Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, ελπίζω να μπω κι εγω σε λίγο καιρό στην παρέα σας.

 

Για να μπω στο ψητό, θέλω να πάρω το rn3 pro. Είμαι τελείως νιούβης, αλλά και έχω σκοπό να διαβάσω και να προσπαθήσω να περάσω την ελληνική rom. Απλά, επειδή αυτή τη βδομάδα έχω πιεσμένο πρόγραμμα και δεν μπορώ να το ψάξω μόνος μου και είναι κρίμα να περιμένει η παραγγελία, θέλω να μου πείτε ποιο από τα παρακάτω, που βρίσκονται σε ευρωπαϊκές αποθήκες, είναι αυτό που χρειάζομαι. Οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες.

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-grey.html

(Το συγκεκριμένο είναι κάπως ακριβότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα σαιτ)

 

http://www.geekbuying.com/item/-Spain-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-367631.html

(Εδώ έχει μια σκέτη και μια International έκδοση. Ποια είναι αυτή που χρειάζομαι?)

 

http://www.honorbuy.com/595-xiaomi-redmi-note-3-3gb-ram-32gb-gray.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχει κανενας την 6.8.18 global dev να μας πει εντυπωσεις κυριως απο μπαταρια γιατι η ελληνική 7.5.2 stable δεν μας τα λεει καλα....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μάλλον δεν τους περνάει γιατί έχω windows 10 x64

 

Αν βάλω τν mi account του προηγούμενου κατόχου που τν είχε ξεκλειδώσει θα κάνω δουλεια?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Φίλε οπωσδήποτε φρόντισε να περάσεις τους σωστούς drivers, γιατί θα έχεις σοβαρά προβλήματα, για drivers δες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-Drivers/?action=firstNew

Για το miaccount άποψή μου είναι να δημιουργησεις ένα δικό σου και να μην χρησιμοποιήσεις το account κάποιου άλλου, γιατί στο τέλος θα χάσεις τη μπάλα όταν θα χρειαστεί να ξεκλειδώσεις.

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να αλλάξει τον αποθηκευτικό χώρο στο Spotify;

 

Αντίστοιχα να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη να αποθηκεύει στην sd.

 

Όταν το κάνω μέσα από τα settings βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η μεταφορά των δεδομένων στην SD.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, μετα απο 2 μηνες χωρις καποιο προβλημα, σταματησε να λειτουργει το touch.

Ουτε νερο επεσε, ουτε εχει πεσει απο οποιοδηποτε υψος.

 

Δεν μπορω ουτε να κανω επανεκκινηση...

Το κουμπι στο πλαι και το δακτυλικο λειτουργουν αλλα η αφη καθολου :cry::cry::cry:

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να αλλάξει τον αποθηκευτικό χώρο στο Spotify;

 

Αντίστοιχα να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη να αποθηκεύει στην sd.

 

Όταν το κάνω μέσα από τα settings βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η μεταφορά των δεδομένων στην SD.

 

Έχεις δοκιμάσει να ενεργοποιήσεις την εφαρμογή "Έγγραφα" και να προσπαθήσειε πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος Mokee ρομ για το kenzo?

Σε άλλα κινητά, και δεν την έχω και πολύ σε εκτίμηση.

Καλά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι καλή και στο κινητό μας, αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος να πας σε αυτήν όταν υπάρχουν "σταθερές αξίες" σαν την cm13 ή έστω την Resurrection Remix (που επίσης δεν έχω δοκιμάσει αλλά είναι πολύ γνωστή).

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να ενεργοποιήσεις την εφαρμογή "Έγγραφα" και να προσπαθήσειε πάλι;

Συγνώμη βλακεία μου που δεν το ανέφερα.

 

Ναι το έχω ενεργοποιήσει και έχω δώσει και πλήρη δικαιώματα στο Spotify.

 

Συνεχίζει να βγάζει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βλακεία μου που δεν το ανέφερα.

 

Ναι το έχω ενεργοποιήσει και έχω δώσει και πλήρη δικαιώματα στο Spotify.

 

Συνεχίζει να βγάζει το ίδιο πρόβλημα.

 

Νομιζω πρεπει να αλλαξεις τον φακελο αποθηκευσης στην sd.

Ειχα και εγω προβλημα με το titanium backup και αποτι εψαξα

στην marshmallow καθε εφαρμογη επιτρεπεται να αποθηκευσει μονο στον δικο της φακελο (στην sd).

 

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν δουλευει το touch αλλα αν ψαξεις

για παρομοιο προβλημα με titanium back up πιστευω θα ακολουθησεις τα ιδια βηματα για την λυση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help.ειχα cn developer 6.8.18 και εκανα ota update την εβδομαδιαία 6.10.13.το τηλ εδω και 2 ωρες ακομα την περναει εχει ζεσταθει και δεν λεει να τελειώσει. Τι κανω?να το βαλω στο φορτιστή μην μεινει και απο μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπει να αλλαξεις τον φακελο αποθηκευσης στην sd.

Ειχα και εγω προβλημα με το titanium backup και αποτι εψαξα

στην marshmallow καθε εφαρμογη επιτρεπεται να αποθηκευσει μονο στον δικο της φακελο (στην sd).

 

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν δουλευει το touch αλλα αν ψαξεις

για παρομοιο προβλημα με titanium back up πιστευω θα ακολουθησεις τα ιδια βηματα για την λυση.

Τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε κάνοντας restart (συν τα δικαιώματα και την ενεργοποίηση του Documents όπως αναφέρθηκε πιο πάνω).

 

Κλείνοντας τις εφαρμογές από τον task manager δεν αρκεί όπως φαίνεται.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, μετα απο 2 μηνες χωρις καποιο προβλημα, σταματησε να λειτουργει το touch.

Ουτε νερο επεσε, ουτε εχει πεσει απο οποιοδηποτε υψος.

 

Δεν μπορω ουτε να κανω επανεκκινηση...

Το κουμπι στο πλαι και το δακτυλικο λειτουργουν αλλα η αφη καθολου :cry::cry::cry:

Καμια ιδεα?

 

Τελικα κρατωντας πατημενο το power button εκανε επανεκκινηση

και ξαναρχισε να λειτουργει ομως με εχει φοβησει αρκετα.

 

Καποια ιδεα για το τι μπορει να φταιει - hardware/software?

6.9.29 gtv

Link to comment
Share on other sites

Φίλε οπωσδήποτε φρόντισε να περάσεις τους σωστούς drivers, γιατί θα έχεις σοβαρά προβλήματα, για drivers δες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-Drivers/?action=firstNew

Για το miaccount άποψή μου είναι να δημιουργησεις ένα δικό σου και να μην χρησιμοποιήσεις το account κάποιου άλλου, γιατί στο τέλος θα χάσεις τη μπάλα όταν θα χρειαστεί να ξεκλειδώσεις.

Ολα καλα με τους drivers αλα σταματαει το unlock sto 50%.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κρατωντας πατημενο το power button εκανε επανεκκινηση

και ξαναρχισε να λειτουργει ομως με εχει φοβησει αρκετα.

 

Καποια ιδεα για το τι μπορει να φταιει - hardware/software?

6.9.29 gtv

Το πιο πιθανό είναι να φταιει η ΡΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

@ippo88 βεβαιωσου ότι έχεις κάνει login στον ίδιο miaccount με τα ίδια στοιχεία τόσο στο κινητό σου όσο και στον υπολογιστή

Τα έχω κάνει αυτά θα δοκιμάσω αλλαγή σε Dev μήπως γίνει έτσι

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορια..με την miui 8 global 6.10.13 dev δεν δουλεύει τ Bluetooth??εχω ενα ακουστικό Sony που κατά καιρούς το εχω συνδέσει με πολλές συσκευές αλλά με αυτό το τηλ δεν συνδέεται. Δεν το βλέπει καν ... γιατί???
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρρ παιδιά έχω παραγγείλει το κινητό από ελληνικο μαγαζί...και δν μπορώ να βάλω σωστά την ώρα την βάζω πχ 2.30 και μετά χάνεται ...τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρρ παιδιά έχω παραγγείλει το κινητό από ελληνικο μαγαζί...και δν μπορώ να βάλω σωστά την ώρα την βάζω πχ 2.30 και μετά χάνεται ...τι να κάνω??

 

unofficial rom??? (about phone -> miui version τι λεει; )

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρρ παιδιά έχω παραγγείλει το κινητό από ελληνικο μαγαζί...και δν μπορώ να βάλω σωστά την ώρα την βάζω πχ 2.30 και μετά χάνεται ...τι να κάνω??

 

Νομίζω πως αν ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό θέσης πιστεύω θα φτιάξει μόνο του.

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...