Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια το κινητο μου το πειρα μεταχειριζμενο και εχει μεσα gtv dev και θελω να περασω gkalen stable αλλα δεν εχω τον κοδικο κσεκλιδοματος και pasword λετε να μου τον ζιτισει και να εχω θεμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρωει κάτι σκαλωματα με το δαχτυλικο και το ξεκλειδωμα ή μονο εγω το παθαινω; Ελληνικη μμ

Εγώ με το δακτυλικό δεν έχω κανένα πρόβλημα...χθες όμως πέρασα μέσω recovery την κάμερα sd και αφ ενός έβγαλε πρόβλημα και δεν ανοίγει, αφ ετέρου ή μπαταρία πέφτει αμέσως, πως θα την απεηκαταστήσω???

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 6.9.9 συμφωνα με τις οδηγιες (πρρωτα beta, μετα update)

αλλα εχω θεμα με adaway,

το οποιο δεν αναγνωριζει τη συσκευη σαν root.

Το τιτανιουμ την εμφανιζει ροοτ.

Επισης στο τιτανιουμ δεν αναγνωριζει τα backup και μολις παω

να αλλαξω χωρος αποθηκευσης κρασαρει η εφαρμογη.

Τι μπορει να φταιει?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το κινητο μου το πειρα μεταχειριζμενο και εχει μεσα gtv dev και θελω να περασω gkalen stable αλλα δεν εχω τον κοδικο κσεκλιδοματος και pasword λετε να μου τον ζιτισει και να εχω θεμα?

Ρωτσ το παιδι που το πηρες μηπως σου δωσει τον κωδικο και δεν ταλαιπωρηθεις.

 

Πρεπει να κανεις αποσυνδεση και απο το miaccount αλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενημέρωση αφού σου δείχνει ενημέρωση πρώτα μέσω WI-FI και μετα ξανάκανε την διαδικασία με την τελευταια dev ,πρέπει να ενημερωθεί πρώτα αλλιώς δεν την δέχεται,στο έγραψα και εχθές το βραδυ αυτό,προφανώς δεν το διάβασες.:cool:

Όχι φίλε μου το διάβασα και το έκανα αλλά και πάλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το κινητο μου το πειρα μεταχειριζμενο και εχει μεσα gtv dev και θελω να περασω gkalen stable αλλα δεν εχω τον κοδικο κσεκλιδοματος και pasword λετε να μου τον ζιτισει και να εχω θεμα?

Αν δεν ξεκλειδώσεις και δεν περασεις πρώτα οπωσδήποτε TWRP recovery δεν μπορείς να περασεις την rom του gkalen.:ninja::ninja:

gtv dev ελληνική εχεις η κινεζικη,αν εχεις ελληνική έχεις και TWRP recovery,άλλα και πάλη μπορεί να σου κλειδώσει πρέπει να έχεις τον κωδικό και τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή σου.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 6.9.9 official global dev (οχι ελληνικη) με miflash, απο 6.8.18 official dev, με officially ξεκλειδωτο bootloader. σπο μπαταρια μια χαρα κ χεδον ολα τ'αλλα, αλλα το ιντερνετ ειναι προβληματικο, κυριως οταν μεσω μιας εφαρμογης (πχ fb ή twitter) πας ν ανοίξεις link σε καποια αλλη( πχ chrome, youtube). μέχρι να πάρει μπροστα το μηχανακι, σπανε τ νευρα μου... και μεσα σε καθε μεμονωμενη εφαρμογη η πλοηγηση ειναι απροβληματιστη, εκτος απο το ξεκινημα της.... τοτε αργει αρκετα. τι να φταίει, τι να φταίει, που δεν πηγαμε μπροστα;; ;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να ρωτησω και εγω κατι,(μαλλον χαζο).

 

Εχω ξεκλειδωσει bootloader, εχω περασει ελληνικη stable, και σκεφτομαι νσ γυρισω σε official, ειτε dev ειτε stable.

 

Χρειαζομαι αυτον τον κωδικο που λετε?και γενικα που μας σταλθηκε αυτον ο κωδικος γιατι δεν θυμαμαι καθολου τι κωδικος ειναι αυτος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ολα καλα εβαλα την global dev μετα απο china stable. θα το αφησω λιγο στην ησυχια του να το χαρω... ευχαριστω ολους για την βοηθεια....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να μην έχεις drivers..

Γιατί κάθεσαι και παιδεύεσαι.. Κάντο με miflash να τελείώνεις..

 

 

ευχαριστω φιλε μου αλλα θα το αφησω οπως εχει κι ο,τι γινει εγινε...αυτη η διαδικασια με τα φλασαρισματα και τα ενδεχομενα μπρικ μου ειναι ιδιαιτερα αγχωτικη
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα θα το αφησω οπως εχει κι ο,τι γινει εγινε...αυτη η διαδικασια με τα φλασαρισματα και τα ενδεχομενα μπρικ μου ειναι ιδιαιτερα αγχωτικη

 

οκ.. εσύ ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι με global 8.0.1.0.

Γενικά η μπαταρία μου στις 38 ώρες φτάνει στο 25-30% με 5-6 ώρες οθόνη.

μερικές φορές όμως τα Google service κρατάνε 'ξυπνιο' το κινητό.

Σε ποιο σημείο κάνουμε εκκαθάριση δεδομένων για να διορθωθεί αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο την ωρα που περασα την αναβαθμιση σε 6 οταν ξεκλειδωνω απο το δακτυλικο αντι να με παει στο κυριως μενου στην ανοικτη σελιδα μου ζηταει επιπλεον και το pin ξεκλειδωματος . Πως το αλλάζω αυτό να γυρίσω στην προηγούμενη κατασταση?

 

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια?

 

Ξαναπέρασε το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια?

 

Μπορείς να ξαναρυθμισεις το δακτυλικό αποτύπωμα από την αρχή που είναι το πιό απλό

Αν έχεις περάσει την ρομ από updater το καλύτερο θα ήταν να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να ξαναστησης το τηλέφωνο για να μην συναντήσεις και άλλα προβλήματα στο μέλλον

Γενικά όταν αλλάζεις έκδοση Android πρέπει να γίνεται καθαρή εγκατάσταση και να μην επαναφέρεις τα προγράμματα από backup

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχουν πουθενά αναλυτικές οδηγίες πως πάμε από ελληνικη 7 σε ελληνική 8? Μόνο μέσω TWRP ή και από τον updater?
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχουν πουθενά αναλυτικές οδηγίες πως πάμε από ελληνικη 7 σε ελληνική 8? Μόνο μέσω TWRP ή και από τον updater?

 

Με advanced wipe/dalvik ,cache,data ...

Αν θες πάς και χωρίς data βασικά αλλα δεν ειναι και ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχουν πουθενά αναλυτικές οδηγίες πως πάμε από ελληνικη 7 σε ελληνική 8? Μόνο μέσω TWRP ή και από τον updater?

 

καλησπερα, αξιζει τελικα να παμε στο android 6, ή ειναι νωρις ακομα, δεν εχω προβληματα με την ελληνικη dev6.8.18 αλλα με τρωει η περιεργια, ειχα δει καποια προβληματα στην αρχη και κατα την εγκατασταση της νεας 6.9.9, αλλα δε βλεπω ιδιαιτερη κινητικοτητα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αξιζει τελικα να παμε στο android 6, ή ειναι νωρις ακομα, δεν εχω προβληματα με την ελληνικη dev6.8.18 αλλα με τρωει η περιεργια, ειχα δει καποια προβληματα στην αρχη και κατα την εγκατασταση της νεας 6.9.9, αλλα δε βλεπω ιδιαιτερη κινητικοτητα πλεον.

 

Κάναμε καλή δουλεια... Τώρα ή κατεβάζεις και τις 2 ρομ που υπάρχουν και τις βάζεις με τις οδηγίες ή κατεβάζεις την τελευταία και σου λέω τι να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το λάθος να επιλεξω το αρχείο.μεσω του updater και παραδόξως ή εγκατάσταση έγινε κανονικά με την κλασσική επανεκκίνηση... Τώρα είμαι με Miui8 ... Τι μπορώ να κάνω?
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το λάθος να επιλεξω το αρχείο.μεσω του updater και παραδόξως ή εγκατάσταση έγινε κανονικά με την κλασσική επανεκκίνηση... Τώρα είμαι με Miui8 ... Τι μπορώ να κάνω?

 

δεν πειραζει.. δες αν ολα δουλευουν οκ..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιώργο λογικά σε κάποια στιγμή συντομα ...θα βγει και ή 6αρα σε stable ε??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα οκ!!! Αρκετά καλή απόκριση και ταχύτητα! Θα δοκιμασω και θα σας πω!
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιώργο λογικά σε κάποια στιγμή συντομα ...θα βγει και ή 6αρα σε stable ε??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σύντομα δεν το πιστεύω.... Σε κανα 2-3 μήνες λέω.///

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...