Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποιους αισθητήρες αναφερεσε συγκεκριμένα και για ποια ποιότητα μιλάς ,ποια samsung μόνο τα πολύ ακριβά μοντελα εχουν κάποια ποιότητα μην γράφουμε τρελά πράματα .....εσυ βασικα φιλε μου το έχεις στην κατοχή σου το κινητο και έβγαλες τα γρήγορα συμπεράσματα σου,για τα χρήματα του ειναι σπεσιαλ το κινητό και εχει και θηρίο μπαταρία,σε έμενα έχουν περάσει αρκετά κινητά και samsung που γράφεις ,η samsung δηλαδή ειναι ποιότητα ....:lol::lol::lol:

ΟΙ αισθητήρες του κινητού δουλεύουν όλη απροβλημάτιστα αυτο πως το συμπέρανες δεν μας είπες ομως.

 

τι γρηγορα, το εχω περιπου 4 μηνες. ολος ο κοσμος φωναζει για τους αισθητηρες σε ολα τα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρώτο xiaomi κινητό; Πρώτη φορά miui;

 

ναι, ειχα αλλα 2 κινεζικα πιο πριν ενα HDC (κλωνος Samsung S4) και ενα Jiayu S3, μαθαινω σιγα σιγα και αυτα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

τι γρηγορα, το εχω περιπου 4 μηνες. ολος ο κοσμος φωναζει για τους αισθητηρες σε ολα τα φορουμ.

Δεν μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος όπως σου ζήτησαν τόσα άτομα; 200 sensors έχει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειχα αλλα 2 κινεζικα πιο πριν ενα HDC (κλωνος Samsung S4) και ενα Jiayu S3, μαθαινω σιγα σιγα και αυτα τωρα...

 

Ξέχνα τα υπόλοιπα.. το miui είναι κάτι διαφορετικό...

Για μένα αν βάλεις launcher χάνεις όλη την ομορφιά..

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα έγινε απο πορτοκαλί μπε επάνω και γρι κατω και γράφει 3.0.2.2,έσβησα και ολα τα backup ,τσάμπα χωρο έπιαναν αφου δεν δούλευαν.:lol::lol::p:D

Με αυτο αφου μπορούμε να πάρουμε ενα backup αφου δουλεύει,μεγάλη υπόθεση το backup.:lol::p:D:ninja:

Εχω περάσει την τελευταία stable 7.5.1.0 και δεν μου εμφανίζει σωστά το σημα αποτην cosmote,στις αλλες είχα 5 γραμμες φουλ σήμα σε αυτην μονο 2 μου δείχνει,το εχει παρατηρήσει καποιος άλλος αυτο,δεν ξέρω μήπως φταίει η κεραία τις cosmote

 

πως το περασες? απο twrp?

Link to comment
Share on other sites

τι γρηγορα, το εχω περιπου 4 μηνες. ολος ο κοσμος φωναζει για τους αισθητηρες σε ολα τα φορουμ.

Όπως; δεν σε αμφισβητεί κανείς, αλλά δεν έχει τύχει να συναντήσει κανείς άλλος θέμα με κάποιον σενσορα, ούτε εδώ ούτε σε miui και xda. Ίσα ίσα; τι που το κινητό είναι ακαριαιο και σκοτώνει.

Μήπως είναι θέμα της rom σου; ποια έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιους αισθητήρες αναφερεσε συγκεκριμένα και για ποια ποιότητα μιλάς ,ποια samsung μόνο τα πολύ ακριβά μοντελα εχουν κάποια ποιότητα μην γράφουμε τρελά πράματα .....εσυ βασικα φιλε μου το έχεις στην κατοχή σου το κινητο και έβγαλες τα γρήγορα συμπεράσματα σου,για τα χρήματα του ειναι σπεσιαλ το κινητό και εχει και θηρίο μπαταρία,σε έμενα έχουν περάσει αρκετά κινητά και samsung που γράφεις ,η samsung δηλαδή ειναι ποιότητα ....:lol::lol::lol:

ΟΙ αισθητήρες του κινητού δουλεύουν όλη απροβλημάτιστα αυτο πως το συμπέρανες δεν μας είπες ομως.

Ρε παιδιά το παιδί δεν σας έβρισε, πώς κάνετε έτσι; Αυτό που είπε για τους σενσορες ισχύει. Πολύς κόσμος με το συγκεκριμένο κινητό διαμαρτυρετε για προβλήματα σε παιχνίδια όπου κολλάει το γυροσκοπιο όπως και βίντεο με virtual reality γυαλιά κτλ.

 

Η λύση για το δεύτερο είναι από ότι είδα γρήγορα κάποιες ρυθμίσεις στη φωτεινότητα και στο contrast. Όσο για τα παιχνίδια μπαίνεις στο κρυφό μενού και τρέχεις τεστ τα accelometer και gyro sensors. Αν έχουν πρόβλημα κάνεις calibration.

 

Εγώ είχα θέμα συγκεκριμένα με το traffic rider, έκανα calibration το accelometer και δείχνει να πηγαίνει εντάξει τώρα.

 

Όπως πρόβλημα βλέπω έχουν πολλοί με τον proximity sensor που δεν ανοίγει η οθόνη όταν απομακρύνεται από το αυτί.

 

Εν κατακλείδι να πω ως κάτοχος του κινητού ότι για τα 185 ευρώ, νομίζω ότι έκλεψα τη xiaomi γιαυτα που μου προσφέρει. Το απόλυτο VFM

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα Παρασκευη αργα το βραδυ και παρελαβα σημερα το πρωι redmi note 3 pro grey με android 5.1.1 global stable 7.2.5.0 Στο antutu μου εβγαλε 69995. Λεω να μην το πειραξω προς το παρον. Μου λεει οτι εχει δια8εσιμη αναβαθμιση σε 7.5.3.0. Αφορα την global stable? Να την κατεβασω; Χρειαζεται backup πριν κανω αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το παιδί δεν σας έβρισε, πώς κάνετε έτσι; Αυτό που είπε για τους σενσορες ισχύει. Πολύς κόσμος με το συγκεκριμένο κινητό διαμαρτυρετε για προβλήματα σε παιχνίδια όπου κολλάει το γυροσκοπιο όπως και βίντεο με virtual reality γυαλιά κτλ.

 

Η λύση για το δεύτερο είναι από ότι είδα γρήγορα κάποιες ρυθμίσεις στη φωτεινότητα και στο contrast. Όσο για τα παιχνίδια μπαίνεις στο κρυφό μενού και τρέχεις τεστ τα accelometer και gyro sensors. Αν έχουν πρόβλημα κάνεις calibration.

 

Εγώ είχα θέμα συγκεκριμένα με το traffic rider, έκανα calibration το accelometer και δείχνει να πηγαίνει εντάξει τώρα.

 

Όπως πρόβλημα βλέπω έχουν πολλοί με τον proximity sensor που δεν ανοίγει η οθόνη όταν απομακρύνεται από το αυτί.

 

Εν κατακλείδι να πω ως κάτοχος του κινητού ότι για τα 185 ευρώ, νομίζω ότι έκλεψα τη xiaomi γιαυτα που μου προσφέρει. Το απόλυτο VFM

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι.. Το κινητό προσφέρει πολλά σύμφωνα με αυτά που πληρώσαμε.

Αν θέλετε να θίξουμε τους αισθητήρες παιδιά σκεφτείτε πόσοι από σας που έχετε θέμα το πήρατε με multi ρομ.

Υπάρχει λύση βέβαια αλλά θέλει να ασχοληθείς..Μιλάω για το σετ Gyroscope, Accelerometer, Magnetic κλπ.

Link to comment
Share on other sites

πως το περασες? απο twrp?

Ναι απο twrp.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγειλα Παρασκευη αργα το βραδυ και παρελαβα σημερα το πρωι redmi note 3 pro grey με 5.1.1 global stable 7.2.5.0 Στο antutu μου εβγαλε 69995. Λεω να μην το πειραξω προς το παρον. Μου λεει οτι εχει δια8εσιμη αναβαθμιση σε 7.5.3.0. Αφορα την global stable? Να την κατεβασω; Χρειαζεται backup πριν κανω αναβαθμιση;

Οχι ενημερώσετο κανονικά δεν χρειάζεσαι backup

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

widget πως βαζουμε στον μαμησιο launcher?

 

Κρατάς πατημένο το κουμπί του μενού αριστερά και μετά πατάς το +widgets.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι.. Το κινητό προσφέρει πολλά σύμφωνα με αυτά που πληρώσαμε.

Αν θέλετε να θίξουμε τους αισθητήρες παιδιά σκεφτείτε πόσοι από σας που έχετε θέμα το πήρατε με multi ρομ.

Υπάρχει λύση βέβαια αλλά θέλει να ασχοληθείς..Μιλάω για το σετ Gyroscope, Accelerometer, Magnetic κλπ.

Εχει περάσει κάποιος άλλος την τελευταία ελληνική stable 7.5.2.0 δεν ξέρω δεν μου εμφανίζει οταν μπεις στα θέματα και πας να επιλέξεις στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει το μενού καθόλου να αλλάξω εικονίδια,νεα εικονιδια ουτε στις ρυθμίσεις του κινητού.

Μπαίνω στα θεματα παταω επάνω στο ανθρωπακι αριστερα μου εμφανίζει τις ρυθμίσεις ,μεσα στις ρυθμίσεις εχει 3 επιλογες μονο ενεργοποίηση ήχων κλίσεις, 2 προβολή ορών χρησης και αποθήκευση στην καρτα sd,

Μου είχε κλειδώσει στην προηγούμενη rom ο λογαριασμός Mi αλλα αλλλα τον ξεκλείδωσα και δουλεύει τωρα κανονικά.

Τι μπορει να παίζει στην δίκη σου rom ποια έχεις τωρα, ειχεις επιλογή για αλλαγή εικονιδίων στο μενού .μικρότερα ,μεγαλύτερα και να τα αλλάξεις :cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να το χαρείς-λιώσεις....:lol::lol:

ευχαριστώ, και πίστεψε με έχω ήδη αρχίσει να το λιώνω!! Το κινητό έχει περάσει ελάχιστη ώρα μακριά από τα χέρια μου! :)

 

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι.. Το κινητό προσφέρει πολλά σύμφωνα με αυτά που πληρώσαμε.

Αν θέλετε να θίξουμε τους αισθητήρες παιδιά σκεφτείτε πόσοι από σας που έχετε θέμα το πήρατε με multi ρομ.

Υπάρχει λύση βέβαια αλλά θέλει να ασχοληθείς..Μιλάω για το σετ Gyroscope, Accelerometer, Magnetic κλπ.

Μιας και έχει θιχτεί αρκετά το θέμα στις προηγούμενες σελίδες, να αναφέρω ότι και μένα σκαλώνουν αρκετά αυτοί οι αισθητήρες. Κάθε τρεις και λίγο μπαίνω στο compass και ξανακάνω calibration και μετά δουλεύουν και πάλι.

Αυτή η λύση που αναφέρεις έχει να κάνει με το αρχείο "persist.img" που διάβασα κάπου, ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς .....

Εχει περάσει κάποιος άλλος την τελευταία ελληνική stable 7.5.2.0 δεν ξέρω δεν μου εμφανίζει οταν μπεις στα θέματα και πας να επιλέξεις στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει το μενού καθόλου να αλλάξω εικονίδια,νεα εικονίδια ουτε στις ρυθμίσεις του κινητού.

Μπαίνω στα θεματα πατάω επάνω στο ανθρωπακι αριστερα μου εμφανίζει τις ρυθμίσεις ,μεσα στις ρυθμίσεις εχει 3 επιλογες μονο ενεργοποίηση ήχων κλίσεις, 2 προβολή ορών χρησης και αποθήκευση στην καρτα sd,

Μου είχε κλειδώσει στην προηγούμενη rom ο λογαριασμός Mi αλλα αλλλα τον ξεκλείδωσα και δουλεύει τωρα κανονικά.

Τι μπορει να παίζει στην δίκη σου rom ποια έχεις τωρα, ειχεις επιλογή για αλλαγή εικονιδίων στο μενού .μικρότερα ,μεγαλύτερα και να τα αλλάξει.:rolleyes::rolleyes::ninja:

Επειδή με ρώτησες για την νεα rom εχθες και τι βλεπω διαφορετικό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς .....

Το μόνο που με προβληματίζει σε αυτό, είναι ότι στην δικιά μου περίπτωση το κινητό δεν ήρθε με multi rom αλλά με κινέζικη developer, οπότε το persist.img δεν είναι ιδιαίτερα λογικό να έχει χαλάσει. Αλλά παρόλαυτα λέω να το δοκιμάσω. Έχω ήδη την global stable 7.5.3.0 σε fastboot μορφη, οπότε θα πάρω από εκεί μόνο το persist.img και θα το ξαναφλασάρω να δω αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς .....

 

αδερφε μου, για να μην κανω καμια γκαφα, πως κανω εγκατασταση του supersu μεσω twrp? μπαινω σε fastboot και παταω install? και μετα μου δινει επιλογες και τικαρω το supersu?

το supersu ειναι μεσα στο κινητο? ή μεσα στο zip που ειναι η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μου, για να μην κανω καμια γκαφα, πως κανω εγκατασταση του supersu μεσω twrp? μπαινω σε fastboot και παταω install? και μετα μου δινει επιλογες και τικαρω το supersu?

το supersu ειναι μεσα στο κινητο? ή μεσα στο zip που ειναι η ρομ?

Μπαίνεις twrp μετα install to supersu, μονο το supersu θα επιλέξεις και μετα οκ με το βελακι,:ninja:

Οταν μπεις για να κανεις install θα το δεις ειναι στο αποθηκευτικό χώρο του κινητου/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια καλα το κινητο ειναι ολα τα λεφτα,φανταστειτε εχω και με τα 2gb ram που να ειχα με τα 3:pΕχω την 7.5.1.0 stable ελληνικη.Δεν εχω το παραμικρο κολλημα,προβλημα.Υπαρχει καλυτερη rom να του βαλω;:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια καλα το κινητο ειναι ολα τα λεφτα,φανταστειτε εχω και με τα 2gb ram που να ειχα με τα 3:pΕχω την 7.5.1.0 stable ελληνικη.Δεν εχω το παραμικρο κολλημα,προβλημα.Υπαρχει καλυτερη rom να του βαλω;:D

Μια χαρα ειναι αυτήν που έχεις,έχει βγει και νεα 7.5.2.0 stable ελληνική εχθες την πέρασα άλλα έχει κάποια θέματα, μείνε σε αυτην που εισαι τωρα,εκτος και αν θες να δοκιμάσεις καμιά Developer ,εγω μόλις του πέρασα μια την προτελευταία ελληνικη dev με MIUI 8 GTV 6.7.14 με την 7.5.2.0 stable είχα κάποια θέματα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κάποιος άλλος την τελευταία ελληνική stable 7.5.2.0 δεν ξέρω δεν μου εμφανίζει οταν μπεις στα θέματα και πας να επιλέξεις στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει το μενού καθόλου να αλλάξω εικονίδια,νεα εικονίδια ουτε στις ρυθμίσεις του κινητού.

Μπαίνω στα θεματα πατάω επάνω στο ανθρωπακι αριστερα μου εμφανίζει τις ρυθμίσεις ,μεσα στις ρυθμίσεις εχει 3 επιλογες μονο ενεργοποίηση ήχων κλίσεις, 2 προβολή ορών χρησης και αποθήκευση στην καρτα sd,

Μου είχε κλειδώσει στην προηγούμενη rom ο λογαριασμός Mi αλλα αλλλα τον ξεκλείδωσα και δουλεύει τωρα κανονικά.

Τι μπορει να παίζει στην δίκη σου rom ποια έχεις τωρα, ειχεις επιλογή για αλλαγή εικονιδίων στο μενού .μικρότερα ,μεγαλύτερα και να τα αλλάξει.:rolleyes::rolleyes::ninja:

Επειδή με ρώτησες για την νεα rom εχθες και τι βλεπω διαφορετικό.

deni δεν την δοκίμασα και να σου πω δεν πολυ κατάλαβα το σου κάνει..

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων μέσα από τις εφαρμογές στα θέματα και πολύ πιθανόν να στρώσει..

Τι θέματα εχει η 7.5.2.0; Γιατί ήμουν στο τσακ να την περάσω....

Πέρνα την μην κωλώνεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό είναι πράγματι τρομερό, πετάει, δεν lagάρει, το έχω εδώ και 1 μήνα, πρώτη φορά αισθάνομαι ότι έχω κινητό, που δεν θα με προδώσει την κρίσιμη στιγμή (πρώην κάτοχος Nexus S, Lenovo Vibe, καλά κινητά, με τον καιρό όμως ''βάραιναν''..) Να δούμε αν θα κερδίσει και το στοίχημα της σταθερότητας συν τω χρόνο (μάλλον θα το κερδίσει, λόγω και συχνών Rom updates), όπως είπε και ο φίλος ''αισθάνεσαι ότι... κλέβεις την Σιομι στα 180 ευρώ. Πρόβλημα με αισθητήρες δεν έχω αντιληφθεί, η πυξίδα στους χάρτες μοιάζει κάποιες φορές να αργεί να δείξει σωστά, διορθώνεται με καλιμπράρισμα on the fly..
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...