Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GTV-6.8.4, δουλευει απροβληματιστα!

Αν περασω την 6.8.11 θα εμφανιστουν ξανα οι εφαρμογες?

 

εκανα το λαθος να κανω update supersu απο gplay.

Δεν βλεπω καποια παρενεργεια αλλα με περασμα νεας ρομ διορθωνεται?

 

Ναι θα τις ξαναπεράσει αν πας στην 11.

Εγω ανοίγω το ζιπ και τις σβήνω απο εκεί + το σκριπτ..

Το super su κανονικά δεν πρέπει... αλλα μην αγχώνεσαι κ όλας..

Αν αποκτήσει θέμα θέλει πριν το φλας της ρομ wipe system

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λογικά θα το ξέρεις, έχει αναφερθεί με τις multi rom είναι πιο επικίνδυνο το κινητό να μην λειτουργεί σωστά. Όπως είπε και ο geoanto555, να κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα και εγώ λέω βάλε και άλλη ρομ. Έχω την global developers που έχει ένα 30% ελληνικά και παίρνει αναβαθμίσεις κάθε βδομάδα ή βάλε ελληνική ή βάλε global να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.:)

όλα οκ παιδιά ευχαριστώ δούλεψε μια χαρά. κάτι ακόμα αν ξέρετε θέλω να βάλω εφαρμογή ποσοστού για μπαταρια αλλά δεν μου την βγάζει πανω στην μπάρα ενω κανει κανονικά εγκατάσταση και δεύτερον widget πως παιρνατε γιατί προσπάθησα με τον κλασσικό τροπο αλλά δεν μπόρεσα ; ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ελληινικη dev 6.8.4. κ ειχα θεμα με το gps.το εχει παρατηρησει κ αλλος αυτο?κλειδωσε πολυ αργα δορυφορους κ γεινκα σε σχεση με την ελληνικη stable πολυ χειροτερο gps
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το κινητό απο vickmall δεν θέλω να μπλεχτω με άνοιγμα bootlander και τα γνωστά η official dev global rom είναι αξιόπιστη η θα έχω θέματα? Την έχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση..

Αν ξέρεις αγγλικά πάρε Global stable μια χαρά είναι. Αν όχι, τότε δυστυχώς πρέπει να μπλεχτεις με αυτά. Τότε πας σε China dev για να ξεκλειδώσεις άμεσα.

 

Να ξέρεις η Global stable δειλά δειλά έχει ελληνικά. Τώρα από ότι λένε τα παιδιά εδώ είναι γύρω στο 35% μετάφρασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα την ελληινικη dev 6.8.4. κ ειχα θεμα με το gps.το εχει παρατηρησει κ αλλος αυτο?κλειδωσε πολυ αργα δορυφορους κ γεινκα σε σχεση με την ελληνικη stable πολυ χειροτερο gps

Εγώ με την ίδια έκδοση αλλά σε China dev είχα θέμα ότι έχανε το σήμα. Πήγαινα για τρέξιμο και μου έκοβε σημεία. Έτρεξα γύρω στα 6km και μου έγραψε ότι έτρεξα 3. Τώρα έβαλα την ίδια σε ελληνική. Όταν δοκιμάσω και δω πρόβλημα θα το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Να το γράψω και εδώ. Υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη να βοηθήσει κάποιον κύριο να φτιάξει το κινητό του;
Link to comment
Share on other sites

εγω απο θεσσαλονικη.τι θελει να φτιαξει?

 

Έχει μείνει σε fastboot. .δεν ανοίγει.. Λογικά θέλει να βάλει Ελληνική..

Μπορώ να σε βοηθήσω και εγώ σε ότι θελεις.

θα το έκανα εγω αλλα είμαι μακριά και ο δικός του υπολογιστής δεν κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει σε fastboot. .δεν ανοίγει.. Λογικά θέλει να βάλει Ελληνική..

Μπορώ να σε βοηθήσω και εγώ σε ότι θελεις.

θα το έκανα εγω αλλα είμαι μακριά και ο δικός του υπολογιστής δεν κάνει..

 

ναι γνωριζω πως κ τι εχω κανει αρκετες συσκευες.πολυ ευχαριστως να βοηθησω απο σημερα εχω αδεια θα ειμαι εκτος κ θα γυρισω σε καμια 15 μερες,αν μπορει να περιμενει...

Link to comment
Share on other sites

ναι γνωριζω πως κ τι εχω κανει αρκετες συσκευες.πολυ ευχαριστως να βοηθησω απο σημερα εχω αδεια θα ειμαι εκτος κ θα γυρισω σε καμια 15 μερες,αν μπορει να περιμενει...

 

Οκ θα ρωτήσω και θα σου πω..Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η dev rom με ελληνικα που περναει το vickmall ειναι καλη για απλη χρηση. Το θελω για τη γυναικα.

Επισης παιρνει μια sim και καρτα μνημης sd;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η dev rom με ελληνικα που περναει το vickmall ειναι καλη για απλη χρηση. Το θελω για τη γυναικα.

Επισης παιρνει μια sim και καρτα μνημης sd;

Ευχαριστω.

 

Είναι πολύ καλή και παίρνει αναβαθμίσεις κάθε βδομάδα..

σιμ + sd ή 2 σιμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Νεος κατοχος του κινητου, Ξεκλειδωθηκε με τον επισημο τροπο και περασα την Ελληνικη τελευταια dev. Το μονο ψεγαδι ειναι οταν ανοιγει η οθονη μου πεταει μερικα κινεζικα στον καιρο και στην ενδειξη του δαχτυλικου αποτυπωματος. Εχει κανεις ιδεα πως διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Νεος κατοχος του κινητου, Ξεκλειδωθηκε με τον επισημο τροπο και περασα την Ελληνικη τελευταια dev. Το μονο ψεγαδι ειναι οταν ανοιγει η οθονη μου πεταει μερικα κινεζικα στον καιρο και στην ενδειξη του δαχτυλικου αποτυπωματος. Εχει κανεις ιδεα πως διορθωνεται?

 

Ποια ρομ έβαλες ακριβώς;Και πως την πέρασες; Εκανες wipe data;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τις ξαναπεράσει αν πας στην 11.

Εγω ανοίγω το ζιπ και τις σβήνω απο εκεί + το σκριπτ..

Πως σβηνω το Script?

Link to comment
Share on other sites

Πως σβηνω το Script?

 

Αν δεν έχεις ιδέα μην ΄παίζεις με αυτά.

Μπαίνεις μέσα στην ρομ και σβήνεις τον φάκελο data.

Μετά μπαίνεις μέσα σε META-INF\com\google\android\updater-script και σβήνεις τις γραμμές που φλασάρει το φάκελο data..

Δεν έχω την ρομ να σου πω ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Χτες παρήγγειλα το κινητό http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html με official stable global rom.

Κάπου πήρε το μάτι μου για έκδοση με ανοιχτή τη συχνότητα 800 για 4g (πολύ πιθανό όμως να κατάλαβα και λάθος).

Μήπως έπρεπε να πάρω άλλη έκδοση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έβαλες ακριβώς;Και πως την πέρασες; Εκανες wipe data;

 

Ακυρο mega γκαφα! Το theme εφταιγε που κατεβασα, και οχι η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Χτες παρήγγειλα το κινητό http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html με official stable global rom.

Κάπου πήρε το μάτι μου για έκδοση με ανοιχτή τη συχνότητα 800 για 4g (πολύ πιθανό όμως να κατάλαβα και λάθος).

Μήπως έπρεπε να πάρω άλλη έκδοση?

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω αν μπορείς να αγοράσεις το special edition στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να δουλεψω με το MiPCSuite αλλα τπτ.

Αναγνωριζει το τηλ αλλα δεν ''βλεπει'' τπτ αλλο.

Υπαρχει τροπος να λυθει?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν βρήκαν άκρη με την 800άρα.

 

Δεν έχουν δοκιμάσει να φλασάρουν με την έκδοση που δίνεται από το site ;

Μπορεί να είναι και ελάχιστα διαφορετικό το hardware του κινητού και να μην το υποστηρίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε καιρό το κινητό μπορείτε να μου πείτε από φωτογραφίες πως πάει? Το θέλω για την κοπέλα μου και θέλει να βγάζει αξιοπρεπείς φώτο.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν δοκιμάσει να φλασάρουν με την έκδοση που δίνεται από το site ;

Μπορεί να είναι και ελάχιστα διαφορετικό το hardware του κινητού και να μην το υποστηρίζει ;

 

Λογικά έχουν προβλέψει και δεν είναι ιδια τα διαμερίσματα στο φλασάρισμα..

Απ΄οτι διάβασα κάποιοι που την έβαλαν (με τροποποίηση) πάλι γιοκ 800άρα..

Link to comment
Share on other sites

@filkatsxlt

Οι φωτογραφίες είναι αξιοπρεπέστατες για τα χρήματα που δίνεις. Μην περιμένεις θαύματα τύπου S7 και 6s όμως ε... :-)

Εγώ με την ποιότητα των φωτογραφιών, για τα κυβικά του, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Στο video θα έλεγα ότι υστερεί κάπως λόγω έλλειψης σταθεροποιητή αλλά υπάρχει εφαρμογή 3των που βελτιώνει πολύ τα πράγματα.

Αυτό που πρέπει επίσης να αναφέρω είναι ότι με τις αναβαθμίσεις η φώτο συνεχώς βελτιώνεται καθώς εάν δεις στα χαρτιά έχει πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά. ;-)

 

from my RN3 pro

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...