Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. Μια ερώτηση.

Τα data μου είναι μονίμως σε H+. Και στην πόλη μου και στην κοζανη. Σε 4g τι χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί? Το έχω στην επιλογή lte

 

Με Wind στην Καστοριά μέχρι H+ επίσης λόγω έλλειψης της μπάντας 800

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε cosmote και vodafone για το 4G χρειάζεται ενεργοποίηση απο τον πάροχο.Τηλεφωνείς στην εξυπηρέτηση πελατών για ενεργοποίηση.Στην Κοζάνη η wind δεν έχει ακόμη 4G ενώ cosmote και vodafone εκπέμπουν και στα 1800mhz οπότε το κινητό με αυτά τα 2 δίκτυα θα πιάνει κανονικά 4G στα περισσότερα σημεία
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.. Πάντως οι άνθρωποι στον ΟΤΕ δεν πάνε καλά.. Πήγα έβγαλα καινούριες κάρτες 4g γιατί ήταν πολύ παλιές και κομμένες οι προηγούμενες και δεν μου το είπαν. Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό είναι το κινητό; Μήπως τρέχει κάτι;

Ποια ρομ φοράει;

 

Ναι ανοιχτο το εχω το κινητο. Ρομ φοραει την 7.2.2.0 stable. Φορτιστη χρησιμοποιω τον δικο του οπως τον εστειλαν με το ανταπτορακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δύο θεματακια και θα ήθελα την βοήθεια σας,

1)πειραξα την γραμματοσειρά και από εκεί και πέρα τα ελληνικά είναι χαλια οποία άλλη γραμματοσειρά και αν επιλέξω από το store

2)απο όταν πέρασα την ελληνική Rom μετά από 2-3 μέρες μου έκανε νερά το gallery(έδειχνε θολες τις φώτο και κόλλαγε γενικά) , υπάρχει κάποια apk να την αντικατάστησω;

 

Έχω την τελευταία έκδοση της ελληνικήςROM, ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παραγγείλω το τηλέφωνο από gearbest. Αυτή τη στιγμή έχω ένα LG G3 και χρειάζομαι ένα δίκαρτο με μίνιμουμ 5.5 ίντσες οθόνη.

 

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

 

Ποιές επιλογές να τικάρω στα μεταφορικά?

 

Με την rom από gearbest έχω επιλογή να επιλέξω κάποια συγκεκριμένη? Εάν ναι, ποιά?

 

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για 10$ θα το παραγγείλεις χωρίς να ξέρεις με τι ρομ θα στο στείλουν και πότε θα είναι τελικά διαθέσιμο;

Το κινητό θα σε υπέρ καλύψει και εγώ από το g3 προερχόμενος θα δεις σημαντική αναβάθμιση.

 

Έχω 3 1/2 ώρες οθόνη και είμαι στο 69% μπαταρία. Με το g3 θα έψαχνα φορτιστή τώρα.

Επίσης θα δεις τα drop calls να μειώνονται σημαντικά όπως και η ποιότητα των κλησεων

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα.

 

Ξεκινάω το πρωί από Κοζάνη. Βλέπω θερμοκρασία από το App της συσκευής που μου αρέσει.

 

Πάω Θεσσαλονίκη και σε κάποια φάση άνοιξα GPS. Μετά από καμία ώρα λέω να ανοίξω το App να δω αν μπορώ να το αλλάξω χειροκίνητα για Θεσσαλονίκη αλλά είχε περάσει αυτόματα Θεσσαλονίκη. Λέω άνοιξα το GPS γιαυτό.

 

Μετά πάω νέους πόρους και λέω να το ξαναδώ με κλειστό GPS σε όλη την διαδρομή. Βλέπω ότι γράφει νέοι πόροι. Λέω δεν μπορεί.

 

Τώρα ξανά ήρθα Κοζάνη και το τσεκάρω. Πάλι λέει Κοζάνη.

 

Πόρισμα ο Κινέζος με παρακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα.

 

Ξεκινάω το πρωί από Κοζάνη. Βλέπω θερμοκρασία από το App της συσκευής που μου αρέσει.

 

Πάω Θεσσαλονίκη και σε κάποια φάση άνοιξα GPS. Μετά από καμία ώρα λέω να ανοίξω το App να δω αν μπορώ να το αλλάξω χειροκίνητα για Θεσσαλονίκη αλλά είχε περάσει αυτόματα Θεσσαλονίκη. Λέω άνοιξα το GPS γιαυτό.

 

Μετά πάω νέους πόρους και λέω να το ξαναδώ με κλειστό GPS σε όλη την διαδρομή. Βλέπω ότι γράφει νέοι πόροι. Λέω δεν μπορεί.

 

Τώρα ξανά ήρθα Κοζάνη και το τσεκάρω. Πάλι λέει Κοζάνη.

 

Πόρισμα ο Κινέζος με παρακολουθεί.

 

'Ολα τα android έχουν αυτή τη δυνατότητα (hail Google). Το κινητό σου με τις default ρυθμίσεις στέλνει δεδομένα στη Google (cell towers, nearby wifi networks) όποτε βρήσκουν με σχετικά μεγάλη ακρίβεια που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοιχτο το εχω το κινητο. Ρομ φοραει την 7.2.2.0 stable. Φορτιστη χρησιμοποιω τον δικο του οπως τον εστειλαν με το ανταπτορακι.

Κ εγώ με την 7,2,2 Ελληνική και φορτίζει σε 2ώρες και 40 λεπτά ανοιχτό.

Δεν μπορεί κάτι τρέχει.. Στην επόμενη φόρτιση ξανα δες το..

Με Wind στην Καστοριά μέχρι H+ επίσης λόγω έλλειψης της μπάντας 800

DaRk_dOg δεν έχεις δει πουθενά 4g;

Τελικά μάλλον δεν ισχύει ότι παίρνουμε 4g από την vodafone.

Θέλει EDL υποχρεωτικά για να αλλάξω ROM?

Κάνε πρώτα δοκιμή με mi pc suite , updater και αν δεν... πας σε miflash kai EDL.

Link to comment
Share on other sites

'Ολα τα android έχουν αυτή τη δυνατότητα (hail Google). Το κινητό σου με τις default ρυθμίσεις στέλνει δεδομένα στη Google (cell towers, nearby wifi networks) όποτε βρήσκουν με σχετικά μεγάλη ακρίβεια που είσαι.

 

Στο moto δεν γινόταν κάτι τέτοιο, αυτό που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι το miui είναι πιο θωρακισμενο. Περιορίζει πολλά και ζητά permission για κάθε κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για 10$ θα το παραγγείλεις χωρίς να ξέρεις με τι ρομ θα στο στείλουν και πότε θα είναι τελικά διαθέσιμο;

Το κινητό θα σε υπέρ καλύψει και εγώ από το g3 προερχόμενος θα δεις σημαντική αναβάθμιση.

 

Έχω 3 1/2 ώρες οθόνη και είμαι στο 69% μπαταρία. Με το g3 θα έψαχνα φορτιστή τώρα.

Επίσης θα δεις τα drop calls να μειώνονται σημαντικά όπως και η ποιότητα των κλησεων

Το οποίο σημαίνει ότι καλό είναι να το παραγγείλω από πού ακριβώς?

 

Και με ποιά rom?

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει ότι καλό είναι να το παραγγείλω από πού ακριβώς?

 

Και με ποιά rom?

 

Από vickmall official rom.

Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg δεν έχεις δει πουθενά 4g;

Τελικά μάλλον δεν ισχύει ότι παίρνουμε 4g από την vodafone.

 

Δισπηλιό - Καστοριά κ Άργος Ορεστικό σε κανένα σημείο δυστυχώς. Με το N5 έπιανα παντού άρα όλο το παιχνίδι βρίσκεται στο ξεκλείδωμα της band 800. Για να είμαι ειλικρινής όμως μου φαίνεται πολύ ύποπτο το να έχει η συσκευή την δυνατότητα να δουλέψει στην 800 και το να την έχουν κλειδωμενη. :ninja:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας με wind σε Θεσσαλονίκη να μας πει για το σήμα?

Επηρεάζει η rom που έχουμε στο σήμα?

Εάν ναι ποια είναι η καλύτερη για 4g σε wind?

Πως ξεκλειδώνει η band 800?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα Πάτρα για δουλειά και επειδή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ gps με το συγκεκριμένο κινητό εντυπωσιάστηκα!Πόσο άμεσα βρίσκει σήμα!!!Έκαναν κάτι εργασίες εκεί στο πανεπιστημιακό και έβαλα το gps για να δω εναλλακτική διαδρομή και λεώ κάτσε να βρω καπου να σταματήσω στην άκρη (έτσι είχα συνηθίσει με το samsung note 2) και δεν χρειάστηκε!

Ας βάλω και 2 φωτό μιας και τις τράβηξα σήμερα.. :)

 

27509927032_4c4bb6b3e3_z.jpg[/url], on Flickr

27000178903_5a47de0a09_z.jpg[/img]

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το gps το επαθα και εγω.

 

Πολυ ωραιες φωτο.ειδικα η 2η μαρεσε παρα πολυ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια βοήθεια σας παρακαλώ, χθες χωρίς λόγο το τηλέφωνο πάγωσε, ούτε ρουτ ουτε τίποτα δεν έχει γίνει στο τηλεφωνο,ανοίγει η οθόνη,και κολάει στο ξεκίνημα που λέει mi.com επίσης μπαίνει και σε λειτουργία φαστ μπουτ,δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι στην κυριολεξία απελπισμένος, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Θα του ήμουν ευγνώμων. Edited by pumadark
Link to comment
Share on other sites

official global ή official developer ?

 

official developer :ninja::ninja::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά, μια βοήθεια σας παρακαλώ, χθες χωρίς λόγο το τηλέφωνο πάγωσε, ούτε ρουτ ουτε τίποτα δεν έχει γίνει στο τηλεφωνο,ανοίγει η οθόνη,και κολάει στο ξεκίνημα που λέει mi.com επίσης μπαίνει και σε λειτουργία φαστ μπουτ,δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι στην κυριολεξία απελπισμένος, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Θα του ήμουν ευγνώμων.

Πάτα το μικρο πλήκτρο της εκκινήσεις του τηλεφώνου συνεχόμενα,το κάτω δηλ απο το μεγάλο της έντασης και λογικά θα κάνει εκκίνηση κανονική του λειτουργικού του θα πρέπει να βγει απο φαστ μπουτ. :ninja::ninja:

Δοκίμασε με συνεχόμενα πατημένο η αλλιώς κανα 2 με 3 φορές πάτησε το.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα κι εγώ χθες (σε τέσσερεις μόλις μέρες) το sms ξεκλειδώματος, ξεκλείδωσα και πέρασα την Ελληνική.

Ερώτηση.

Για να ξεκλειδώσω μελλοντική συσκευή πρέπει να ξαναστείλω αίτημα ή συνδέομαι στο λογαριασμό μου και ξεκλειδώνω απˊ ευθείας;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση πριν παραγγείλω! H official dev παιρνει αυτόματα αναβαθμίσεις? Θελω τα Αγγλικα αλλα που ξερεις στο μελλον... Edited by gkouts1
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα κι εγώ χθες (σε τέσσερεις μόλις μέρες) το sms ξεκλειδώματος, ξεκλείδωσα και πέρασα την Ελληνική.

Ερώτηση.

Για να ξεκλειδώσω μελλοντική συσκευή πρέπει να ξαναστείλω αίτημα ή συνδέομαι στο λογαριασμό μου και ξεκλειδώνω απˊ ευθείας;

Οχι δεν χρειάζεται νεα αιτηση για να ξεκλειδώσεις θα μπορείς μετα απο ενα μηνά με τον ιδιο λογαριασμό,εγω δεν το δοκίμασα ,όμως γράφουν ατομα οτι δούλεψε και ξεκλείδωσε και νεα συσκευή,απλα το περιθώριο ειναι μια συσκευή μέσα σε ενα μήνα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση πριν παραγγείλω! Εχω wind και από ότι διαβαζω 4g δεν θα πιανει αλλα οκ. Στο 3g θα εχει επισης πρόβλημα ή ειμαστε καλα????

Μόνο στο 4g. Αλλά εμείς που έχουμε Wind δεν έχουμε ανάγκη από 4τζι. Εδώ καλά καλά δεν πιάνουμε θριτζι :p

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...