Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί αυτό? Εχω πάρει για την κόρη μου το redmi 3s με την ίδια international version και δουλεύει μια χαρά. Τι πρόβλημα λέτε να έχω?

Σας ευχαριστώ.

International version κινητου ή ρομ;;

 

International version κινητου σημαινει οτι πιανει σημα 4g που ειναι διαθεσιμα στην ευρωπη (μπαντα 20)

 

International rom (μυλτι,δηλαδη unofficial χωρις αυτοματα update) εχει θεματα με σιμ,επανακκινησεις και μερικες φορες μπρικαρισματα...

 

Στειλε ενα λινκ αυτο που θες να δουμε αν λες μυλτι ρομ ή ιντερνατιοναλ κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια βαζω τον radon 2.9.5 κανω install απο το aroma installer αλλα κολλαει οταν παει να ανοιξει εχει κανεις ιδεα γιατι το κανει ? bootloop παθαινει

 

Μαλλον εχω βαλει λαθος ρομ..διαβασα οτι δεν ταιτιαζει σε μια που λεγεται shantosh m's rom...Αυτη την ρομ εβαλα https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424962112 Μηπως πρεπει να βαλω official cm13 ? τι παει στραβα ? Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by kostis123456
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιο λινκ συγκεκριμένο και με το πώς τον βάζουμε ?

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ update γιατί είχα βάλει εξαρχής το TouchPal και έχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις στο play store

Αν δεις το ποστ 17508, θα δεις ότι δούλεψε σε άλλον φίλο, επίσης εμένα μου δούλεψε σε αυτό το κινητό και στο international που πήρα.

Κάνε μια δοκιμή και βλέπουμε

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή το δοκίμασα, το double tap λειτουργεί κανονικά, ωστόσο το κινητό δεν φορτιζοταν!!! Ευτυχώς είχα κάνει μπακαπ και ξαναγυρισα στον μαμισιο kernel

 

:wacko:

το δοκιμασα 2 φορες, ολα ηταν κανονικα. Το μονο σπαστικο ειναι οτι "πιανει" πολυ ευκολα, με αποτελεσμα οταν μιλουσα να ενεργοποιειται πολυ συχνα η οθονη.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες οταν μιλαω στο τηλεφωνο και τελειωσω την κληση η οθονη μενει μαυρη και πρεπει να πατησω διαφορα κουμπια για να την ανοιξω και να τερματισω την κληση.Ξερει καποιος τι προβλημα ειναι;Εχω την επισημη ελληνικη GTV 6.10.20
Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα είναι αυτό, απο το οποίο πήρα και της κόρης μου. http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO-16GB-SILVER

Νομιζω στελνει με μυλτι ρομ και (για καλου κακου ) θα πρεπει να την αλλαξεις..

Link to comment
Share on other sites

Εχθές κόλλησε το touch και έκανα hard reset. Κατά το άνοιγμα της συσκευής μετα το Pin μου ζήτησε κωδικό συσκευής. Έβαλα 0000, 1111, 1234 αλλά κλείδωσε το κινητό και μου εμφανίζει την παρακάτω εικόνα. Μέχρι 4 ψηφία Max δέχεται.Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κωδικό να βάλω ή πως να τον κάνω reset?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για χιλιοστή φορά εδώ μέσα (σορρυ), γιατί ένας μου είπε το αντίθετο.

Η 800αρα μπάντα, μόνο για wind δεν αποτελεί πρόβλημα?

Και επίσης δεν λέγανε ότι ίσως περαστεί στο μέλλον μέσω software, ή δεν είχα καταλάβει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Την 800αρα μπάντα την υιοθετούν όλοι κυρίως στην περιφέρεια....απλά στο κοντινό μέλλον θα χρησιμοποιηθεί πολύ περισσότερο παντού

Μάλιστα.

Όσον αφορά το 2ο ερώτημά μου, βλακείες θυμάμαι?

Υπάρχει πουθενά αλλού εκτός από το geekbuying η international έκδοση για το λευκό-ασημί?

Τα υπόλοιπα redmi (3s, 4, pro) έχουν και αυτά την ίδια έλλειψη?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές κόλλησε το touch και έκανα hard reset. Κατά το άνοιγμα της συσκευής μετα το Pin μου ζήτησε κωδικό συσκευής. Έβαλα 0000, 1111, 1234 αλλά κλείδωσε το κινητό και μου εμφανίζει την παρακάτω εικόνα. Μέχρι 4 ψηφία Max δέχεται.Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κωδικό να βάλω ή πως να τον κάνω reset?

 

εκανες αυτό που σου είπα?? δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

εκανες αυτό που σου είπα?? δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει.[/quote

 

Νομίζω ότι το κανα αλλά τπτ.

 

αποκλείεται να το έκανες και να μην έπιασε.το έχω κάνει 2 φορές επιτυχώς.κατι δεν έκανες σωστά φίλε

Link to comment
Share on other sites

 

αποκλείεται να το έκανες και να μην έπιασε.το έχω κάνει 2 φορές επιτυχώς.κατι δεν έκανες σωστά φίλε

 

Μάλλον.... Μπορείς να μου στείλεις print screen τα βήματα από το gmail?

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον.... Μπορείς να μου στείλεις print screen τα βήματα από το gmail?

οκ έστρωσε??

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις, δεν έχει καμια σχέση με την global stable?

Κοινός, σίγουρα δεν έχει Ελληνικά ...ΟΤΑ παίζει?

τι έχει κ δε παίζει?

Μόνο η 800άρα είναι το θέμα??

 

Η international έκδοση του κινητού είναι ένα κινητό με λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις (δεν του ταιριάζουν οι υπάρχουσες θήκες και tempered glass), ίδιο hardware αν εξαιρέσουμε την προσθήκη της 800άρας μπάντας και από άποψη rom υπάρχει μόνο η επιλογή της global stable και άρα δεν έχει ελληνικά. Για το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει άλλο θέμα επίσης.

 

Το κινητό στο οποίο αναφέρεται το συγκεκριμένο θέμα δεν έχει 800άρα μπάντα και οι rom που μπορούν να μπουν είναι αρκετές και αναφέρονται στην αρχή του θέματος.

 

Εν κατακλείδι η international έκδοση είναι έκδοση κινητού, όχι ρομ που φορά. Η ρομ είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η official global dev που υποστηρίζει Ελληνικά....μην μπερδευεις τους χρήστες που δεν γνωρίζουν....

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Απ όποιο μαγαζί έχω δει να πουλά την international έκδοση μόνο με global stable τη στέλνει. Τώρα αν έχω χάσει επεισόδια ζητώ συγνώμη. Και δε μίλησα για μετά για αλλαγές ρομ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ισπανια ή κατο κοντινο...

 

Global dev?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις το πηρα το κινητο και στην επιλογη location δεν εχει Greece (ουτε αλλες χωρες οπως Γερμανια, Αγγλια κτλ). Τι κανω;

 

δεν είναι πρόβλημα αυτό. βάλε ότι θες. δε θα σε επηρεάσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια gapps προτινετε να φλασαρω τώρα που θα περάσω cm 13?Θέλω συγχρονισμό επαφών, συγχρονισμό μέιλ κ συγχρονισμό ημερολογίου μόνο. Κ φυσικά playstore.Έχει πακέτα gapps όπως pico,mini κτλ κ δεν ξέρω ποιό να βάλω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...