Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου πει καποιος ποια γραμματοσειρα να βαλω σε αγγλοκινεζικη ρομ γιατι στο facebook δε μου εμφανιζει ολοκληρες τις λεξεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δικό μου από geekbuying έχει την MIUI GLOBAL 8.0 Stable 8.0.1.0.0(LHOCNDG). Αυτή είναι η λεγόμενη global stable;

Είναι ανεπίσημη ROM. Το LHOCNDG υποδηλώνει κινέζικη ROM. Στην ουσία είναι πειραγμένη κινέζικη που την βάπτισαν global.

Μπορει να μου πει καποιος ποια γραμματοσειρα να βαλω σε αγγλοκινεζικη ρομ γιατι στο facebook δε μου εμφανιζει ολοκληρες τις λεξεις;
Zegoe ή Helvetical.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεπίσημη ROM. Το LHOCNDG υποδηλώνει κινέζικη ROM. Στην ουσία είναι πειραγμένη κινέζικη που την βάπτισαν global.

Zegoe ή Helvetical.

 

Εχω ηδη ψαξει την helvetical και μου λεει οτι δεν υπαρχει. Εχει μονο κινεζικα και δεν μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ψαξει την helvetical και μου λεει οτι δεν υπαρχει. Εχει μονο κινεζικα και δεν μπορω να καταλαβω...

Εαν δεν μπορεις να τις βρεις στην αναζήτηση τότε μπορώ να στις στείλω για να τις κάνεις import. Θα πρέπει όμως πρώτα να γραφτείς και να πάρεις έγκριση στο http://designer.xiaomi.com, αλλιώς δεν σε αφήνει να κάνεις import γραμματοσειρές και θέματα που έχεις κατεβάσει εκτός store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Δυστυχώς μετά από πτώση του κινητού ράγισε η οθόνη (ευτυχώς μόνο το τζάμι και όχι η LCD)!

 

Εάν γνωρίζει κάποιος μαγαζί (ή κάποιον) όπου μπορούν να μου αντικαταστήσουν την οθόνη ας απαντήσει στο νήμα ή ας μου στείλει PM.

 

Ευχαριστώ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/69ba29aa0df397660fbae2f0686ef737.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεπίσημη ROM. Το LHOCNDG υποδηλώνει κινέζικη ROM. Στην ουσία είναι πειραγμένη κινέζικη που την βάπτισαν global.

Zegoe ή Helvetical.

 

Συγνωμη αλλα εδω ο ιδιο κωδικος δεν ειναι?στο china stable. http://en.miui.com/download-301.html#439 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετα από 4 μήνες που είχα παραγγείλει το κινητό για την γυναίκα μου, και ξετρελάθηκε.

 

Σήμερα παράγγειλα το ίδιο κινητό και για την αδερφή μου...

 

Αν είναι εύκολο έχω κάποιες ερωτήσεις επιβεβαίωσης απλά γιατί έμεινα λίγο πίσω στο φόρουμ ;-)

 

1. Στην γυναίκα μου είχα περάσει την ελληνική stable 7.2.2... Έχει βγει καποια ποιο καλή?? Δεν ρωτάω για πιο νέα ρομ αλλά για πιο καλή σε όλα τα σημεία και χωρίς bugs...

 

2. Στην ετηση για ξεκλείδωμα έχει αλλάξει κάτι η όπως παλιά??

 

3. Και τέλος η διαδικασία για να περάσουμε πρώτη φορά ελληνική ρομ έχει μείνει η ίδια?

 

Παιδιά μπορεί κάποιος παρακαλώ να απαντήσει εδώ??

Link to comment
Share on other sites

1. εχει βγει η μιυι8

2. νομιζω πως οχι

3. και εδω δε πρεπει να αλλαξε κάτι

 

διάβασε το πρώτο ποστ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εδω ο ιδιο κωδικος δεν ειναι?στο china stable. http://en.miui.com/download-301.html#439 ?
Το LHOCNDG είναι της κινέζικης stable και το LHOMIDG της Global Stable. Στην ROM που έγραψε ο φίλος παραπάνω έλεγε Global Stable αλλά είχε τον κωδικό της κινέζικης
Link to comment
Share on other sites

Το LHOCNDG είναι της κινέζικης stable και το LHOMIDG της Global Stable. Στην ROM που έγραψε ο φίλος παραπάνω έλεγε Global Stable αλλά είχε τον κωδικό της κινέζικης

Ναι λαθος μου. Ωστοσο τωρα ειδα ξανα το μηνυμα του,και ειδα και το δυο 0 στο τελος.

 

 

Εβαλα τελικα, global stable. Μολις τελειωσα το στησιμο.για να δουμε.

Παντως θεμα με γραμματοσειρα κτλ δν εχω.και στο facebook που λενε οτι δεν εμφανιζει καλα τα γραμματα.μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το piston 3 ακουστικα και handsfree. Από ηχο σε μουσική δεν παιζονται. Ειμαι με την global dev 6.9.9 οταν τα βάζω πανω

δεν μου τα αναγνωριζει στις ρυθμισεις ακουστικων (ειναι σαν να μην ειναι συνδεδεμενα παρότι το σηματακι των ακουστικών βγαίνει πάνω)

και οταν παιρνω τηλ με max ενταση ακουστικών ακουω πολύ χαμηλα και δεν με ακουνε καλα. Το έχει αντιμετοπίσει κανείς?

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με τα piston 3 αλλά και με όσα ακουστικά έχω δοκιμάσει. Εγώ ακούω τους συνομιλητές μου κανονικά αλλά εκείνοι με ακούνε από το πηγάδι ή και καθόλου. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό πρόβλημα γιατί μιλάμε πρωτίστως για τηλέφωνο. Τι συμβαίνει; είναι hardware πρόβλημα; κάνεις άλλος δεν το έχει αντιμετωπίσει; έχω την global stable 8.0.1.0

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με τα piston 3 αλλά και με όσα ακουστικά έχω δοκιμάσει. Εγώ ακούω τους συνομιλητές μου κανονικά αλλά εκείνοι με ακούνε από το πηγάδι ή και καθόλου. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό πρόβλημα γιατί μιλάμε πρωτίστως για τηλέφωνο. Τι συμβαίνει; είναι hardware πρόβλημα; κάνεις άλλος δεν το έχει αντιμετωπίσει; έχω την global stable 8.0.1.0

Μολις εχθες εβαλα την global stable. Μολις το τσεκαρα μόνος μου,δλδ πήρα στο σταθερό κτλ. Μου φάνηκε καλύτερος ο ήχος όταν επέλεξε στα settings>headphones, το mi sound enhancer

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 6.9.9 official global dev (οχι ελληνικη) με miflash, απο 6.8.18 official dev, με officially ξεκλειδωτο bootloader. σπο μπαταρια μια χαρα κ χεδον ολα τ'αλλα, αλλα το ιντερνετ ειναι προβληματικο, κυριως οταν μεσω μιας εφαρμογης (πχ fb ή twitter) πας ν ανοίξεις link σε καποια αλλη( πχ chrome, youtube). μέχρι να πάρει μπροστα το μηχανακι, σπανε τ νευρα μου... και μεσα σε καθε μεμονωμενη εφαρμογη η πλοηγηση ειναι απροβληματιστη, εκτος απο το ξεκινημα της.... τοτε αργει αρκετα. τι να φταίει, τι να φταίει, που δεν πηγαμε μπροστα;; ;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Με του gkalen την 6.9.9-2 exei κανεις παρομοιο προβλημα? Ο geoanto555 καποια στιγμη ειχε πει πως η official 6.9.9 εχει θεματακια με το Ιντερνετ, αλλα δεν περιμενα να ειναι τοσο σοβαρα... Εχω απογοητευτει πολύ με το κινητο... Εν τω μεταξύ δεν αναφερα οτι αυτο συμβαινει μόνο στο wifi. To 4G (cosmote) πάει "μαλλιά"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρέλαβα χθες iPaky και Aixuan Quicksand (matte green) από Ali.

Και οι 2 πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.

 

Η iPaky φαίνεται να προστατεύει καλύτερα,αφου εξέχει από την πλευρά της οθόνης κάποια χιλιοστά,εκει που βρίσκω ότι έχει θέμα είναι ο ήχος,σε εμένα τουλάχιστον μπουκωνει/αλλοιωνεται..

Και αυτό γίνεται ιδιαιτέρα αισθητό όταν φέρνεις κοντά στο αφτί τη συσκευή

Ίσως την κόψω με κοπιδι στο σημείο του ηχείου.

 

Η Quicksand δινει ιδιαίτερα καλό κράτημα,είναι αρκετά λεπτή και πιο κοντά στα γούστα μου.

Η iPaky είναι για πιο απροσεκτους.

 

Επειδή με την ipaky δεν τρελαίνομαι το κάνει πολύ πιο παχύ το κινητό μου, την Aixuan Quicksand από που την πήρες, την έχω βρει εγώ γύρω στα 7 ευρώ από aliexpress. Αν μπορέσεις βγάζεις και φωτο;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood εχει δυο μοντελα xiaomi redmi note 3 pro

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1030944.html

 

στα 150 ευρω με μπαντες:

2G: GSM 900/1800/1900MHz

CDMA 1X BC0/BC1

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

TD-SCDMA B34/B39

CDMA 2000 BC0

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz(B3/B1/B7)

TD-LTE B38/B39/B40/B41 2555-2655MHz

 

 

και το global:

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Global-Edition-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1084287.html

 

στα 170 ευρω με μπαντες:

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

TD-SCDMA B34/B39

4G: FDD-LTE B1/B3/B5/B7/B8

TD-LTE B38/B39/B40/B41 2555-2655MHz

 

Το δευτερο ειναι global edition αλλα τι διαφορα εχουν ακριβως; Διαφορετικες μπαντες στο 4G;

Μια διαφορα που βλεπω ειναι οτι το πρωτο παιρνει 128αρα sd ενω το global μονο 32αρα.

 

Αν παρω το πρωτο παιζει να μη δουλευει 4g; Το εχει παρει κανεις;

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

@koseft

Έτσι όπως γράφει τα χαρακτηριστικά το συγκεκριμένο site ειναι μπέρδεμα. Η international έκδοση εχει και την συχνότητα b20 (αυτή μας ενδιαφέρει στην Ελλάδα) ενω στο site, αυτό που πουλάει σαν international δεν την αναγράφει. Μπορεί να το ξεχασαν μπορεί και όχι. Πριν το αγοράσεις στείλε τους ενα mail η διαλεξε ενα κατάστημα που τουλαχιστον γράφει σωστά τα χαρακτηριστικά των προϊόντων που πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ομως οτι στην ελλαδα εχουμε αυτες τις μπαντες

 

LTE

 

Name Interface

B3 (1800 +) LTE

B7 (2600) LTE

B20 (800 DD) LTE

 

δλδ Β3 και Β7 εχουμε

Μηπως απλα η Β20 ειναι η πιο διαδεδομενη γι αυτο και πρεπει να υποστηριζεται;

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Την Β20 χρησιμοποιουν πλεον ολες οι εταιρίες κινητής στην περιφέρεια. Αν δεν μένεις σε μεγάλο αστικό κέντρο υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μην έχεις 4g αν δεν έχει αυτή τη συχνότητα. Ριξε μια ματιά στο θεμα για κάλυψη 4g, γράφουν πολλοί με λεπτομέρειες που ακριβώς μενουν και σε τι συχνότητες συνδέονται.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξανά καλησπέρα...εχω μπερδευτει τελείως με τους οδηγους και το τι ισχυει και για ποιες ρομ πια...οποτε παρακαλω ας απαντήσει κάποιος που έχει όρεξη να βοηθήσει και μη με παραπέμψει στην πρώτη σελίδα! προσφατα παρέλαβα redmi note 3 pro 2gb/16gb qualcomm me rom multi MIUI 7.4/stable 7.4.9.0(LHOCNDD) και ξεκλείδωτο bootloader. Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής δρομος για να φτασω σε πρωτη φαση σε global Dev?? Παρακαλώ προτείνετε τον οδηγο και αν ειναι ευκολο και συγκεκριμενες εκδοσεις ρομ καθως οπως διαβαζω δεν λειτουργουν ολες με edl και...τρεχα γυρευε...τα εχω παίξει λεεεεμεε!:lol:

Εμπρός καλοί μου ανθρωποι...πάμε βήματακι βηματάκι!! :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξανά καλησπέρα...εχω μπερδευτει τελείως με τους οδηγους και το τι ισχυει και για ποιες ρομ πια...οποτε παρακαλω ας απαντήσει κάποιος που έχει όρεξη να βοηθήσει και μη με παραπέμψει στην πρώτη σελίδα! προσφατα παρέλαβα redmi note 3 pro 2gb/16gb qualcomm me rom multi MIUI 7.4/stable 7.4.9.0(LHOCNDD) και ξεκλείδωτο bootloader. Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής δρομος για να φτασω σε πρωτη φαση σε global Dev?? Παρακαλώ προτείνετε τον οδηγο και αν ειναι ευκολο και συγκεκριμενες εκδοσεις ρομ καθως οπως διαβαζω δεν λειτουργουν ολες με edl και...τρεχα γυρευε...τα εχω παίξει λεεεεμεε!:lol:

Εμπρός καλοί μου ανθρωποι...πάμε βήματακι βηματάκι!! :D

 

πραγματικα ο πιο ευκολος: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/

 

πας σε dev,ξεκλειδωνεις,ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις μου ήρθε το Xiaomi Redmi 3 Pro με MIUI 8. Διαφορές δεν ξέρω καθώς είμαι "παρθένος" στα Xiaomi.

Μία ερώτηση. Μπροστά, ανάμεσα στο ακουστικό και στην κάμερα δεν έχει τίποτα, σε αντίθεση με φωτογραφίες που βλέπω. Μήπως την πάτησα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι redmi note 3. Εγώ έγραψα λάθος. Απλά σε άλλες φωτογραφίες του pro βλέπω κάτι μεταξύ του ακουστικού και της κάμερας και σε άλλες όχι. Τα χαρακτηριστικά που βγάζει το antutu είναι τα σωστά, αυτά που έχει το redmi note 3 pro.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα! Πολύ ωραίο φαίνεται, αλλά δεν είχε αντάπτορα για ευρώπη :( ούτε ακουστικα :(

 

Γράφει:

 

redmi note 3

5.1.1 LMY47V

MIUI 7.4 STABLE 7.4.9.0 (LHOCNDD

Hexacore Max 1,8 GHz

 

Είμαι καλυμμένος; είναι εντάξει αυτή η rom και η έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...