Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Σήμερα μπήκα και εγώ στο θέμα αφού πήρα το pro 32 (Προέρχομαι από το redmi note 2 prime)

Το πήρα από vickmall και θα ήθελα να ρωτησω αν έχει ξεκλειδωμενο bootloader. Και πως μπορώ να το δω αυτό.

 

http://i65.tinypic.com/hu4orb.png

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρατηρω κατι αλλα δεν ξερω αμ ειναι του κινητου ή του παροχου.

Εχω 2 σιμ.μια whatsup (σιμ 2) και μια εταιρικη συνδεση κοσμοτε (σιμ 1) και αυτη.

 

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι η συνδεση εχει καλυτερο σημα και σε μερικα σημεια εχει σημα ενω η γουατςαπ δεν εχει καθολου.

 

Ειναι κινητου ή παροχου;

 

το ενα ειναι 4g και το αλλο 2g

Link to comment
Share on other sites

το ενα ειναι 4g και το αλλο 2g

3g ! Αν εχει σημασια

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας

Σήμερα μπήκα και εγώ στο θέμα αφού πήρα το pro 32 (Προέρχομαι από το redmi note 2 prime)

Το πήρα από vickmall και θα ήθελα να ρωτησω αν έχει ξεκλειδωμενο bootloader. Και πως μπορώ να το δω αυτό.

 

http://i65.tinypic.com/hu4orb.png

 

Ευχαριστώ.

Πρωτη σελιδα στο πρωτο μηνυμα εχει οτι χρειάζεται να ξερεις.εχεις μυλτι οποτε σου προτεινω να την αλλαξεις!

Link to comment
Share on other sites

Οκ έχω την τελευταία Official Global (7.3.7) ο κουμπάρος μου που έχει ΟΤΑ και τις ίδιες γλώσσες με εμένα (οχι Ελληνικά) και μετά απο ΟΤΑ έχει 7.5.4.0 ποιά έκδοση ROM έχει ρε παιδιά;;; Έχασα κανένα επεισόδιο; Πέρασα κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Οκ έχω την τελευταία Official Global (7.3.7) ο κουμπάρος μου που έχει ΟΤΑ και τις ίδιες γλώσσες με εμένα (οχι Ελληνικά) και μετά απο ΟΤΑ έχει 7.5.4.0 ποιά έκδοση ROM έχει ρε παιδιά;;; Έχασα κανένα επεισόδιο; Πέρασα κάτι λάθος;

Μηπως δεν εχει ερθει σε εσενα ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Για ελεγχο bootloader πηγαινε εδώ

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Θα το κοιτάξω μετά από το pc.

Με ποιά rom είναι ευχαριστημένοι οι περισσότεροι εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Θα το κοιτάξω μετά από το pc.

Με ποιά rom είναι ευχαριστημένοι οι περισσότεροι εδώ?

Η ελληνικη dev εχει πέραση με το miui 8 αλλα και η ελληνικη stable με miui 7 καλη ειναι.

 

Εκτος αν δεν θες ελληνικη και πας στις official που ισχυουν τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Ή 8 έχει προβλήματα?

Οχι.αλλα και να εχει κανα μπαγκ η ελληνικη τουλαχιστον εχει εβδομαδιαία updates.οχι οτα

Link to comment
Share on other sites

Οκ έχω την τελευταία Official Global (7.3.7) ο κουμπάρος μου που έχει ΟΤΑ και τις ίδιες γλώσσες με εμένα (οχι Ελληνικά) και μετά απο ΟΤΑ έχει 7.5.4.0 ποιά έκδοση ROM έχει ρε παιδιά;;; Έχασα κανένα επεισόδιο; Πέρασα κάτι λάθος;

 

Γενικα ειχε γινει το εξης:

Βγηκε η 7.5.3.0 τον ιουλη καποια στιγμη.

Αρκετοι παραπονεθηκαν για καποια θεματα που τους παρουσιασε.

Η 7.5.3.0 αφαιρεθηκε απο τα downloads και εχει μεινει η 7.3.7.0 σαν τελευταια τωρα.

Πριν λιγες μερες δωθηκε σε ορισμενους χρηστες η 7.5.4.0 για να την τεσταρουν και να δωσουν feedback για το αν εχει προβληματα κτλ.

Ο κουμπαρος σου προφανως ηταν στην μεριδα χρηστων που επιλεχθηκαν για την δοκιμη.

Σε λιγες μερες λογικα θα ξανα δωσουν καποια 7.5 σε ολους.(ή μπορει και οχι και να βγαλουν κατευθειαν την 8, ποιος ξερει :p )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ voxer αλλά για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν έχω μυνήματα. Έχω δώσει δικαιώματα (χωρίς περιορισμούς) κ στην μπαταρία δεν έχω αποκλείσει τπτ αλλά και πάλι αρνείται να μου δείξει τις ειδοποιήσεις. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει και τις ειδοποιησεις για αυτη την εφαρμογη απο το μενου των ειδοποιησεων στις ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει, αλλά έκλεισα και άνοιξα όλους τους διακόπτες μήπως είχε φάει κόλλημα. Θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μαλλον η κοπελια μου παει για αυτο το κινητακι..το θεμα μας ειναι οτι θελει ελληνικα.. παλιοτερα ειχα διαβασει πως υπαρχουν προβληματα.. οποτε τι πρεπει να επιλεξω απο βικμολ? να τους πω να μου περασουν καποια συγκεκριμενη ρομ? θελω οσο το δυνατον απρπβληματιστη λειτουργια πλεον το lg l90 της τα χει παιξει :p
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει, αλλά έκλεισα και άνοιξα όλους τους διακόπτες μήπως είχε φάει κόλλημα. Θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ρυθμίσεις-> battery&performance-> manage apps battery usage->choose apps ->εφαρμογή σου-> no restrictions

 

επίσης installed apps-> εφαρμογή σου->notifications-> notificaton light ενεργοποίησε το

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μαλλον η κοπελια μου παει για αυτο το κινητακι..το θεμα μας ειναι οτι θελει ελληνικα.. παλιοτερα ειχα διαβασει πως υπαρχουν προβληματα.. οποτε τι πρεπει να επιλεξω απο βικμολ? να τους πω να μου περασουν καποια συγκεκριμενη ρομ? θελω οσο το δυνατον απρπβληματιστη λειτουργια πλεον το lg l90 της τα χει παιξει :p

 

 

Μυλτι την αποκλειεις.Πας για official dev

 

 

Στην πρωτη σελιδα εχει εναν οδηγο στο συχνες ερωτησεις

Διαβασε τον για το πως περνας την ελληνικη.

Αμα θεωρείς οτο μπορεις να το κανεις καλως,αλλιως θα περιοριστει στην offficial dev που εχει 35℅ ελληνικα.Γενικα ειναι αρκετα εύκολη διαδικασια και το αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Eίχε ανακοινωθεί για σήμερα η επίσημη κυκλοφορία του MIUI 8. Υπάρχει κάποια καθυστέρηση;

 

θα καθυστερησει μεχρι τις 23

Link to comment
Share on other sites

Και το βλέπω να πάει πιο πέρα.. μιλάμε για stable?

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

ναι.αφου η dev εχει ηδη μιυι8

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχει ερωτηθεί ξανά αλλά ξέρουμε με σιγουριά τι έκδοση android θα είναι;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...