Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ

Βασικά ρώτησα εδώ γιατί γενικά έχω θέματα με τον nova και την συσκευή και θα ήθελα να κάνω κι άλλες ερωτήσεις :p

Το βασικότερο είναι πως όταν έχω default τον nova και πάω στο gallery να επιλέξω wallpaper μου γράφει "Can't load image" και δεν με αφήνει. Πρέπει πάντα να επιλέγω το wallpaper μέσα από τον nova.

Και το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι το wallpaper δεν σκρολαρει. Στις ρυθμίσεις λέει πως σκρολαρει αλλά δεν το κάνει.

Εχετε καμιά ιδέα για κανένα από αυτά; συμβαίνει και σε άλλους; υπάρχει λύση; :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για το εξης πρόβλημα. έχω το τηλέφωνο 2-3 μέρες και μου κολλάει το play store δηλαδή δεν μου το ανοίγει. όταν κάνω reboot δουλεύει κανονικά για λίγο και μετα παλι τα ίδια. μπορω να το διαγραψω και να το ξαναπεράσω.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για το εξης πρόβλημα. έχω το τηλέφωνο 2-3 μέρες και μου κολλάει το play store δηλαδή δεν μου το ανοίγει. όταν κάνω reboot δουλεύει κανονικά για λίγο και μετα παλι τα ίδια. μπορω να το διαγραψω και να το ξαναπεράσω.

 

Ίσως πρέπει να βγάλεις google λογαριασμό να πας εφαρμογές /google play store / καθαρισμό δεδομένων /επανακκίνηση και ξανα google λογαριασμό.

Τι ρομ έχει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

εχω Mulit-language ROM&Google play. θα το δοκιμασω και αυτό αλλά μου κανει εντύπωση γιατί δεν είχα κατεβάσει τίποτα όταν το εκανε. ελπίζω να φτιαξει. μπορώ να το διαγραψω και να το ξαναπεράσω;
Link to comment
Share on other sites

εχω Mulit-language ROM&Google play. θα το δοκιμασω και αυτό αλλά μου κανει εντύπωση γιατί δεν είχα κατεβάσει τίποτα όταν το εκανε. ελπίζω να φτιαξει. μπορώ να το διαγραψω και να το ξαναπεράσω;

 

Με factory reset είναι η λύση αλλά με την ρομ που έχεις ... μην φάει κανά κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το ξέρω αυτό το σκεφτόμουν και εγω .

 

Δοκίμασε να κάνεις καθαρισμό δεδομένων.. Λογικά θα στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.. Καλημέρα..

Καλού-κακού κάνε μία αίτηση στην xiaomi για ξεκλείδωμα του κινητού σου. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

θα το προσπαθήσω και θας πω. ευχαριστώ πολύ ολους σας για τις λύσεις που μου δώσατε.

 

Λογικά θα το ξέρεις, έχει αναφερθεί με τις multi rom είναι πιο επικίνδυνο το κινητό να μην λειτουργεί σωστά. Όπως είπε και ο geoanto555, να κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα και εγώ λέω βάλε και άλλη ρομ. Έχω την global developers που έχει ένα 30% ελληνικά και παίρνει αναβαθμίσεις κάθε βδομάδα ή βάλε ελληνική ή βάλε global να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

υπάρχει περίπτωση να φλασαριστει το κινητό με την rom του redmi 3 Special Edition που έχει και την 800αρα μπάντα και έχει βγει για την Ταϊβάν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

υπάρχει περίπτωση να φλασαριστει το κινητό με την rom του redmi 3 Special Edition που έχει και την 800αρα μπάντα και έχει βγει για την Ταϊβάν;

 

Ακόμη δεν βρήκαν άκρη με την 800άρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκολλησα το αυτοκόλλητο που έχει πίσω στο κάτω μέρος το κινητό και έχει μείνει στάμπα από την κόλλα. Πως βγαίνει; Υπάρχει καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκολλησα το αυτοκόλλητο που έχει πίσω στο κάτω μέρος το κινητό και έχει μείνει στάμπα από την κόλλα. Πως βγαίνει; Υπάρχει καμία ιδέα;

Χαρτι και λιγο οινόπνευμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εσβησα την εφαρμογη mi home και δεν ανοιγει το κινητο πως μπορω να την ξανα περασω

η να ξανα περασω την ρομ χωρις να χαθουν η εφαρμογες που ειχα

Edited by basoanna

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω σβησει ολες τις αχρειαστες εφαρμογες mi χωρις το παραμικρο. μαλλον για αλλο λογο δεν ανοιγει το κινητο. δεν ανοιγει εννοεις κολλαει στο σημα mi στην αρχη, η δε κανει απολυτως τπτ;
Link to comment
Share on other sites

κολαει στο σημα mi

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν ξανα περασω τη ρομ με recovery πως μπορω να μην χασω τις εφαρμογες που ειχα

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις σβήσεις όλες.. (εγώ τις βγάζω από ρομ (data κ script ) πριν φλασάρω.

Ποια ρομ είναι αυτή που έχει ΝFC;

 

GTV-6.8.4, δουλευει απροβληματιστα!

Αν περασω την 6.8.11 θα εμφανιστουν ξανα οι εφαρμογες?

 

εκανα το λαθος να κανω update supersu απο gplay.

Δεν βλεπω καποια παρενεργεια αλλα με περασμα νεας ρομ διορθωνεται?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

κολαει στο σημα mi

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν ξανα περασω τη ρομ με recovery πως μπορω να μην χασω τις εφαρμογες που ειχα

Για ελληνικη μιλαμε ε;

 

Δοκιμασες ενα wipe cache+ dalvik?

 

Κανε το παραπανω wipe και ξανα ινστολ .δεν χανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικη μιλαμε ε;

 

Δοκιμασες ενα wipe cache+ dalvik?

 

Κανε το παραπανω wipe και ξανα ινστολ .δεν χανεις τιποτα

 

οκ ευχαριστω ολα καλα

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Βασικά ρώτησα εδώ γιατί γενικά έχω θέματα με τον nova και την συσκευή και θα ήθελα να κάνω κι άλλες ερωτήσεις :p

Το βασικότερο είναι πως όταν έχω default τον nova και πάω στο gallery να επιλέξω wallpaper μου γράφει "Can't load image" και δεν με αφήνει. Πρέπει πάντα να επιλέγω το wallpaper μέσα από τον nova.

Και το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι το wallpaper δεν σκρολαρει. Στις ρυθμίσεις λέει πως σκρολαρει αλλά δεν το κάνει.

Εχετε καμιά ιδέα για κανένα από αυτά; συμβαίνει και σε άλλους; υπάρχει λύση; :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Ποια έκδοση έχεις; Εγώ με China dev είχα το ίδιο πρόβλημα. Νομίζω και η stable τα ίδια κάνουν με τον Nova. Η ελληνικές δεν το κάνουν αυτό. Δουλεύουν τα Walls κανονικά.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάζεις στιγμιαία launcher τον μανισιο και να κάνεις τη δουλειά σου και μετά ξανά γυρνάς default τον Nova. Ένα λεπτό δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το κινητό απο vickmall δεν θέλω να μπλεχτω με άνοιγμα bootlander και τα γνωστά η official dev global rom είναι αξιόπιστη η θα έχω θέματα? Την έχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; Εγώ με China dev είχα το ίδιο πρόβλημα. Νομίζω και η stable τα ίδια κάνουν με τον Nova. Η ελληνικές δεν το κάνουν αυτό. Δουλεύουν τα Walls κανονικά.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάζεις στιγμιαία launcher τον μανισιο και να κάνεις τη δουλειά σου και μετά ξανά γυρνάς default τον Nova. Ένα λεπτό δουλειά.

Με Stable είμαι οπότε όπως τα λες είναι..

 

Το κάνω και αυτό που και που για να αλλάξω wallpaper αλλά πολύ δουλειά για εμένα :p έλεγα μήπως υπάρχει καμία λύση όμως τουλάχιστον ξέρω πως δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα..

Ευχαριστωω! :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...