Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!κανε refund και πηγαινε στο vicmall αν σε ενδιαφερει το redmi note 3 pro(αυτο εχω και ειναι θηριο!!αν παραγγειλεις θα παραγγειλεις με china official dev...οταν τα παραλαβεις σε περιπου 18 μερες(τοσο το παρελαβα εγω) περνας την ελληνικη rom dev η stable απο το ελληνικο καταπληκτικο φορουμ(xiaomi miui hellas) για το 4 που αναφερεις να σου στειλουν αντι για το redmi note 3 pro δεν εχω αποψη...οπως και να εχει το vicmall ειναι απολυτα καρατσεκαρισμενα αξιοπιστο και after sale value!!!και βεβαια μπορεις να πας απο 5 σε 6 αλλα σε developer rom ..ακομα stable σε 6 δεν εχει βγει...

δικια εχεις φιλε μου! απο τα καλυτερα και αξιοπιστα τη γρηγοροτερη αποστολη την κανει το vickmall

ομως πηγα να παραγγειλω & την πατησα :(

OUT OF STOCK

http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-32gb-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-grey.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ψωνίσει κανείς απο το ρώσικο ali express (εξπρες ο θεος να το κανει!)

https://ru.aliexpress.com/store/product/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/2178148_32717858702.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301

μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

ευχαριστω οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω παραγγείλει! είναι καλό;

απο ποιο απο τα 2? :)

καλο ειναι το θεμα ειναι οτι το vickmall δεν εχει πλεον :(

και το ρωσικο δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο οποτε θα παω gearbest

geekbuing ακουσα το χαλασε περιμενει κοσμος καιρο...

Link to comment
Share on other sites

δικια εχεις φιλε μου! απο τα καλυτερα και αξιοπιστα τη γρηγοροτερη αποστολη την κανει το vickmall

ομως πηγα να παραγγειλω & την πατησα :(

OUT OF STOCK

http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-32gb-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-grey.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ψωνίσει κανείς απο το ρώσικο ali express (εξπρες ο θεος να το κανει!)

https://ru.aliexpress.com/store/product/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/2178148_32717858702.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301

μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

ευχαριστω οπωσδήποτε

Ρώτα στο chat τη Selina για το πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο να έχεις μια εικόνα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.ενδιαφερομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό είμαι ανάμεσα σ αυτό και στο oukitel p6000.

ο μόνος μου φοβοςγια το xiaomi είναι τα τόσα διφορουμενα που λεγονται. Αρχικά αν το πάρω από Ελλάδα γιατί βιάζομαι κιόλας με ποια ρομ θα έχει πάνω ???ρώτησα το πρωί σ ένα μαγαζί δεν ήξερε να μου πει. Στα μνματα θα θέλει το +30 μπροστά για να αναγνωρίσει το ήδη αποθηκευμένο νούμερο?? Γενικότερα δε θέλω να το πειράξω το κινητό άλλες ρομ κλπ θέλω να μου πει κάποιος που το αγόρασε από Ελλάδα αν του δούλεψε απροβληματιστα. Αυτά και συγγνώμη αν κούρασα!

Edited by Manos_VXR
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο chat τη Selina για το πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο να έχεις μια εικόνα.

ρωτησα φιλε απο skype αλλα απλα ειπε out of stock

και προτεινε το redmi 3s! η ευκολη λυση :p

επειδη ειπα θελω την 800αρα μπαντα Β20

απο εξω 140€. απο EU warehouse 170€ περιπου. οποτε στο 3S καλυτερα αξιζει απο ευρωπη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά.ενδιαφερομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό είμαι ανάμεσα σ αυτό και στο oukitel p6000.

ο μόνος μου φοβοςγια το xiaomi είναι τα τόσα διφορουμενα που λεγονται. Αρχικά αν το πάρω από Ελλάδα γιατί βιάζομαι κιόλας με ποια ρομ θα έχει πάνω ???ρώτησα το πρωί σ ένα μαγαζί δεν ήξερε να μου πει. Στα μνματα θα θέλει το +30 μπροστά για να αναγνωρίσει το ήδη αποθηκευμένο νούμερο?? Γενικότερα δε θέλω να το πειράξω το κινητό άλλες ρομ κλπ θέλω να μου πει κάποιος που το αγόρασε από Ελλάδα αν του δούλεψε απροβληματιστα. Αυτά και συγγνώμη αν κούρασα!

 

φιλε για oukitel δεν ξερω αλλα το XIAOMI είναι εργαλείο υπο την εννοια οτι ολα τα φτιαχνεις με μερακι και κοπο

αν το φοβασαι δεν γνωριζεις κλπ μην πας σε ΧΙΑΟΜΙ. παρε καλυτερα 1 leagoo ;)

εχω το Z5 LTE 4G προς το παρον με καλυπτει για τα 65 που εδωσα με 4G! εχει και καλυτερα. αυτο που εχω το μονο ελαττωμα ειναι η οθονη που πρεπει να την κοιτας καταματα (οχι ευρεια γωνια θεασης) στο daylight δεν εχει προβλημα!

 

sorry για το off topic

https://ru.aliexpress.com/store/product/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/2178148_32717858702.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301

 

αν ξερει κανενας για το ρωσικο ali express ή τον πωλητη ας μας πει παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει ξανά αναφερθεί, αλλά δν το βρίσκω, ξαφνικά δεν στέλνει μηνύματα ή 1η κάρτα , ή 2η στέλνει. Μπορώ να κάνω κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είδα στο gr.miui το mimax πήρε official stable (miui stable v8.1.2.0) ΜΕ ελληνικά εδώ

Λέτε οι stable απο δω και πέρα να εμπεριέχουν και τα ελληνικά ???

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα είδα μια εφαρμογή που έκανε εγκατάσταση μόνη της και όταν την κάνω απεγκατασταση αυτή ξανά εμφανίζεται. msa v2016.11.03.apk γνωρίζεται τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μία ολονυχτία φόρτιση,το άνοιξα σημερα κ ήταν 99℅,κ όταν εβγαλα τον φορτιστής το εικονίδιο της μπαταρίας ήταν πορτοκαλί,το ξαναεβαλα στον φορτιστή κ σε 5 λεπτά πήγε 100℅.λετε να έχω θέμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μετά από μία ολονυχτία φόρτιση,το άνοιξα σημερα κ ήταν 99℅,κ όταν εβγαλα τον φορτιστής το εικονίδιο της μπαταρίας ήταν πορτοκαλί,το ξαναεβαλα στον φορτιστή κ σε 5 λεπτά πήγε 100℅.λετε να έχω θέμα;

 

Όχι, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Όταν φορτίσει πλήρως η συσκευή, ακόμα και αν παραμείνει στο φορτιστή, το κύκλωμα σταματά τη φόρτιση για προστασία της απόδοσης της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μία ολονυχτία φόρτιση,το άνοιξα σημερα κ ήταν 99℅,κ όταν εβγαλα τον φορτιστής το εικονίδιο της μπαταρίας ήταν πορτοκαλί,το ξαναεβαλα στον φορτιστή κ σε 5 λεπτά πήγε 100℅.λετε να έχω θέμα;

 

Το ότι στο έδειχνε πορτοκάλι μάλλον σημαίνει ότι έχεις ενεργεί την εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα πρόσφατα αγόρασε ενας φίλος μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι :

 

1) το κινητό σε ποια έκδοση βρίσκεται ποια ειναι η τελευταία βγήκε δηλ official η έκδοση 6 ?

2) το κινητό μέσω wifi αναβαθμίζεται κανονικά η έκδοση λογισμικού ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

καλα το eu adapter που λενε ειναι αγγλικος ανταπτορας με εξτρα ανταπτορα για ευρωπη?νομιζα οτι στελνουν κανονικο.

 

edit: μου ηρθε σημερα

Android version: 6.01 MMB29M

Miui version: Miui 8 global 6.9.9 Beta

Edited by r00
Link to comment
Share on other sites

καλα το eu adapter που λενε ειναι αγγλικος ανταπτορας με εξτρα ανταπτορα για ευρωπη?νομιζα οτι στελνουν κανονικο.

 

edit: μου ηρθε σημερα

Android version: 6.01 MMB29M

Miui version: Miui 8 global 6.9.9 Beta

 

Η συσκευή προορίζεται για Κίνα, εξού και αυτός ο φορτιστής.

Μονο στο Kate υπάρχει ο EU.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή προορίζεται για Κίνα, εξού και αυτός ο φορτιστής.

Μονο στο Kate υπάρχει ο EU.

 

Ανάλογα και το Kate. Από το Vickmall με στείλανε Kate Με αγγλικό φορτιστή (αυτόν με τα τρία "τσουτσούνια") και αντάπτορα για Ευρώπη. Φυσικά με χάλασε αρκετά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε την global dev καλη, σταθερή κ γρήγορη ρομ όπως είναι κ οι Ελληνικές? Θέλω να το παραγγειλω για έναν φίλο κ θέλει ΟΤΑ οπότε η global dev με Ελληνικά είναι μονόδρομος. Του πρότεινα την Ελληνική stable που έχω εγώ αλλά θέλει κάτι official(κολλήματα).
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα και το Kate. Από το Vickmall με στείλανε Kate Με αγγλικό φορτιστή (αυτόν με τα τρία "τσουτσούνια") και αντάπτορα για Ευρώπη. Φυσικά με χάλασε αρκετά αυτό.

 

Σφραγισμένο ηταν όταν το ελαβες?

Σε τρεις τελευταίες συσκευές που πήρα τύπου international (Kate & land) ηταν με την ζελατίνα και όλοι με τον EU φορτιστή.Η αγορά ηταν απο geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να ρυθμίσω το notification led αναλογα με την εφαρμογη που θελω;;;πχ για το messenger και facebook μπλε φωτακι και για viber μωβ;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός για μετάβαση από official global dev (MIUI 8 Global 6.11.3 Beta) σε cm13; Κάπου διάβασα ότι λειτουργούν όλα άψογα με την cm13. ισχύει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...