με όλα τα bluetooth που έχω δοκιμάσει και με πολλές ROMs.

 

Κι εγώ Plantronics χρησιμοποιώ χωρίς τέτοια προβλήματα.

Το μόνο υπαρκτό πρόβλημα με το bt ανεξαρτήτου μάρκας είναι αυτό που αναφέρεις όταν το κινητό είναι συνδεμένο σε WiFi δίκτυο στα 2.4GHz.

Στα 5 GHz όλα οκ.

Το θέμα το είχα και στο RN3 Pro, το έχω και στο RN4 Global.

Στο Redmi Pro (MTK) δεν υπήρχε.

Κάτι παίζει με το bt module και τα SD chipsets.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδόν 48 ώρες την NitrogenOS Oreo 8.1 και έχω πάθει πλάκα... και από μπαταρία και από επιδόσεις. Δεν υπάρχει λέμε! Το μόνο ξενέρωμα είναι πως τα κρυφά Wifi θέλει το χρόνο του μέχρι να συνδεθεί. Το κινητό φυσάει και με ενεργοποιημένο double tap to wake και ambient display.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

...έ όχι και μπράβο !

...έπρεπε να μας έχουνε δώσει nougat + split screen εδώ και ένα οχτάμηνο και αντ'αυτού μας καθήλωσαν στην marshmallow !

...απαράδεκτοι !

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Το split screen που μπήκε στο τελευταίο update της Dev είναι φοβερό feature. Πολύ βολικά και πρακτικό. Μπράβο στη xiaomi.

Θα το βγάλει το split screen και σε stable update άραγε ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό με την παρακάτω rom. Επειδή είχε κάτσει καλά τότε και δεν ήθελα να σχοληθώ δεν την άλλαξα ποτέ.

Τώρα όμως ήρθε ο καιρός για ένα φρεσκάρισμα και θέλω να το ξαναστήσω από την αρχή και άρα σκέφτομαι και για αλλαγή σε κάποια πιο καινούρια.

Ποια είναι η καλύτερη rom που υπάρχει αυτή τη στιγμή; Με ενδιαφέρει σταθερότητα, απόδοση μπαταρίας και οπωσδήποτε root.

Δεν καίγομαι για ενημερώσεις και να είναι στην τελευταία έκδοση.

Ευχαριστώ.

https://drive.google.com/open?id=1qJpl_8qt2kxDYjCCl0hZ8ReYTnLQ_FWY

Edited by Kaboomzer
broken link
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό με την παρακάτω rom. Επειδή είχε κάτσει καλά τότε και δεν ήθελα να σχοληθώ δεν την άλλαξα ποτέ.

Τώρα όμως ήρθε ο καιρός για ένα φρεσκάρισμα και θέλω να το ξαναστήσω από την αρχή και άρα σκέφτομαι και για αλλαγή σε κάποια πιο καινούρια.

Ποια είναι η καλύτερη rom που υπάρχει αυτή τη στιγμή; Με ενδιαφέρει σταθερότητα, απόδοση μπαταρίας και οπωσδήποτε root.

Δεν καίγομαι για ενημερώσεις και να είναι στην τελευταία έκδοση.

Ευχαριστώ.

https://drive.google.com/open?id=1qJpl_8qt2kxDYjCCl0hZ8ReYTnLQ_FWY

Μπορείς να δοκιμάσεις την ίδια αναβαθμισμένη. Από το συγγενικό φόρουμ δηλαδή.

ΥΓ. Τσέκαρε το link που έβαλες, δουλεύει μόνο με copy-paste.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την lineage 14.1 και εχω προβλημα με χαμηλη ενταση στο ηχο. δηλαδη το κινητο εχει χαμηλη ενταση σε ολες τις λειτουργειες μα ποιο πολυ φεναιτε στα βινετο που γραφω. οταν εστειλα το βιντεο σε αλλη συσκευη παιζει και εκει χαμηλα αρα και παιζει αλλα και γραφει σε χαμηλη ενταση.. υπαρχει λυση για αυτο?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό με την παρακάτω rom. Επειδή είχε κάτσει καλά τότε και δεν ήθελα να σχοληθώ δεν την άλλαξα ποτέ.

Τώρα όμως ήρθε ο καιρός για ένα φρεσκάρισμα και θέλω να το ξαναστήσω από την αρχή και άρα σκέφτομαι και για αλλαγή σε κάποια πιο καινούρια.

Ποια είναι η καλύτερη rom που υπάρχει αυτή τη στιγμή; Με ενδιαφέρει σταθερότητα, απόδοση μπαταρίας και οπωσδήποτε root.

Δεν καίγομαι για ενημερώσεις και να είναι στην τελευταία έκδοση.

Ευχαριστώ.

https://drive.google.com/open?id=1qJpl_8qt2kxDYjCCl0hZ8ReYTnLQ_FWY

εχεις πολυ παλια rom (lolipop) και για να πας στις πιο προσφατες που ειναι marshmallow αναγκαστικα πρεπει

να πας με το miflash να περασεις μια official fastboot rom .Γιατι αν πας απο το twrp να περασεις πιο καινουργια του forum (xtrv,arvma

η μεταβιβαση απο android 5 σε android 6 μπορει να χασεις IMEI, BASEBAND

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας θέλω.

Το κινητό της αδερφής μου άρχισε τις κουλαμάρες λόγω της multilanguage ROM που είχε έρθει από κινεζομάγαζο πριν 2 χρόνια και την πρόλαβα σήμερα πριν το σουτάρει στην ανακύκλωση.

Είδα στην 1η σελίδα του θέματος αλλά εγώ έχω 32bit υπολογιστή με Windows 7 Ultimate.

Τα φώτα σας πριν πάρει κανα Sams.... :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει drivers μιας και το κινητό δεν είναι δικό μου.

Αν ήταν για το Lenovo μου.....

Αυτό με τη διαγραφή των δεδομένων δε μ'άρεσε.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...