Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα και αλλη ROM (dev Greek 2 version πιο πισω που αυτη εχω και εγω στο κινητο μου) , εκανα Format, wipe data, wipe cache, wipe dalvik. Αυτα βεβαια τα ειχα κανει και εχτες αλλα παλι τα ιδια κανει και ολα English.

 

Με εχει τρελλανει το κινητο! :lol:

 

Θέλεις να με ακούσεις;

Βάλε Globe Rom να ησυχάσεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εβαλα και STABLE ROM GREEK τα ιδια... Να βαλω αυτη που ειχε δηλαδη;

 

Θες να μας πεις λίγο αναλυτικά τι κανεις αν εχεις ξεκλειδώσει τι twrp εχεις γιατί είναι περίεργο όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα .Θα ήθελα την βοήθειά σας.εχω το red mi note 3 pro με έκδοση rom 7.1.9.00 με ελληνικά.θελω να το αναβαθμίσω σε miui 8. Τι πρέπει να ακολουθήσω.;;Η αν υπάρχει κάποιος σε Αθήνα να το κάνει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους.παιδια έχω το redmi note 3 pro με έκδοση rom 7.1.9.00 stable.θελω να περάσω την miui 8 internasional.τι πρέπει να ακολουθήσω ,και αν υπάρχει κάποιος που το κάνει στην Αθήνα και ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και STABLE ROM GREEK τα ιδια... Να βαλω αυτη που ειχε δηλαδη;

 

http://mi-globe.com

Αυτή εννοώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις λίγο αναλυτικά τι κανεις αν εχεις ξεκλειδώσει τι twrp εχεις γιατί είναι περίεργο όλο αυτό;

 

Καλησπερα μετά το ξεκλείδωμα του bootloader

 

κανω ακριβώς οτι λέει εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Με την τελευταια Greek DEV ROM.

 

Ειμαι τωρα σε διαδικασία.

 

Ξαναπέρασα την Κινέζικη όπως λέει εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/#post131353

 

Κανω τωρα update την Κινέζικη (μέσα απο το UPDATE) και περιμένω για να ξανακάνω αυτό: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Τα SETTINGS δουλευουν κανονικα στην Κινέζικη DEV....

Ειμαι σε διαδικασία θα σας ενημερώσω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη δεν είχε οταν ήρθε το τηλέφωνο;

 

Είμαι σε διαδικασία δεν θα το αφήσω έτσι θα την περάσω την Ελληνικη! Είναι θέμα τιμής!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα σήμερα update OTA στην chinese official stable 8.2.1.0(MHOCNDL) και πλέον ενώ έχω και εμφανίζει κανονικό σήμα 4G δεν συνδέονται και δεν ενεργοποιούνται τα data (δεν εμφανίζεται το σηματάκι με τα βελάκια στην πάνω μπάρα.....)

Παίζει με το καινούριο update να κλείδωσαν τα bandwitch που δεν χρησιμοποιούνται εκτός Κίνας και για αυτό να μην δουλεύει άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα σήμερα update OTA στην chinese official stable 8.2.1.0(MHOCNDL) και πλέον ενώ έχω και εμφανίζει κανονικό σήμα 4G δεν συνδέονται και δεν ενεργοποιούνται τα data (δεν εμφανίζεται το σηματάκι με τα βελάκια στην πάνω μπάρα.....)

Παίζει με το καινούριο update να κλείδωσαν τα bandwitch που δεν χρησιμοποιούνται εκτός Κίνας και για αυτό να μην δουλεύει άλλο?

Δοκίμασε αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7028850

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια....

 

Μου βγαζει ενα μηνυμα (στο SETUP στην αρχη αρχη) οτι δεν εχει γινει authenticated η συσκευη και οτι πρεπει να βαλω κωδικο.... Εκει ενω βαζω τον σωστο κωδικο (απο πανω εχει το νουμερο ID) μετα λεει οτι δεν εχει γινει unlocked μετα κρασσαρει. Μπαινει κανονικα αλλα οταν παταω sta settings krassarei... :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως υπαρχει προβλημα επειδη απο android 5 παω αεράτος σε 6 ? μηπως πρεπει να περασω καμια dev κινεζικη 6 και μετα 6 ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλά αδερφέ 1000 ευχαριστώ :thanks: με έσωσες από επαναφορές και αλλαγή ROM !

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια....

 

Μου βγαζει ενα μηνυμα (στο SETUP στην αρχη αρχη) οτι δεν εχει γινει authenticated η συσκευη και οτι πρεπει να βαλω κωδικο.... Εκει ενω βαζω τον σωστο κωδικο (απο πανω εχει το νουμερο ID) μετα λεει οτι δεν εχει γινει unlocked μετα κρασσαρει. Μπαινει κανονικα αλλα οταν παταω sta settings krassarei... :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως υπαρχει προβλημα επειδη απο android 5 παω αεράτος σε 6 ? μηπως πρεπει να περασω καμια dev κινεζικη 6 και μετα 6 ελληνικη?

Ρίξε μία ματιά σ αυτό μήπως σε βοηθήσει.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16575-Ελληνικός-οδηγός-αναβάθμισης-από-Android-5-1-1-σε-Marshmallow-6-0-0-για-το-Redmi/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια....

 

Μου βγαζει ενα μηνυμα (στο SETUP στην αρχη αρχη) οτι δεν εχει γινει authenticated η συσκευη και οτι πρεπει να βαλω κωδικο.... Εκει ενω βαζω τον σωστο κωδικο (απο πανω εχει το νουμερο ID) μετα λεει οτι δεν εχει γινει unlocked μετα κρασσαρει. Μπαινει κανονικα αλλα οταν παταω sta settings krassarei... :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως υπαρχει προβλημα επειδη απο android 5 παω αεράτος σε 6 ? μηπως πρεπει να περασω καμια dev κινεζικη 6 και μετα 6 ελληνικη?

 

Αν έκανες καθαρη εγκατάσταση με miflash και εχεις θέμα μονο με την ελληνική τοτε μην πας στην τελευταία που παίζει, βάλε για αρχή μια του Οκτωβρίου σεταρισε το και μετα πας στην τελευταία.;)

Link to comment
Share on other sites

πηρε κάνεις global stable 8.1.6.0??Τσεκαρω για Οτα απο 8.1.1.0 κ δεν την βγάζει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν δεν την έπαιρνε "αεράτα" την Ελληνικη. Ήθελε απο 6 ελληνικη σε 7 ελληνικη.

 

Ολα είναι μια χαρά!

 

Ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια!!!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται ..κανοντας χθες το update (έχω stable 8.2 αγγλοκινεζικη) διαπίστωσα ότι σήμερα δεν λειτουργούν τα δεδομένα ..κάνοντας επανεκκινηση μου έβγαλε ένα μήνυμα mi sim isn't activated..πηγαίνει στις ρυθμίσεις του mi account αλλά ήταν όλα κομπλέ και ο αριθμος συγχρονισμένος με το account και το κινητο..ευχαριστώ το των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε λίγα post πίσω όπως και αρκετές φορές παλαιότερα.

Post #18494

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει από την αρχή με china-en dev. Τώρα από οτι βλέπω εδώ η global έχει ήδη Ελληνικά. Επειδή έχω ήδη china dev απλά κατεβάζω αυτή την φορά την global dev αντί για την china και flasharw από την εφαρμογή του ή πρέπει να "ξεκλειδώσω και εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να ξεκλειδώσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου έχω to note 3 pro με έκδοση 7.1.9.00 .Ποια διαδικασία θα ακολουθήσω για να περάσω official και μετά miui 8?

 

Ποιά έκδοση έχεις; Global , dev , chinese?

Link to comment
Share on other sites

Pedia ekana to telefteo update sto kinito ke den mu duleun ta dedomena gia to Internet ti ginetee?

 

έχασες και το Ελληνικό πληκτρολόγιο ?:p:p:p

 

δες εδώ

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

@Kalathis:

Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ

Τα κορακίστικα απαγορεύονται.

Γράψε ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιησω τελείως το δαχτυλικο αποτύπωμα στην miui 8...δεν έχω δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά ακουμπωντας το δάχτυλο εκεί με πηγαίνει στην οθόνη κλειδώματος το οποίο είναι πολύ σπαστικό μιας και δεν έχω θήκη στο κινητό και πατιεται πολλές φορές και στην τσέπη... Σε miui 7 δεν το είχε αυτό το χαρακτηριστικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...