Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί φιλέ με αυτό τ σημείο:

γ) China Developer(V6.4.1.4): Download Here (Αυτή η ρομ έχει πολλές κινέζικες εφαρμογές μέσα και μπορείς να ξεκλειδώσεις τον Bootloader) (Αν σκοπεύεις να ξεκλειδώσει και να περάσεις την Ελληνική ρομ, που τα σπάει κιόλας, πας για αυτή τη ρομ)

Μπορείτε να κατεβάσετε την τελευταία rom που κυκλοφορεί από αυτό εδώ το λινκ.

Ποιο από τα δύο θ κατέβασω? Θέλω την ελληνική γλώσσα χωρίς bootloader.Ε πιλεγω την τρίτη επιλογή αλλά από κάτω αναφερει {Μπορείτε να κατεβάσετε την τελευταία rom που κυκλοφορεί από αυτό εδώ το λινκ} θα κατέβασω κ αυτο?

Όπως ξανα είπα υπάρχει και η multi rom που έχει Ελληνικά αλλά ειναι ακατάλληλη.

Ο μόνος τρόπος για να έχεις Ελληνική γλώσσα(εκτός Multi) είναι να περάσεις dev ρομ ,να ξεκλειδώσεις bootloader ,να περάσεις twrp και μετά Ελληνική ρομ.

Καταρχήν πες μου τι ρομ έχεις..Αν δεν έχεις dev δλδ "beta" ή official Κινεζικη

Θα μπεις εδώ και θα κατεβάσεις την Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download και θα ακολουθήσεις πιστά αυτόν τον οδηγό.

το μονο αρνητικο

Να βάζεις πρώτα το ανταπτοράκι και μετά τον φορτιστή..Και στο βγάλσιμο το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ανταπτορακι όντως έχει στραβωμενες τις επαφές και κουμπώνει στραβά πάνω στο δικό του φορτιστή. Αλλά τι περιμένεις?! Ειναι του κιλού! Αμφιβάλω αν κοστολογούνται 20 λεπτά ο καθένας!
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ότι φορτίζει αλλά δεν;

Κάνε ένα factory reset και αν δεν.. μίλα με αυτούς που το πήρες.

Φυσικά δοκίμασε άλλο καλώδιο άλλους φορτιστές...

 

Ναι άναβε και το πορτοκαλί λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Ναι άναβε και το πορτοκαλί λαμπάκι

Το λαμπάκι έγινε πράσινο; Μήπως κόλλησε απλά η ένδειξη..

Link to comment
Share on other sites

το μονο αρνητικο που βρηκα μεχρι στιγμης ειναι στον αυθεντικο φορτιστη με το ανταπτορακι που εχει για τις δικες μας μπριζες. Δεν ξερω γιατι.... εχει ομωε αρκετα στραβωμένες τις επαφες και ειναι και κοντό ... με συνέπεια να μην μπορεις να το πιασεις ολο μαζι για να το βγαλεις απο την μπριζα και να σου μενει μεσα ο ανταπτορας...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/12bfbf531b1af34577a84526072c78ad.jpg

 

Οκ ευχαριστώ για την πληροφορία

Στο θέμα μας τώρα, κανένα μέρος για να αγοράσω original charger και original usb data cable?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ! Μία ερώτηση: Έχω κάνει ξεκλείδωμα τον bootloader με την unofficial μέθοδο. Εχω αγγλοκινεζικη official με twrp και root. Μπορω να φλασαρω μεσω TWRP ελληνική χωρις πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 θεματακια.

1) οταν συνδεομαι στο οτε wifi fon δεν μου βγαζει ειδοποιηση να μπω στην σελιδα κ να κανω log in

2) οταν παω να ανοιξω το sygic το οποιο το εχω στην καρτα sd μου λεει οτι η καρτα ειναι κλειδωμενη. εγω ποτε δεν εχω κλειδωσει καπως την καρτα κ εκτος αυτου, φωτο βιντεο κλπ που εχω στην καρτα τα παιζει ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ! Μία ερώτηση: Έχω κάνει ξεκλείδωμα τον bootloader με την unofficial μέθοδο. Εχω αγγλοκινεζικη official με twrp και root. Μπορω να φλασαρω μεσω TWRP ελληνική χωρις πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

Μήπως να διαβάσεις αυτό προσεκτικά;

Link to comment
Share on other sites

το μονο αρνητικο που βρηκα μεχρι στιγμης ειναι στον αυθεντικο φορτιστη με το ανταπτορακι που εχει για τις δικες μας μπριζες. Δεν ξερω γιατι.... εχει ομωε αρκετα στραβωμένες τις επαφες και ειναι και κοντό ... με συνέπεια να μην μπορεις να το πιασεις ολο μαζι για να το βγαλεις απο την μπριζα και να σου μενει μεσα ο ανταπτορας...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/12bfbf531b1af34577a84526072c78ad.jpg

 

Βάλε λιγη μονωτική ταινια ώστε να κραταει τον αντάπτορα με τον φορτιστή. (στραβωσε προς τα εξω τις επαφες για να σφίξουν με το ανταπτορακι και μετα βαλε ταινια. (ετσι εχω κανει)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει κολλα δυνατή για τον φορτιστή και τον αντάπτορα,και έχει γίνει ένα, κανένα πρόβλημα. Ετσι κι αλλιώς δεν θα χρησιμοποιησω ποτέ άλλη πρίζα. Και μπαινοβγαίνει σταθεροτατα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση, εβαλα τον outlook client για emails και θελω να βαλω τον ηχο που εχει η xiaomi για email. υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Έχω το xiaomi redmi note 3 pro την έκδοση με τα 2gb ram... Το τηλέφωνο μου αρέσει πάρα πολύ και το λέω αυτό ερχόμενος από LG g4, Huawei p8 Sony z5.. Η μπαταρία του απλά είναι τέρας με ελληνική ρομ έχω και 8 ώρες οθόνη!!! Με εννοείται WiFi , 4G μαιλ face viber klp... Λοιπόν είμαι σε ένα δίλημμα να πάρω το ίδιο με τα 3gb ram? Θα έχει αισθητή διαφορά αυτό το 1gb ram?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Έχω το xiaomi redmi note 3 pro την έκδοση με τα 2gb ram... Το τηλέφωνο μου αρέσει πάρα πολύ και το λέω αυτό ερχόμενος από LG g4, Huawei p8 Sony z5.. Η μπαταρία του απλά είναι τέρας με ελληνική ρομ έχω και 8 ώρες οθόνη!!! Με εννοείται WiFi , 4G μαιλ face viber klp... Λοιπόν είμαι σε ένα δίλημμα να πάρω το ίδιο με τα 3gb ram? Θα έχει αισθητή διαφορά αυτό το 1gb ram?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα η διαφορά δεν σου βγει παραπάνω από 20 ευρώ Ναι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Έχω το xiaomi redmi note 3 pro την έκδοση με τα 2gb ram... Το τηλέφωνο μου αρέσει πάρα πολύ και το λέω αυτό ερχόμενος από LG g4, Huawei p8 Sony z5.. Η μπαταρία του απλά είναι τέρας με ελληνική ρομ έχω και 8 ώρες οθόνη!!! Με εννοείται WiFi , 4G μαιλ face viber klp... Λοιπόν είμαι σε ένα δίλημμα να πάρω το ίδιο με τα 3gb ram? Θα έχει αισθητή διαφορά αυτό το 1gb ram?

 

Αυτό με σιγουριά δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς.

Γιατί το λέω αυτό,αν δεν τρέχεις τόσες πολλές εφαρμογές μάλλον δεν σου χρειάζεται...αυτό το ξέρεις εσύ όμως.

Κάνε μας και ένα μινι συγκριτικό ανάμεσα στα "θηρία" και το ρεντμι αν δεν σου βάζω δύσκολα.

Ετσι να έχουμε μία εικόνα... οθονη-αφη, κάμερα, ταχύτητες cpu-ιντερνετ.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Θα βαθμολόγηση με άριστα το 10 και ελπίζω να καταλάβετε..

LG g4 - z5 - Huawei p8 - xrn3p

Camera 9-8-7-7

Οθόνη 9-7-8-8

Μπαταρία 6-8-6-10

Gpu 8-8-7-8

CPU 8-8-7-8

RAM 8-8-7-7

δεν ξέρω αν είναι αρκετά αυτά... Πάντα με τα δικά μου κριτήρια και καθημερινή χρήση χωρίς να θέλω υποβαθμισω κάποια συσκευή!! Εννοείται δεν είχα κανένα πρόβλημα στην χρήση που κάνω εγώ σε καμία από της συσκευές πέρα από την μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βαθμολόγηση με άριστα το 10 και ελπίζω να καταλάβετε..

 

Να σαι καλά. Εμένα με κάλυψες.

Μόνο στην ραμ κόλλησα λίγο.. Φαντάζομαι λόγω 2Gb + miui έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς... Αν και πάλι δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.. Ίσως είναι εγκεφαλικό μιας και παιχνίδια δεν παίζω στο τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως λιγο που αρχισα να σκαλιζω το περιβαλλον του miui κατι να προσθεσω επαφες κλπ, ενταξει είναι φουλ παραμετροποιησιμο, θελει εξοικιωση βεβαια αλλα ειναι και φουλ επαγγελματικο το στησιμο του εντυπωσιαζει.

 

Μπαταρια με 4 ωρες οθονη απο χθες κλεινει 24 ωρες απο την πριζα και ειναι στο 48% !!! και φανταζομαι μετα απο μερικους κυκλους θα βελτιωθει κι αλλο. Φοβερη δουλεια και στην μπαταρια χωρις να εχουν κανει το κινητο γκουμουτσα , ακομα και με την θηκη mofi που δεν την λες και τελειως λεπτη το κινητο δεν κουραζει στο χερι, φυσικα πρεπει να εχεις συνηθισει τα 5.5 αρια κινητα, εγω ειμαι απο το 2012 με 5.5'' οταν οι περισσοτεροι τα θεωρουσαν παντοφλες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σας φανει αστειο,αλλα δεν ξερω τι αλλο να ψαξω...

Το κινητο μετα τις 22:00 εως τις 9:00 δεν δεχεται κλησεις κ sms.

 

Εχω τσεκαρει το DND & το security app κ μαλλον δεν ειναι απο αυτα, τουλαχιστον ετσι δειχνει.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σας φανει αστειο,αλλα δεν ξερω τι αλλο να ψαξω...

Το κινητο μετα τις 22:00 εως τις 9:00 δεν δεχεται κλησεις κ sms.

 

Εχω τσεκαρει το DND & το security app κ μαλλον δεν ειναι απο αυτα, τουλαχιστον ετσι δειχνει.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Οι κάρτες σιμ ήταν καινούριες? Κομμένες?

Έτυχε πρόσφατα στης αδερφής μου, σε άλλη συσκευή, να της "καει" η κάρτα και ήθελε αλλαγή. Σε άλλη συσκευή παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξανα είπα υπάρχει και η multi rom που έχει Ελληνικά αλλά ειναι ακατάλληλη.

Ο μόνος τρόπος για να έχεις Ελληνική γλώσσα(εκτός Multi) είναι να περάσεις dev ρομ ,να ξεκλειδώσεις bootloader ,να περάσεις twrp και μετά Ελληνική ρομ.

Καταρχήν πες μου τι ρομ έχεις..Αν δεν έχεις dev δλδ "beta" ή official Κινεζικη

Θα μπεις εδώ και θα κατεβάσεις την Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download και θα ακολουθήσεις πιστά αυτόν τον οδηγό.

 

Να βάζεις πρώτα το ανταπτοράκι και μετά τον φορτιστή..Και στο βγάλσιμο το αντίθετο.

 

 

Φιλέ σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Λοιπόν το κινητό δεν είναι δικό μου αλλά του θείου μου και την Δευτέρα το θέλει γιατί φεύγει.

Φοράει MIUI GLOBAL 7.3. STABLE. και δεν έχει ελληνική γλώσσα.Και διάβασα από προηγούμενα ποστ σου δεν υπάρχει χρόνος για αίτηση για bootloader. Για να μπει ελληνική γλώσσα γίνεται μόνο με αλλαγή rom ? Δεν υπάρχει κάποιο language download?

Και μου κάνει εντύπωση γιατί το δικό μου xiaomi RED NOTE 3 ήρθε με ελληνικά (miui 7.0 stable) και το έχω 6 μήνες και είναι μία χαρά.Δ εν χρειάστηκε να αλλάξω rom.

 

Οπότε ξεκιναω να περάσω την multirom και όταν υπάρξει στο μέλλον ευχέρεια χρόνου θα ξεκλειδώσουν το bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σας φανει αστειο,αλλα δεν ξερω τι αλλο να ψαξω...

Το κινητο μετα τις 22:00 εως τις 9:00 δεν δεχεται κλησεις κ sms.

 

Εχω τσεκαρει το DND & το security app κ μαλλον δεν ειναι απο αυτα, τουλαχιστον ετσι δειχνει.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις - > νυχτερινή σίγαση. Βάλτο στο off

Άκυρο τώρα είδα ότι το έχεις τσεκάρει

Link to comment
Share on other sites

geoanto555 συμφωνα με αυτόν τον οδηγό ( https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-αλλαγής-Rom-από-Unofficial-σε-Official-για-το-Redmi-Note-3-Pro/ ). ποιες από 3 rom να κατέβασω ώστε ν έχει ελληνικά ?

Λογικά την τρίτη?

 

Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ για τ χρόνο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σας φανει αστειο,αλλα δεν ξερω τι αλλο να ψαξω...

Το κινητο μετα τις 22:00 εως τις 9:00 δεν δεχεται κλησεις κ sms.

 

Εχω τσεκαρει το DND & το security app κ μαλλον δεν ειναι απο αυτα, τουλαχιστον ετσι δειχνει.

 

Οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μήπως έχεις ενεργό κάποιο profile? Τσέκαρε Settings - additional settings - battery - power κ από εκεί βλέπεις τα profiles.

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...