Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι με την τελευταια lineageos και franko kernel. ομολογω πως μου λειπουν καποια πραγματα απο τον radon (οπως το dt2w) αλλα το βραδυ εγινε κατι και πειστηκα :P

με πηρε ο υπνος με βιντεο να παιζουν στο youtube μεχρι το πρωι και ξυπνησα με το κινητο ακομα με 17% μπαταρια και οθονη 11 ωρες ανοιχτη :lol: νομιζω δεν ξεπερνιεται αυτο.. η φωτεινοτητα εννοειται ηταν χαμηλη (αλλα οχι τελειως σκοτεινη) αλλα μου φαινεται και παλι εντυπωσιακο.

 

Μια χαρα!!Με την καμερα ολα οκ λοιπον?η συνεχιζει και θελει stock gapps για την google cam?σκεφτομαι να φυγω απο los13 και να παω σε los 14.1 γιατι μου την σπαει λιγο που κολλαει ο proximity και θελει restart

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 ωρες και 20 λεπτα και εχω 7% ακομη μπαταρια. Τρομερη περαστε την οποιος θελει αυτονομια!!!

8 ωρες και 43 λεπτα sot και ειμαστε στο 2%. Μπραβο στους developers. Καλοβραδυ.

 

Μιλάς για ελληνική dev ή για global;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα!!Με την καμερα ολα οκ λοιπον?η συνεχιζει και θελει stock gapps για την google cam?σκεφτομαι να φυγω απο los13 και να παω σε los 14.1 γιατι μου την σπαει λιγο που κολλαει ο proximity και θελει restart

 

εγω παντα με google camera ειμαι και δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα με την καμερα.

δεν ειχα ποτε los13 οποτε δεν μπορω να συγκρινω αλλα ξερω πως η 14.1 ειναι μια χαρα σταθερη. το μονο πραγμα που δεν εχω επιβεβαιωσει ειναι πως δεν ξερω αν δουλευει το cast σε smart tv που παλιοτερα δεν δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου δεν το αναγνωριζει το laptop μου με αποτελεσμα μονο να φορτίζει, παιζει να φτεει το καλωδιο ή κάτι άλλο? Δυστυχως δεν εχω αλλο καλώδιο να δοκιμάσω.

 

φανταζομαι win10 εισαι. ενεργοποιησε "εντοπισμο σφαλματων usb" απο το επιλ. για προγραμματιστες στις ρυθμισεις σου και μετα απο το τηλ επελεξε αντι για φορτιση - μεταφορα αρχειων (mtp).

αν δεν στο αναγνωρισει τοτε πας "ο υπολογιστης μου - διαχειρηση - διαχειρηση συσκευων" και βλεπεις αν στο αναγνωριζει. αν οχι επιλεγεις αυτο που βλεπει και κανεις "ενημερωση προγραμματος οδηγησης - αναζητηση λογισμικου προγραμματος οδηγησης στον υπολογιστη μου - επιλογη απο λιστα προγραμματων οδηγησης συσκευων του υπολογιστη - συσκευες android - συσκευη usb mtp"

αν θυμαμαι καλα. δοκιμασε ή αν καποιος αλλος γνωριζει ας με διορθωσει.....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες οθόνης με την παρακάτω cyanogen 13 μόνο με WiFi βέβαια και χρήση messenger, fb YouTube και Chrome μοιρασμενα σε χρόνο... Πολύ καλά θεωρώ.. Σας την προτείνω. Υποστηρίζει και goodix finger print αλλά όχι volte νομίζω. Είμαι χωρίς κάποιον custom kernel πάνω. Με global stable 8.1.6 με ανάλογη χρήση είχα 7 μισή ώρες

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και Χρόνια Πολλά.

 

θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

σε κινητο φιλου, που του το ειχα ξεκλειδωσει παλαιοτερα και ετρεχε μια περσινη ελληνικη ρομ, πηγα να του το αναβαθμισω, κατεβαζοντας το πιο προσφατο .zip ελληνικης εκδοσης και περνωντας το στην εσωτερικη μνημη, και μετα επιλεγοντας το μεσω της εφαρμογης της xiaomi που υπαρχει στο κινητο.

 

αποτελεσμα: brick :( (kai λογικα χασιμο ολης της εσωτερικης μνημης του κινητου, σωστα?)

 

Δοκιμαζωντας να το επαναφερω στην ζωη, ο δικος μου υπολογιστης windows10, δε λεει με τιποτα να το αναγνωρισει με το Miflash.

σε αλλον υπολογιστη που δοκιμασα, windows8, με το ιδιο καλωδιο, το αναγνωρισε αλλα οταν επελεγα τον φακελο της ρομ και flash, μου ελεγε "cannot find file _clear_all_except_storage και πραγματι δεν ειχε τετοιο αρχειο μεσα η ρομ.

 

κανεις να βοηθησει παιδια?

θα ηθελα αμεσα να του το επαναφερω, και αν ήταν δυνατον να διατηρηθουν τα αρχεια του της μνημης τηλεφωνου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στο ρικοβερι μπαίνει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

μονο σε fastboot μπαινω πλεον.

εναλλακτικα, μονο με το power κουμπι, αναβει/σβηνει το led συσκευης σε κοκκινο χρωμα.

yγ.

με volume_up+power, απλά δονειται για μια στιγμη, εμφανιζει το Mi επισης για μια στιγμη και μετα σβηνει και αναβοσβηνει το κοκκινο λεντ.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και Χρόνια Πολλά.

 

θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

σε κινητο φιλου, που του το ειχα ξεκλειδωσει παλαιοτερα και ετρεχε μια περσινη ελληνικη ρομ, πηγα να του το αναβαθμισω, κατεβαζοντας το πιο προσφατο .zip ελληνικης εκδοσης και περνωντας το στην εσωτερικη μνημη, και μετα επιλεγοντας το μεσω της εφαρμογης της xiaomi που υπαρχει στο κινητο.

 

αποτελεσμα: brick :( (kai λογικα χασιμο ολης της εσωτερικης μνημης του κινητου, σωστα?)

 

Δοκιμαζωντας να το επαναφερω στην ζωη, ο δικος μου υπολογιστης windows10, δε λεει με τιποτα να το αναγνωρισει με το Miflash.

σε αλλον υπολογιστη που δοκιμασα, windows8, με το ιδιο καλωδιο, το αναγνωρισε αλλα οταν επελεγα τον φακελο της ρομ και flash, μου ελεγε "cannot find file _clear_all_except_storage και πραγματι δεν ειχε τετοιο αρχειο μεσα η ρομ.

 

κανεις να βοηθησει παιδια?

θα ηθελα αμεσα να του το επαναφερω, και αν ήταν δυνατον να διατηρηθουν τα αρχεια του της μνημης τηλεφωνου.

Μετονόμασε το αρχείο "flash_all_except_data.bat" σε "flash_all_except_storage.bat" και θα παίξει. Το έπαθα κι εγώ προχθές με global stable. Ενώ το ZIP της global dev δεν είχε τέτοιο θέμα.

 

Και βέβαια (όπως λέει και το όνομα του αρχείου που θα εκτελεστεί) δε χάνεις τα data σου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μετονόμασε το αρχείο "flash_all_except_data.bat" σε "flash_all_except_storage.bat" και θα παίξει. Το έπαθα κι εγώ προχθές με global stable. Ενώ το ZIP της global dev δεν είχε τέτοιο θέμα.

 

Και βέβαια (όπως λέει και το όνομα του αρχείου που θα εκτελεστεί) δε χάνεις τα data σου.

 

critical partition flashing is not allowed :(

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλλα σε όλους.

Καινούργιος σε xiaomi με miui 8 ,και αγχωμένος.

Συγκεκριμένα δεν βρίσκω από που ρυθμίζουμε εφαρμογές και Widgets να τρέχουνε και στο παρασκήνιο. Στα Huawei πχ υπάρχει επιλογή προστατευόμενων εφαρμογών.

Όπως θα δείτε και στο screenshot η πραγματική ώρα (πάνω αριστερά) είναι σωστή αλλα δεν ενημερώνεται το widget . Πρέπει να κάνω χειροκίνητα ανανέωση.

Από πού το ρυθμίζω;

http://picpaste.com/pics/Screenshot_2017-04-18-11-35-34-237_com.teslacoilsw.launcher-BC7LXoZb.1492506153.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να κανω αλλαγες παλι...οποιος εχει αποψη για redmi note 4 η redmi pro ας βοηθησει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7157821#

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλλα σε όλους.

Καινούργιος σε xiaomi με miui 8 ,και αγχωμένος.

Συγκεκριμένα δεν βρίσκω από που ρυθμίζουμε εφαρμογές και Widgets να τρέχουνε και στο παρασκήνιο. Στα Huawei πχ υπάρχει επιλογή προστατευόμενων εφαρμογών.

Όπως θα δείτε και στο screenshot η πραγματική ώρα (πάνω αριστερά) είναι σωστή αλλα δεν ενημερώνεται το widget . Πρέπει να κάνω χειροκίνητα ανανέωση.

Από πού το ρυθμίζω;

Χρόνια πολλά και καλώς όρισες στον κόσμο της MIUI.

Ακολούθα τη διαδρομή ρυθμίσεις > άδειες > αυτόματη έναρξη και ενεργοποίησε ποιές θέλεις.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλώς όρισες στον κόσμο της MIUI.

Ακολούθα τη διαδρομή ρυθμίσεις > άδειες > αυτόματη έναρξη και ενεργοποίησε ποιές θέλεις.

 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Βέβαια, έγραψα την ερώτηση σε λάθος νήμα μια και η συσκεύη που απέκτησα είναι το redmi pro (σκέτο :)). Η διαδρομή στις ρυθμίσεις δεν είναι ακριβώς αυτή που περιέγραψες αλλά την βρήκα. (Ρυθμίσεις/δικαιώματα/αυτόματη έναρξη.)

Περίεργο πάντως, η MIUI 8.1,δεν έχει το ίδιο μενού ρυθμίσεων;

Όπως και να είναι ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

critical partition flashing is not allowed :(

οκ, δεν ξέρω τι παίζει τώρα... Το googlαρες;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

οκ, δεν ξέρω τι παίζει τώρα... Το googlαρες;

 

ναι, με καποιον τροπο κλειδωθηκε ο bootloader.αναμενω εγκριση ξεκλειδωματος από miui τωρα...και ελπίζω...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ναι, με καποιον τροπο κλειδωθηκε ο bootloader.αναμενω εγκριση ξεκλειδωματος από miui τωρα...και ελπίζω...

Αφού κλειδώθηκε ο boooader γιατί δεν δοκιμάζεις flashάρισμα με edl?

Link to comment
Share on other sites

ναι, με καποιον τροπο κλειδωθηκε ο bootloader.αναμενω εγκριση ξεκλειδωματος από miui τωρα...και ελπίζω...

 

Απο την στιγμή που είχε ξεκλειδώσει ποιος ο λογος να θες παλι έγκριση?

Φλασαρεις μια official CN ROM με τον τρόπο που ειπώθηκε (download mode),επιλέγεις στο εργαλείο flash all, lock all αν θυμάμαι σωστά, και όταν μπεί η νέα Ρομ μετα το ξεκλειδωνεις με το λογαριασμό που του είχες και περπατας για τα υπόλοιπα που θες να κανεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Official Global 8.1.1.0 Stable και πριν μια βδομάδα μου ήρθε ένα ΟΤΑ update για κάποια 8.2(etc.) αλλά δεν το έκανα γιατί έφευγα εκτός και δεν ήθελα να έχω θέματα. Πήγα σήμερα να κάνω το Update και μου λέει ότι δε βρίσκει κάτι πιο καινούργιο από το 8.1.1.0. Μπήκα στη σελίδα με τα downloads και ως νεότερη global μου δίνει την 8.1.6.0.

1. Τι μπορεί να παίχτηκε;

2. Πήρε κανείς την 8.2; Πού μπορώ να τη βρω;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη. Μιας και ηταν μερες χαλαρωσης ειπα να ασχοληθω με το κινητο και να το κανω μια αναβαθμιση, ελα ομως που δεν προσεξα οτι δεν ειχε αρκετη μπαταρια και τωρα το μονο που κανει εινα να μπαινει σε fastboot mode και οταν δεν ειναι σε fastboot να αναβοσβηνει το κοκκινο led οταν το συνδεω με καλωδιο. Κατεβασα διαφορες fastboot rom αλλα οταν παω να το φλασαρω μεσω υπολογιστη μου βγαζει μυνηματα οτι δεν μπορει να βρει το flash_all_storage.bat οποτε κανω μετονομασια στο φακελο της rom και στα δυο αρχεια (bat και sh)για να τα βλεπει. Αφου τα βλεπει και παει να ξεκινησει μου πεατει αλλο μυνημα error: Missmatching image and device. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Official Global 8.1.1.0 Stable και πριν μια βδομάδα μου ήρθε ένα ΟΤΑ update για κάποια 8.2(etc.) αλλά δεν το έκανα γιατί έφευγα εκτός και δεν ήθελα να έχω θέματα. Πήγα σήμερα να κάνω το Update και μου λέει ότι δε βρίσκει κάτι πιο καινούργιο από το 8.1.1.0. Μπήκα στη σελίδα με τα downloads και ως νεότερη global μου δίνει την 8.1.6.0.

1. Τι μπορεί να παίχτηκε;

2. Πήρε κανείς την 8.2; Πού μπορώ να τη βρω;

 

1. Την κατεβασαν γιατι ειχε bugs.

Link to comment
Share on other sites

πείτε καμία γνώμη ρε παιδιά,από 7.3.6 global stable αξίζει να πάω σε 8.0.6.0?

έχει κάποια διαφορά ή να κάτσω εδώ που είμαι;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού κλειδώθηκε ο boooader γιατί δεν δοκιμάζεις flashάρισμα με edl?

 

αν δοκιμασω αυτο που λες, ξεχναω τα δεδομενα της εσωτερικης μνημης τηλεφωνου?

θα ηθελα, αν ειναι δυνατον, να τα σωσω.

ενα λινκ, στον καταλληλο οδηγό για edl φλασαρισμα, σου ειναι ευκολο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την στιγμή που είχε ξεκλειδώσει ποιος ο λογος να θες παλι έγκριση?

Φλασαρεις μια official CN ROM με τον τρόπο που ειπώθηκε (download mode),επιλέγεις στο εργαλείο flash all, lock all αν θυμάμαι σωστά, και όταν μπεί η νέα Ρομ μετα το ξεκλειδωνεις με το λογαριασμό που του είχες και περπατας για τα υπόλοιπα που θες να κανεις. ;)

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?

download mode ειναι το αλλο ονομα του edl ? σημαινει emergency download mode?

 

θα ηθελα αν γινεται, να διατηρησω τα αρχεια του παιδιου που ειχε στην μνημη τηλεφωνου.

δεν θυμαμαι ποιον λογαριασμο mi ειχε το κινητο, αυτο ειναι το θεμα.

το χρησιμοποιουσα εγω ο ιδιος με την latest περσυνη ελληνικη (dev μαλλον) ρομ.

πριν του το δωσω, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

ισως μετα εβαλε ο ιδιος, δικο του λογαριασμο mi.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αν δοκιμασω αυτο που λες, ξεχναω τα δεδομενα της εσωτερικης μνημης τηλεφωνου?

θα ηθελα, αν ειναι δυνατον, να τα σωσω.

ενα λινκ, στον καταλληλο οδηγό για edl φλασαρισμα, σου ειναι ευκολο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?

download mode ειναι το αλλο ονομα του edl ? σημαινει emergency download mode?

 

θα ηθελα αν γινεται, να διατηρησω τα αρχεια του παιδιου που ειχε στην μνημη τηλεφωνου.

δεν θυμαμαι ποιον λογαριασμο mi ειχε το κινητο, αυτο ειναι το θεμα.

το χρησιμοποιουσα εγω ο ιδιος με την latest περσυνη ελληνικη (dev μαλλον) ρομ.

πριν του το δωσω, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

ισως μετα εβαλε ο ιδιος, δικο του λογαριασμο mi.

 

Ναι είναι το ίδιο ,edl.

Καλό είναι να εχεις τον ίδιο λογαριασμό που είχε το κινητό όταν ξεκλειδώσει έτσι ώστε να επαναφέρει τα στοιχεία που είχε.

Τώρα αν θες δοκίμασε να του περάσεις έτσι Ρομ αλλά μην διαγραψεις την αποθήκη της συσκευής,έχει επιλογή νομίζω στο εργαλείο..

Αν δεν ....τοτε αναγκαστικά διαγράφεις τα πάντα. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...