Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν έχεις μέσα στον C τον φάκελο adb και μέσα τα αρχεία... Πως να δουλέψει;

Καλημέρα Γιώργο. Τελικα αφου δεν μπορούσα να προχωρήσω έμεινα στην Developer. Δεν κολλάω στα Αγγλικά. Κατέβασα Playstore και SwiftKey και είμαι κομπλέ προς το παρόν. O bootloader έχει μείνει ανοικτός. Να κανω update σε επόμενες η να μείνω σε 6.8.18;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Γιώργο. Τελικα αφου δεν μπορούσα να προχωρήσω έμεινα στην Developer. Δεν κολλάω στα Αγγλικά. Κατέβασα Playstore και SwiftKey και είμαι κομπλέ προς το παρόν. O bootloader έχει μείνει ανοικτός. Να κανω update σε επόμενες η να μείνω σε 6.8.18;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Μείνε εκεί για λίγο ακόμη... Είναι πιο σταθερή προς το παρών από τις marshmallow..

Link to comment
Share on other sites

Μείνε εκεί για λίγο ακόμη... Είναι πιο σταθερή προς το παρών από τις marshmallow..

Εντάξει. Σε ευχαριστω πολυ για την βοήθεια και το χρόνο που μου έδωσες.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ναι έτσι είναι,περπατά άφοβα απο geek :lol:

Αν πας πχ για cm το μονο που πέρνας έξτρα είναι το μόντεμ για να δει τις σιμ ειτε αντικαθιστάς το non-hlos.bin με αυτό που υπάρχει μεσα στο firmware.zip της cm πριν το φλασαρισμα.

(μονο εκεί αλλάζει και στα partitions αλλά σε αυτό δεν εχεις θέμα μια και είναι μεγαλυτερα στο Kate).

Το μονο άσχημο είναι λόγο μεγέθους +2.5mm υπάρχει θέμα με θήκες. Τουλάχιστον σαν εφαρμογή κανουν απο το note2 αλλά θέλουν κόψιμο εκ πρώτης για το αποτύπωμα.

 

οποτε για να συνοψισουμε το international εχει 4G στην wind και μπορει (εστω με αλλαγη του Modem) να δεχθει ολες τις rom του kenzo?

 

Kαι η διαφορα international με special edition?H ειναι το ιδιο?

Και κατι αλλο,το kenzo μπορει με αλλαγη του Modem αρχειου να δει 4g wind η ειναι θεμα hardware?

thanks για τις απαντησεις!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει και αλλες φορες, αλλα απαντηση δεν εχω παρει ξεκαθαρη.

 

Οταν αποθηκευετε μια νεα επαφη,αυτη γινεται να αποθηκευτει και στο google account και στο miui? Εμενα αποθηκευτε στο miui,(οκ,οταν την αποθηκευω εχει επιλογη για google). Γινεται καπως να συγχρωνιζει το google αυτοματα τις επαφες?

 

Όσο για το θεμα που ζηταει τα pin απο τις sim σε ακυρες στιγμες το εχω και εγω,σπανια ομως.(μια φορα το κρατουσα και το εκανε,ημουν απλα στην αρχικη.δν εκανα κατι να πω οτι ζοριστηκε)

 

Global stable

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Λοιπόν φίλε μου αν έχεις ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό και συνδεδεμένο τον λογαριασμό της google ( πήγαινε στις ρυθμίσεις-αλλοι λογαριασμοί) τότε κάνει αυτόματα συγχρονισμό και τις επαφές σου στο google account, άρα δεν έχεις πρόβλημα. Αλλιώς χειροκίνητα μπορείς να πηγαίνεις και πατώντας πάνω στις επαφές τις συγχρονίζει εκείνη την στιγμή. Ως προς το πιν μου το έκανε και εμένα και μάλλον σου κάνει επανεκκίνηση, εγώ έβαλα την ρομ του gkalen την 6.9.29 και δεν μου το έχει ξανακάνει. Από ώρες αναμονής γύρω στις 6 μισή με 7 με ανοιχτό wifi και δεδομένα συνέχεια. Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ξανα γράψει και απάντηση δεν πήρες... Πρέπει να ορίσεις ως προεπιλογή το google για να πάνε εκεί οι επαφές...

Δεν μπορεί να τις συγχρονίσει σε 2 σημεία ταυτόχρονα από την στιγμή που ορίζεις εσύ να είναι στο I.MI.COM.

Κατέβασε τες σαν αρχείο vcard ή κάτι** και μετά ανέβασε τες χειροκινητα στο google..

Όρισε να συγχρονίζει μόνο από εκεί και θα είσαι οκ...

Πρόσεχε μην τις χάσεις και ψάχνεσαι..

Ευχαριστω. Τουλαχιστον εμαθα οτι δςν γινεται και στους 2 ταυτοχρονα.

Πως οριζω σαν προεπιλογη να αποθηκευοντε στο google? Ξερω μονο οταν παω να αποθηκευσω νεα επαφη που εχει να επιλεξω,και σαν προεπιλογη εχει το miui, αυτο αλλαζει? Αν τις περασω στο google νομιζω οτι εχει επιλογη να της βαλω και στο miui

 

 

 

Λοιπόν φίλε μου αν έχεις ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό και συνδεδεμένο τον λογαριασμό της google ( πήγαινε στις ρυθμίσεις-αλλοι λογαριασμοί) τότε κάνει αυτόματα συγχρονισμό και τις επαφές σου στο google account, άρα δεν έχεις πρόβλημα. Αλλιώς χειροκίνητα μπορείς να πηγαίνεις και πατώντας πάνω στις επαφές τις συγχρονίζει εκείνη την στιγμή. Ως προς το πιν μου το έκανε και εμένα και μάλλον σου κάνει επανεκκίνηση, εγώ έβαλα την ρομ του gkalen την 6.9.29 και δεν μου το έχει ξανακάνει. Από ώρες αναμονής γύρω στις 6 μισή με 7 με ανοιχτό wifi και δεδομένα συνέχεια. Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα αυτο ειναι το θεμα μου.οτι αποθηκευοντε στο miui, και δν περνανε αυτοματα στο google account, του κινητου αρχικα,και μετα να κανει συγχρονισμο. Αν τις αποθηκευσω στο google χειροκινητα,τοτε εννοειτε οτι τις συγχρονιζει

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παραλαμβάνω από μέρα σε μέρα από gearbest και η ερώτηση μου είναι από την Κινέζοmulti σε global stable πρέπει να περάσω υποχρεωτικά από dev στο κλειδωμα - official ξεκλείδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν 11.9 mp. Γτ αφού η κάμερα είναι 15.9 δεν φτάνει ποτέ εκεί.;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν 11.9 mp. Γτ αφού η κάμερα είναι 15.9 δεν φτάνει ποτέ εκεί.;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Είδες στις ρυθμίσεις της κάμερας;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδες στις ρυθμίσεις της κάμερας;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κοιταξα δεν είδα κάτι. Το βλέπω στις φωτο στην ανάλυση. Έχει κάποια ειδική ρυθμιση που δεν έχω δει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν 11.9 mp. Γτ αφού η κάμερα είναι 15.9 δεν φτάνει ποτέ εκεί.;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δική σου επιλογή είναι λογικά το 16:9 στην οθόνη......

Αν το κάνεις 4:3 γίνεται 16mpixel

Link to comment
Share on other sites

Είδες στις ρυθμίσεις της κάμερας;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/8373139e7e8990cd24aa7ba482969f83.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δική σου επιλογή είναι λογικά το 16:9 στην οθόνη......

Αν το κάνεις 4:3 γίνεται 16mpixel

Ναι όντως αυτό ήταν.. Τώρα πάει 16.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποτε για να συνοψισουμε το international εχει 4G στην wind και μπορει (εστω με αλλαγη του Modem) να δεχθει ολες τις rom του kenzo?

 

Kαι η διαφορα international με special edition?H ειναι το ιδιο?

Και κατι αλλο,το kenzo μπορει με αλλαγη του Modem αρχειου να δει 4g wind η ειναι θεμα hardware?

thanks για τις απαντησεις!

 

Ναι για να παίξει custom ROM του kenzo αλλαζεις το αρχείο.

Στην ουσία απο αλλάζουν εξωτερικά (+2,5mm Kate) αλλά και όπως έχει παρουσιαστεί στο XDA που είχα ψάξει και hardware modem.

Έτσι με αλλαγή μονο του αρχείου non-hlos.bin απο Kate δεν θα παίξει στο kanzo ,δεν εχεις sim ίσως και imei.Είναι πολλά..

Με μια έρευνα ψαχτο λίγο να δεις και θα καταλάβεις,σίγουρα πολλά περισσότερα απο μενα;).

(Κάτι ανάλογο που είχα εγώ στο F2 με την unicom version σε σχέση μετά με την Netcom,μεγάλη ιστορία:mad:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παραλαμβάνω από μέρα σε μέρα από gearbest και η ερώτηση μου είναι από την Κινέζοmulti σε global stable πρέπει να περάσω υποχρεωτικά από dev στο κλειδωμα - official ξεκλείδωμα?

Στην ίδια ακριβώς περίπτωση πέρασα από κινεζική stable και μετά dev για ξεκλείδωμα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση έχω το viber αλλά δεν συγχρονίζει τις επαφές ότι και να κάνω βγάζει αυτές που είχα μόνο όχι τις καινούργιες. Έβαλα σε έναν φίλο το viber και ενώ όλοι οι υπόλοιποι τον βλέπουν εμένα δεν μου τον βγάζει. Έχω την ρομ του gkalen 6.9.29. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με απεγκατασταση και επανεγκατάσταση έστρωσε αλλά τι παίζει;

Edited by tsiliout
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση έχω το viber αλλά δεν συγχρονίζει τις επαφές ότι και να κάνω βγάζει αυτές που είχα μόνο όχι τις καινούργιες. Έβαλα σε έναν φίλο το viber και ενώ όλοι οι υπόλοιποι τον βλέπουν εμένα δεν μου τον βγάζει. Έχω την ρομ του gkalen 6.9.29. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με απεγκατασταση και επανεγκατάσταση έστρωσε αλλά τι παίζει;

Δες στην ασφαλεια αμα εχει δικαιωματα στις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την Ελληνική stable 7.5.2 η μπαταρία του όλα τα λεφτά. Από χθες το απόγευμα 100% έως τώρα 41% με όλη μέρα wifi και data ανοιχτά ( βράδυ κλειστά), internet, τηλέφωνα, έβγαλε 5 ώρες sot. Πολύ καλά θα έλεγα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/067833e3e080a3e9480995dd8d1cb046.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την Ελληνική stable 7.5.2 η μπαταρία του όλα τα λεφτά. Από χθες το απόγευμα 100% έως τώρα 41% με όλη μέρα wifi και data ανοιχτά ( βράδυ κλειστά), internet, τηλέφωνα, έβγαλε 5 ώρες sot. Πολύ καλά θα έλεγα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/067833e3e080a3e9480995dd8d1cb046.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη κουνιεσαι μη πας πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μοιλις το πηρα μεταχειρισμενο τελεια κατατσταση και φοραει MIUI 7.3 GLOBAL stable, 7.3.6.0.0 LHOCNDD

πως βαζω offcial developer για να ξεκλειδωσω bootloader?ποια ρομ ακριβως κατεβαζω? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μοιλις το πηρα μεταχειρισμενο τελεια κατατσταση και φοραει MIUI 7.3 GLOBAL stable, 7.3.6.0.0 LHOCNDD

πως βαζω offcial developer για να ξεκλειδωσω bootloader?ποια ρομ ακριβως κατεβαζω? ευχαριστω!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15593-A%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-unofficial-%CF%83%CE%B5-official-%CF%81%CE%BF%CE%BC-%CE%AE-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-redmi-note-3-pro/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή κάρτα μνήμης και συμβατή με το κινητό μας έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ

Υπαρχει αυτή από πωλητη στο Εbay που εχουμε αγορασει αρκετα ατομα από διπλανο φορουμ,ειναι γνησια,

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-MICRO-SDXC-EVO-PLUS-64GB-80MB-64G-64-G-GB-UHS-1-U1-C10-MEMORY-CARD-NEW-/331651939770?hash=item4d37fefdba:g:koQAAOSw9r1V8oOt

και αυτή από Zapals φθηνοτερα ,είναι ιδια μαρκα και μοντελο με αυτην από Ebay,https://www.zapals.com/samsung-evo-64gb-micro-sd-memory-card-uhs-1-class10.html

αλλα δεν γνωρίζουμε την γνησιοτητα της.

Για το αν είναι καλη καρτα, ναι αλλα δεν γνωρίζω για την συμβατοτητα της με το κινητο αυτό.

Edited by takinio1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...