Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτησουλα : τα widgets μετά από επαννακεννιση δε συγχρονιζουν.Πληροφοριακα είμαι MIUI 8 developer.

 

Στάλθηκε από το καινούργιο Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Μη μου το ματιάξει κανείς.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εβαλες την cm13 ,μπορείς να μου πεις αν πέρασες πριν την ROM το firmware?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2 μήνες χωρίς πρόβλημα !!

Και εγώ παιδιά ένα μήνα τώρα δεν έχω δει πρόβλημα (με radon Kernel). Μια ενημέρωση έχω κάνει μόνο και όλα καλά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγο καιρό μόλις ξεκινήσουν οι πρώτες nightlies cm14 θα έχουμε και για το kenzo!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

CM13-firmware cm-13.0-20161010-NIGHTLY-kenzo με αυτη σειρα. χρησιμοποιησα το custom recovery 3.0.2.2

εκανα τα wipes και μολις μπηκε χαθηκαν οι σιμ

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

CM13-firmware cm-13.0-20161010-NIGHTLY-kenzo με αυτη σειρα. χρησιμοποιησα το custom recovery 3.0.2.2

εκανα τα wipes και μολις μπηκε χαθηκαν οι σιμ

 

Κοιτά διότι είμαι στο δρόμο για επιστροφή απλα σου Στέλνω μια παρτιτούρα εγκατάστασης.

http://www.technobuzz.net/install-official-cyanogenmod-13-rom-for-redmi-note-3/

Αρα κάτι δεν έγινε σωστα ίσως.

Εγώ + αυτά έχω περάσει τον radon & xposed.

Τώρα αν είναι να πας σε miui μονο με miflash καλύτερα, να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά διότι είμαι στο δρόμο για επιστροφή απλα σου Στέλνω μια παρτιτούρα εγκατάστασης.

http://www.technobuzz.net/install-official-cyanogenmod-13-rom-for-redmi-note-3/

Αρα κάτι δεν έγινε σωστα ίσως.

Εγώ + αυτά έχω περάσει τον radon & xposed.

Τώρα αν είναι να πας σε miui μονο με miflash καλύτερα, να στρώσει.

 

αυτα εκανα και εγω φιλε! ξαναγυρισα σε muii me revovery!αλλα θελω την cm13! προσπαθω παλι και αναφερω!

ευχαριστω για το ενδιαφερον και καλο δρομο!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα : τα widgets μετά από επαννακεννιση δε συγχρονιζουν.Πληροφοριακα είμαι MIUI 8 developer.

 

Στάλθηκε από το καινούργιο Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Μη μου το ματιάξει κανείς.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6930044

 

Edit

Επειδή το λινκ σε πετάει στο προηγούμενο μήνυμα δες το post #16316

 

Στάλθηκε από το RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εβαλα φιλε μου χωρις να χρειαστει να βαλω CM Firmware. μονο την nightly και εκανα wipes all kai system

το χρωμα ομως της οθονης απο την ρομ το βλεπω να κιτρινζει λιγο.. παραξενα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,μολις σμρ παρηγγειλα το note 3 32gb με μουι8 κ μαρσλοου σε χρυσαφι.Ελπιζω επειδη δε το κατεω να μην εκανα παπατζα κ πηρα τη μουφα.Η παραγγελια εγινε απο σκρουτζομαγαζο κ σε 2-3 μερες θαναι ενπλω.Δε ξερω τη ρομ τριαλαλομ εχει απλα το διαλεξα απο το P9 lite 3gb λογω sar κ μονο.Θα σας ξαναενοχλησω μολις μουρθει,καλο σερφαρισμα
Link to comment
Share on other sites

αυτα εκανα και εγω φιλε! ξαναγυρισα σε muii me revovery!αλλα θελω την cm13! προσπαθω παλι και αναφερω!

ευχαριστω για το ενδιαφερον και καλο δρομο!

 

Λοιπον να σου πω πως παίζω εγώ,λάθος ή σωστο δεν ξερω μέχρι τώρα δεν είχα θέμα.

Για αρχή έχω το recovery Alka,δες εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-step-step-guide-flash-cm13-build-t3391839

Αφού πάρει τα backup αρχιζεις, θα μου πεις τώρα όταν τα ήθελα πριν αυτά στον κόσμο τους...:mad: αυτό είναι αλλη ιστορία.

Κανείς οτι έλεγε πριν αυτό που σου έστειλα και ακριβως κατα σειρα,

Firmware

Cm ROM

Gapps

Αφού ανοιξεις άμεσα φτιαχνεις και το αποτύπωμα. Αν δεν δουλέψει τοτε πας όπως και να έχει για τον radon kernel που όπως και να είχε θα στον πρότεινα.Η τελευταία version 2.80 έχει και το fix για το goodix fingerprint.http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Το ζιπ μέσω recovery ,βελτιώνει και αλλά όχι μονό αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα την εβαλα φιλε μου χωρις να χρειαστει να βαλω CM Firmware. μονο την nightly και εκανα wipes all kai system

το χρωμα ομως της οθονης απο την ρομ το βλεπω να κιτρινζει λιγο.. παραξενα πραματα

 

Δεν είναι παράξενα,απλα το live display.άλλαξε το εκεί που σου κανει αλλά καλυτερα βγαλτο εκτός .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο κ επειδη βιαζομαι λιγο, κοιταξα κ απο ελλαδα και μου ειπαν κ για μια special edition που εχει και την μπαντα των 800Mhz μου ειπαν. Γνωριζουμε τι ειναι αυτο;

Και επισης θα ηθελα να ρωτησω αν παραγγειλω απο κινα να πρωτιμησω vickmall, geekbuying και ποσες μερες κανουν να ερθουν στο χερι μας;; Για ROM ελεγα την global stable. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σου πω πως παίζω εγώ,λάθος ή σωστο δεν ξερω μέχρι τώρα δεν είχα θέμα.

Για αρχή έχω το recovery Alka,δες εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-step-step-guide-flash-cm13-build-t3391839

Αφού πάρει τα backup αρχιζεις, θα μου πεις τώρα όταν τα ήθελα πριν αυτά στον κόσμο τους...:mad: αυτό είναι αλλη ιστορία.

Κανείς οτι έλεγε πριν αυτό που σου έστειλα και ακριβως κατα σειρα,

Firmware

Cm ROM

Gapps

Αφού ανοιξεις άμεσα φτιαχνεις και το αποτύπωμα. Αν δεν δουλέψει τοτε πας όπως και να έχει για τον radon kernel που όπως και να είχε θα στον πρότεινα.Η τελευταία version 2.80 έχει και το fix για το goodix fingerprint.http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Το ζιπ μέσω recovery ,βελτιώνει και αλλά όχι μονό αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι παράξενα,απλα το live display.άλλαξε το εκεί που σου κανει αλλά καλυτερα βγαλτο εκτός .

 

live dispaly!!σωστος! να βαλω το κερνελ που λες?αξιζει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

live dispaly!!σωστος! να βαλω το κερνελ που λες?αξιζει καλυτερα?

 

Για μένα βάλτο αλλά απο την αλλη αν δεν έχεις θέμα (που θα εχεις ίσως με την μπαταρία πτώση κατα δυο μονάδες και όχι ανα μια) μείνε εκεί έως ότου βγαλεις συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα βάλτο αλλά απο την αλλη αν δεν έχεις θέμα (που θα εχεις ίσως με την μπαταρία πτώση κατα δυο μονάδες και όχι ανα μια) μείνε εκεί έως ότου βγαλεις συμπέρασμα.

 

οκ τον βαζω γιατι το αποτυπωμα κρασαρει μολις παω στις ρυθμισεις! ευχαριστω!! η ρομ πεταει κυριολεκτικα!

Link to comment
Share on other sites

οκ τον βαζω γιατι το αποτυπωμα κρασαρει μολις παω στις ρυθμισεις! ευχαριστω!! η ρομ πεταει κυριολεκτικα!

 

Θέμα firmware αυτό που λες,πολλες ίδιες αναφορές με το ίδιο σύμπτωμα απο άτομα που δεν το είχαν περάσει.

Σου είπα οτι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την χρηση..σιγουρα τα 3gb ειναι καλυτερα αλλα αμα τσιμπαει η τιμη και τα 2 ειναι οκ..οσο αντεχει η καθε τσεπη

αμα δουλευει social media,viber και λοιπα και θελει και σιγουρο lag free πας σε 3gb ...

 

αμα το θελει ως κινητο και τα 2 ενταξει θα του ειναι..

 

τι χρηση κανει; βασικα τι εφαρμογες χρησιμοποιει;

 

Φίλε ελαφριά χρήση αλλά χρησιμοποιεί πολυ email και Viper

Link to comment
Share on other sites

το πηρε φιλος απο σκρουτζ ,δεν το εχει παρει στα χερια του το εκλησε σημερα,θελω να ρωτησω αν με την ρομ που του εχουν τα σκρουτζομαγαζια υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει σωστα γιατι δεν εχει ιδεα απο αλαγη ρομ και ειναι και σε νησι για να βρει ακρη εκει.αν προλαβει να τους πει να περασουν της ελληνικης κοινωτητας θα το κανουν?.το εχει ζητησει κανεις και να το κανουν?
Link to comment
Share on other sites

το πηρε φιλος απο σκρουτζ ,δεν το εχει παρει στα χερια του το εκλησε σημερα,θελω να ρωτησω αν με την ρομ που του εχουν τα σκρουτζομαγαζια υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει σωστα γιατι δεν εχει ιδεα απο αλαγη ρομ και ειναι και σε νησι για να βρει ακρη εκει.αν προλαβει να τους πει να περασουν της ελληνικης κοινωτητας θα το κανουν?.το εχει ζητησει κανεις και να το κανουν?

Κάποιο μαγαζι εβαζε ελληνικη αλλα δεν θυμαμαι πιο...το καλύτερο είναι να τους πει να βαλουν official rom και μετα ειναι αρκετα πιο ευκολα τα πράγματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ελαφριά χρήση αλλά χρησιμοποιεί πολυ email και Viper

Δεν ξερω τι ειναι το viper οποτε δεν μπορω να βοηθησω αλλα αν βγαινει οικονομικα ας παρει το 3αρι να ειναι ησυχος και ξενοιαστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο κ επειδη βιαζομαι λιγο, κοιταξα κ απο ελλαδα και μου ειπαν κ για μια special edition που εχει και την μπαντα των 800Mhz μου ειπαν. Γνωριζουμε τι ειναι αυτο;

Και επισης θα ηθελα να ρωτησω αν παραγγειλω απο κινα να πρωτιμησω vickmall, geekbuying και ποσες μερες κανουν να ερθουν στο χερι μας;; Για ROM ελεγα την global stable. Ευχαριστω.

 

H special edition έχει την 800αρα μπάντα. Αυτό σημαίνει πως αν δεν πάρεις τη special edition, αν μένεις εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων και χρησιμοποιείς είτε wind είτε vodafone θα έχεις πρόβλημα με το 4g (ειδικά με τη wind) γιατί αυτές οι δύο το 4g τους στην επαρχία το εκπέμπουν στα 800mhz. Γενικότερα θα σου πρότεινα να την προτιμήσεις την έκδοση αυτή.

 

Στη δεύτερη ερώτησή σου και τα δύο site είναι αξιόπιστα. Το vickmall είναι λίγο πιο τσιμπημένο στις τιμές αλλά έχει καλύτερη υποστήριξη και δυνατότητα επιλογής ρομ. Για ρομ ,αν δε θες να ασχοληθείς ιδιαίτερα με το κινητό, η πιο ασφαλής λύση είναι η global stable. Δεν είναι η καλύτερη δυνατή αλλά έχει τα λιγότερα bugs απ όλες τις άλλες και γενικά θα μείνεις ικανοποιημένος. Απλά να ξέρεις με global stable θα έχεις αγγλικό μενού. Το ελληνικό θα ρθει σε λίγο καιρό.

 

Τέλος αν δεν κάνω λάθος οι special edition έρχονται μόνο με global stable. Και επίσης έχει 2,5 χιλιοστά μεγαλύτερο μήκος, άρα από θήκες οι μόνες που μπορείς να βάλεις προς το παρόν είναι οι σιλικόνης για τα απλά που απλώς θα εφαρμόζουν πιο σφιχτά στα special.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα firmware αυτό που λες,πολλες ίδιες αναφορές με το ίδιο σύμπτωμα απο άτομα που δεν το είχαν περάσει.

Σου είπα οτι χρειάζεται.

 

τωρα βλεπω οτι δεν εχει ρυθμιση για αποτυπωμα η τελευτεα nightly οκτωβριου.....τι κουφο ειναι αυτο? δεν εχουν ολες οι cm13?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μπορουμε να κατεβουμε τελικα απο marshmallow σε lolipop η θα εχουμε προβληματα;κι αν ναι με ποιον τροπο?κλασικα με miflash?

 

Ξερει καποιος να απαντησει?γιατι διαβαζω οτι χανεται το imei,υπαρχει σιγουρος τροπος?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να απαντησει?γιατι διαβαζω οτι χανεται το imei,υπαρχει σιγουρος τροπος?

 

Υπάρχει αλλά έχει διαδικασία.....

twrp-ξεκλειδωμα-Πέρασμα imei

Εκτός αν βγήκε κάποιος νέος τρόπος τελευταία και δεν τον έχω δει..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά έχει διαδικασία.....

twrp-ξεκλειδωμα-Πέρασμα imei

Εκτός αν βγήκε κάποιος νέος τρόπος τελευταία και δεν τον έχω δει..

 

Εχεις καποιο λινκ να διαβασω τη διαδικασια που λες?πως ακριβως το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα .... Μήπως ξέρετε μία σταθερή εφαρμογή για τα εμαιλ?? Γιατί δεν μπορώ να την συγχρονισω με τίποτα....έχω το bluemail.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...