Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλε μου.

Μηπως ειναι ευκολο να ξανα ανεβασεις το αρχειο fingerprint fix?Γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα και δεν μου βγαζει επιλογη fingerprint τωρα η συκσευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μια ερώτηση είχα την Ελληνική xtrv την τελευταία, έκανα full backup από twrp, πέρασα για λίγο μόνο να δω την Resurection Remix, κάνω διαγραφή και επαναφορά από recovery, bootαρει κανονικά, μου ζητάει κωδικό ξεκλείδωματος συσκευής και δεν παίρνει αυτόν που είχα (100% ότι είναι σωστός), υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει χωρίς στήσιμο από την αρχή;

Ευχαριστώ!

 

μπαινεις σε twrp πατάς προχωρημένες μετά πατάς διαχείριση αρχείων βρίσκεις τον φάκελο data και τον πατάς μετα βρισκεις τον φάκελο system τον πατάς κατεβαίνεις κατω και βρίσκεις το αρχείο gatekeeper-pasword.key το πατάς και επιλέγεις διαγραφή μετα επανεκκινηση

Edited by panorifi
Link to comment
Share on other sites

γιατι στο μεσεντζερ δεν μου ερχονται αμεσα μερικες φορες τα μηνυματα;

πχ ανοιγω την εφαρμογη και μετα ερχονται

και κατι αλλο...

 

Το έχεις βάλει σε αυτόματη έναρξης και έχει κλειδώσει την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους (πέρασε υπερβολικά πολύς καιρός), έχουμε και επίσημη Marshmallow stable rom, έκδοση 8.1.1

http://en.miui.com/thread-433367-1-1.html

 

EDIT: είναι Global rom αλλά δεν αναφέρεται πουθενά λίστα με γλώσσες (για να δούμε αν πρόσθεσαν επιτέλους και τα Ελληνικά). Όποιος την έχει ή έχει πληροφορίες ας τις αναφέρει.

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους (πέρασε υπερβολικά πολύς καιρός), έχουμε και επίσημη Marshmallow stable rom, έκδοση 8.1.1

http://en.miui.com/thread-433367-1-1.html

 

EDIT: είναι Global rom αλλά δεν αναφέρεται πουθενά λίστα με γλώσσες (για να δούμε αν πρόσθεσαν επιτέλους και τα Ελληνικά). Όποιος την έχει ή έχει πληροφορίες ας τις αναφέρει.

εχει ελληνικα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους! Ποιο καλό παιδί που την έβαλε ήδη, θα μας πει πώς είναι η μπαταρία της;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους (πέρασε υπερβολικά πολύς καιρός), έχουμε και επίσημη Marshmallow stable rom, έκδοση 8.1.1

http://en.miui.com/thread-433367-1-1.html

 

EDIT: είναι Global rom αλλά δεν αναφέρεται πουθενά λίστα με γλώσσες (για να δούμε αν πρόσθεσαν επιτέλους και τα Ελληνικά). Όποιος την έχει ή έχει πληροφορίες ας τις αναφέρει.

 

Beta Global Stable V8.1.1.0.MHOMIDI

beta global stable ...a la crem

αποφασίστε ρε εκει στην xiaomi τι ειναι beta ή stable? :lol::lol::lol::lol:

 

EDIT απο το feedback απο κάτω βλεπω οτι είναι καρα-beta και με κάμποσα bugs.... :( :(

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Το θηριακι ενω λειτουργουσε κολλησε στα καλα καθουμενα και δεν ανταποκρινεται καθολου. οταν το συνδεω στη φορτιση αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι. καμια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Το θηριακι ενω λειτουργουσε κολλησε στα καλα καθουμενα και δεν ανταποκρινεται καθολου. οταν το συνδεω στη φορτιση αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι. καμια βοήθεια;

 

τι ρομ ειχε;;

 

fastbooot ή recovery μπαινει;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο με την MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) η official δεν είναι; Με αυτή τη rom είναι καλύτερα να το πάρω, έτσι;

Είναι η πρώτη μου επαφή με Xiaomi και θέλω τη βοήθεια σας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ειχε του κινεζομαγαζου. δεν κανει τιποτα. αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι μονο οταν το συνδεω
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο με την MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) η official δεν είναι; Με αυτή τη rom είναι καλύτερα να το πάρω, έτσι;

Είναι η πρώτη μου επαφή με Xiaomi και θέλω τη βοήθεια σας. Ευχαριστώ.

 

ναι η οφφισιαλ ειναι...μια χαρα ρομ

 

ειχε του κινεζομαγαζου. δεν κανει τιποτα. αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι μονο οταν το συνδεω

 

βγαλε καλωδιο και πατα το power+ vol- (κατω) για κανα λεπτο να δεις αμα θα βγαλει το λαγουδακι με το κατσαβιδι

Link to comment
Share on other sites

οχι. ειμαι με win 10 σε τεστ mode εβαλα και διαφορα drivers τιποτα ομως

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν το αναγνωρισε τελικα. Qualcom Hs-usb qdloader 9008 (com5). Mετα τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο με την MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) η official δεν είναι; Με αυτή τη rom είναι καλύτερα να το πάρω, έτσι;

Είναι η πρώτη μου επαφή με Xiaomi και θέλω τη βοήθεια σας. Ευχαριστώ.

 

Τελικά έχει ένα ακόμα μηδενικό στο τέλος δλδ 8.0.1.0.0 μαζί με τα γράμματα που εχει η official LHOMIDG

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

οχι. ειμαι με win 10 σε τεστ mode εβαλα και διαφορα drivers τιποτα ομως

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν το αναγνωρισε τελικα. Qualcom Hs-usb qdloader 9008 (com5). Mετα τι να κανω;

 

εδω εισαι https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

 

 

Τελικά έχει ένα ακόμα μηδενικό στο τέλος δλδ 8.0.1.0.0

 

unofficial αν εχεις σκοπο να την αλλαξεις παρτο αλλιως οχι γιατι θα τραβας τα ιδια με τον anddem απο πανω :p

Link to comment
Share on other sites

Εμ γι αυτό προνόησα να ρωτήσω τα τσακάλια μας , τσακάλι μου και σε ευχαριστώ πολύ kongeo1994!!! Δεν έχω σκοπό να πονοκεφαλιάσω γι αυτο δεν θα το πάρω.

 

Να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμ γι αυτό προνόησα να ρωτήσω τα τσακάλια μας , τσακάλι μου και σε ευχαριστώ πολύ kongeo1994!!! Δεν έχω σκοπό να πονοκεφαλιάσω γι αυτο δεν θα το πάρω.

 

Να είσαι καλά!!!

 

αν θες παρτο με official stable/dev κατευθειαν να εισαι ησυχος...

αν και αν κανεις απο νωρις την διαδικασια και ειναι πιο ευκολη και ξερεις τι να κανεις σε περιπτωση που σου τυχει κατι

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έβρισκα να το έπαιρνα. Και εγώ αυτό θέλω, να είμαι ήσυχη!

Το θέλω όμως απο Θεσσαλονίκη για να το δω απο κοντά και μέχρι 120 ευρώ και δεν είναι εύκολο να βρω.

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :)

θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ έχει καλή αυτονομία με όσο γίνεται φωτεινή οθόνη και ενεργοποιημένο το 3g και ελληνικά?

επίσης γνωρίζεται κάποια app για πολλαπλά email? που να έρχονται αμέσως ειδοποίηση όταν λαμβάνω νέο email?

ο συγχρονισμός είναι απ ενεργοποιημένος.

και θα θελα να ρωτήσω χρησιμοποιώ τον all one toolbox για cleaner.μου έχει επιλεγμένα cache,temp files,thub images,process αν κάνω διαγραφή σε αυτά τα αρχεία δεν θα έχω πρόβλημα να χάσω σημαντικά αρχεία που χρειάζομαι σωστά?(πχ φωτογραφίες,έγγραφα)

έχω το pro με 2 gb ram.

ευχαριστώ πολύ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την αυτοματη μολις την εκανα

το κλειδωμα γιατι ομως;

 

επισης πηγαινε ρυθμισεις -> μπαταρια -> διαχ εφαρμογων και βγαλε τους περιορισμους απο το μεσσεντζερ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ακυρωνεται το notification όταν χανεται ή επανέρχεται το σήμα?
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...