Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία πιο ελαφριά ελληνική με την προσθήκη Xposed (το οποίο προσωπικά θεωρώ άχρηστο πλεον.. πιο πολύ ασταθεια μου φαίνεται φέρνει στις ρομ παρά καλο) φαίνεται να είναι..

Δεν μπορώ να πω βέβαια τι ακριβώς μπορεί να σημαίνει το "Μερικα build.prop και init.d tweaks" στην πράξη αν δεν δοκιμασω, αλλά για να το λέτε σιγουρα θα είναι βελτιωμένη.

Ίσως στο μέλλον την δοκιμασω.

 

Redmi Note 3 Pro

Ναι είναι μια "ελαφριά" έκδοση της ελληνικής dev. Καμία αστάθεια φίλε μου. Πολύ σταθερή ρομ. Και εγώ greek dev είχα πριν. Την έβαλα για δοκιμή και έμεινα σ' αυτήν.

 

Aelarav δες εδώ.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που ειδες οτι δεν παιζει τωρα αυτο το site.Οσες φορες εχω αγορασει απο το μαγαζι μια χαρα εχουν βγει ολα και ερχονται και στην ωρα τους.

 

σε αυτο το τοπικ βλεπω οτι προτεινονται αλλα ,μαγαζια σαν αξιοπιστα..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εχθες έκανα την αναβάθμιση σε miui8, μέχρι στιγμής όλα δείχνουν ιδανικά.. Κάποιες μικρές διαφορές σε γραφικά περισσότερο, δυνατότητα για πολλαπλά instances εφαρμογών(ωραίο αυτό), ίδια η διαχείρηση μπαταρίας. Το μόνο που δεν μ άρεσε ήταν η αλλαγή της κάμερας στη χρήση. Με βόλευε πιο πολύ όπως ήταν στο 7. Αυτά από μένα για τη νέα ρομ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι με glabal stable 7.5.4.0. Έχω 3 ερωτησούλες

 

1)Υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης των επαφών μου με το facebook?

 

2)Στον updater ενώ δεν υπάρχει αναβάθμιση πάνω δεξιά στις τρεις τελείες έχει επιλογή "Download laterst ROM". Αυτό που θα κατεβάσει είναι άλλες ρομ ή ενημέρωση της δική μου?

 

3)Για να έχω 160 χαρακτήρες στο μήνυμα έχω κατεβάσει το handcent. Το πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που μπαίνω μου ζητάει να το κάνω default app ενώ το είχα κάνει ήδη απ τις ρυθμίσεις. Σαν αποτέλεσμα όταν μου έρχεται sms είτε σκάει ειδοποίηση στο handcent, είτε στο μαμα πρόγραμμα είτε και τα δύο. Κόλλημα της ρομ να φανταστώ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

1. Ψάξε κανένα app που κάνει synchronize τις επαφές από fb.(Π.χ SYNC.ME)

2. Λογικά κατεβάζει την τελευταία που ήδη έχεις.

3. Πρέπει πρώτα να δώσεις permissions (ο,τι σχετικό με sms) από το security, και μετά να το κάνεις default.

Edited by spyrros
Link to comment
Share on other sites

Ενίοτε το κάνω. :)

 

Πάντως για να πούμε και κάτι σχετικό με την ρομ του Gkalen και τον κέρνελ του Radon το κινητάκι φυσάει. :superman:

 

δες μηπως δεν μπαινει σε deep sleep, καποιοι το εχουν αναφερει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχει πάρει η γυναίκα το 16άρι Pro και ενώ όλα είναι κομπλέ υπάρχει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που έρχονται σε μυνήματα.

Σε σημεία που δεν είχε ποτέ πρόβλημα με το προηγούμενο κινητό της (πχ. σπίτι) τώρα δεν χτυπάει πολλές φορές όταν την καλούνε και απλά έρχονται τα sms για τις χαμένες κλήσεις.

 

Έκανα διάφορα search στο θέμα εδώ για το πρόβλημα αυτό και ενώ βρήκα παιδιά να το έχουν αναφέρει δεν βρήκα σχετική λύση.

 

πχ κάποιο παιδί αναφέρει: "πρωτα ομως κοιταξε και κατι μικρορυθμισεις κλησεων του στυλ "μην χτυπας την πρωτη φορα να ειναι αγνωστο νουμερο" ή ¨αν πιασεις να σηκωσεις τη συσκευη ή τη γυρισεις αναποδα να παει σε δονηση" ή τον αισθητηρα για την τσεπη κλπ....."

 

Αυτο με τον αισθητήρα για την τσέπη θυμάμαι το έχουμε ενεργοποιημένο (θα δοκιμάσω να το κλείσω αλλά δεν νομίζω παίζει κάτι τέτοιο όταν το κινητό είανι στο σπίτι ακουμπισμένο πάνω σε ένα τραπεζάκι πχ.)

 

Δυστυχώς δεν το έχω τώρα μπροστά μου για να δώσω στοιχεία για ROM κτλ αλλά όταν τα έχω θα τα γράψω.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση (αλλαγή ROM κτλ)???

 

Ευχαριστώ!!!

 

αμα εχει μυλτι (μηπως εχει ελληνικα οπως ηρθε απο το μαγαζι;; ) την αλλαζεις!

 

αν εχει αλλη πρεπει να μας το πεις να δουμε..λογικα ομως εχει μυλτι,κλασσικο θεμα της μυλτι

 

Ευχαριστω για την απάντηση.

 

Εχει την MIUI Global 7.1 | Stable, 7.1.9.0.0(LHOCNCL)

 

Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα που περιγράφω με αυτη τη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση.

 

Εχει την MIUI Global 7.1 | Stable, 7.1.9.0.0(LHOCNCL)

 

Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα που περιγράφω με αυτη τη ROM?

Εχεις μυλτι(unofficial).φημιζεται η ρομ για προβληματα με τις σιμ..και διαφορα αλλα bugs

 

Δες στο πρωτο μηνυμα το "συχνες ερωτησεις"

Καλο ειναι να την αλλαξεις.Περα απο τα προβληματα θα δεις και τεραστια βελτίωση στο κινητο

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

το βλέπει μήπως σαν google nexus?

 

το βλεπει σαν φορητη συσκευη ΜΤΡ με θαυμαστικο

 

Κάνε ενημέρωση και κατέβασε και Miflash,mipcsuite και αν έχεις και 10άρια βάλε κ αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που θα μας έρθει και για κάνα μήνα θα μείνουμε όλοι με lollipop για να μην χάσουμε αυτή την μία παραπάνω ώρα οθόνης, που δεν θα έχουμε με marsh λόγω των πρώτων εκδόσεων που συνήθως δεν είναι και στο τέλειο επίπεδο :p

Ελπίζω όμως πως το γεγονός ότι η marshmallow υπάρχει ήδη πρακτικά στο κινητό μας (στην international έκδοση δηλαδή), θα με βγάλει λαθος και θα έχουμε αμέσως μία πανέτοιμη MIUI 8, όπως πρέπει να είναι.

 

Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν στο Note 3 Pro φαίνεται στην οθόνη η περιμετρική μαύρη κορνίζα? ή αυτό που δείχνει η οθόνη καλύπτει ολόκληρη την οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν στο Note 3 Pro φαίνεται στην οθόνη η περιμετρική μαύρη κορνίζα? ή αυτό που δείχνει η οθόνη καλύπτει ολόκληρη την οθόνη?

Εγώ έχω το μαύρο (grey) και δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχει κάτι τέτοιο ακόμα και αν προσπαθήσεις.

Στα άλλα χρώματα από τις εικόνες κάτι λίγο φαίνεται να υπάρχει αλλά καλύτερα να σου πει άλλο παιδί κατά πόσο είναι ενοχλητικό και αν όντως "υπάρχει"

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Σορυ για το off topic .Πηρα για τη γυναικα μου το redmi 3s .Φοραει την 7.3.11.0(MALCNDE).Μαλλον ειναι η multi e?η διαδικασια ειναι η ιδια με το note3 pro για να περασω την ελληνικη stable?Δηλαδη dev, ξεκλειδωμα, twrp ,και ελληνικη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Σορυ για το off topic .Πηρα για τη γυναικα μου το redmi 3s .Φοραει την 7.3.11.0(MALCNDE).Μαλλον ειναι η multi e?η διαδικασια ειναι η ιδια με το note3 pro για να περασω την ελληνικη stable?Δηλαδη dev, ξεκλειδωμα, twrp ,και ελληνικη?

Ναι η διαδικασία είναι παρόμοια. Αλλά καλύτερα ρώτησε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατέβασα το MIUI 8 dev και έχει ελληνικά, για όποιον ενδιαφέρεται, δεν είναι και τέλεια, αλλά κάτι γίνεται και δεν χρειάζεται αυτή η φασαρία με τον bootloader. Σήμερα το κατέβασα και το δοκιμάζω να δω τι λέει
Link to comment
Share on other sites

δες μηπως δεν μπαινει σε deep sleep, καποιοι το εχουν αναφερει.

Δεν είχα θέμα με battery drain φίλε με τη συγκεκριμένη ρομ. Σήμερα φλάσαρα το Radon kernel και άλλαξα τις ρυθμίσεις σύμφωνα με αυτά που προτείνει ο Umang96. Θα φανεί τις επόμενες μέρες αλλά μέχρι στιγμής τα πάει σφαίρα. Θα δω και την μπαταρία. Αν και θα ανεβάσει ο Gkalen όπου να ναι και την 6.8.25 οπότε θα ξαναφλασάρω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν στο Note 3 Pro φαίνεται στην οθόνη η περιμετρική μαύρη κορνίζα? ή αυτό που δείχνει η οθόνη καλύπτει ολόκληρη την οθόνη?

 

Όχι δεν πιάνει τα άκρα της οθόνης. Ειδικά στο άσπρο είναι πιο έντονο το φαινόμενο.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το τοπικ βλεπω οτι προτεινονται αλλα ,μαγαζια σαν αξιοπιστα..

 

Και εγω απο το vickmall το αγορασα και μαλιστα ποιο ακριβα.Αν περιμενα λιγο ακομα καιι εβλεπα την τιμη σε αυτο το μαγαζι θα το επερνα απο εκει.Υπαρχουν καποια μαγαζια που ειναι αρκετα αξιοπιστα και μεσα σε αυτα ειναι και αυτο.Στραβες παντα ομως μπορουν να συμβουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πιάνει τα άκρα της οθόνης. Ειδικά στο άσπρο είναι πιο έντονο το φαινόμενο.

Καλά ε, αν δεν το διάβαζα δεν υπήρχε περίπτωση να το καταλάβαινα :) προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου και έχω το ασημί που είναι άσπρο μπροστά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η International έκδοση έχει διαφορετικές διαστάσεις; Και αν ναι, με τις θηκες που υπάρχουν τι γίνεται, ταιριάζουν ή όχι;

 

Αξιζει η αγορά του, και τι διαφορετικά χαρακτηριστικά έχει από την global stable rom;

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

έχω χάσει λίγο την συνέχεια του νήματος λόγω διακοπών και θέλω να ρωτήσω κάτι,

είμαι με Global stable rom 7.5.4.0 και ξεκλείδωτο bootloader,

1. η miui 8 βγήκε σε global stable

2. αν ναι θα μας έρθει μήνυμα αναβάθμισης ως συνήθως ή πρέπει να γίνει manual

3. βάζοντας την θα χαθούν τα πάντα από το κινητό ή είναι όπως οι παλιές αναβαθμίσεις που έκανε ως τώρα και

4. υπάρχει κάποια ενημέρωση επίσημη παίξω αφορά την 800μπάντα;

 

ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Στη miui στους φακέλους γιατί έχει προτεινόμενα apps.? Απενεργοποιειται με κάποιον τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

στην διαδικασια περασματος ελληνικης ρομ, μεσω twrp φτανω στο install zip, αλλα για καποιον λογο, δε "βλεπει" η συσκευη το .zip στην εσωτερικη μνημη,

 

να δοκιμασω μηπως να το βαλω στην καρτα μνημης του κινητου ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...