Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά καλός είναι.. Τον ξέρω από άλλες συσκευές. Φαντάζομαι και στο Redmi μας

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πηγα να σβησω ενα img μεσα απο fastboot και μου λεει η συκσευη ειναι κλειδωμενη ενω ειχα στειλει μνμ και ειχαν ξεκλειδωσει το bootloader. το ειχα παει στο σερβις πριν κανα μηνα γιατι το ειχα μπρικαρει και αλλαξαν μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,η καινουργια ρομ η xtrv 6.11.3 ειναι ενταξει την περναμε αφοβα???

Την έχω περάσει από το πρωί και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει από το πρωί και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχουμε καποιο λινκ?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκανα backup μέσω του miui αλλα ειχα ξεχάσει να θεσω την sd ως χωρο αποθήκευσης και το έβαλε στην εσωτερικη μνήμη.

Υπαρχει κανας τρόπος να το μεταφέρω στην sd ή εστω να το διαγραψω και να κάνω εκ νεου backup;

Γιατι τζαμπα μου τρώει σχεδον 3.5 γιγα στη μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με τον 2.9.5 radon υπαρχουν καποια θεματα..και με τον 2.8 δεν δουλευε(για μενα ο καλυτερος)?Παντως πολυ "ησυχος" ειναι το TheStrix με την 14.1 πλεον που ετοιμαζει αν και ειναι πολυ νωρις ακομα..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

στην τελευταία dev rom του galen που άρχισε να εμφανίζει soft keys στο κάτω μέρος της οθόνης,

εκτός από την ρύθμιση που υπάρχει για δυνατότητα απόκριψής τους, υπάρχει τρόπος να τα απενεργοποιήσουμε εντελώς;

 

γιατί με αυτήν την επιλογή, όταν ακουμπάς στο κάτω μέρος της οθόνης, είναι σαν να "πιάνεις" τα soft keys με σκοπό να τα κάνεις slide up και να ξαναεμφάνιστούνε, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να λειτουργήσεις σωστά τα κάτω κουμπιά του πληκτρολογίου (space, dot, etc)

 

έχουμε κάτι γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάτι γι'αυτό;

 

Δεν ξέρω άμα δουλεύει αυτο, αν έχεις τη συσκευή rootαρισμενη, μπαινεις στο /system/build.prop και βάζεις στη τελευταία γραμμή το ro.qemu.mainkeys=0 (Το 0 απενεργοποιεί, το 1 το ενεργοποιεί) .... Αλλά καλού κακού κάνε backup τη συσκευή πριν το κανεις. Δεν φέρω καμία ευθύνη για το τι μπορεί να πάθει ή συσκευή.

Edited by zurabi_97
zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

παντως την cm13 δεν την αλλαζω με τιποτα! εχεις nexus με μπαταρια τερας

 

Πες το ψεματα..θα ηθελα να δοκιμασο και την RR γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποσο σκόρ βγάζει το τηλέφωνο με την global dev η stable στο antutu.. αλλά με την ελληνική xtrv beta έγραψε 86.000. καλά είναι??
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια είναι. Το θέμα είναι πως δεν έχει και πολλη σημασία.. Είτε γράφει 75, είτε γράφει 85 το ίδιο πράμα είναι. Και εκτός αυτού λογικά μιλάμε για "κόκκινο σκορ" όπου το UX είναι υπερβολικά υψηλό (απ ότι λένε στο xda οφείλεται στο dynamic fsync που είναι ενεργοποιημενο). Δηλαδή όπου "κόκκινο σκορ" = ΜΗ ΈΓΚΥΡΟ ΣΚΟΡ.

Σύγκρινε το και με άλλα κινητά και θα καταλάβεις τι παίζει..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή είδα κ έπαθα πολλά, με το 4G της Wind, αυτό εδώ παίζει ή θα φάμε πατάτα??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να κατεβασω την GTV/XTRV 6.11.3 η δεν λεει ακομα ? εχω miui 7 για να βαλω αυτην μολις την περασω θα πρεπει να ξεκλιεδωσω και bootloader?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και θα ηθελα αν σας ειναι ευκολο να μου δωσετε ενα λινκ για την CyanogenMod 13 καθως ακουσα πολυ καλα λογια. Ειναι οντως καλη ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποσο σκόρ βγάζει το τηλέφωνο με την global dev η stable στο antutu.. αλλά με την ελληνική xtrv beta έγραψε 86.000. καλά είναι??

 

Ποια ειναι αυτη η rom που πιανει 86.000;Μπορω να την βαλω εγω;Εχω GTV-6.10.20:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή είδα κ έπαθα πολλά, με το 4G της Wind, αυτό εδώ παίζει ή θα φάμε πατάτα??

 

Για 4g με wind και ειδικά εκτός μεγάλων αστικών κέντρων πας αναγκαστικά στην internation version που έχει την 800άρα μπάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτη η rom που πιανει 86.000;Μπορω να την βαλω εγω;Εχω GTV-6.10.20:rolleyes:

 

η τελευταία που βγήκε προχθες miui.gr XTRV 1 beta 6.10.20 developer κ κερνελ radon v 2.9.5. πετάει το τηλέφωνο κ πολύ καλή διαχείριση μπαταριας κ μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρέλαβε από vickmall φίλος που είναι κάπως νευρικος. Απ ότι είδα ενεργοποίησε φωνητικές εντολές με αποτέλεσμα να μην μπορώ (μια και το έχω στα χέρια μου) να κάνω τίποτα. Θέλω να κάνω Hard reset. Volume up +power με βγάζει σε εικονίδιο φόρτισης κινητού. Με volume down. Power σε fastbootεικονοδιο και μετά τίποτα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

παντως την cm13 δεν την αλλαζω με τιποτα! εχεις nexus με μπαταρια τερας

Δηλαδή πόσες ώρες οθόνη έχεις σε κάθε φόρτιση και με τι αναμονή?το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά για cm αν τα πάει καλύτερα από miui

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα όταν αλλάζουμε rom πχ από DEVELOPER να πάμε ελληνική stable ή από miui 7 σε miui 8 εκτός από wipe cache & dalvik τι άλλο κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα όταν αλλάζουμε rom πχ από DEVELOPER να πάμε ελληνική stable ή από miui 7 σε miui 8 εκτός από wipe cache & dalvik τι άλλο κάνουμε;

data......

Link to comment
Share on other sites

​παίδες τα φώτα σας...ένα φίλος hobbιστας rom changer σε σημείο γελοιότητας, αλλάζει της rom σαν να είναι τα πουκάμισα. Οπότε με έβαλε στο τριπάκι να ασχοληθώ λίγο με το να βάλω μια άλλη rom.

 

Αρχικά να πω πως είμαι fan του OTA καθώς έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πως κάποια στιγμή θα γίνει update, και ούτε μπλέκεις me φλασιές..ούτε να κάνεις λάθος και το κάνεις τούβλο το κινητό κλπ. αλλά από την άλλη, βλέπω το κινητό κολλημένο στην 8.0.5.0 εδώ και κάνα μήνα οπότε επιθυμώ μια αλλάγη σε cm13 ή cm14...

 

Επίσης το miui χρυσό και άγιο, αλλά έχει bugιες ενοχλητικές...

 

ποια προτείνετε από τις δύο και γιατί αν είναι δυνατόν.

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτησω το ίδιο με τον Ταλιμπάν! Επειδή ψηνομαι να μου το κάνω δωρο, αν προτεινετε την cm14.

 

Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...