Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όποιος έχει Global Dev rom μπορεί να επιβεβαιώσει αν έχει θέμα με το μικρόφωνο των ακουστικών. Σήμερα δοκίμασα και σε τρίτη συσκευή με Global Dev και πάντα έχει το ίδιο θέμα (όπως σε άλλες 2 συσκευές με Global Dev). Σε ότι ακουστικά τοποθετείς, δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους. Δουλεύει το μικρόφωνο της συσκευής ενώ δεν θα έπρεπε. Όποιος έχει Global Dev και μπορεί, ας το δοκιμάσει και να γράψει αν παρουσιάζει το ίδιο θέμα. Αν είναι γενικό το θέμα, να το αναφέρουμε σαν bug.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γνωρίζετε εάν υπάρχει εφαρμογή για το κιν μας που να υποστηριζει 2 εφαρμογές να παίζουν ταυτόχρονα στην οθόνη; Πχ να βλέπω youtube και να είμαι κ στο fb ταυτόχρονα...

Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις...

Ευτυχία είναι να ΜΗΝ κάνεις αυτό που ΔΕΝ θέλεις!!!!

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 8.0.1.0 global version. Το πρόβλημα μου είναι ότι το Google now δεν μπορεί να βάλει υπενθύμιση! γιατί λέει ότι device is locked wtf. Ξέρει κανείς καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο κανα μηνα και βλεπω οτι στην οθονη στο πλαι αριστερα εχει δημιουργηθει μια κιτρινιλα οχι πολυ εντονη και οταν πιεζω την οθονη στο σημειο αυτο με λιγο περισοτερη δυναμη οχι απλα να ακουμπισω το δακτυλο μου δηλαδη εκει σαν να αλλαζει χρωματα στο σημειο αυτο η οθονη (σαν να αλλοιώνονται τα χρωματα σε εκεινο το σημειο μονο δεν ξερω πως να το περιγραψω).Σκευτικα οτι μπορει να ειναι απο την loca κολλα που δεν εχει κολισει καλα γιατι και στο φως φενεται σαν να ειναι κατι σαν υγρο κατω απο την οθονη.Αλλα σκεφτομαι οτι μπορει και να ειναι κατι αλλο οπως να εχει δεκτει πιεση στην περιοχη αυτη για καποιο λογο και να εχει παθει καποια ζημια το digitizer.Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε η να με καθοδιγησει για το τι μπορω να κανω τωρα με αυτο το προβλημα .Το κινητο ειναι αγορασμενο απο vickmall και ειναι το δευτερο προβλημα που συναντω .Το αλλο ειναι οτι μερικες φορες οταν το κλεινω και το ξαναανοιγω το τηλεφωνο το proximity sensor δεν λειτουργει μεχρι να ξανακανω επανεκκινηση το κινητο...

 

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλα εδω τα παλικαρια λένε ότι πρεπει να συνδεσεις με pc με το καλώδιο του κατασκευαστή. Εγω τώρα να ξεκλειδώσω bootloader με το nokia καλώδιο που έχω ή οχι; Μια απάντηση απο καποιον που να ξερει 100% (αν αυτο μπορεί να συμβαίνει) παρακαλώ πολύ!!!!!!

 

Έχω ξεκλειδώσει 10 συσκευές με καλώδιο του εμπορίου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδώσει 10 συσκευές με καλώδιο του εμπορίου.

 

Είσαι ωραίος φιλε Γιώργο. Οποτε προχωράω..... ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η anna2 σου απάντησε Καρνταση όχι ο Γιώργος.

 

sorry για το off topic....

 

Που να ξερω ότ η Anna2 που εχει υπογραφη Φιλικα.Γιωργος είναι η anna2 και οχι ο φιλος ο γιωργος; Εσυ μάλλον την ξερεις προσωπικά, μάλλον για μπαρμπας της σε κόβω....... και για να εχουμε καλό ερώτημα γιατι το off topic, με ξερεις και απο χθες ή σε πειράζει που εχω μόνο 7 μηνυματα στο forum και οχι 300.....αντε τωρα......και για να βάλω τα πράγματα στην θεση τους......

 

ευχαριστώ anna2, εισαι κούκλα..... οποτε προχωράω.......

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off topic....

 

Που να ξερω ότ η Anna2 που εχει υπογραφη Φιλικα.Γιωργος είναι η anna2 και οχι ο φιλος ο γιωργος; Εσυ μάλλον την ξερεις προσωπικά, μάλλον για μπαρμπας της σε κόβω....... και για να εχουμε καλό ερώτημα γιατι το off topic, με ξερεις και απο χθες ή σε πειράζει που εχω μόνο 7 μηνυματα στο forum και οχι 300.....αντε τωρα......και για να βάλω τα πράγματα στην θεση τους......

 

ευχαριστώ anna2, εισαι κούκλα..... οποτε προχωράω.......

Βασικα αν θυμαμαι καλα οντως ειναι γιωργος και το αννα ειναι ακυρο

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διαστημα η αυτονομία μπαταρίας είχε μειωθεί σημαντικά (περίπου στο μισό), αφαίρεσα κάποιες υπόπτες για drain εφαρμογές, αλλά τίποτα. Το πρόβλημα λύθηκε με επανεγκατάσταση της rom- global 8.0.1.0. Υπάρχει καμία εφαρμογή πιο χρήσιμη απο το γενικόλογο (ξέρετε android system 30%...) της MIUI? Με πιο αναλυτικά στοιχεία για τα ύποπτα drain apps?
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πέραν της αρχικής σελίδας αυτό το θέμα έχει χιλιοσυζητηθεί στο φόρουμ.

Το κανονικό redmi note 3 pro δεν έχει τη μπάντα 20 την οποία χρησιμοποιεί η wind κατα βάση και vodafone. Αυτό σημαίνει ότι θα έχεις θέματα με το 4g στην επαρχία, όχι στα αστικά κέντρα.

Την έκδοση της Ταιβάν την πουλούν τα vickmall και geekbuying ως international edition. Επίσης η ρομ που φορούν οι εκδόσεις αυτές είναι global stable.

Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι ότι οι International εκδόσεις είναι 2,5mm μεγαλύτερες στο μήκος, άρα οι θήκες και τα tempered glasses δε θα ταιριάζουν εύκολα.

 

Το φαντάστηκα ότι θα έχει συζητηθεί αλλά προφανώς είναι δύσκολο να βρεθεί απάντηση μέσα σε 1000 σελίδες :lol:

 

Λοιπόν η απάντηση σου ήταν κατατοπιστικότατη και σε ευχαριστώ πολύ! Έχω δει προβλήματα στην επαρχία με το Mi4 που είχε η κοπέλα μου ενώ εγώ με το Οppo μου δεν είχα θέμα. Το θέμα είναι όμως ότι έχω την εντύπωση πως πλέον οι εταιρίες έχουν κάνει το 3G να σέρνεται τόσο πολύ που δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Αν πλέον δε πιάνω 4G δε μπορώ να ανοίξω σχεδόν τίποτα (ενώ πριν διαδοθεί τόσο πολύ το 4G δεν υπήρχε θέμα). Άρα είναι σημαντικό πρόβλημα.

 

Επίσης δε θα μπορούσα να διανοηθώ ότι είναι μεγαλύτερη η συσκευή!!! :blink: Να σαι καλά που το ανέφερες!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλα εδω τα παλικαρια λένε ότι πρεπει να συνδεσεις με pc με το καλώδιο του κατασκευαστή. Εγω τώρα να ξεκλειδώσω bootloader με το nokia καλώδιο που έχω ή οχι; Μια απάντηση απο καποιον που να ξερει 100% (αν αυτο μπορεί να συμβαίνει) παρακαλώ πολύ!!!!!!

 

Εγω προσωπικα που εχω ξεκλειδωσεικ φλασαρει 5 redmi pro φιλων που τους παραγγειλα το εκανα με ενα καλωδιο αυθεντικό νοκια 101 μοντέλο...ολα καλα εννοείται κ ισως καλύτερη ποιοτητα απτου xiaomi

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα που εχω ξεκλειδωσεικ φλασαρει 5 redmi pro φιλων που τους παραγγειλα το εκανα με ενα καλωδιο αυθεντικό νοκια 101 μοντέλο...ολα καλα εννοείται κ ισως καλύτερη ποιοτητα απτου xiaomi

 

Βρε παιδιά όλα τα καλώδια ίδια είναι..Αρκεί να υπάρχει λίγο ποιότητα....

Στην φόρτιση είναι η διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν θυμαμαι καλα οντως ειναι γιωργος και το αννα ειναι ακυρο

 

Καλημέρες.

Την εγγραφή είχε κάνει η κόρη μου (Άννα) πριν χρόνια για να ρωτήσει κάτι για ένα τηλέφωνο που είχε τότε και δεν ξανασχολήθηκε.

Έτσι το username το κληρονόμησα εγώ (Γιώργος).

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Την εγγραφή είχε κάνει η κόρη μου (Άννα) πριν χρόνια για να ρωτήσει κάτι για ένα τηλέφωνο που είχε τότε και δεν ξανασχολήθηκε.

Έτσι το username το κληονόμησα εγώ (Γιώργος).

 

καλα δε σε παρεξηγουμε Γιωργο, και Αννα να σε λενε.... :lol::lol::lol::lol:

Εδω μεσα ειμεθα open minded, :p:p:p:p:p

:D

αλλωστε για Τεχνολογια μιλάμε και οχι για ονοματα...

 

πλάκα σου κάνω :)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει Global Dev rom μπορεί να επιβεβαιώσει αν έχει θέμα με το μικρόφωνο των ακουστικών. Σήμερα δοκίμασα και σε τρίτη συσκευή με Global Dev και πάντα έχει το ίδιο θέμα (όπως σε άλλες 2 συσκευές με Global Dev). Σε ότι ακουστικά τοποθετείς, δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους. Δουλεύει το μικρόφωνο της συσκευής ενώ δεν θα έπρεπε. Όποιος έχει Global Dev και μπορεί, ας το δοκιμάσει και να γράψει αν παρουσιάζει το ίδιο θέμα. Αν είναι γενικό το θέμα, να το αναφέρουμε σαν bug.

 

Εγώ πάντως έχω το ίδιο πρόβλημα με το μικρόφωνο των ακουστικών με global stable 8.0.1.0.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το ίδιο πρόβλημα με το μικρόφωνο των ακουστικών με global stable 8.0.1.0.

Το ειχα και εγω σε stable το ιδιο θεμα με το μικροφωνο ακουστικων. Τελικα λυθηκε(καθως δν μου κανουν πλεον παραπονα και οσες φορες ρωταω,μου λενε οτι με ακουν καλα). Ρυθμισεις>επιπλεον ρυθμισεις>ακουστικα> εκλεισα το mi sound enhancer.

 

Το παραδοξο ειναι οτι σε προηγουμενο ποστ,ειχα.γραψει το ακριβως αντιθετο.

 

Τα ακουστικα ειναι κατι πολυ απλα,φτηνα απο public

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγω σε stable το ιδιο θεμα με το μικροφωνο ακουστικων. Τελικα λυθηκε(καθως δν μου κανουν πλεον παραπονα και οσες φορες ρωταω,μου λενε οτι με ακουν καλα). Ρυθμισεις>επιπλεον ρυθμισεις>ακουστικα> εκλεισα το mi sound enhancer.

 

Το παραδοξο ειναι οτι σε προηγουμενο ποστ,ειχα.γραψει το ακριβως αντιθετο.

 

Τα ακουστικα ειναι κατι πολυ απλα,φτηνα απο public

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ!!

Λύθηκε και σε εμένα το πρόβλημα κλείνοντας το mi sound enhancer.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα και εγώ μία παραγγελία μου ήρθε απο κινα αλλά.δεν λειτουργεί το finkerprint scaner (όταν πάω να μπω στο μενού να το ρύθμιση με πετάει),και ή μπαταρία μου λέει -2 συνέχεια αν και είναι φορτισμένη κανονικά . υπάρχει κάτι να κάνω πρην το στείλω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως να βγάλω την υπογράμμιση των λέξεων στον ορθογραφικό έλεγχο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα και εγώ μία παραγγελία μου ήρθε απο κινα αλλά.δεν λειτουργεί το finkerprint scaner (όταν πάω να μπω στο μενού να το ρύθμιση με πετάει),και ή μπαταρία μου λέει -2 συνέχεια αν και είναι φορτισμένη κανονικά . υπάρχει κάτι να κάνω πρην το στείλω πίσω.

 

Μάλλον έχεις multilanguage ROM. Δες εδώ τις οδηγίες για το πώς να πας σε official (unofficial to official που λέει).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις multilanguage ROM. Δες εδώ τις οδηγίες για το πώς να πας σε official (unofficial to official που λέει).

 

Υπάρχει κάποιος από Αθήνα να μου περάσει ελληνική ρομ με το αζημιοτο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ με αυτη την ρομ Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language))

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες, πιανω το κινητο και μου ζηταει το πιν.(και στις 2 καρτες).σαν να εχει κανει επανεκκινηση,αλλα συμφωνα με το uptime δεν εχει κανει)

 

Στις τελευταιες μερες το εχει κανει 2-3φορες.

Stable global επισημη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...