Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι ή ρύθμιση αυξανόμενη ένταση ενεργοποιημένη?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάς ξυπνητήρι και πατήσεις της τρεις τελιτσες πάνω δεξιά σου βγάζει κάτι ρυθμίσεις ή ρύθμιση αυξανόμενη ένταση είναι ενεργοποιημένη?

Μηπως εχεις ενεργοποιησει τιποτα στο μην ενοχλείται στις ρυθμισεις;

 

Εφαρμογη απο το μάρκετ δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

β) Global Stable (V7.1.8.0) : Download Here (Αυτή η ρομ δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα, έχει προεγκατεστημένα τα Google Services, Play Store κλπ και δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις τον Bootloader) από miui GR forum

 

κανείς που να ξέρει ?

έχω global 7.1.8.0 πως μπορώ να περάσω official Με κλειδωμένο bootloader?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;;; σε μένα τίποτα ακόμα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ναι και σε μενα ηρθε. Ομως ειναι beta stable, το οποιο σημαινει οτι εχει βγει μονο σε λιγους χρηστες και αν δεν παρουσιασει καποιο προβλημα τοτε θα την παρουν και οι υπολοιποι. Νομιζω οτι εχει μειωθει σε καποιο βαθμο η μεγαλη καταναλωση μπαταριας που ειχα παρατηρησει τουλαχιστον στη δικια μου συσκευη με την 8.0.1.0. Δεν εχω δει καποιο bug μεχρι στιγμης, αν και γενικα ειναι νωρις ακομα για να βγαλω καποιο ασφαλες συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα με τα ακουστικά (το είχα γράψει πριν 10 σελίδες). Δεν δουλεύει το μικρόφωνο από τα ακουστικά, δουλεύει το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Δεν φταίνε τα ακουστικά. Δοκίμασα 4 ακουστικά. Τα ίδια δουλεύουν κανονικά σε άλλο ίδιο τηλέφωνο (RN3 Pro) με GTV 7.5.2

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με τα ακουστικά. Πολλές φορές δεν με ακούνε ενώ εγώ ακούω κανονικά. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά ακουστικά. Δεν μπορώ να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένα άλλο μάλλον bug που έχω παρατηρήσει στην τελευταία global dev είναι ότι ενώ σβηνω το ιστορικό κλήσεων,στο άκυρο μέσα στην μέρα μου εμφανίζονται πάλι οι αριθμοί που είχα σβήσει .

Το έχετε παρατηρήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένα άλλο μάλλον bug που έχω παρατηρήσει στην τελευταία global dev είναι ότι ενώ σβηνω το ιστορικό κλήσεων,στο άκυρο μέσα στην μέρα μου εμφανίζονται πάλι οι αριθμοί που είχα σβήσει .

Το έχετε παρατηρήσει;

 

Καλημέρα, δες αν έχεις στο mi account συγχρονισμό ιστορικού κλήσης με αποτέλεσμα παρόλο που το σβηνεις αυτό να το συγχρονίζει κ να ξαναεμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για φωνητικές εντολές για δημιουργία κλήσης.. Πχ παρε τηλ τον Κώστα? Global dev φοραω.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

κανείς που να ξέρει ?

έχω global 7.1.8.0 πως μπορώ να περάσω official Με κλειδωμένο bootloader?

 

Aλλαγή από unofficial σε official ρομ ή Ελληνική.(redmi note 3 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με τα ακουστικά. Πολλές φορές δεν με ακούνε ενώ εγώ ακούω κανονικά. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά ακουστικά. Δεν μπορώ να βρω λύση.

Το παθαινα με global dev και με mi ακουστικά. Εβγαζα τα ακουστικά και τα ξαναεβαζα και τότε με άκουγαν. Μετα την mm miui 8 όμως δεν το ξαναεπαθα. Δεν λέω ότι δεν θα μου συμβεί. Αλλά για να γίνει αυτό τότε δεν είναι θέμα hardware, λέω εγώ... Mπορεί όμως να είναι και αυτό που λένε τα παιδιά, να χρειάζεται λίγο καθάρισμα.

 

 

edit: Μόλις είδα ότι έχοντας την διπλή σιμ, προσπάθησα μέσω handsent sms να στείλω στην σιμ 2 μήνυμα αλλά δεν μπορώ. Μέχρι τώρα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής το είχα απενεργοποιημένο. Δοκιμάζοντας να έχω και τις 2 κάρτες να μπορώ να στέλνω ότι επιλογή και να έβαζα είτε αποστολή μόνο sim 1 ή sim 2 και τις δυο ταυτόχρονα, πάντα στέλνει μόνο με την 1η sim. Πηγαίνοντας να τσεκάρω στο miui sms είδα ότι κρασάρει η εφαρμογή και δεν ανοίγει. Μπαίνω στις ρυθμίσεις στις εφαρμογές συστήματος, πάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια, με πετά έξω και δεν μπορώ να μπω. Είμαι με global dev 6.0.1 (6.9.15 beta).

 

Δοκίμασα το textra sms και δουλεύουν και οι 2 σιμ βέβαια δεν έχω βρει άκρη ακόμη με τους 160 χαρακτήρες. Το miui sms ακόμα κρασάρει.

 

zaf_4 means Zafeira

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μπω κατευθειαν στο θέμα. Χτες επιασα στα χερια μου την συγκεκριμενη συσκευη ενος φιλου και προσπαθησα να περασω ελληνικη ρομ απο την stock που ειχε το κινητο. Περασα το recovery κανονικα (το οποιο ζηταγε κωδικό για καποιον λογο) εκανα wipe και συνεχισα στην εγκατασταση της ρομ που εχω και εγω GTV 6.8.18. δυστηχως δεν εγινε ποτε και κλειδωθηκε ολο το κινητο. Μπαινει μονο σε fastboot ουτε recovery ουτε πουθενα. Ετσι ειπα να περασω μια fastboot rom chinese dev μεσω mi flash αλλα μου πεταει μηνυμα device is locked cannot flash images. Δοκιμασα διαφορους τροπου και με το sp flash tool αλλα τιποτα. Αμα γνωριζει καποιος η ειχε παρομοιο θεμα ας με βοηθησει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω την Global Stable (V7.1.8.0)

αλλά το θέμα είναι ότι όταν φλασάρω miui_HMNote3ProGlobal_6.9.15_063d914d25_6.0

μου λέει error και πρέπει να κατεβάσω αλλή ρομ γνωρίζεται ποια ρομ να κατεβάσω global με ελληνικά?

sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά εχω ένα oukitel 4000 και έχω θέμα με το touch του και παιδεύομαι 5 μέρες.

έχω και το xiaomi Και έχω κουραστεί

ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω την Global Stable (V7.1.8.0)

αλλά το θέμα είναι ότι όταν φλασάρω miui_HMNote3ProGlobal_6.9.15_063d914d25_6.0

μου λέει error και πρέπει να κατεβάσω αλλή ρομ γνωρίζεται ποια ρομ να κατεβάσω global με ελληνικά?

sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά εχω ένα oukitel 4000 και έχω θέμα με το touch του και παιδεύομαι 5 μέρες.

έχω και το xiaomi Και έχω κουραστεί

ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :wacko:

 

Δοκιμασε μεσω updater αλλα οχι την 6.9.χ δοκιμασε καποια πιο παλια τυπου 6.8.χ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσω updater αλλα οχι την 6.9.χ δοκιμασε καποια πιο παλια τυπου 6.8.χ

 

1% πιθανότητες...

 

 

MIflash flash stable global και μετά developer μεσω updater.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μπω κατευθειαν στο θέμα. Χτες επιασα στα χερια μου την συγκεκριμενη συσκευη ενος φιλου και προσπαθησα να περασω ελληνικη ρομ απο την stock που ειχε το κινητο. Περασα το recovery κανονικα (το οποιο ζηταγε κωδικό για καποιον λογο) εκανα wipe και συνεχισα στην εγκατασταση της ρομ που εχω και εγω GTV 6.8.18. δυστηχως δεν εγινε ποτε και κλειδωθηκε ολο το κινητο. Μπαινει μονο σε fastboot ουτε recovery ουτε πουθενα. Ετσι ειπα να περασω μια fastboot rom chinese dev μεσω mi flash αλλα μου πεταει μηνυμα device is locked cannot flash images. Δοκιμασα διαφορους τροπου και με το sp flash tool αλλα τιποτα. Αμα γνωριζει καποιος η ειχε παρομοιο θεμα ας με βοηθησει. Ευχαριστώ

 

Όπως ΄΄ησουν σε fastboot έπρεπε να ξεκλειδώσεις botoloader και να συνεχίσεις...

Τωρα ξανα μπες, ξεκλειδωσε, βάλε twrp και ξανα Ελληνικη..

Στο twrp αν ζητησει κωδικό θέλει format data..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις παρέλαβα και γω, παρρήγειλα από Vickmall στις 6/9. Αν λάβω υπόψην αυτά που διαβάζω εδώ μάλλον θα έλεγα ότι άργησε λιγάκι......

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο, δουλεύει και μάλλον παίζουν όλα (τώρα το δοκιμάζω.....) Τους ζήτησα και δωράκι και μου έδωσαν και ενα hands-free της langsdom.

 

Αλλά παίχτηκε βλακεία εκεί που δεν το περίμενα καθόλου........ με το usb καλώδιο.... μου έστειλαν usb type-c!!!!!!

 

Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να τους πω να μου στείλουν άλλο; Δεν με χαλάει βεβαια το type-c, βασικά δεν με χάλασε καθόλου.....ρε... μπας και το στέλνουν έτσι και σε άλλους;

 

Και το πιο σημαντικό απ'όλα, επειδή είναι άσχετος με ρευματα και καλώδια κτλ. να το φορτήσω το κινητο με ένα micro-usb καλώδιο nokia που έχω; Η μηπως να χρησιμοποιήσω καποιο άλλο noname micro-usb? Η μηπως θα δημιουργήσει πρόβλημα......; Όταν το συνδέσω με το pc για unlock κτλ εκεί τι γίνετε; Επειδή διαβάζω ότι πάντα με το μανίσιο καλώδιο!!!!! Για πείτε εσεις που ξέρετε τα πολλά και ο νους σας κατεβάζει.......

 

Ά..... να και το καλώδιο για να μην νομίζετε οτι λέω παπ@ριές...... https://drive.google.com/open?id=0B6hNCZ3b9uTsNnB4cGpZaGlXRFE

Βασικά μπορεί και να λέω βλακείες γιατι όπως είπα είμαι άσχετος.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω την miui 8.0 stable 8.0.1.0(LHOCNDG) και θέλω να περάσω την official global developer rom. Πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ

 

Με miflash πρωτα την stable και μετά developer.

Εκτός αν είσαι ξεκλείδωτος και πας απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις παρέλαβα και γω, παρρήγειλα από Vickmall στις 6/9. Αν λάβω υπόψην αυτά που διαβάζω εδώ μάλλον θα έλεγα ότι άργησε λιγάκι......

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο, δουλεύει και μάλλον παίζουν όλα (τώρα το δοκιμάζω.....) Τους ζήτησα και δωράκι και μου έδωσαν και ενα hands-free της langsdom.

 

Αλλά παίχτηκε βλακεία εκεί που δεν το περίμενα καθόλου........ με το usb καλώδιο.... μου έστειλαν usb type-c!!!!!!

 

Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να τους πω να μου στείλουν άλλο; Δεν με χαλάει βεβαια το type-c, βασικά δεν με χάλασε καθόλου.....ρε... μπας και το στέλνουν έτσι και σε άλλους;

 

Και το πιο σημαντικό απ'όλα, επειδή είναι άσχετος με ρευματα και καλώδια κτλ. να το φορτήσω το κινητο με ένα micro-usb καλώδιο nokia που έχω; Η μηπως να χρησιμοποιήσω καποιο άλλο noname micro-usb? Η μηπως θα δημιουργήσει πρόβλημα......; Όταν το συνδέσω με το pc για unlock κτλ εκεί τι γίνετε; Επειδή διαβάζω ότι πάντα με το μανίσιο καλώδιο!!!!! Για πείτε εσεις που ξέρετε τα πολλά και ο νους σας κατεβάζει.......

 

Ά..... να και το καλώδιο για να μην νομίζετε οτι λέω παπ@ριές...... https://drive.google.com/open?id=0B6hNCZ3b9uTsNnB4cGpZaGlXRFE

Βασικά μπορεί και να λέω βλακείες γιατι όπως είπα είμαι άσχετος.......

Με τι ρομ το πηρες;;

 

Στειλτους στο τσατ.λογικα θα σου στειλουν αλλο.πες οτι δεν εχεις 2ο κλπ και οτι το βιαζεσαι...

 

Στην συνδεση με πς ειδικα αμα εχει σχεση με flash rom παντα το μαμισιο.στην φορτιση εγω να πω την αληθεια τοωεχω φορτισει και με αλλους φορτιστες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με miflash πρωτα την stable και μετά developer.

Εκτός αν είσαι ξεκλείδωτος και πας απευθείας.

έκανα το ξεκλειδωμα. πώς πάω απευθείας; με miflash;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...