Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με την τελευταια gkalen dev..(android 6) εχω 12% android..

Και γυρω στις 7ωρες με 2 σιμ και μονιμα wofi/dara..

 

Απλα αμα πας στο 6 δεν γυρνας πισω να ξερεις γιατι μπορει να χάσεις ΙΜΕΙ ...δοκιμασε καμια stable gkalen πρωτα(λενε καλα λογια για την μπαταρία)

 

Οπότε προτείνεις την stable gkalen 8.0.1.0 για θέμα μπαταρίας και κάμερας;;;

 

Η dev 6.9.29 είναι χειρότερη;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω με την τελευταια gkalen dev..(android 6) εχω 12% android..

Και γυρω στις 7ωρες με 2 σιμ και μονιμα wofi/dara..

 

Απλα αμα πας στο 6 δεν γυρνας πισω να ξερεις γιατι μπορει να χάσεις ΙΜΕΙ ...δοκιμασε καμια stable gkalen πρωτα(λενε καλα λογια για την μπαταρία)

 

Δηλαδή με dev 6.9.29 δεν μπορώ να πάω σε τελευταία stable με τίποτα; ούτε με twrp ούτε με fastboot; δεν έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει.. Έχει θεματακια η dev.

 

 

Cyanogen 13 ή 14 μπορώ να βάλω τουλάχιστον ;

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Έχετε και οι υπόλοιποι με ελληνική dev 6.9.29 θέμα με τα widgets που εξαφανίζονται μετά από restart της συσκευής ή είμαι ο μόνος; Αν βάλω stable θα λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα; και κάτι ακόμα τι παραπάνω έχει το Android 6 από το Android 5.1 σε miui; ευχαριστώ... Ελπίζω να μην κουραζω με τις πολλές ερωτήσεις μου.

 

Το ιδιο κι εγώ, ελπίζω στη νέα ενημέρωση να το διορθώσουν, τόσο αυτό όσο και το πρόβλημα με τα ακουστικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο έχω κι εγώ με Global Dev Stable. 6.9.29

Παρατήρησα όμως ότι το μικρόφωνο της συσκευής (στο κάτω μέρος) παραμένει ενεργό.

Ίσως κάποια ρύθμιση περί ευαισθησίας μικροφώνου (αντίσταση) να ευθύνεται.

Με αυθεντικά XIAOMI ακουστικά έχετε το ίδιο θέμα?

 

Έχω τα γνήσια xiaomi και το πρόβλημα το χώ κι εγώ. Θέμα ρομ ειναι

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προτείνεις την stable gkalen 8.0.1.0 για θέμα μπαταρίας και κάμερας;;;

 

Η dev 6.9.29 είναι χειρότερη;;;

 

δεν εχω δοκιμασει την stable,οτι διαβαζω λεω..εγω την 6,9,29 εχω με 6:30-7ωρες οθονη και 2 σιμ..

 

Δηλαδή με dev 6.9.29 δεν μπορώ να πάω σε τελευταία stable με τίποτα; ούτε με twrp ούτε με fastboot; δεν έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει.. Έχει θεματακια η dev.

 

 

Cyanogen 13 ή 14 μπορώ να βάλω τουλάχιστον ;

 

 

αν θυμαμαι καλα η επαναφορα απο mm σε lolipop μονο μεσω backup απο twrp προτεινεται..και αυτο δεν το λεω με σιγουρια μεσω φλας χανεις imei

 

τι ρομ εχεις τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Η αναγκη με εκανε..!Με το Coolpad f1 που ειμαι τωρα αλλαζω καθε βδομαδα σε αναζητηση της τελειοτητας..λολ!

Αυτος ειναι και ο λογος που θελω να παρω το note,πολυς χαμενος χρονος με τα φλασαρισματα και τωρα που εχω βαλει miui 8 μου αρεσε πολυ και κυριως γι αυτο θα κανω την μεταβαση.Και φυσικα για τα open sources του snapdragon..

 

Αnyway,μην τα πολυλογω,ευχαριστω για την βοηθεια και πολυ πιθανον να τα λεμε συντομα εδω!

 

Τι έγινε azuli,πήρες απόφαση για αλλαγή?

Δεν ψηνεις και τον JP να ακολουθήσει??

 

Όπως στα ειπαν είναι, όσο δύσκολα μπορεί να φαίνονται τόσο απλα είναι αν γίνουν σωστα απο αρχή.

Αν θυμάμαι πρεπει να είσαι wind/q αρα αν σε νοιάζει το 4g κοιτάς την International version (Kate).

Και διότι σε κόβω καρφί για custom κοιτάς στο XDA,που αν καταλήξεις στο Kate θα έχεις λίγο παραπάνω δουλειά για να μπεί Ρομ σωστά.

Μια φορά κοντά δυο μηνες με cm είμαι OK και την έχω αραξει,το λέω για αυτό που είπες στην αρχή:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις το πήρα κ εγώ ελαφρώς μεταχειρισμένο 1 εβδομάδας.απο ότι είδα φοράει την miui 8 6.9.9.beta. είναι οκ?? Την αφήνω? Μου βγάζει update έτοιμο 6.9.29 το περναβ η να μείνω όπως έχει???
Link to comment
Share on other sites

Στους φακελους αμα εχεις πανω πολλα εικονιδια,τα τελευταια σε καθε σειρα φαινονται μισα..

 

Ανέβασε screen να δω...

 

 

Οκ.. το είδα..

Διορθωμένο και στον φάκελο...

http://www.mediafire.com/file/ck3vmkp7w2enha7/5x7+KENZO.zip

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ έχω κλειστό το ξυπνητήρι, το σβηνω το τηλέφωνο αλλά πάντοτε φαίνεται ψηλα στη γραμμή το εικονίδιο του ξυπνητηριου. Πως φεύγει αυτή ή ένδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει και αλλες φορες, αλλα απαντηση δεν εχω παρει ξεκαθαρη.

 

Οταν αποθηκευετε μια νεα επαφη,αυτη γινεται να αποθηκευτει και στο google account και στο miui? Εμενα αποθηκευτε στο miui,(οκ,οταν την αποθηκευω εχει επιλογη για google). Γινεται καπως να συγχρωνιζει το google αυτοματα τις επαφες?

 

Όσο για το θεμα που ζηταει τα pin απο τις sim σε ακυρες στιγμες το εχω και εγω,σπανια ομως.(μια φορα το κρατουσα και το εκανε,ημουν απλα στην αρχικη.δν εκανα κατι να πω οτι ζοριστηκε)

 

Global stable

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν γράφει κάτι ο οδηγός γι αυτό να σου πω ότι τότε δεν υπήρχε η global developer..

Επίσης για να μην σε αφήσω να παιδεύεσαι το κινητο μπορεί να πάρει μέσω updater μόνο την τελευταία

Lollipop ρομ που είναι η 6,8,18..

Κατα τ άλλα ισχύει ότι σου είπαν τα παιδιά....

 

Σε ευχαριστώ φίλε την κατεβαζω τωρα γιατί κατεβασα την τελευταια 6.9.29 global dev και δεν μου περνάει ούτε αυτή.

 

EDIT: Ούτε η 6,8,18 περνάει. Όλες μου βγάζουν couldn't verify update :dash::dash:

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε κινητό με v7

Και θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση την v8

Wipe davlink / cashe / data (σωστά?)

 

Τι ακριβώς διαγράφεται από το κινητό και τι μένει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε την κατεβαζω τωρα γιατί κατεβασα την τελευταια 6.9.29 global dev και δεν μου περνάει ούτε αυτή.

 

EDIT: Ούτε η 6,8,18 περνάει. Όλες μου βγάζουν couldn't verify update :dash::dash:

 

Βάζεις global ?

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις global ?

 

Ναι βάζω την global dev 6.8.18 Τελικα μετα απο ενα reset που του έκανα εστρωσε και την περναει κανονικά τώρα. Ευτυχώς

Ελπίζω μόνο να μου ξεκλειδωθεί και ο bootloader να μην αντιμετωπίσω και εκεί θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλημέρα. Ποια ρομ φοράς εσύ φίλε μου; Και πώς τα πας από μπαταρία;

 

Καλημέρα... Εγω έχω 6αρα με πειράματα μέσα.... Γκαλεν μαζι με eu.

Από μπαταρία είναι καλή.... όχι τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Εγω έχω 6αρα με πειράματα μέσα.... Γκαλεν μαζι με eu.

Από μπαταρία είναι καλή.... όχι τέλεια..

Για να κάνεις εσύ αλχημιες και να βάλεις gkalen, καταλαβαίνω. Θα περιμένω λίγο να στρώσει η 6αρα γιατί επιστροφή δεν έχεις σε 5αρα εύκολα. Ήδη μετάνιωσα την μετάβαση σε Miui 8 από θέμα μπαταρίας. Γιατί και από επιδόσεις και η 7 τάπα πήγαινε. Δλδ αυτά τα 8+ ώρες οθόνης περνάνε πλέον στις ρομαντικές εποχές...

 

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο!

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις εσύ αλχημιες και να βάλεις gkalen, καταλαβαίνω. Θα περιμένω λίγο να στρώσει η 6αρα γιατί επιστροφή δεν έχεις σε 5αρα εύκολα. Ήδη μετάνιωσα την μετάβαση σε Miui 8 από θέμα μπαταρίας. Γιατί και από επιδόσεις και η 7 τάπα πήγαινε. Δλδ αυτά τα 8+ ώρες οθόνης περνάνε πλέον στις ρομαντικές εποχές...

 

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο!

 

υπάρχει επιστροφή αλλά έχει λίγο διαδικασία..

Υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα η επαναφορα απο mm σε lolipop μονο μεσω backup απο twrp προτεινεται..και αυτο δεν το λεω με σιγουρια μεσω φλας χανεις imei

 

τι ρομ εχεις τωρα;

 

Έχω ελληνική 6.9.29 από miui Hellas... Μπορείς να μου δώσεις λίγο το λινκ όπου αναφέρετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, υπάρχει η δυνατότητα να περαστούν άλλα εικονίδια εφαρμογών χωρίς να χρησιμοποιηθεί κάποιος lancher?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, υπάρχει η δυνατότητα να περαστούν άλλα εικονίδια εφαρμογών χωρίς να χρησιμοποιηθεί κάποιος lancher?

 

Το ετοιμάζω για το απόγευμα... Αν βγει μείνει συντονισμένος..:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ελληνική 6.9.29 από miui Hellas... Μπορείς να μου δώσεις λίγο το λινκ όπου αναφέρετε αυτό;

 

Τι ακριβώς ψάχνεις; Θέλεις να γυρίσεις σε lollipop?Έχεις backup?

Link to comment
Share on other sites

Το ετοιμάζω για το απόγευμα... Αν βγει μείνει συντονισμένος..:p

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι ακριβώς ψάχνεις; Θέλεις να γυρίσεις σε lollipop?Έχεις backup?

 

σε αναμονή λοιπόν, νομίζω θα έχει ενδιαφέρον :):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις το πήρα κ εγώ ελαφρώς μεταχειρισμένο 1 εβδομάδας.απο ότι είδα φοράει την miui 8 6.9.9.beta. είναι οκ?? Την αφήνω? Μου βγάζει update έτοιμο 6.9.29 το περναβ η να μείνω όπως έχει???

 

Ξέρει κανείς,?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ψάχνεις; Θέλεις να γυρίσεις σε lollipop?Έχεις backup?

 

Θέλω είτε να βάλω stable miui 8 είτε να βάλω cyanogenmod 13 για να δοκιμάσω πως τα πάει.. Από ότι καταλαβαίνω την stable δεν μπορώ να την βάλω επειδή θα χάσω imei.. Μπορώ να βάλω τουλάχιστον cyanogenmod ή και εκεί θα χάσω το imei μου αυτό ρωτάω; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς,?

 

Η δική μου γνώμη είναι να την περάσεις καθότι η 6.9.9 ήταν πρώιμη MIUI 8.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γνώμη είναι να την περάσεις καθότι η 6.9.9 ήταν πρώιμη MIUI 8.

 

Οκ ευχαριστώ.την περνάμε όπως είναι η θέλει καθαρή εγκατάσταση??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...