Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Κάνει από μόνο του αποσυνδέσεις από το WiFi και ορισμένες φορές κάνει αυτόματη ενεργοποίηση του WiFi Hotspot.

2. Στην αρχική οθόνη των μηνυμάτων εμφανίζει κανονικά τα ονόματα των αποστολέων ενώ όταν μπω στο κάθε μήνυμα ξεχωριστά το εμφανίζει ως άγνωστο αριθμό του οποίου δεν βρίσκει την επαφή.

 

Το 1 νομίζω είναι bug της ρομ ή τουλάχιστον κάτι τετοιο έχω διαβάσει.. Ας στο απαντήσει καλύτερα κάποιος που έχει την dev αυτή.

Το 2 ειναι γιατί πρέπει να έχουν όλες οι επαφές σου το +30 μπροστά....

Υπάρχει το number fixer που κάνει αυτή τη δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το 2 ειναι γιατί πρέπει να έχουν όλες οι επαφές σου το +30 μπροστά....

Υπάρχει το number fixer που κάνει αυτή τη δουλειά..

 

Θα το δοκιμάσω λοιπόν, ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555 , τροποποίησε λίγο την υπογραφή σου να κάνει πιο πολύ μπαμ, μπας και ξεστραβωθει κάνας "Νέος" κ γλιτώσουμε κάμποσες σελίδες από βέβαιο θάνατο...:lol: :X :lol:

 

Α, μήπως να πρόσθετες κ το "Αγορά απο Vickmall", να γλιτώναμε ακόμα κάμποσες σελίδες (κ να πάρουμε κ τα ποσοστα μας ;))?? :lol: :rotfl: :rotfl:

Βάλε και το http://www.minideal.net για αγορά εξαιρετικό και αυτο μαγαζι οχι μονο το Vickmall,μήπως πάρουμε κανα δωράκι απο αυτα τα 2 μαγαζιά :lol::lol::lol::p ,βασικά αυτά τα 2 είναι πρώτα σε επιλογή και after sales εξυπηρέτηση οπο όλα τα άλλα κινέζικα για αγορά κινητού. :wacko::wacko::wacko::ninja:Γιατί υπάρχει πολύς κόσμος που ενδιαφέρεται για την αγορά του κινητού μας.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω που με περιορίζει στις 5 σειρές αλλιως....:w00t::knife:

 

Τότε άσε κενο μετά από τα κόμματα, να απλώσει λίγο η υπογραφή, μπας κ σου περισσέψει γραμμή να χώσεις κάτι ακόμα... ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τέτοια απάντηση ήθελα να δω για να είμαι ήσυχος :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Μια χαρά τότε...

 

Το vickmall.com είναι εντάξει να το αγοράσω έτσι;

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να περάσω την Ελληνική rom εκτός απ'τη γλώσσα;

Δες και εδω μια χαρα ειναι το μαγαζί http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html το εχει και σε ευρωπαϊκή αποθήκη στην Ελλάδα στην Ξάνθη ποιο συγκεκριμένα αλλα μόνο σε χρυσό χρώμα αν δεν σε ενοχλει εγώ αυτο εχω και ειναι ωραίο το χρωμα του. http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-golden.html

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αυριο (με το καλο) παραλαμβανω το rn3p 3/32 με official dev ...

Εχει εγκριθει η αιτηση για ξεκλειδωμα οποτοε θα το φτιαξω κατευθειαν πριν περασω επαφες και λοιπα...

 

Απλα θελω να μου πειτε αμα εχω πιασει σωστα τα βηματα:

1) ξεκλειδωνω bootloader

2) κατεβαζω την ελληνικη ρομ (εδω θα ηθελα να μου πειτε ποια προτεινετε..δεν διαβασα καλα για την 7.3 , ιδιαιτερα για την καμερα, και απο που την κατεβαζω)

3) ακολουθω αυτον τον οδηγο (ή αυτον στην σελιδα 3 του οδηγου) https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

ή καλυτερα τα βηματα στην υπογραφη του geoanto555?

 

πρεπει να κανω update σε περιπτωση που εχει πριν ξεκινησω;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει κακό να βάλουμε το λινκ απο το kimovil, το "skroutz" των κινητών, που παραθέτει σχεδόν όλες τις τιμές στην αγορά.

Ο καθένας μπορεί να ψαχτεί μετά κι από μόνος του, κι ας χάσουμε και κανένα δωράκι!:lol:

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κλασική αλλά όχι τόσο συνηθισμενη. Η ελληνική ως debloated rom έχει καλυτερες επιδοσεις (σε performance ή μπαταρία για παράδειγμα) από την κινεζική dev?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πρωτα δειγματα μπαταριας εχθες στις 10 το βραδυ το εβγαλα απο τη φορτιση με 100% και μολις τωρα πηγε 15% με αρκετα βαρια χρηση και 6.30 ωρες οθονη. πως το βλεπετε; Edited by fragkios
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει κακό να βάλουμε το λινκ απο το kimovil, το "skroutz" των κινητών, που παραθέτει σχεδόν όλες τις τιμές στην αγορά.

 

Δεν τα χει όλα τα καταστήματα...περισσότερο χρήσιμο είναι για σύγκριση χαρακτηριστικών, όπως για παράδειγμα το gsm arena, παρά για εύρεση της καλύτερης τιμής..;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει κακό να βάλουμε το λινκ απο το kimovil, το "skroutz" των κινητών, που παραθέτει σχεδόν όλες τις τιμές στην αγορά.

Ο καθένας μπορεί να ψαχτεί μετά κι από μόνος του, κι ας χάσουμε και κανένα δωράκι!:lol:

Αν έχεις παρατηρήσει το το kimovil δεν εχει τα 2 πολύ αξιόπιστα μαγαζιά που αναφερθήκανε νωρίτερα,εσυ μπορείς να επιλέξεις οποιοδήποτε μαγαζί θέλεις και απο το kimovil και απο οπού θες για την αγορα σου,εμάς μας ενδιαφέρει και οι αξιοπυστια του μαγαζιού κτλπ κτλπ,δεν θα καθίσω τώρα να αναλύσω περισσότερα.:wacko::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παρατηρήσει το το kimovil δεν εχει τα 2 πολύ αξιόπιστα μαγαζιά που αναφερθήκανε νωρίτερα,εσυ μπορείς να επιλέξεις οποιοδήποτε μαγαζί θέλεις και απο το kimovil και απο οπού θες για την αγορα σου,εμάς μας ενδιαφέρει και οι αξιοπυστια του μαγαζιού κτλπ κτλπ,δεν θα καθίσω τώρα να αναλύσω περισσότερα.:wacko::wacko:

 

Καλά τα λες, ωστόσο δεν έχουν όλοι τις καλύτερες εντυπώσεις από τα αξιόπιστα μαγαζιά που αναφέρθηκαν νωρίτερα, ούτε έχουν αυτά πάντα διαθεσιμότητα ή καλές τιμές. Και όπως και το skroutz δεν περιλαμβάνει το e-shop πχ αλλά έχει δεκάδες"μαγαζάκια" κι όλοι σ'αυτό αναφερόμαστε, έτσι και το kimovil δίνει μιά καλή εικόνα της αγοράς.

 

Για την αξιοπιστία ειδικά: Αν πάει κάποιος ν'αγοράσει γουρούνι στο σακκί και μάλιστα από Κίνα, ενώ υπάρχουν τόσοι και τόσοι οδηγοί αγοράς κι εδώ και στο youtube και σε άλλα φόρουμ, ε, ας πρόσεχε. Απόλυτα αξιόπιστο μαγαζί, δεν υπάρχει.

 

My 2c.:)

Link to comment
Share on other sites

Bernie επικίνδυνα πράγματα ζητάς :) δεν κάνει να παίζουμε με τέτοια πράγματα. 30 σελίδες λέμε τα ίδια για βικ μινι κλπ και θες να χωσεις μέσα αλι κι άλλα;;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, ωστόσο δεν έχουν όλοι τις καλύτερες εντυπώσεις από τα αξιόπιστα μαγαζιά που αναφέρθηκαν νωρίτερα, ούτε έχουν αυτά πάντα διαθεσιμότητα ή καλές τιμές. Και όπως και το skroutz δεν περιλαμβάνει το e-shop πχ αλλά έχει δεκάδες"μαγαζάκια" κι όλοι σ'αυτό αναφερόμαστε, έτσι και το kimovil δίνει μιά καλή εικόνα της αγοράς.

 

Για την αξιοπιστία ειδικά: Αν πάει κάποιος ν'αγοράσει γουρούνι στο σακκί και μάλιστα από Κίνα, ενώ υπάρχουν τόσοι και τόσοι οδηγοί αγοράς κι εδώ και στο youtube και σε άλλα φόρουμ, ε, ας πρόσεχε. Απόλυτα αξιόπιστο μαγαζί, δεν υπάρχει.

 

My 2c.:)

 

Αξιόπιστο μαγαζί, δεν υπάρχει πολυ σωστά τα λες απλα αυτα τα 2 μαγαζιά δεχονται απευθείας της καρτες μας και με την ασφάλεια του Paypal και έχουν την καλυτερη σε εξυπηρέτηση μετα την αγορα σου,τωρα αν θες εσυ τα επιλεγείς στο εγραψα και νωρίτερα,δεν βγάζω εγω τίποτα απο αυτα τα 2 μαγαζιά ουτε μου δίνουν ποσοστά, απλά εχω αγοράσει κ απο αλλα κινεζικά μαγαζάκια,απλα ειναι τα 2 καλύτερα σε εξυπηρέτηση και με το ποιο κάλο ονομα για εμας στην Ελλαδα κ αυτο μετα την αγορά δεκάδων πελατών και την αντικείμενη τους γνώμη σε μελλοντικούς αγοραστές.:wacko::wacko::cool:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια..:devil:

 

Δεν το χω ξανακάνει ποτέ και με ψήσατε...:lol:

 

Δεν ξεχώρισες τα κόμματα στην υπογραφή σου ακόμα...:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ξανακάνει ποτέ και με ψήσατε...:lol:

Δεν ξεχώρισες τα κόμματα στην υπογραφή σου ακόμα...:p

 

Βάζεις ρομ στην sd / usb / εσωτερικό χώρο.

Ελέγχεις αν μπήκε και αν την βλέπει μέσα στο recovery.

Πας wipe , advanced wipe / system , data , cache , dalvik art cache

αν βάλεις την ρομ στην sd ή στο usb μπορείς να κάνει wipe και internal.. δεν στο προτείνω.

Install την ρομ και επανακκινηση.

Αν σου βγάλει error 7 μην δίνεις σημασία..

Τα χάνεις όλα να ξέρεις.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω την stable Ελληνική ενώ φοράω την dev...:devil:

 

δεν θα μείνουμε στην stable για πολύ,έχει να γίνει του φλασαρισματος το κάγκελο πάλι:lol:

 

May.27th - 6.5.26 will be our last update for MIUI 7 China Developer ROM

 

June.17th - MIUI 8 China Developer ROM will be officially released. Supported devices:

Mi 2/ Mi 2S/ Mi 3/ Mi 4/ Mi 4C/ Mi 4S/ Mi 5/ Mi Max/ Redmi series/ Redmi Note series/ Mi Note serie

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Τότε άσε κενο μετά από τα κόμματα, να απλώσει λίγο η υπογραφή, μπας κ σου περισσέψει γραμμή να χώσεις κάτι ακόμα... ;) :p

Άμα σε πέρνει @geoanto555 μετά το vickmall βάλε επιλογή μεταφορικης nl post για να μην σε βρίζουν τσαμπα...χαχαχα

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

μια πληρης φορτιση ποσο διαρκει;

ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιησω τον ευρωπαικο φορτιστη που εχω για το samsung note 2 ο οποιος εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με τον αυθεντικο ,ωστε να αποφυγω την χρηση του μετατροπεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αυριο (με το καλο) παραλαμβανω το rn3p 3/32 με official dev ...

Εχει εγκριθει η αιτηση για ξεκλειδωμα οποτοε θα το φτιαξω κατευθειαν πριν περασω επαφες και λοιπα...

 

Απλα θελω να μου πειτε αμα εχω πιασει σωστα τα βηματα:

1) ξεκλειδωνω bootloader

2) κατεβαζω την ελληνικη ρομ (εδω θα ηθελα να μου πειτε ποια προτεινετε..δεν διαβασα καλα για την 7.3 , ιδιαιτερα για την καμερα, και απο που την κατεβαζω)

3) ακολουθω αυτον τον οδηγο (ή αυτον στην σελιδα 3 του οδηγου) https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

ή καλυτερα τα βηματα στην υπογραφη του geoanto555?

 

πρεπει να κανω update σε περιπτωση που εχει πριν ξεκινησω;

 

ευχαριστω

 

κανεις; θα σας πριζω αυριο :p

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να ήμουν αντμινιστρατορας, θα σου δειχνα εγώ!! :lol: :lol: :lol: :lol:
:rolleyes::rolleyes::ninja::p:p:lol::lol:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...