Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε το τηλέφωνο μετά από service και ανοίγοντας το κολάει στο βήμα της επιβεβαίωσης του mi account. Μου βγάζει "Αδυναμία ελέγχου κατάστασης εύρεσης" οπότε δεν μπορώ να μπω στο τηλέφωνο. Μου είπαν από το service ότι φταίνε οι servers της xiaomi και να περιμένω μερικές μέρες. Ισχύει κάτι τέτοιο ή με δουλεύουν;

 

Πρώτα αν θες πες ποιά Ρομ έχεις στη συσκευή σού και αν είναι το bootloader κλειδωμένο ή όχι.

Ίσως να χρειάζεται ξανά περασμα εκ νέου Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρώτα αν θες πες ποιά Ρομ έχεις στη συσκευή σού και αν είναι το bootloader κλειδωμένο ή όχι.

Ίσως να χρειάζεται ξανά περασμα εκ νέου Ρομ.

 

To bootloader είναι κλειδωμένο και φοράει τη τελευταία global official 8.1.X. Δε θυμαμαι ακριβώς την έκδοση και δεν μπορώ πλεον να τη δω. Φυσικά το τηλέφωνο είναι το Kenzo. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To bootloader είναι κλειδωμένο και φοράει τη τελευταία global official 8.1.X. Δε θυμαμαι ακριβώς την έκδοση και δεν μπορώ πλεον να τη δω. Φυσικά το τηλέφωνο είναι το Kenzo. Ευχαριστώ.

 

Κοιτά φιλέ μου όταν γυρισα για λίγο στη miui είχα ανάλογο θέμα,το ελυσα μονο με περασμα ξανά της Ρομ απο miflash.

Τώρα αν θες δοκίμασε μια ολική επαναφορά και αστο στην αρχή με Αγγλικά μέχρι να μπει και ο λογαριασμός σου.Μετα αλλαζεις γλώσσα.

Αν παλι δεν. . . . τοτε ή μέσω του "εργαλείου" και download mode(μια και κλειδωμένος) ή αν μέχρι τοτε αν απαντήσει κάποιος άλλος που το έλυσε πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο, ο συνδυασμός τιμής/χαρακτηριστικών/band 20 (έχω wind) δείχνει ικανοποιητικός, οπότε μία από αυτές τις μέρες, θα προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου smartphone. Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα και από μεγάλη αλυσίδα (η διαφορά τιμής με skroutz/bestprice είναι γελοία, αν υπολογίσει κάποιος την εγγύηση).

 

Στις μεγάλες αλυσίδες (αλλά και αλλού) δε γράφουν Pro. Επειδή η διαφορά sar μεταξύ "απλού" και Pro είναι μεγάλη, ξέρουμε ποια καταστήματα πωλούν την Pro έκδοση;

Με υποστήριξη στην band 20, υπάρχει μόνο το redmi note 3 pro special edition (Kate).

Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τη συγκεκριμένη έκδοση, οπότε μπορείς να δεις εκεί για τις απορίες σου.

 

Γενικά πάντως σαν pro αναφέρεται η έκδοση με τον snap dragon επεξεργαστή, οπότε Ελλάδα επίσημα έρχεται μόνο με αυτόν τον επεξεργαστή και μόνο η se που υποστηρίζει την μπάντα των 800MHz

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο, ο συνδυασμός τιμής/χαρακτηριστικών/band 20 (έχω wind) δείχνει ικανοποιητικός, οπότε μία από αυτές τις μέρες, θα προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου smartphone. Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα και από μεγάλη αλυσίδα (η διαφορά τιμής με skroutz/bestprice είναι γελοία, αν υπολογίσει κάποιος την εγγύηση).

 

Στις μεγάλες αλυσίδες (αλλά και αλλού) δε γράφουν Pro. Επειδή η διαφορά sar μεταξύ "απλού" και Pro είναι μεγάλη, ξέρουμε ποια καταστήματα πωλούν την Pro έκδοση;

 

Οπως ανεφερα,δε γραφουν προ,γιατι πολυ απλα τα κινεζομαγαζα το βαφτισαν ετσι.

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Ολοι που περιλαμβανονται εδω, πουλανε το kate που ειναι με τη band 20/snapdragon κτλ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να αλλάξω τα icons χωρίς root ?

 

κατέβασε ένα άλλο θέμα και εφαρμοσε μόνο τα icons

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε ένα άλλο θέμα και εφαρμοσε μόνο τα icons

 

3+ χρόνια με Xiaomi Κινητα και αυτο δε το ηξερα... Εισαι ωραίος..

 

Ε βεβαια τα αλλαξα... τι ηταν αυτο το χάλι.

Link to comment
Share on other sites

3+ χρόνια με Xiaomi Κινητα και αυτο δε το ηξερα... Εισαι ωραίος..

 

Ε βεβαια τα αλλαξα... τι ηταν αυτο το χάλι.

 

Σε όλα τα android μου δούλευα nova launcher. Όταν είδα οτι στην miui δεν μπορούσες (με τον απλό τρόπο του nova) να αλλάξεις το grid εικονιδίων έπαθα ενα σοκ στην ιδεα οτι θα έχω μόνο 4 icons ανα σειρά, ομοίως και στους διακόπτες στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. τραγικό για μένα.

ευτυχώς έβαλα ένα θέμα που κατά τύχη και είχε αλλαγμένο grid (5Χ5) και κάπως ησύχασα :lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα android μου δούλευα nova launcher. Όταν είδα οτι στην miui δεν μπορούσες (με τον απλό τρόπο του nova) να αλλάξεις το grid εικονιδίων έπαθα ενα σοκ στην ιδεα οτι θα έχω μόνο 4 icons ανα σειρά, ομοίως και στους διακόπτες στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. τραγικό για μένα.

ευτυχώς έβαλα ένα θέμα που κατά τύχη και είχε αλλαγμένο grid (5Χ5) και κάπως ησύχασα :lol:

νομιζω οτι γινετε να βαλεις αλλους launchers

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Θέλω να βάλω στο κινητό του αδερφού μου που είναι στην έκδοση 8.0.1.0 miui Hellas (Lolipop αν δεν κάνω λάθος) στην τελευταία έκδοση 8.2.χ (Marshmallow).

Από ότι βρήκα ακολουθώ τον οδηγό από εδώ περνώντας πάλι από Dev σε Stable ?

 

Ποια έκδοση να προτιμήσω την Global Stable που έχει πλέον Ελληνικά ή την Miui Hellas από εδώ ?

Ποιες είναι πλέον οι διαφορές εκτός από χειροκίνητο update ?

 

Ακόμη αφού κάνουμε Full Nandroid backup όταν βάλουμε την νέα έκδοση τι πρέπει να κάνουμε Restore ? Αν δεν κάνω λάθος η διαδικασία σβήνει όλα τα user data.

Γιατί δεν είδα στους οδηγούς αν πρέπει να επαναφέρουμε ΟΛΑ ή μερικά ....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι γινετε να βαλεις αλλους launchers

 

Εγώ τον nova έχω, καθώς και τον square home. Φυσικά και γίνεται να αλλάξεις launcher.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με υποστήριξη στην band 20, υπάρχει μόνο το redmi note 3 pro special edition (Kate).

Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τη συγκεκριμένη έκδοση, οπότε μπορείς να δεις εκεί για τις απορίες σου.

 

Γενικά πάντως σαν pro αναφέρεται η έκδοση με τον snap dragon επεξεργαστή, οπότε Ελλάδα επίσημα έρχεται μόνο με αυτόν τον επεξεργαστή και μόνο η se που υποστηρίζει την μπάντα των 800MHz

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως ανεφερα,δε γραφουν προ,γιατι πολυ απλα τα κινεζομαγαζα το βαφτισαν ετσι.

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Ολοι που περιλαμβανονται εδω, πουλανε το kate που ειναι με τη band 20/snapdragon κτλ

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Θα συνεχίσω στο σωστό thread.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από χτες πάνω αριστερα στην οθόνη εκεί που δείχνει την ώρα έχει δημιουργηθεί μια μικρή κίτρινη γραμμούλα(yellow tint) ... Είναι σε άκυρο σημείο αλλά με ενοχλεί να το βλέπω συνέχεια... Υπάρχει λύση για το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα android μου δούλευα nova launcher. Όταν είδα οτι στην miui δεν μπορούσες (με τον απλό τρόπο του nova) να αλλάξεις το grid εικονιδίων έπαθα ενα σοκ στην ιδεα οτι θα έχω μόνο 4 icons ανα σειρά, ομοίως και στους διακόπτες στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. τραγικό για μένα.

ευτυχώς έβαλα ένα θέμα που κατά τύχη και είχε αλλαγμένο grid (5Χ5) και κάπως ησύχασα :lol:

 

Μήπως θυμάσαι ποιο θέμα ειναι; Γιατί ψάχνοντας λίγο μόνο ένα βρήκα που είχε 6x7 νομίζω. Και επίσης πως επιλέγουμε μόνο τα icon χωρίς να εφαρμόσουμε όλο το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποιο θέμα ειναι; Γιατί ψάχνοντας λίγο μόνο ένα βρήκα που είχε 6x7 νομίζω. Και επίσης πως επιλέγουμε μόνο τα icon χωρίς να εφαρμόσουμε όλο το θέμα;

 

Galaxy note 7 λέγεται το θεμα.

Πας στα "θεματα" τέρμα αριστερα επάνω έχει το σήματακι του προφίλ πας στο " προσαρμοστε το θεμα"

σε αυτό το θέμα θα πρέπει να ξανά φτιάξεις από την αρχή όλα τα widget και φακέλους

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα cyberon voice commander για να πραγματοποιώ κλήσεις με φωνητική εντολή από το Bluetooth headset. Το θέμα είναι ότι ενώ δουλεύει κανονικά, δε μου ξεκλειδώνει το κινητό για να πραγματοποιήσει την κλήση, οπότε ουσιαστικά δε δουλεύει. Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Με υποστήριξη στην band 20, υπάρχει μόνο το redmi note 3 pro special edition (Kate).

Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τη συγκεκριμένη έκδοση, οπότε μπορείς να δεις εκεί για τις απορίες σου.

 

Από τα Xiaomi που φέρνει η Infoquest στην Ελλάδα, υπάρχουν 3 μοντέλα που υποστηρίζουν την μπάντα 20:

 

  1. Xiaomi Redmi Note 3 ("kate")
  2. Xiaomi Redmi 4A
  3. Xiaomi Redmi Note 4X

Link to comment
Share on other sites

Galaxy note 7 λέγεται το θεμα.

Πας στα "θεματα" τέρμα αριστερα επάνω έχει το σήματακι του προφίλ πας στο " προσαρμοστε το θεμα"

σε αυτό το θέμα θα πρέπει να ξανά φτιάξεις από την αρχή όλα τα widget και φακέλους

 

Σευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να περασω τις επαφες απο το redmi note 3 pro σε lumia 950.

Απο android σε android τα περνουσα η με gmail η με κοινοποιηση επαφων μεσω bluetooth.

Απο τοτε που εκανα mi λογαριασμο δεν τις εχω στο gmail και τωρα δεν μπορω ουτε με την εφαρμογη που μου προτεινει το switch to windows phone απο ανδροιδ σε windows, ουτε μπορω απο τον mi λογαριασμο να τις περασω στο gmail. Βοηθηστε καποιος εμπειρος παιδια να δω τι θα κανω που ειμαι χωρις επαφες. Πειτε μου πως απο mi λογαριασμο τις περναμε στο gmail????? Sos και ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να περασω τις επαφες απο το redmi note 3 pro σε lumia 950.

Απο android σε android τα περνουσα η με gmail η με κοινοποιηση επαφων μεσω bluetooth.

Απο τοτε που εκανα mi λογαριασμο δεν τις εχω στο gmail και τωρα δεν μπορω ουτε με την εφαρμογη που μου προτεινει το switch to windows phone απο ανδροιδ σε windows, ουτε μπορω απο τον mi λογαριασμο να τις περασω στο gmail. Βοηθηστε καποιος εμπειρος παιδια να δω τι θα κανω που ειμαι χωρις επαφες. Πειτε μου πως απο mi λογαριασμο τις περναμε στο gmail????? Sos και ευχαριστω.

Δεν υπάρχει επιλογή για μαζικό export σε VCF αρχείο;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Toστελνω στο lumia και δεν το ανοιγει με τιποτα.

 

Windows είναι. Τι περιμένεις;

Κι ύστερα λέμε γιατί εξαφανίστηκαν.

Αν έχεις κλογαριασμό Hotmail προσπάθησε να τις κάνεις import εκεί.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...