Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο.Απο πού και πόσο εαν επιτρέπεται;Και πως ηταν η εμπειρία αγοράς;

Η παραγγελία έγινε από vickmall στις 17 Μαΐου στα 218 ευρώ με θήκη και ζελατίνα nillkin (περιμένω από e bay κι άλλες θήκες κι ένα tempered glass)

Η συσκευή έφτασε στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ στις 3 Ιουνίου μέσω sg post.

Ερχόμενος από Samsung note 2 το μέγεθος δεν με απασχόλησε. Για την ακρίβεια είναι σχετικά πιο μαζεμένο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το λοιπόν όταν μιλάω στο τηλέφωνο έχω παρατηρήσει ότι η ένταση δεν είναι δυνατή, δεν ακούς καλά τον άλλο. Έχει κανένας άλλος τέτοιο θέμα;

Με bluethoth που δομικασα λίγο καλύτερα θα πω. Υπάρχει καμία ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε από vickmall στις 17 Μαΐου στα 218 ευρώ με θήκη και ζελατίνα nillkin (περιμένω από e bay κι άλλες θήκες κι ένα tempered glass)

Η συσκευή έφτασε στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ στις 3 Ιουνίου μέσω sg post.

Ερχόμενος από Samsung note 2 το μέγεθος δεν με απασχόλησε. Για την ακρίβεια είναι σχετικά πιο μαζεμένο.

Περίεργο γιατί τελευταία το vickmall δεν στέλνει με sg post γιατί έχουν προβλήματα. Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και εγώ παραγγελία και θέλω λίγο να το ψάξω μην χαθούν τα δέματα όπως σε πολλους άλλους.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πωλειται νοτε 3 προ με τη καλη τη καμερα οχι την φ16 :lol:

Ενταξει αν δε πιασει καποιος και τα δυο να βγαλει διπλα διπλα φωτο ,συμπερασμα δε μπορει να βγει.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί τελευταία το vickmall δεν στέλνει με sg post γιατί έχουν προβλήματα. Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και εγώ παραγγελία και θέλω λίγο να το ψάξω μην χαθούν τα δέματα όπως σε πολλους άλλους.

 

δεν εχει επιβεβαιωθει ποτε καποιο προβλημα με NL μεχρι στιγμης.. ειτε σε απασχολει είτε οχι η αναμονη , και αν σου δινεται επιλογη, παρτο καλυτερα με NL Post.. ισα ισα για να εισαι ησυχος. :)

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν όταν μιλάω στο τηλέφωνο έχω παρατηρήσει ότι η ένταση δεν είναι δυνατή, δεν ακούς καλά τον άλλο. Έχει κανένας άλλος τέτοιο θέμα;

Με bluethoth που δομικασα λίγο καλύτερα θα πω. Υπάρχει καμία ρύθμιση;

 

Συμφωνώ και εγώ με τον φίλο. Περίμενα μεγαλύτερη ένταση κατά την κλήση.

Στους MTK επεξεργαστές υπαρχει το engineer mode που ανεβάζαμε την ένταση.

Να υποθεσω ότι στους snapdragon δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο

Όπως επίσης το Dolby atmos δεν βοηθάει σε αυτόν τον τομέα

 

Τι λένε οι γκουρού demakhs και geoanto555 ;;;;

 

Ψαχνόμαστε με την κάμερα αλλά πιστεύω αυτό είναι πολύ ΠΙΟ σημαντικό!!!

 

Βρήκα αυτό

 

http://en.miui.com/thread-47505-1-1.html

 

Είναι για το Redmi 1s αλλά και αυτό έχει snapdragon cpu

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πούλησα το redmi note 2 prime μου και παράγγειλα το redmi note 3 pro πώς μπορώ να δω πια κάμερα αλλά και οθόνη φοράει αυτό που θα έρθει ?που μπαίνω ?φυσικά διάβασα αυτά που γράφετε για τις κάμερες αλλά από οθόνη ποια θεωρείται καλύτερη ?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πούλησα το redmi note 2 prime μου και παράγγειλα το redmi note 3 pro πώς μπορώ να δω πια κάμερα αλλά και οθόνη φοράει αυτό που θα έρθει ?που μπαίνω ?φυσικά διάβασα αυτά που γράφετε για τις κάμερες αλλά από οθόνη ποια θεωρείται καλύτερη ?

Καταρχήν θα πρέπει να παραλάβεις για να το δεις. Κατά δεύτερον δεν είναι υπό προϊόντα τα νέα ανταλλακτικά . Χαλάρωσε.. Δεν μπορώ να σας καταλάβω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν το κοιτάξουμε λίγο παραπάνω έχω και ένα iphone 5 και ένας φίλος μου ένα 5s.

Εκτός ότι οι κάμερές τους είναι ψιλο...τά έχουν πάρει και...σκόνη!!!

Φαντάσου να το είχε πάθει κανα xiaomi αυτό...

Πάντως πέρα από την πλάκα το redmi 1s που έχει η γυναίκα μου με έχει κουφάνει με τις

φωτό του!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρός είμαι φίλε μου,δεν με έπιασε και πανικός μιας και ήδη ταξιδεύει.φυσικά και όταν το παραλάβω θα το δω αλλά θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να μου απαντήσει πως, έτσι πληροφοριακά.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πούλησα το redmi note 2 prime μου και παράγγειλα το redmi note 3 pro πώς μπορώ να δω πια κάμερα αλλά και οθόνη φοράει αυτό που θα έρθει ?που μπαίνω ?φυσικά διάβασα αυτά που γράφετε για τις κάμερες αλλά από οθόνη ποια θεωρείται καλύτερη ?

 

Και άμα δεις ότι δεν είναι αυτή που "σου αρέσει" τι θα κάνεις;

Θα το σπάσεις;

Θα το γυρίσεις πίσω;

Θα ανοίξεις dispute στο paypal;

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για δες και εσύ τις φωτό που ανέβασα ποιο πάνω με το redmi να μας πεις άποψη...και δες και του γ2 μετά :ρ

 

Εμφανώς καλύτερες του ρεντμι. Δεν βλέπω όμως διαφορές με την δικιά μου το ίδιο καλά βγάζει νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι με αρπάζετε από τα μούτρα?όποιος δεν θέλει η δεν ξέρει δεν μου απαντάει,δεν ειρωνευεται.έχουν ακουστεί πολύ χειρότερες ερωτήσεις εδώ μέσα μιας και διαβάζω καθημερινά! Τλχ.δεν ρώτησα από που να το πάρω, πια ρομ,πότε θα έρθει κτλ.λίγο σεβασμό παρακαλώ στους συμφορουμιτες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι με αρπάζετε από τα μούτρα?όποιος δεν θέλει η δεν ξέρει δεν μου απαντάει,δεν ειρωνευεται.έχουν ακουστεί πολύ χειρότερες ερωτήσεις εδώ μέσα μιας και διαβάζω καθημερινά! Τλχ.δεν ρώτησα από που να το πάρω, πια ρομ,πότε θα έρθει κτλ.λίγο σεβασμό παρακαλώ στους συμφορουμιτες.

Αυτό που ρώτησες Κώστα είναι λίγο χαζή ερώτηση καθώς δεν ξέρεις καν το imei της συσκευής και δεν υπάρχει κάποιο επίσημο εργαλείο να ψάξεις τι εξαρτήματα φοράει η συσκευή σου. Φυσικά αυτό δεν γίνεται για καμιά συσκευή παγκοσμίως. Φυσικά μετά από καιρό αλλάζουν κωδικό γιατί είτε διορθωνουν προβληματικες παρτίδες, είτε αλλάζουν για να ρίξουν και το κόστος.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω ετοιμος για παραγγελία (σιχάθηκα να φορτιζω το Flex 2 δυο φορες τη μερα κ σκεφτομουν το moto x play αλλα ο 615 μου φαίνεται λιγος κ επισης υπερτιμημενο)... Διαβασα τις πρωτες 276 σελ. κ απο την 360 μεχρι τελος... Αποφασισα το Grey φυσικα απο το Vickmall με την Global... Ποιο ταχ/μειο να επιλεξω απο τα 2: SG η NL? Επισης καποιος χρηστης ανεφερε οτι αν κανουμε acound στο εν λογω καταστημα παιζει κ κουπονι για την 1η αγορα?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω ετοιμος για παραγγελία (σιχάθηκα να φορτιζω το Flex 2 δυο φορες τη μερα κ σκεφτομουν το moto x play αλλα ο 615 μου φαίνεται λιγος κ επισης υπερτιμημενο)... Διαβασα τις πρωτες 276 σελ. κ απο την 360 μεχρι τελος... Αποφασισα το Grey φυσικα απο το Vickmall με την Global... Ποιο ταχ/μειο να επιλεξω απο τα 2: SG η NL? Επισης καποιος χρηστης ανεφερε οτι αν κανουμε acound στο εν λογω καταστημα παιζει κ κουπονι για την 1η αγορα?

Καλύτερα να προτιμήσεις NL Post.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς το έκανα.Σήμερα όμως έχω ρεπό ας αναλάβει άλλος συναδελφος .

Πέρα από την πλάκα ΑΝ υπάρχει διαφορά που δεν νομιζω,ειναι ασήμαντη.Εκτος αν ασχολειστε με compile from source τότε αν δεν έχετε την omida01 δεν θα δουλεύει ή κάμερα,αν δεν σας απασχολούν ή custom rom τύπου cm μην ασχολειστε καν.

Πήραμε σε απίστευτη τιμή ένα κτήνος ισχύος,με κτηνώδη διάρκεια μπαταρίας,τελειο σε όλα,ακομα και η κάμερα μία χαρά είναι.Χαρειτε το.

Τα άλλα είναι απλά για να έχουμε να λέμε

Edited by dimitris_789
δεν πηρε ολο το μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 βδομαδα:

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το κιν απο ποιο μαγαζι με ποια ρομ και ποια καμερα να διαλεξω; :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν omida ας γράψουν σε πια περιοχή μένουν μπας και βρεθεί κάποιος κοντά για επιτόπια σύγκριση.

 

Άποψη μου πάντα, και οι δύο αισθητήρες είναι Samsung και νομίζω ο μόνος λόγος για άλλη έκδοση θα ήταν αν κάτι δεν πήγαινε καλά με την πρώτη έκδοση.

 

Περιμένω άλλο ένα για φίλο από βδομάδα και ελπίζω να έχει την f16.... έκδοση να μπορέσω να ανεβάσω συγκριτικό.

Link to comment
Share on other sites

WTF καινουργιο redmi 3 Pro με αλλο επεξεργαστη; Εχει το snapdragon 616 και 13αρα καμερα απο οτι λεει εδω http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-Pro-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-616-Octa-core-4G-Smartphone-p-1045002.html και ειναι και αρκετα φθηνοτερο απο αυτο με τον snapdragon650.
Link to comment
Share on other sites

WTF καινουργιο redmi 3 Pro με αλλο επεξεργαστη; Εχει το snapdragon 616 και 13αρα καμερα απο οτι λεει εδω http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-Pro-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-616-Octa-core-4G-Smartphone-p-1045002.html και ειναι και αρκετα φθηνοτερο απο αυτο με τον snapdragon650.

Έχει ξεφύγει το θέμα εε; redmi 3 pro το ένα redmi NOTE 3 pro το αλλο

Το ότι το ένα είναι και μικρότερο δε σε παραξένεψε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...